Umarex Next Generation APX PCA

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: mirek123 »

A ja słowo daję , że piszecie tragicznie po POLSKU
Do książek , uczyć się ojczystego języka a nie siedzieć po nocach i kaleczyć.
Bayu pisze:Masz moj opis APX nizej.Kup bo warto.Przeczytaj.
Twój opis jest wyżej
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: mildot »

janek963 pisze:A tak faktycznie to czy to źle że mam wiatrówkę z militarii za 200 zł ? Czy to wg Was jest taka cebula że szkoda było wyrzucać 200 zł ? Wspomnę że ja to taki strzelacz jestem że szok głównie chodzi o to że jak organizuje grilla w lato to jakaś dodatkowa forma rozrywki więc wiecie patrzcie też pod tym kątem że jestem amatorem :P
Nie, to nie jest źle. Kupujesz pierwszą, poznajesz, uczysz się strzleać I... jak zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jednym bardziej (i wtedy kupują Prosporta lub jakieś PCP za kilka tysięcy), a innym mniej - i zostają przy bardziej ekonomicznym sprzęcie.
Co kto lubi, potrzbuje i ile jest skłonny wydać. Ja tam nikogo za tańszy sprzęt nie śmiałbym krytykować - jak mu pasuje to ok. :piwo:

Chodzi tylko o to, żeby na podstawie jednej posiadanej wiatrówki, będąc zapewne żółtodziobem nie opisywać APX jako cud, miód i malinki. Bo tak nie jest. Jako pukawka grillowa na pewno się sprawdzi. Co do bardziej ambitnego strzelania pewnie już nie będzie tak kolorowo. Na zawody, nawet bez zacięcia sportowego, wogóle się nie nadaje.... no z jakiegoś powodu (i nie jest to tylko marketing) inne wiatrówki kosztują o 1000zł więcej, a jeszcze inne ponad 2000zł więcej... i ludzie je kupują... :103:

Z drugiej strony:
"Nie pomoże lufa Kruppa, kiedy strzlec d...pa!" :052:
Strzelam... bo lubię. ;)
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: excar »

@janek 963
To że ktoś ma karabinek za 100,200 czy 300zł to nie jest żaden powód do jakiejkolwiek oceny przez kogokolwiek. Pisałem już kiedyś, że pomijając pewne grono ludzi zamożnych ,których stać na każdy karabinek i ekskluzywne doń dodatki to większość forumowiczów "goni króliczka" bardziej siłą woli niż możliwościami swojego portfela. Koledzy z dłuższym stażem w tym naszym hobby po prostu mają coraz bardziej określone wymagania wobec karabinków wynikłe tylko z racji doświadczenia. Dzieląc się tym doświadczeniem nie zamierzają wywoływać żadnej frustracji czy niezdrowej atmosfery,jak to czasem jest odbierane przez nowych kolegów a mają w założeniu pomóc i uchronić przed niekoniecznie właściwym zainwestowaniem swoich pieniędzy. Kupując pierwszy karabinek ,nowicjusz z reguły nie ma specjalnie określonych wymagań wobec niego ,a jeżeli już ma, to to spełnić w 100% mogłaby je tylko oferta "Ery" ale oni jak na złość karabinkami nie handlują :103:
Prośba do nowych kolegów aby wszelkie porady pisane tonem czasem szorstkim a czasem koncyliacyjnym odbierali bez negatywnych emocji,bo ich tam nie ma. Noooo chyba że trafi się jako doradca jakiś sfrustrowany snob ...to wtedy lepiej to pominąć milczeniem a moderacja zrobi resztę 8-)
coś tam jest
Awatar użytkownika
Bayu
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 00:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: Bayu »

Owszem, cudem nie jest.Napisałem co można z tego APX wycisnąć.Uważam jednak ze 300 zł (bo za tyle podobno można to w kraju dostać ) na prawdę warto dbać i nie będzie się zawiedzionym.Ja osobiście polecam.Dla średnio strzelajacych.Dla początkujących raczej coś mniej wymagającego.Np.Perfecta 32/32.Idealna na początek.
Awatar użytkownika
Beorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 11:04
Tematy: 0
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: Beorn »

Jakoż że cena ww karabinka spadła poniżej 200zł, a interesował mnie od dawna.Postanowiłem go nabyć celem testu.
Pierwsze wrażenia pozytywne + za wygląd. Jak się dokładniej przyjrzeć to już nie jest kat kolorowo. Dużo plastiku i wszystko jest z plastiku.
Ale najważniejsze sprawdzenie energii
Użyłem taniego śrutu crosmana 0,48g
wyniki z chrono
1pompka 65m/s energia 1J
2 po 93m/s e 2J
3 pom 107m/s en 2,7
4 pom 114m/s en 3J
5 pom 123m/s en 3,6J
6 po 125m/s e 4,0J
7 po 136m/s e 4,4J
8po 137m/s e 4,4J dla pewności oddałem kolejny strzał i wyszło 136m/s
9 pompek 137m/s energia 4,5J kolejny strzał 137m/s
Do tarczy strzelałem 3 rodzajami śrutu 2 crosmany 0,48g
domed 0,79gr czyli 0,52g
exact RS 0,475g
Odległość 9m luneta nikko st4-12x42 strzelałem z podpórki pozycji siedzącej ilość pompek 4.
Wyników nie ma sensu zamieszczać bo na 6-7 strzałów 3 zmieściły się w czarnym reszta porozrzucana w pionie i pozimomie CTC w zakresie 60-80mm
Może na taki trafiłem a może takie są wszystkie. W każdym bądź razie chiński Sharp innowa bije na głowę umarexa, gdzie przy 10pompkach uzyskiwał 9-10J. O celności nie wspomnąć.
auto i semi-auto fan
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umarex Next Generation APX PCA

Post autor: kamazek »

Tutaj opisałem moje wrażenia z używania APX-a
https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?f=32&t=15142
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”