Zasady noszenia broni poza granicami RP

Moderator: Moderatorzy WBP

arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Witam Kolegów strzelców i miłośników broni.
Mam pytanie dotyczące zasad noszenia broni w innych państwach UE. Europejską kartę posiadacza już mam, ale nie mogę dotrzeć do konkretnych informacji na temat przenoszenia broni. U nas wiadomo jak jest, ale nie sądzę, żeby inni również mieli taki fajny luz w tym temacie. Może się mylę, to byłoby fajnie.
Szukałem u wujaszka Google, ale nie ma nic konkretnego, poza tym, że w Niemczech można łatwo stracić broń, jeśli naruszy się zasady określone w przepisach.
Bardzo tylko proszę o konkretne wypowiedzi, najlepiej podparte linkami lub opisem aktów prawnych danego państwa.
Nie interesują mnie czyjeś domysły, albo stwierdzenia typu "kiedyś słyszałem, że..."
Pozdrawiam!
:piwo:
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: McMonster »

Próbowałeś pytać w konsulatach i ambasadach?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Nie, ale rzeczywiście, to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2016, 07:56 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: donpablo »

Jak chodzi o pewność otrzymanych informacji to chyba jedyny miarodajny.

Internet też jest kopalnią wiedzy, ale czy to pewne i miarodajne źródła to już sobie sam odpowiedz

https://en.wikipedia.org/wiki/Overview_ ... _by_nation
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2016, 07:56 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Snipper_is »

Kolego
Aktów prawnych Ci nie podam ale jako rezydent od 8 lat i posiadacz broni wg prawa norweskiego to powiem tak
Przemieszczasz się z bronią nie załadowaną. Amunicja może być w magazynku ale niepodpięta do broni. Jak podróżujesz z karabinem powtarzalnym to zamek ma być wyjęty z broni. To w przypadku gdy do wyjęcia nie potrzeba narzędzi ani rozbierania broni. Pistolet ma być w pudełku lub w plecaku. Nie w kaburze przy pasku. I jeszcze jedno. Z broni wydanej na pozwolenie kolekcjonerskie nie wolno strzelać na strzelnicy ( tak tu też broń wydaje się do celów....... )
arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Snipper_is pisze:Kolego
Aktów prawnych Ci nie podam ale jako rezydent od 8 lat i posiadacz broni wg prawa norweskiego to powiem tak
Przemieszczasz się z bronią nie załadowaną. Amunicja może być w magazynku ale niepodpięta do broni. Jak podróżujesz z karabinem powtarzalnym to zamek ma być wyjęty z broni. To w przypadku gdy do wyjęcia nie potrzeba narzędzi ani rozbierania broni. Pistolet ma być w pudełku lub w plecaku. Nie w kaburze przy pasku. I jeszcze jedno. Z broni wydanej na pozwolenie kolekcjonerskie nie wolno strzelać na strzelnicy ( tak tu też broń wydaje się do celów....... )
Świetnie! Dziękuję! Jeśli tam mieszkasz i posiadasz broń, to znaczy, że wiesz co mówisz :)
W takim razie odhaczam Norwegię!
Może właśnie Polacy mieszkający za granicami i interesujący się tematem zgłębią temat w swoich krajach i nam będą to opisywać. Potem zbiorę to w całość i opublikuję.
Oczywiście przy każdym państwie będzie informacja o tym, kto ją podał. Zrobimy to tak, żeby treść można było modernizować, jeśli jakieś zasady będą się zmieniać.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Tom-Gun »

To może warto inaczej zadać pytanie: w jakich krajach UE można na podstawie europejskiej karty broni nosić broń przy sobie załadowaną? Nie sądzę aby takich krajów było wiele...
arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Tom-Gun pisze:To może warto inaczej zadać pytanie: w jakich krajach UE można na podstawie europejskiej karty broni nosić broń przy sobie załadowaną? Nie sądzę aby takich krajów było wiele...
Mam czterdzieści parę lat i uważam, że wiem jak zadać pytanie :)
A tak poważnie, to nie interesuje mnie gdzie można nosić broń załadowaną, tylko dokładnie tak, jak zapytałem.
Chodzi o to, że jak chcę pojechać na strzelnicę w Niemczech, to żebym nie wrócił bez broni.
Jak będę jechał autem na wakacje do Hiszpanii, to żeby mi Hiszpanie nie zabrali lub Francuzi.
Dlatego chcę poznać obowiązujące tam zasady, żeby się do nich dostosować.

Wszystkiego najlepszego w Nowym roku!
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: McMonster »

Tom-Gun pisze:To może warto inaczej zadać pytanie: w jakich krajach UE można na podstawie europejskiej karty broni nosić broń przy sobie załadowaną? Nie sądzę aby takich krajów było wiele...
A jest chociaż jeden?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Tom-Gun »

arkady30 pisze:Mam czterdzieści parę lat i uważam, że wiem jak zadać pytanie :)
A tak poważnie, to nie interesuje mnie gdzie można nosić broń załadowaną, tylko dokładnie tak, jak zapytałem.
Chodzi o to, że jak chcę pojechać na strzelnicę w Niemczech, to żebym nie wrócił bez broni.
Jak będę jechał autem na wakacje do Hiszpanii, to żeby mi Hiszpanie nie zabrali lub Francuzi.
Dlatego chcę poznać obowiązujące tam zasady, żeby się do nich dostosować.

Wszystkiego najlepszego w Nowym roku!
Ok. W pierwszym swoim poście - 2 zdanie napisałeś o noszeniu broni zaś w 3 zdaniu o przenoszeniu, dlatego nie wiedziałem do końca co masz na myśli :) Dziękuję -- Szczęśliwego Nowego Roku!!!
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Garfield »

ZTCW to EKB jest po to aby sportowiec mógł pojechać z bronią na zawody a nie na wakacje do Hiszpanii.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Jareknr1 »

Chyba nie byles nigdy z bronia na polowaniu/zawodach za granica jesli nie wiesz ze przy okazji mozna a nawet jest sie zmuszonym wiele rzeczy nie zwiazanych z samymi zawodami/polowaniem po drodze robic.
Zreszta sportowcy kazdej dyscypliny nawet na olimpiadzie zwiedzaja kraj w ktorym sie ona odbywa a nie jada tylko na start i wracaja prosto do domu. Nie ma takiego prawa, ktore by zakazywalo laczenia jednego z drugim rowniez w strzelectwie sportowym i tak samo dziala to na innych niz olimpijskie poziomach wspolzawodnictwa w kazdym wolnym kraju (czyli z wylaczeniem paru dyktatur i panstw religijnych - jesli do tych aspirujesz takimi pomyslami :-D ).

Szczesliwego Nowego Roku wszystkim podrozujacym :033:
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2016, 20:35 przez Jareknr1, łącznie zmieniany 3 razy.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Garfield pisze:ZTCW to EKB jest po to aby sportowiec mógł pojechać z bronią na zawody a nie na wakacje do Hiszpanii.
Nie widzę jakoś problemu z tym, że jak będę jechał sobie na wakacje, to zabiorę ze sobą broń i postrzelam na innych niż poradzieckie i w kiepskim stanie rodzime strzelnice, nie wspominając o kilkunastu nowych w skali kraju.
Jest też sporo różnych imprez strzeleckich w Europie, na przykład Turniej strzelecki Morgartenschiessen, gdzie przyjeżdżają ludzie z całego Świata: http://trybun.org.pl/2016/11/20/turniej ... schiessen/

Dlatego jeśli kocham strzelać, to zabiorę co najmniej swój pistolet i po drodze do Hiszpanii postrzelam na różnych fajnych strzelnicach.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: Shooter7 »

Jezeli ktos ma kaprys a do tego Euroejska Karte Broni to ma prawo spakowac zabawke / zabawki i pojechac.

Problemem jest tylko zabezpieczenie broni aby nie zostala skradziona.

Sam przewoz to

Zamknieta walizeczka na klucz lub zanek cyfrowy, Bron rocezladowana, amunicja osobno nie w magazynku, moze byc w tej samej walizeczce.

:wink:
arkady30
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zasady noszenia broni poza granicami RP

Post autor: arkady30 »

Shooter7 pisze:Jezeli ktos ma kaprys a do tego Euroejska Karte Broni to ma prawo spakowac zabawke / zabawki i pojechac.

Problemem jest tylko zabezpieczenie broni aby nie zostala skradziona.

Sam przewoz to

Zamknieta walizeczka na klucz lub zanek cyfrowy, Bron rocezladowana, amunicja osobno nie w magazynku, moze byc w tej samej walizeczce.

:wink:
Fajnie, dziękuję za tą informację. Masz na potwierdzenie jakiś odnośnik do przepisów w tym zakresie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”