Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Przechowywanie i przenoszenie broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Przechowywanie i przenoszenie broni

Postautor: Krzysztof66 » 2016-11-27, 01:06

Gdyby cywile nosili od lat broń to ludzie też byliby przyzwyczajeni do tego widoku (tak jak to jest np. w Texasie).

Wracając do tematu mam jeszcze jedno pytanie.
Jeżeli mam przy sobie załadowany magazynek, nie podpięty do pistoletu oraz pistolet, to dobrze rozumiem, że jest to przenoszenie, a nie noszenie?

Co niektórzy dyskutujący o noszeniu broni mają "wiedzę" o noszeniu broni w Texasie, a nie mają pojęcia, co to jest noszenie i przenoszenie broni w Polsce :-D :-D :-D
Ale to nie jest tak naprawdę śmieszne. Może należałoby drastycznie podnieść próg wieku dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń? :evil:
22LR, 22LR, 9x19, 9x19, 7,62x39, 12/76.

Oks
Grupa: Blokada Giełdy

Postautor: Oks » 2016-11-27, 09:14

Nie wiem po co te osobiste przytyki. Ustawę i rozporządzenie znam bardzo dobrze. Ani w jednym, ani w drugim nie jest sprecyzowane co oznacza załadowana broń. Często prawo definiuje pewne słowa inaczej, niż są używane potocznie, przez osoby z danej specjalizacji, dlatego chyba lepiej się upewnić (jest tak np. z noszenie i przenoszenie, bo w języku polskim są to synonimy, a UOBiA definiuje swoje słowa noszenie w kontekście broni)?
Uwierz, mi że znam prawo i obowiązujące w Teksasie i w Polsce, ale to pierwsze nie przysparza mi problemów w interpretacji, bo jest po prostu dużo prostsze. Mając jakąś wątpliwość, chyba lepiej zapytać kolegów po fachu na forum, niż dowiedzieć się o tym, że przegapiło się jakieś rozporządzenie / źle zinterpretowało akt prawy podczas kontroli policji?

A może powinno się zabierać pozwolenia osobą które, twierdzą, że pozwolenie powinno dawać się tylko im, bo inni na to nie zasługują? Bo widzę że trochę tutaj takich jest na forum, z Tobą na czele? A może dawać je tylko prawnikom, skoro inni mają czasem problemy z interpretacją? A może zabierać osobą starszym niż X lat, bo żyły za komuny i komunistyczna mentalność braku wolności wciąż w nich tkwi?
Ostatnio zmieniony 2016-11-27, 09:28 przez Oks, łącznie zmieniany 2 razy.

9x19
R.I.P
R.I.P
Grupa: RIP
Kontaktowanie:

Postautor: 9x19 » 2016-11-27, 10:41

Strzel z broni niezaładowanej! Jak nie strzelisz, to będziesz wiedział co to znaczy broń niezaładowana.

Broń załadowana, to nabój w komorze nabojowej, albo naboje w podpiętym do tej broni magazynku (jeżeli broń jest przystosowana do posiadania magazynka). W rewolwerze wystarczy jedna komora z nabojem (scalonym lub rozdzielnego ładowania z kapiszonem).

Wróć do „Prawo i broń - WBP”