Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: rort_ »

Dlatego powtarzam raz za razem: najpierw zmienić KK a dopiero potem zajmować się liberalizacją dostępu do broni.
zbijak.com
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Ghostdog »

marcinnoos1111 pisze: Koleś powinien zatłuc ścierwa i zakopać, a nie dzwonic na psiarnię... takie moje zdanie. :one:
O ile jestem w stanie zrozumieć wzburzenie i emocje, to uważam, że w naszym środowisku szczególnie powinniśmy uważać na słowa i nie wypowiadać tego typu opinii, bo mogą one nam mocno zaszkodzić i mogą być postrzegane jako nawoływanie do zachowań niezgodnych z obowiązującym prawem.
I love my SIGs.
cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: cook1977 »

SRT pisze:oswobodziwszy się, związał ich, a oni go zastraszali i jakoś wtedy dopiero ich zastrzelił.
Polecam mniej rangera z Teksasu a więcej spacerów na świeżym powietrzu...
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: iiyama »

marcinnoos1111 pisze: dobrze zrobił! Szlag mnie trafia na to całe sądownicze ścierwo... które w obronie koniecznej daje człowiekowi 25 lat, a naćpanemu i pijanemu imbecylowi, który zabija 6 osób daje 12 lat...czyli 2 lata za osoboczłowieka.
Koleś powinien zatłuc ścierwa i zakopać, a nie dzwonic na psiarnię... takie moje zdanie. :one:
No obrona konieczna nie jest taka tu jasna ! Co widac !poszperalem i takie klarowme to nie jest . a .nacpany koles dostal 12 lat za NIEUMYSLNE a to roznica A ty z swoim zdaniem to powinienes zajac sie strzelaniem z kapiszonow a nie broni , i z twoim zdaniem niczym sie nie roznisz od nich
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Hermes »

http://trybun.org.pl/2016/11/16/usa-uzb ... olicjanta/

I najlepszy komentarz mówiący wszystko!

Carl Thomposon November 15, 2016 at 8:23 am
Thank God this right exists in Florida. If this had occurred in New Jersey, that officer would be dead and the suspect would be on the loose to most likely kill someone else.
Protect your rights. Stand up for your rights.
Don’t become like the ...., ...... controlled state of New Jersey…


ps.

zamiast NJ można wstawić dowolne miasto w Polsce...ba... w Europie




*wykropkowałem nazwy polityczne bo to nie nasza sprawa


http://www.winknews.com/2016/11/14/poli ... -exit-123/
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2016, 15:25 przez Hermes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: kapera »

Jak widać parcie na klamkę jest w śród wielu strzelców . Noszenie jakieś wizje wydumki itd . A jak by się któryś zastanowił i przemyślał w ten sposób : Z racji przeżytego okresu życia czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji kiedy musiał byś czy też powinieneś użyć broni w celu obrony koniecznej ? Ja przeżyłem ponad 50 lat i nie przypominam sobie takiej sytuacji w której użycie broni było by z mojej strony wskazane . To tyle :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Hermes »

Kolega reaguje histerycznie i kusi sie o ocenę innych osób po przeczytaniu jednego postu...Wiek wcale tego nie usprawiedliwia a na marginesie to jestem od Kolegi starszy...
Ja tak daleko się nie posuwam.
Prosze przeczytać tytuł tematu.Jesli tkwią w Koledze zaczątki hobbystycznej analizy psychologicznej zapewniam że to nie to forum...
Najchętniej zamieściłbym wcześniejszy wpis w "Ciekawostki z portali informacyjnych..." ale jest zamkniety a wiadomo regulamin zabrania tworzyć nowy...
Dodam że informacja pochodzi z ROMBU i być może (ja bym nie chciał) niedługo obowiązywać będzie Kolege "ich" UoBiA a więc prosze nie pisać o swoich ustawodawcach że mają "parcie na klamke".
Zyczę SOBIE i i wszystkim pasjonatom byśmy w takich sytuacja się nie znaleźli!
Wpis jest jedynie zwróceniem uwagi na to że... IT HAPPENS! oraz na pozytywną reakcje tamtejszego społeczeństwa.
Nasze jeszcze do tego nie dorosło co widać po Kolegi reakcji.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2016, 16:22 przez Hermes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: kapera »

To była moja wydumka na temat noszenia broni . Po drugie samo jej wyjęcie zmusza do jej użycia ponieważ przestępca nie zawaha się użyć swojej . Tu jest problem ponieważ nikt z nas nie strzelał do człowieka , chwila zawahania i sprawę wyjaśni twój przeciwnik :-D . Nie jestem przeciwnikiem noszenia broni , lecz ja osobiście nie czuję takiej potrzeby ( przynajmniej na razie ) Może ktoś kto strzelał do ludzi opiszę jakie miał uczucia , noszenie broni to pewnego rodzaju problem dla posiadacza tak psychiczny jak i fizyczny :-D Trzeba dobrze ocenić kiedy obrona konieczna a kiedy wystarczy zasadzić kopa w jądra :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: JohnyWalker »

kapera pisze:To była moja wydumka na temat noszenia broni . Po drugie samo jej wyjęcie zmusza do jej użycia ponieważ przestępca nie zawaha się użyć swojej .
Na czym opierasz to twierdzenie? Moim zdaniem nie można generalizować. Można sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których do ostatniej chwili nie powinniśmy ujawniać posiadania broni i wyciągnąć ją tylko w celu obalenia napastnika. Jeszcze łatwiej sobie wyobrazić sytuacje, w której pokazanie broni odstraszy napastnika. A najpowszechniejsze są sytuacje, w których walki można uniknąć lub zastosować mniej drastyczne środki jak np. ucieczka, negocjacje, gaz w oczy czy fanga w nos.
Najlepiej z ujawnieniem faktu posiadania broni zaczekać jak najdłużej, bo pozbawiamy się elementu zaskoczenia.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Hermes »

Spoko!
Peace Ziom :piwo:

Jak Cie to uspokoi to jestem lekarzem i życie ludzkie innej osoby jest dla mnie dobrem najwyzszym.
Nosze ...bo mogę.Na to pozwala mi prawo.Nie strzelalem.Majac bron przy sobie dostalem w ryj a napastnik nawet sie nie polapal ze ja mam.Niemniej jednak w tej sytuacji siebie uwazam za "zwyciezce"
Powiedz tylko czy jesli na promenadzie w Nicei ktos z przechodniow mial jak ro zwiesz klamke zgineło by tyle osob?
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: mkl1 »

kapera pisze:To była moja wydumka na temat noszenia broni . Po drugie samo jej wyjęcie zmusza do jej użycia ponieważ przestępca nie zawaha się użyć swojej :-D
Tu jest sedno... wszyscy piszą, a Ci co juz nie piszą bo siedzą... juz nic ni napiszą
takie mamy prawo.... :052:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Hermes »

mkl1 pisze: takie mamy prawo.... :052:

A czego mamy sie spodziewać jak ustawodawcanie potrafi sobie poradzic kierowcami odmawiającymi kontroli alkotestem na drodze...?
NIe potrafią zapanować nad żulami za kierownicą,racami na stadionach a my marzymy o nowoczesnej ustawie oBiA...
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Hermes »

....
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2016, 18:18 przez Hermes, łącznie zmieniany 1 raz.
Malina63
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 11:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: Malina63 »

Obrona konieczna często bywa źle interpretowana .. Dlatego trzeba zagłębić się w jej definicja. Obrona konieczna występuję w sytuacji gdy nie ma innego wyjścia i musimy kogoś zaatakować jeśli jesteśmy narażeni na utratę życia. Np. Policjant w akcji zaczyna szarpać się groźnym przestępcą który ma broń i nie zawacha się jej użyć narażając życie policjantów wtedy wyst. obrona konieczna a policjant może użyć broni i strzelić do przestępcy.
księgowa przemyśl sobie to jak postępujesz w życiu .. Jeśli wyśmiewasz ludzi oni kiedyś wyśmieją Ciebie! :090:
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: WRL »

Zastosowanie Art. 25 KK jest nietrafne w przytoczonym przez Ciebie przykładzie. Zasadność użycia broni przez Policjanta będzie rozpatrywana w oparciu o ustawię z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, a nie o przytoczony art.25 KK.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”