Kalibry

Moderator: Moderatorzy WBP

oxeyyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 20 grudnia 2016, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kalibry

Post autor: oxeyyy »

Witam. Czy w pozwoleniu sportowym są wyjątki odnośnie kalibrów do broni centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm? Słyszałem kiedyś plotki, o tym, że nie można posiadać kalibrów takich jak np. .408CT, .416 Barrett 5.7x28 bo są zarezerwowane dla służb mundurowych... I jeszcze jedno, czy zmieniło się coś odnośnie 12,7mm, czy dalej jest ograniczenie do 11,43 mm?
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibry

Post autor: LordKitaKul »

Poczytaj ustawę o broni i amunicji. Ograniczenie to 12 mm dla broni sportowej centralnego zapłonu. Wyjątki o jakich mówisz to amunicja uznana wg. ustawy za szczególnie niebezpieczną i dlatego jej posiadanie jest zabronione (odmian niecywilnych), a nie z powodu jakiegoś monopolu służb mundurowych.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
oxeyyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 20 grudnia 2016, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibry

Post autor: oxeyyy »

Po zaznajomieniu się z pojęciem "broń szczególnie niebezpieczna" niczego nie dowiedziałem się o szczególnie niebezpiecznych kalibrach.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Kalibry

Post autor: 9x19 »

Ja również. Broń centralnego zapłonu z lufami o kalibrze do 12 mm jest bronią sportową. Oznaczenie kalibru broni np. .408CT ,nie zmienia tu faktu, że jest broń sportową. I nie jest to broń szczególnie niebezpieczna, bo mieści się w kalibrze do 12 mm i jest bronią powtarzalną, a nie samoczynną. Kwestia jakiej amunicji używa się do tej broni, to problem następny. Jeżeli jest to amunicja o jakiej mowa w art. 10 ust. 6 pkt. 1 - 3 ustawy o broni i amunicji, to jej posiadanie jest zabronione. Ale amunicji, nie broni.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibry

Post autor: kapera »

Do celów sportowych masz zakres w kalibrze i w wyżej wymienionych przez kolegę 9x19 ograniczeniach . Jest jednak wyjątek jako że strzelectwo czarnoprochowe i historyczne wchodzi w skład sportu strzeleckiego o ile posiadasz w pozwoleniu do celów sportowych broń czarnoprochowa centralnego zapłonu , nie obowiązuje ograniczenie kalibru do 12 mm na tą broń .
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2017, 17:01 przez kapera, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibry

Post autor: LordKitaKul »

oxeyyy pisze:Po zaznajomieniu się z pojęciem "broń szczególnie niebezpieczna" niczego nie dowiedziałem się o szczególnie niebezpiecznych kalibrach.
Bo nie ma niebezpiecznych kalibrów, może źle mnie zrozumiałeś. Art. 10, punkt 6. o amunicji szczególnie niebezpiecznej.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”