Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

TommyT pisze:No i OK.
W końcu jasna informacja.
Ale zauważ datę publikacji - dziś.
Więc nie mówmy, że już w październiku zeszłego roku było wiadomo.
Bo jakoś nie widzę, żeby PZSS publikował swoje uchwały. (Zresztą wniosek o publikacji jest jednym z dyskutowanych na innym forum).
Ale jeśli one faktycznie gdzieś są - to chętnie się dowiem. W końcu człowiek uczy się całe życie.
zobacz 4 komunikat

http://www.mzss.krakow.pl/index.php?p=aktualnosci

pierwszy też jest istotny ale ...
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Koledzy podpowiecie mi czy opłatę za egzamin 400zł + 60zł za plastik wpłaca się razem na konto jako opłatę za egzamin? Jaki ma być tytuł tej wpłaty?
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2017, 16:40 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: TommyT »

Tak rzufik, widziałem, już Grzegorz podesłał, a ja potem odpowiedziałem.
Mnie ruszyło stwierdzenie o klubach co "uchwał nie czytają".
nitro i powietrze
bartoszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 09 listopada 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: bartoszko »

krajes86 pisze:Sorry ale czy to wina pana Radosława, że ma prawo iść na urlop? Chyba w złą stronę "kierujesz ogień".
Ależ oczywiście że ma prawo iść na urlop. Jak każdy rzetelnie pracujący obywatel. :-)
Ale...
- Czy i jak działa system zastępstw.?! A jeśli Pan Radosław "rzuci kwitami" i pójdzie pracować za lepszą kaskę gdzie indziej to co?! System się wyspie i szlag trafi PZSS? :-D
Nie wiem jak pzss, ale nas obowiązuje KPA i 30 nieprzekraczalnych dni. A jak nie da się z przyczyn formalnych załatwić - trzeba odpowiedzieć przynajmniej.. Mądrze to argumentując.

Nie jestem nerwowy :-) Ani niecierpliwy, ale nie znoszę traktowania spraw w ten sposób.
No panooowie. Dwa miesiące ( ponad) za sam patent - to stanowczo za długo.. A co będzie z licencjami.?? Kolejne dwa miechy..? :027:
Ja rozumiem, że trafiliśmy w złym okresie. Ale wszystko ma swoje granice - opieszalosc także ;-)
No cóż... Psy szczekają a karawana jedzie dalej..
...czy jakoś tak... ;-)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

krajes86 pisze:Koledzy podpowiecie mi czy opłatę za egzamin 400zł + 60zł za plastik wpłaca się razem na konto jako opłatę za egzamin? Jaki ma być tytuł tej wpłaty?

odpuść sobie 60 za plastik ":) po co ci patent w plastiku? chyba żeby był....bo nic innego z niego nie ma :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

TommyT pisze:Tak rzufik, widziałem, już Grzegorz podesłał, a ja potem odpowiedziałem.
Mnie ruszyło stwierdzenie o klubach co "uchwał nie czytają".

a to fakt że informacje w klubach nie są przyswajane.... i przeważnie ( może z jakimiś wyjątkami ) głównie skupiają się na zbieraniu składak.
Wiesz może i klub coś przyswoi ale wymyśl sposób aby przekazali to członkom ? Strona internetowa? też nie zawsze jest..albo taka że nic nie ma
Ale cóż można od nich wymagać jak niektóre WZSS nawet własnej strony nie mają gdzie by pojawił się kalendarz czy jakies info z centrali.
Nasz krakowski ma i chwała mu za to :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: m2c »

"16 lutego jest ostatni egzamin na patent wg starych zasad! Klub ktory zarejestrowal zawodnikow w PZSS do konca 2016r. moze teraz wyslac ich na patent. "

Rozumiem ze jeżeli zarejestrował zawodników do połowy listopada, bo ci z grudnia nie będą mieli pełnych 3 miesięcy do 16 lutego.
Słyszałem że np na ZKSie na egzaminie bywa parę setek ludzi. Teraz będzie przerwa 2,5 miesiąca, więc na pierwszym egzaminie będą prawdziwe tłumy. Oczywiście mają wprowadzić limity, więc jak sobie wymyślą że będą egzaminować po 50 osób...
Mam dziwne wrażenie że nie wyrobię się z patentem przed wakacjami :O
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2017, 19:04 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gstachura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 22 października 2014, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: gstachura »

bo posiadanie broni zrobiło się modne , a że najprostszy był do tej pory sposób " na sportowca " to większość podążyła tą drogą .
uczciwie widząc co się dzieje na strzelnicach , większość to "strzelacze " , OK , każdy ma swój sposób na spędzanie wolnego czasu , i nie każdy chce być mistrzem świata . Dla nich jest alternatywna droga poprzez egzamin policyjny , i nikt nie będzie kazał płacić za patent czy jakąś licencje czy kazać wystrzelać co roku osobostartów , czysta , nieograniczona przyjemność z posiadania własnej broni .
A ci to chcą być " sportowcami " to są klubach sportowych z całym tym dobrodziejstwem przepisów PZSS .

Podsumowując : jeszcze trochę utrudnień ze strony PZSS i część osób chcących mieć klamkę i kałacha , rozważy drogę do pozwolenia poza strukturą sportową , bo koszty czy trudność egzaminu będą podobne.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: TommyT »

Grzegorz racja - jednego tylko nie rozumiem.
PZSS - zamiast zacierać ręce że jest coraz więcej "sportowców", strzyc te owieczki (co czyni) i pieniążki przeznaczać na rozwój sportu "kwalifikowanego" - to mam wrażenie, że się wystraszył i próbuje ograniczyć ilość "nowych".
Akurat u nas w klubie jest znakomita większość zawodników dorosłych. Jasne - część to 'opłacacze składek' - ale zupełnie nie mała część to osoby, które po przyjściu do klubu 'łapią bakcyla' i zaczynają się interesować sportem strzeleckim. W miarę regularnie trenują, jeżdżą na zawody (nie tylko dla osobostartów) robią uprawnienia sędziowskie czy instruktorskie. I to tylko dlatego, że kiedyś skądś się dowiedzieli, że można ... więc się zapisali.
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
gstachura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 22 października 2014, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: gstachura »

doskonale to rozumiem , sam wpadłem w strzelectwo za sprawą córki , która strzela z karabinu "sportowo" ,
a ja nudząc się na strzelnicy , czy zawodach , sam spróbowałem i załapałem bakcyla.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: Zinngiesser »

DDW pisze:Zgadzam się, i szczerze to dziwi mnie podejście niektórych. Przepraszam, ale jak czekają na jakieś uzupełnienie papierów czy inne tego typu pierdoly i blokują wszystkich innych powiedzmy że z tego samego egzaminu, to moim zdaniem jest coś nie tak...
Chyba nie zrozumieles - to PZSS wielokrotnie czeka na komplet papierow od zwiazku wojewodzkiego i bezposredniego organizatora. Wina przewleklosci nie lezy po stonie PZSS ale jakiejsc konkertnej komisji egzaminacyjnej, ktorej sie 'wydaje' ze dala wszystko co potrzeba.
DDW pisze:[Ale przepraszam, jest popyt, hajs sie zgadza, płacimy po 400 złotych "ustawowo", to zatrudniamy kolejne 10 osób żeby trzymać terminy i jakiś racjonalny czas.
Wiesz od ilu lat cena obowiazuje i co na nia sie sklada? Mysle, ze nie. Dowiedz sie zanim cos rownie madrego napiszesz.
Obrazek
redav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 05 września 2016, 11:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: redav »

krajes86 pisze:
9x19 pisze:Daleko? To co tych 200 Warszawiaków tam robi? :103:
Nie no szanuję, że im się chce 220km w jedną stronę jechać na strzelnicę :-)

jedzie sie wcześniej, strzela ile chce (dla członków strzelnica gratis), potem zawody. Atmosfera i ludzie wspaniali, kosztowo taniej niż w Waw, jedynie 5h w samochodzie w dwie strony jest męczące, ale jak się jedzie w grupie to i o hobby jest czas pogadać :-)
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: 9x19 »

bartoszko pisze: ... Nie wiem jak pzss, ale nas obowiązuje KPA i 30 nieprzekraczalnych dni. A jak nie da się z przyczyn formalnych załatwić - trzeba odpowiedzieć przynajmniej.. Mądrze to argumentując.
...... Nie jestem nerwowy :-) Ani niecierpliwy, ale nie znoszę traktowania spraw w ten sposób.
No panooowie. Dwa miesiące ( ponad) za sam patent - to stanowczo za długo.. A co będzie z licencjami.?? Kolejne dwa miechy..? :027:
Ja rozumiem, że trafiliśmy w złym okresie. Ale wszystko ma swoje granice - opieszalosc także ;-)
Denerwujesz się, bo chciałbyś już mieć pozwolenie na broń. Pomyśl, że parę lat temu trzeba było oprócz patentu i licencji przynieść do WPA plik komunikatów z osobostartami, i to nie 8 sztuk (4 pistolet, 2 karabin, 2 strzelba), ale kilkadziesiąt, by dostać upragnione 2 - 3 egzemplarze broni. Teraz dostajesz, bo spełniasz kryteria i to bez żadnych dodatkowych warunków. Czasami chcą od Ciebie po 2 komunikaty na każdy rodzaj broni i to wszystko. Jak byś poczekał rok lub dwa na pozwolenie, to wtedy mógłbyś być niecierpliwy. Kiedyś tak było (przed 2011r.).

PS. A tak między nami ile razy byłeś na strzelnicy od czasu egzaminu?
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: Zinngiesser »

9x19 pisze:Jak byś poczekał rok lub dwa na pozwolenie, to wtedy mógłbyś być niecierpliwy. Kiedyś tak było (przed 2011r.).
Rok czy dwa? Jak wiesz, ludzie nawalali sie z policjantami i po piec lat zanim otrzymali te kilka sztuk wymarzonych zabawek.
bartoszko pisze:ja rozumiem, że trafiliśmy w złym okresie. Ale wszystko ma swoje granice - opieszalosc także ;-)
Doczytaj czyja zasluga jest zmiana, ze to co jest wystawiane przydaje sie do czegokolwek, a nie ma jedynie wartosc papieru. Te osoby maja konkretne nazwiska. Zanim cos napiszesz - dowiedz sie po czyjej stronie wowczas wowczas byl i kto dyskontuje sukces niekoniecznie swoj. Kol. 9x19 byl po Jasnej Stronie. Jakie znaczenie ma teraz te kilka miesiecy perturbacji? Po prostu strzelaj.
Obrazek
bartoszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 09 listopada 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: bartoszko »

Zinngiesser pisze: Dowiedz sie zanim cos rownie madrego napiszesz.
A co ty taki kąsliwy jesteś? Bronisz pzss jakbyś był tam pracownikiem albo miał tam przyjaciół . Odpowiadasz ludziom cierpko. Czytam Twoje posty i obserwuję Cię. Czasem też uda Ci się napisać rzeczy zasługujące na wypunktowanie i krytykę ale nikt jakoś tego nie czyni.
Jeśli coś dla Ciebie nie jest mądre - powstrzymaj się od komentarzy bo akurat Twoje zdanie nie każdego musi interesować.
...A ja i wielu innych (tak podejrzewam) - w całej rozciągłości zgadza się z opinią kolegi @DDW.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”