Jak usunąć kulę z bębna

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Dragon1x1
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Dragon1x1 »

Zbigniew Rybka pisze:
A jeżeli to się stało w trakcie strzelania, to nie odwracając lufy od kulochwytu można wcisnąć taką luźną kulę z powrotem do bębna np. scyzorykiem i ręką obrócić bęben tak, by kula znalazła się w lufie. I wtedy spokojnie odstrzelić. Oczywiście wszystko wykonywać z kurkiem w pozycji bezpiecznej, jeżeli to możliwe.
tak też kolego zrobiłem kolego tylko pod strachem ponieważ nie można było kapiszona usunąć. Teraz tak sobie myślę na chłopski rozum że może by wozić ze sobą na strzelanie strzykawkę z wodą i małą igłę, wówczas w takiej sytuacji jeżeli da radę poluzować kapiszon ( o jego zdjęciu w takim przypadku nie ma mowy) podlać wodą i można wciskać bądź obrzynać kulę a następnie wyciągnąć bębenek do rozładowania.

Dzięki za zainteresowanie,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Toost »

Kapiszon żeby odpalił musi być uderzony. Jeśli manipulujesz tak, że nie ma ryzyka uderzenia kapiszona to jak ma odpalić?
Zbyszek dobrze mówi, scyzorykiem wsuniętym między bęben a szkielet/ramę wciśniesz kule lub zetniesz to co wystaje.
Oczywiście wszelkie manipulacje przy lufie skierowanej w kulochwyt.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

luck-ek pisze:Miałem dokładnie to samo przy pierwszym ładowaniu Remingtona .44, przesadziłem z kaszką i kula nie chciała się schować.
Zawsze na strzelnicę biorę multitool'a, udało mi się "wgryźć" nim w kulę i ją wyciągnąć.
Kolego
jeśli ty na szkoleniu uważałeś tak jak czytasz ze zrozumieniem, to powinszować. Nie o taką sytuację w tym temacie chodzi.( mówimy tu o kuli wysuwającej się z bębna w czasie strzału, zbyt luźnej )
A młodzi koledzy ( stażem ) nie słyszeli że kula powinna być tak dobrana że przy wciskaniu powinien się pierścionek odciąć ?
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 09:58 przez Raptor.red, łącznie zmieniany 2 razy.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Zbigniew Rybka »

Pawle, odcięcie pierścionka nie zawsze jest konieczne, bębny ze sfazowaną krawędzią komory nie obetną obrączki, ale sformatują poprawnie kulę przez ściskanie, jeżeli ołów jest wystarczająco miękki, a przeważnie jest. I wcale kula nie musi być znacznie większa niż komora, moim zdaniem wystarczy, żeby nie można było wepchnąć kuli do komory za pomocą kciuka (palce akurat mam dość silne, u mnie to działa). Dodatkowo zdarza się, że komora ma szerszy wlot niż średnica centymetr poniżej wlotu (chyba z powodu niedoskonałości rozwiercania), więc zawsze warto dobierając kule na początku stosować mniej kaszki i ocenić "na wyczucie", czy w miarę zagłębiania kuli nie rośnie opór nie związany z ugniataniem kaszki. A i tak dużo zależy od naważki prochu i samej lufy - głębokości i szybkości gwintu, bo są takie, które lubią większe kule (dłuższa część sformatowana, powstaje walec zakończony kuliście z obu stron), jak i mniejsze (kula tylko lekko zgnieciona w średnicy). Czyli znowu pole do doświadczeń, jak to w czarnym prochu... :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

Zbyszku oczywiście masz rację :piwo: jak zresztą zawsze, ale to wiesz ty i ja i ci już ze strzelaniem obyci. Ale koledzy rozpoczynający przygodę z CP powinni stosować ogólnie przyjęte reguły. Potem gdy już ogarną temat, to mogą strzelać stojąc koło nas nawet z żołędzia, lecz na początek trzeba trzymać się reguł, będzie bezpieczniej. Taka rada, jak się nie jest czegoś pewnym na strzelnicy, to nie wstydzić się pytać. Sądzę że nikt ze strzelców CP nie odmówi pomocy, a pewnie jeszcze zamęczy wyjaśnianiem niektórych kwestii.( bo wszyscy których znam to notoryczne gaduły ) ;laughing:
A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego w tym nowym roku. Samych dych na tarczy oraz nowych nabytków do kolekcji.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Zbigniew Rybka »

Pawle, rację mam taką samą, jak ty - jedynie słuszną :), nie przesadzajmy, bardzo wielu czarnoprochowców mogłoby zapędzić mnie w kozi róg i nauczyć masy rzeczy, o których nie mam pojęcia. A z resztą Twojego postu zgadzam się w całej tzw. rozciągłości, zwłaszcza, jeżeli chodzi o przyznawanie się do niewiedzy. Sam lubię być nieomylny ;laughing: (kto nie lubi? :-D ), ale błędy popełnia każdy, jedni częściej, drudzy rzadziej, ważne, żeby ich nie powtarzać i się uczyć, lepiej na cudzych niż swoich. Uwagę o gadulstwie przyjmuję sobie do serca i obiecuję, że w Nowym roku nie będę już truł każdemu i o wszystkim :033: Co nie znaczy, że nie pomogę, ale to chyba już każdy wie :wink:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

Jak Ty przestaniesz "truć" to jak da się na strzelnicy wytrzymać ? :-D :-D :-D Poza tym jesteś moim Guru, no może niezamierzenie, ale pewnego dnia gdy pierwszy raz pojawiłem się z karabinem na ZKS-ie to zapytałem stojącego koło mnie faceta co mam robić bom zielony. Pamiętasz ? To byłeś Ty ,dużo wiedzy zawdzięczam Twojemu truciu, i wielu z nas, a więc trzymaj tak dalej, zresztą lubię słuchać Twoich gawęd, a Ty lubisz gaworzyć :-D :-D :-D więc będzie jak jest, i tyle
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 12:09 przez Raptor.red, łącznie zmieniany 3 razy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Marek- »

Tak Ci podpowiem, że jak już z takim szacunkiem o kimś piszesz to zwroty "Ty" "Twojemu" itd jednak z dużej litery :wink:
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

:shame: Ok Marku masz rację.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Zbigniew Rybka »

OK, może już przestaniemy sobie kadzić? Do roboty! :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

No zaraaa tylko ten shift wyczyszcze ;laughing:
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: scyzor1969 »

Toost pisze:Kapiszon żeby odpalił musi być uderzony. Jeśli manipulujesz tak, że nie ma ryzyka uderzenia kapiszona to jak ma odpalić?
Ano tak. Dawno temu robiłem eksperyment: zgniatanie kombinerkami nic nie dało. Dopiero jak go położyłem na imadle i młotkiem uderzyłam to odpalił :one:
Zbigniew Rybka pisze:(to do komentarza scyzora1969) (...)komentarz ze scyzorykiem :-D
Przypadkowa gra słów zapewne no nie :?: :090: :)
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Zbigniew Rybka »

scyzor1969 pisze:
Zbigniew Rybka pisze:(to do komentarza scyzora1969) (...)komentarz ze scyzorykiem :-D
Przypadkowa gra słów zapewne no nie :?: :090: :)
Ależ oczywiście, całkowicie niezamierzony przypadek, wszystkie postaci fikcyjne i do tego wszelkie podobieństwa zupełnie przypadkowe :wink: :piwo:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Dragon1x1
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Dragon1x1 »

Zbigniew Rybka pisze: " A czy jako przybitkę stosujesz kaszkę, czy filc? Przy użyciu filcu takie wracanie kuli jest nagminne, bo filc się rozpręża i swobodnie wypycha niezbyt ciasną kulę. Moim zdaniem (ale bez oglądania broni to tylko sugestia) 451 powinno być OK, ale wyłącznie na kaszce mannie (podobno taka forma odmiany jest prawidłowa, jak wanna i panna).
Dziś byłem na strzelnicy 2 razy, wywaliłem ponad 30 bębenków na kaszce i 0 problemu ,żadna kula się nie wysunęła. Nawet kule ładowałem później dość płytko aby sprawdzić i jest ok :-D
Wychodzi na to że kolega Zbigniew miał rację, poprzednio na filcowej przybitce co 2 bębenek miałem problemy z wystającą kulą, a ładowane one były dość głęboko (w porównaniu do dzisiejszych), i ciasno wchodziły na prasce , zostawiając cienki pierścień.
Dziękuję kolego Zbigniewie :piwo: i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: luck-ek »

Raptor.red pisze: Kolego
jeśli ty na szkoleniu uważałeś tak jak czytasz ze zrozumieniem, to powinszować. Nie o taką sytuację w tym temacie chodzi.( mówimy tu o kuli wysuwającej się z bębna w czasie strzału, zbyt luźnej )
A młodzi koledzy ( stażem ) nie słyszeli że kula powinna być tak dobrana że przy wciskaniu powinien się pierścionek odciąć ?
Na żadnym szkoleniu nie byłem, zdaje się że nie ma takiego obowiązku, dlatego nie wiem skąd takie założenie, że byłem?
Swoją drogę chętnie bym się wybrał na jakieś szkolenie, albo spotkał kogoś z mojego rejonu, zajmującego się strzelaniem z broni CP...

A co do rozumienia tematu to proszę go najpierw przeczytać (ze zrozumieniem oczywiście), a potem mnie pouczać!
Nie odnosiłem się do ostatnich wypowiedzi, wydawało mi się że moją wypowiedz powinni wszyscy zrozumieć, ale widać muszę pisać "większymi literami", bo nie wszyscy zrozumieli...

Kaszki nasypałem za dużo, bo nie miałem doświadczenia, bo to było moje pierwsze ładowanie rewolweru w życiu.
Wcześniej czytałem wpis jakiegoś doświadczonego kolegi(?), że kaszkę sypie do zapełnienia komory, a potem wciska kulę.
Pomimo tego, że chcąc być ostrożny, nie dowierzając do końca temu co przeczytałem, wsypałem mniej kaszki, a kuli nie udało mi się jednak wepchnąć bo komory.
A kula była dobrej średnicy .454 do Remingtona Army od Uberti, jak zalecał sprzedawca.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”