Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Majek
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2016, 21:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Majek »

2 grosze do tematu
W WPA w Łodzi nawet nie zainteresowali się wykazem startów do pozwolenia o wydanie broni sportowej 6 szt interesowało tylko miłego policjanta zaświadczenie z klubu ze uprawiam sport strzelecki ...+ oczywiście inne dokumenty wymagane
Na wydanie pozwolenia oczekiwałem ok 4 tyg i juz mam je w domu :) teraz tylko promesy. ...
Ogólnie WPA Łódź ok
Ogólnie na patent czekałem 4 tyg na licencje podobnie wyrobilem się od 10.09 do 2.12 ze wszystkim
bartoszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 09 listopada 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: bartoszko »

No i kolejne info z PZSS:
- Osoby znające egzamin dnia 06.11.2016 w Warszawie - na pewno dostaną patent przed Świętami.. :|
Troszkę im schodzi.. Ciekaw jestem w takim razie - ile będzie się czekało na licencje... :-/
Awatar użytkownika
ironbalsam
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 05 lipca 2016, 10:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: ironbalsam »

Majek pisze:2 grosze do tematu
W WPA w Łodzi nawet nie zainteresowali się wykazem startów do pozwolenia o wydanie broni sportowej 6 szt interesowało tylko miłego policjanta zaświadczenie z klubu ze uprawiam sport strzelecki ...+ oczywiście inne dokumenty wymagane
Na wydanie pozwolenia oczekiwałem ok 4 tyg i juz mam je w domu :) teraz tylko promesy. ...
Ogólnie WPA Łódź ok
Ogólnie na patent czekałem 4 tyg na licencje podobnie wyrobilem się od 10.09 do 2.12 ze wszystkim
tylko pozazdrościć koledze .....
ja na patent czekałem 5 tygodni, na licencję 6 tygodni, a jeżeli chodzi o pozwolenie to jutro mija 8 tygodni i jeszcze nic do mnie nie przyszło. WPA Warszawa
Majek
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2016, 21:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Majek »

Daleko nie masz 45 min autostrada

promesy czas oczekiwania - 2 dni choć wydają od reki jeśli ma kto podpisać u minie akurat nie było ;(
Nie ma problemów z przystemplowaniem promesy przy zmianie nr dowodu - tez od reki
UWAGA niektóre sklepy nie bardzo lubują się w przystemplowanych j/w promesach - robią problemy
Cichy1984
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 grudnia 2016, 10:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Cichy1984 »

Witam szanowne grono
Mam takie pytanie w oczekiwaniu na patent zmienił mi się adres przebywania i korespondencyjny do kogo muszę uderzyć by zmienili adres wysyłki tego patentu pozdrawiam
Cichy1984
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 grudnia 2016, 10:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Cichy1984 »

Witam
Mam takie pytanie w czasie oczekiwania na patent ulega zmianie adres przebywania i korespondencji komu to zgłosić by przyszedł patent na dobry adres
pozdrawiam
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: 9x19 »

Bezpośrednio do PZSS, gdyż to właśnie PZSS rozsyła pocztą patenty na adresy podane we wniosku o wydanie patentu. Kluby w tym nie pośredniczą.
Cichy1984
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 grudnia 2016, 10:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Cichy1984 »

Tak myślałem ale co dzwonić do nich bo na stronie pzss nie ma żadnego formularza
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: boromistrz »

Informacja dla tych co czekają na paten z Siemianowic z 23.10.2016 podobno dzisiaj wysyłają decyzje poleconym...zobaczymy.
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: DDW »

Czyli troche im schodzi... Zdawałem 04.12 w Warszawie, ciekawe czy chociaż do końca stycznia się wyrobią. Może jak zejdą z nich te licencje to przyspieszą troche :>
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Procjon »

5 listopada Poznan, nadal czekam na patent. To czekanie zaczyna mnie to denerwować.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
ka91mil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2012, 21:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: ka91mil »

boromistrz pisze:Informacja dla tych co czekają na paten z Siemianowic z 23.10.2016 podobno dzisiaj wysyłają decyzje poleconym...zobaczymy.
Ja dalej nie dostałem patentu, listem poleconym miałby iść 5 dni ? Ciekawe czy jeszcze w tym roku go dostane.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: boromistrz »

W/g PP polecony "idzie" D+3, zakładając, że nadali po 15.00 w poniedziałek, to tak jakby nadali we wtorek, wtorek + 3 dni = piątek, biorąc pod uwagę opóźnienia związane okresem świątecznym, to w poniedziałek powinno dotrzeć...chyba, że nie wysłali...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Officer_199 »

Mam pytanie do Szanownych Kolegów:

W 2007 popełniłem błąd wnioskując o patent na s. kulowe, pneumatyczne, bez śrutowego.

Jestem aktualnie w trakcie wnioskowania o pozwolenie na broń i chciałem zapytać, jak może w przyszłości wyglądać ewentualne rozszerzenie patentu (zdawanie od nowa na całość, czy na brakujący śrut ?) i rozszerzenie pozwolenia (domyślam się, że ponowna opłata 242 zł x 2) ?

Dodatkowe pytanie: rozumiem, że z wniosku o dopuszczenie do posiadania broni muszę usunąć kategorie odnoszące się do śrutu ?
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2016, 11:19 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: Zinngiesser »

A nie mozesz po prostu zdac egzaminu ponownie tego egzaminu? Teoretyczny testowy + praktyczny ze strzelby. Unikniesz ograniczen w pozwoleniu, komplikowania wniosku, ewentualnej pozniejszej zmiany.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”