W trosce o szeroko pojęte dobro Użytkowników Forum związane z nasiloną aktywnością nieuczciwych sprzedawców w działach komercyjnych z dniem 01.02.2017 r., zostanie wprowadzone następujące ograniczenie:

Wymogiem będzie napisanie 30 merytorycznych postów w działach tematycznych, które umożliwią uzyskanie uprawnień do zakładania tematów i możliwość pisania postów w działach komercyjnych.

Nasz dział K/S służy do koleżeńskiej wymiany sprzętu.
Pomimo wprowadzenia ograniczeń, prosimy o dokładne sprawdzenie co i od kogo kupujecie.
Przypominamy, że Administracja Forum-Broń.pl nie jest stroną w zawieraniu transakcji.
Powyższe obostrzenia nie dotyczą użytkowników komercyjnych, których działalność została uzgodniona z Administracją Forum.

Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: Officer_199 » 2016-12-19, 11:18

Mam pytanie do Szanownych Kolegów:

W 2007 popełniłem błąd wnioskując o patent na s. kulowe, pneumatyczne, bez śrutowego.

Jestem aktualnie w trakcie wnioskowania o pozwolenie na broń i chciałem zapytać, jak może w przyszłości wyglądać ewentualne rozszerzenie patentu (zdawanie od nowa na całość, czy na brakujący śrut ?) i rozszerzenie pozwolenia (domyślam się, że ponowna opłata 242 zł x 2) ?

Dodatkowe pytanie: rozumiem, że z wniosku o dopuszczenie do posiadania broni muszę usunąć kategorie odnoszące się do śrutu ?
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 11:19 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zinngiesser
Kontaktowanie:

Postautor: Zinngiesser » 2016-12-19, 11:32

A nie mozesz po prostu zdac egzaminu ponownie tego egzaminu? Teoretyczny testowy + praktyczny ze strzelby. Unikniesz ograniczen w pozwoleniu, komplikowania wniosku, ewentualnej pozniejszej zmiany.
Obrazek

Thrud
Status: Online

Postautor: Thrud » 2016-12-19, 13:04

Co do patentu - jak wyżej. Pozwolenie - albo poczekaj na nowy patent i dopiero składaj wniosek (wariant lepszy), albo wystąp później o zmianę decyzji w trybie art. 155 KPA "w związku z uzyskaniem patentu w dyscyplinie strzelba gładkolufowa wnoszę o rozszerzenie decyzji nr XXX o Y sztuk broni gładkolufowej". Koszt - 0 zł, ryzyko odmowy (rozszerzenie jest już uznaniowe)
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

mrprzemo

Postautor: mrprzemo » 2016-12-19, 13:42

Dzisiaj dostałem, koperta ze stemplem z 13 grudnia.

ka91mil pisze:
boromistrz pisze:Informacja dla tych co czekają na paten z Siemianowic z 23.10.2016 podobno dzisiaj wysyłają decyzje poleconym...zobaczymy.

Ja dalej nie dostałem patentu, listem poleconym miałby iść 5 dni ? Ciekawe czy jeszcze w tym roku go dostane.

Awatar użytkownika
Verteru

Postautor: Verteru » 2016-12-19, 13:56

Z siemianowic również dostałem dzisiaj
Ostatnio zmieniony 2016-12-19, 14:07 przez Verteru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Officer_199

Postautor: Officer_199 » 2016-12-19, 14:12

Thrud pisze:Co do patentu - jak wyżej. Pozwolenie - albo poczekaj na nowy patent i dopiero składaj wniosek (wariant lepszy), albo wystąp później o zmianę decyzji w trybie art. 155 KPA "w związku z uzyskaniem patentu w dyscyplinie strzelba gładkolufowa wnoszę o rozszerzenie decyzji nr XXX o Y sztuk broni gładkolufowej". Koszt - 0 zł, ryzyko odmowy (rozszerzenie jest już uznaniowe)

Dziękuję Panowie za pomoc.
Chyba wybiorę opcję z późniejszą zmianą decyzji, bo nie chciałbym już dłużej czekać.
Strzelbę traktuję jako dodatek, natomiast fajnie byłoby kiedyś ten błąd naprawić i uzyskać patent na śrut.

Awatar użytkownika
HANS13

Postautor: HANS13 » 2016-12-19, 19:12

:033: Zainteresowani z Gryfina 26.11 :033:
Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że patenty dojdą do końca bieżącego roku :piwo:

Awatar użytkownika
Zinngiesser
Kontaktowanie:

Postautor: Zinngiesser » 2016-12-20, 01:09

Officer_199 pisze:Chyba wybiorę opcję z późniejszą zmianą decyzji, bo nie chciałbym już dłużej czekać.
Strzelbę traktuję jako dodatek, natomiast fajnie byłoby kiedyś ten błąd naprawić i uzyskać patent na śrut.

To chyba nie jest dobre i perspektywiczne rozwiazanie. Juz teraz w niektorych wojewodztwach zatrudnieni w WPA KWP milicjanci odmawiaja zmiany decyzji w oparciu o art. 155 kpa w zakresie rodzajow broni i domagaja sie nowych badan (np. przy dodawaniu do pozwolenia gladkiej lufy). A podobno panie z KGP juz szykuja strzelcom na Nowy Rok kolejny pasztet w postaci wytycznych dotyczacych odmow zmiany decyzji w oparciu o art. 155 kpa gdy chodzi o ilosc egzemplarzy.

To cale pisanie moze byc juz zatem spoznione. Ostatnie egzaminy na patent w tym roku byly 11 grudnia. Kolejne w 2017 r.
Obrazek

McMonster

Postautor: McMonster » 2016-12-20, 02:07

Możesz napisać coś więcej o zmianie liczby egzemplarzy w decyzji? Gromadzę intensywnie starty w tym celu i nie wiem, czy spokojnie kontynuować, czy biec już z podaniem.
WKS "Śląsk", Braterstwo, KS Amator, Strzelcy Wrocławia, ROMB

Awatar użytkownika
Officer_199

Postautor: Officer_199 » 2016-12-20, 09:04

Zinngiesser, bardzo CI dziękuję za cenne informacje.
W tym roku już nic nie ugram z patentem, a też nie wiadomo co przyniesie nowy rok pod względem pozwoleń, dlatego będę dokumenty składał w tym roku, żeby mieć to z głowy.
Najwyżej będę się martwił, jak ta strzelba będzie mi naprawdę potrzebna w przyszłości.

McMonster ja bym nie czekał.
Sam robię wszystko, żeby temat zamknąć w 2016.

btn

Postautor: btn » 2016-12-20, 18:36

Verteru pisze:Z siemianowic również dostałem dzisiaj

Ja też dzisiaj (20.12), patent wysłany 13.12. Pozdrawiam i życzę cierpliwości tym, co jeszcze czekają!

Procjon

Postautor: Procjon » 2016-12-20, 20:25

Ktoś z Poznania już dostał? U mnie to już trwa 10 tydzień
HW 40 PCA, HW 50 + doc

bartoszko

Postautor: bartoszko » 2016-12-20, 22:30

Walą w ch... Państwo w Państwie a 30 dni zgodnie z KPA - mają gdzieś.. I tyle można im zrobić.. Potulnie uszka po sobie i grzecznie czekać... Sam dzwoniłem że dwa razy i zapewniali, że do Świąt otrzymamy patenty.. Ale coś mi się widzi, że to kolejna bzdura na odczepnego

DDW

Postautor: DDW » 2016-12-20, 22:42

Pytanie czy ich dotyczy KPA. "Raczej" nie są organem administracji... Też chciałbym jak najszybciej załatwić swoje pozwolenie, jak chyba każdy... Bez sensu jest to że nie mogą załatwić patentu i licencji za jednym razem. Każdy byłby zadowolony. Oni mają mniej roboty bo nie muszą przerabiać 2 papierów i 2 wysyłek, my jesteśmy zadowoleni bo szybciej. No ale jak lubią stukać pieczątki i płakać, że za dużo, to ich sprawa :-D

@Bartoszko, a kiedy zdawałeś?
Ostatnio zmieniony 2016-12-20, 22:42 przez DDW, łącznie zmieniany 1 raz.

boromistrz

Postautor: boromistrz » 2016-12-21, 15:16

U mnie było tak data egzaminu 23.10, data wystawienia patentu 09.12 i data nadania 13.12 po 16.00 (jak dzwoniłem to po nr pesel stwierdzili, że wysłali 12.12...)
Teraz kolejne oczekiwanie na licencje, mam nadzieje, że wypali w pierwszym kwartale 2017...

Wróć do „Prawo i broń - WBP”