Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Moderator: Moderatorzy WBP

siczek1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: siczek1 »

Witam posiadam pozwolenie na broń palną centralnego zapłonu i gładkolufową. Chce rozszerzyć o boczny zapłon. wysłałem pismo do WPA Wrocław osobostarty, opłate za promesy. A tu odpowiedź że musze zrobić badania lekarskie psychologiczne odnowa opłacić za pozwolenie. Tak jakbym nie miał wcale pozwolenia. Przecież mają badania wszystkie jak w zeszłym roku otrzymałem pozwolenie. Co myślicie proszę o POMOC
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: Jedrula »

Jakie masz pozwolenie? Co napisałeś we wniosku?
Miałem robić taki manewr ale z gładką lufą w tym samym WPA, według tego co czytałem jest to zwykłe rozszerzenie.
Ciekaw jestem jak się rozwinie.
Logicznie rzecz biorąc ciężko żeby wydali Ci drugie takie samo pozwolenie skoro jedno juz masz.
Pozdrawiam
Jędrzej
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: Thrud »

Kiedy robiłeś pozwolenie? Jeżeli przed nowelizacją Ustawy w 2011, to faktycznie, rozpoczynasz drogę od nowa (nie ma możliwości rozszerzenia pozwolenia wydanego pod "starą" Ustawą).
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
33_47_63_83_95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: 33_47_63_83_95 »

siczek1 pisze:Witam posiadam pozwolenie na broń palną centralnego zapłonu i gładkolufową.
Sam sobie odpowiedziałeś - nie masz wymienionej w decyzji dotyczącej pozwolenia "broni bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm".
Stąd konieczność wydania nowej decyzji, już z boczniakami. Nowa procedura w WPA, więc i nowe badania.
Rozszerzenie dotyczy tylko zakresu broni, który już masz w pozwoleniu.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: blair7 »

siczek1 pisze:Witam posiadam pozwolenie na broń palną centralnego zapłonu i gładkolufową. Chce rozszerzyć o boczny zapłon. wysłałem pismo do WPA Wrocław osobostarty, opłate za promesy. A tu odpowiedź że musze zrobić badania lekarskie psychologiczne odnowa opłacić za pozwolenie. Tak jakbym nie miał wcale pozwolenia. Przecież mają badania wszystkie jak w zeszłym roku otrzymałem pozwolenie. Co myślicie proszę o POMOC
Dlaczego odrazu nie pisałeś wniosku na bz?
siczek1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: siczek1 »

Nie napisałem bo nie strzelałem z tego zbyt wiele i nie byłem przeknany do tego kalibru
siczek1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: siczek1 »

a co do pozwolenia to wydane mam w 2016 roku. Nie wiedziałem również że mając pozwolenie na tzw"mocniejszą" broń. na takie małe pestki trzeba osobno
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: blair7 »

Tylko najlepsze w tym wszystkim jest to, że aby posiadać w pozwoleniu bz, wcale nie trzeba z niego strzelać, ba nawet nie potrzeba posiadać żadnej broni bz, a teraz masz tzw lipę.
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: Reyesik »

Tylko że pozwolenia nie są wydawane na nieograniczoną liczbę egzemplarzy. Ja również "poświęciłem" boczny zapłon kosztem większej liczby gładkiej i centralnego.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: carambas »

Znacznie lepiej jest występować o większą ilość pozwoleń, niż tylko o większą ilość broni centralnego zapłonu :) Pozwolenie do celów kolekcjonerskich to przynajmniej kilka dodatkowych promes, z reguły jest bez podziału. Zatem zamiast czołgać się za dodatkowe miejsce na broń centralnego zapłonu można bez łaski otrzymać np 10 miejsc na broń dowolnego typu.

Mi organ nie uznał potrzeby posiadania 2 miejsc na CZ, więc idąc drogą logiki tydzień później wydali mi pozwolenie na 20 sztuk dowolnej broni sportowej do celów kolekcjonerskich, w której mam teraz już 7 broni CZ. Ale na sport dalej mam tylko 1, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich dookoła, a także ogranicza ilość broni "na ulicy".

Polecam występowanie o dwa pozwolenia na raz (sport + sport do celów kolekcjonerski) oraz tradycyjnie o dopuszczenie, które poza wartością sentymentalną potrafi się także czasem przydać.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2017, 18:48 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
siczek1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2017, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe Pozwolenie czy raczej rozszerzenie

Post autor: siczek1 »

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie trzeba się narazie wstrzymać bo licencja jeszcze nie doszła. No i lekarzy nie mam załatwionych. A właśnie jak tam u was z licencjami dostaliście już?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”