Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: Pykacz »

Stoję przed zadaniem przerobienia systemu pistoletu FWB mod.103 (PCA) na zasilanie CO2 (coś jak w pistoletach FWB C10 i C20).
Niestety nie wiem gdzie można kupić części potrzebne do tego i czy są gdzieś dostępne .
Generalnie potrzebne są części do mod 103
Uszczelka zaworu strzałowego nr 1750.214.1
Taki mały stożkowaty pierścień do tej uszczelki nr 1750.215.1
Oraz części do modelu FWB C10 lub C20 czyli:
Mocowanie kartusza 1850.127.1 (FWB mod C10) lub 1856.166.1 (mod. C20)
Ze 2-3 uszczelki nr 4.9.0005
Nr części zaczerpnięte z https://www.feinwerkbau.de/en/Service+D ... d-drawings
Mam nadzieję że się nigdzie nie "walnąłem" (jakby ktoś znalazł gdzieś błąd proszę o korektę).

Pomoże ktoś ? Strzelać mi się chce z tego a nie mam jak :( (kartusz od C10/C20 mam i butlę 12kg z CO2 oraz przetoczkę też ).
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2017, 13:17 przez Pykacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: Pykacz »

Dziwne nie można edytować postu w dziale wiatrówki ?
W każdym razie chciałem zapytać czy ktoś kto posiada FWb mod.103 zechciałby odkręcić 2 śruby i pokazać jak wygląda zespół "cylindra" od strony zaworu ? Ewentualnie wykonać kilka pomiarów ? Bo zdaje się jest to trochę inne niż w mod C10/C20 (adaptery kartuszy z tych pistoletów nie wchodzą do systemu 103 ze względu na wystający kołnierz dociskający uszczelkę do systemu (w systemie nie ma podtoczenia pod ten kołnierz)). Prośba do posiadaczy mod .103 o pokazanie jak wygląda sposób uszczelnienia w tym miejscu .
Napiwu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 01:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: Napiwu »

Po części możesz napisać do Incorsy (sklep@incorsa.pl). Podaj im nr. części i do jakiego sprzętu chcesz, oraz poproś o podanie ich ceny i dostępność. Ja w ten sposób zamawiałem kilka części do FWB 603, wszystko poszło bezproblemowo.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: mirek123 »

Incorsa to go zgoli jak za węgiel w sezonie grzewczym ;laughing:
Co tam potrzebujesz do napisz do Hexera - jak go znam to pomoże albo cuś podpowie
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: mildot »

Powiem szczerze, że nie widzę sensu takiej przeróbki. Znacz nie łatwiej będzie dać ogłoszenie sprzedaży FWB103 i uzyskaną tym sposobem gotówkę przenaczamy na C10? Jeszcze łatwiej ogłoszenie zamiany...
Po sprzedaży 103 może wystarczyć nawet na P34... sensu dodatkowego wkładania pieniędzy w przeróbkę nie ma za grosz.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 9
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: fusz »

Ale Pykacz nie ma kompletnego pistoletu, tylko część systemu.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: mildot »

OK. Sorry, umknęła mi ta informacja.
Niestety moje FWB103 ma od kilku dni nowego właściciela więc już nie mam jak pomóc.
Strzelam... bo lubię. ;)
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbka FWB mod.103 (PCA) na napęd CO2

Post autor: Pykacz »

Jest jak pisze Fusz.
Chciałbym z niego zrobić pistolet do tarczy napędzany CO2 bo najtaniej. Do tego mam już C10 (ta przejściówka nie pasuje do 103-ki) . Ponadto bardzo mi odpowiada napęd CO2 w pistoletach nawet do strzelań na odległość powyżej 10m (20-25) . Jest tanio a strzałów w "pip" z jednego ładowania i nie potrzebny mi żaden pistolet PCP (no chyba żeby się zbliżyć do FAC) wiem bo miałem już z 8-9 lat temu FWB P56 chyba :roll: (takie pięciostrzałowe) pistolety PCP od Hammerli itd. CO2 to jest to czego mi potrzeba i większości ale o tym nie wiedzą , nie chcą wiedzieć lub wmawiają sobie że potrzebują czegoś więcej niż rzeczywiście potrzebują 8-) Generalnie to potrzebuje tylko zobaczyć jak wygląda zespół pompki a w zasadzie cylinder z 103-ki w miejscu dokręcania do reszty pistoletu i jestem w domu . Jak nie kupię tej części z C10/C20 ( podejrzewam tylko małą przeróbkę ale muszę się upewnić) to ewentualnie zlecę komuś dorobienie i po kłopocie. Szkoda tylko że nie ma ludków którzy mogliby rozebrać i pokazać jak to wygląda (ewentualnie zrobić kilka pomiarów) bo że przynajmniej jeden taki pistolet na forum jest to już napisałeś (sprzedałeś komuś) . Możesz napisać do tego człowieka by się odezwał lub podać do kogo pisać (jeśli nie zastrzegł sobie podawania danych)?
U Hexera to w dziale części tylko Walther do FWB nie widziałem części . Gdzie jeszcze to można by było szukać tej części (przejściówka od FWB C10/C20) do połączenia kartusza z pistoletem (za wyjątkiem Incorsy)?
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2017, 11:56 przez Pykacz, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”