kurs instruktora strzelectwa

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

kurs instruktora strzelectwa

Post autor: rort_ »

Co jest warty taki kurs:

https://pakis.pl/kursy/118/kurs-instruk ... oCKifw_wcB

w porównaniu do takiego:

http://szkolagorska.eu/szkolenia-instru ... -bojowego/

Pomijam cenę i ewentualną wartość merytoryczną bądź że tak powiem ogólną wartość poszczególnych kursów.
Chodzi mi o efekt końcowy, czyli dokument który dostanę po ich ukończeniu.
Będę mógł organizować zawody klubowe, czy według PZSS nie będę mógł, bo dla nich moje papiery będą nic nie warte?
Ewentualnie jakieś inne miejsca w najbliższym terminie?
zbijak.com
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: go43 »

Instruktor strzelectwa nie ma nic wspólnego z organizacją zawodów PZSS.
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: rort_ »

A prowadzenie treningu klubowego?
zbijak.com
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Belze »

Jeśli będzie prowadzący to tak ;) Sam instruktor/trener nie może prowadzić treningu.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: rort_ »

Mam prowadzącego i sędziego III.
Czego nie mogę robić nie mając instruktora?
zbijak.com
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: carambas »

Jeśli nie zrobisz kursu, który ma błogosławieństwo PZSS to PZSS go nie uzna. Robię teraz kurs na instruktora i jest ze mną kilka osób (ponad 5), które przerabiały jakieś kursy internetowe, czy coś w tym guście. W momencie, gdy uprawnienia mają się im do czegoś przydać (głównie do zakładania, czy pracy w klubie z licencją PZSS), to się okazuje że ten kurs jest nic nie warty.

Robiąc takie papiery możesz z nich korzystać tam, gdzie nie masz styczności z PZSSem. Patrząc po ilości ludzi, którzy robią uznawane przez związek uprawnienia -- większość uznaje, że lepiej zapłacić 2 razy tyle co na internecie, mieć te 180h wykładów i praktyki i uzyskać podpis Prezesa.

Bez podpisu: nie możesz być trenerem PZSS (nie dostaniesz od PZSS legitymacji), nie otworzysz klubu z licencją PZSS (bo nie jesteś trenerem).
Natomiast zgodnie ze znanym mi konsensusem na strzelnicy możesz robić co chcesz, uczyć ludzi, szkolić ludzi, itp.

Nie mam doświadczenia z bronią do celów szkoleniowych, więc być może w tym przypadku taki papier coś znaczy. Natomiast PZSS uznaje, że tylko oni (i uczelnie wyższe) wydają dokumenty, które mogą być przesłanką do wydania takiego pozwolenia: http://trybun.org.pl/2016/10/05/stanowi ... portowego/ Nie wiem jakie jest stanowisko WPA na ten temat. Wszyscy posiadający pozwolenia do celów szkoleniowych, których ja znam (nie jest ich bardzo dużo) mają uprawnienia PZSS.

Jeśli ktoś bardziej kompetentny zechce się wypowiedzieć, chętnie posłucham. To jest dobre pytanie i dopisałbym do swojej bazy pytań na Braterstwie.

Nie popieram stanowiska PZSSu, mówię tylko to co się ostatnio dowiedziałem.
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2016, 18:39 przez carambas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: rort_ »

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli chcąc nie chcąc muszę szukać kursu po ukończeniu którego legitymację wydaje PZSS, ponieważ w moim przypadku wszystko kręci się wokół klubu z licencją PZSS...
zbijak.com
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: go43 »

Tu masz przepisy PZSS

http://www.pzss.org.pl/index.php/przepisy/przepisy

na dobry początek regulaminy z pkt 4 i 5.

Klub, żeby istniał w strukturach PZSS, musi w dowolnej formie zatrudnić trenerów / instruktorów posiadających licencję
trenerską PZSS.

To tak od strony klubowej.
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
rort_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 553
Rejestracja: 06 lutego 2014, 14:46
Tematy: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: rort_ »

Z regulaminu przyznawania i pozbawiania licencji trenerskich wynika, że w celu otrzymania licencji trenera trzeba dostarczyć między innymi kserokopię dokumentu /wydanego przez MSiT, AWF lub PZSS/ potwierdzającego uprawnienia do szkolenia w zakresie sportu strzeleckiego, potwierdzoną przez właściwy WZSS.
Chodzi o instruktora strzelectwa?
zbijak.com
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: go43 »

tak
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Zinngiesser »

Aby kurs umozliwial uzyskanie licencji trenerskiej PZSS musi byc zorganizowany za aprobata PZSS. Wiekszosc kursow prowadzonych od ponad roku przez zwiazki wojewodzkie ma taki status. Nie ma to wiele wspolengo z pozwoleniem na bron do celow szkoelniowych, ale dla pracy w klubie zrzeszonym w PZSS, prowadzeniu w takim kursow i szkolen itp. - jest kluczowe.
Obrazek
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: 9x19 »

Ostatnio KGP rekomenduje, że tylko licencja trenerska (uzyskana po odpowiednim kursie instruktorskim) poświadcza posiadanie uprawnień do prowadzenia szkoleń i uzyskania pozwolenia na broń do celów szkoleniowych. :109:

O ile się nie mylę, to wymieniona na wstępie firma chciała kiedyś robić przez internet kurs prowadzących strzelanie mimo, iż nie należy do podmiotów, które taki kurs mogły prowadzić. Był na ten temat stosowny wątek na naszym formu. Po telefonach od paru użytkowników szybko się z tego wycofali. http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... y#p1558805
darjerz pisze:Zadzwoniłem, na konkretne pytanie kto jest wystawca uprawnień odpowiedział mi pan że ... szkoła. Zapytałem po co mi uprawnienia które nie spełniają definicji Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic a dokładnie par 2 ust 2. Uzyskałem odpowiedź, że on nie wie jak to jest ... ,że to nowe szkolenia i się musi dowiedzieć od szefa. Ot szkoła od 2014r zarejestrowana.Coś to mało wiarygodne jest. Na maila nie odpowiedzieli.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2016, 22:04 przez 9x19, łącznie zmieniany 2 razy.
Albin84
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, 10:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Albin84 »

Gdzie można znaleźć te stanowisko?

Ostatnio KGP rekomenduje, że tylko licencja trenerska (uzyskana po odpowiednim kursie instruktorskim) poświadcza posiadanie uprawnień do prowadzenia szkoleń i uzyskania pozwolenia na broń do celów szkoleniowych.

Wydaje mi się, że w tym wpisie: http://trybun.org.pl/2016/10/05/stanowi ... portowego/ była mowa o uprawnieniach instruktora a nie trenera
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: 9x19 »

Jak zwał, tak zwał. Na jedno wychodzi. Nie masz tytułu trenera po wyższych studiach, albo nie robiłeś kursu instruktorskiego w PZSS, to nie masz pozwolenia na broń do celów szkoleniowych - do tego się to sprowadza. I jest to nadużycie prawa przez Policję. Nie po to była deregulacja.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2016, 20:02 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Albin84
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, 10:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Albin84 »

Trener i instruktor to nie to samo więc cholera wie jak rozumieć to stanowisko PZSS

Rozumiem, że skoro mam już pozwolenie na broń szkoleniową to raczej mi go nie cofną z tego wyimaginowanego powodu... Mam papiery instruktorskie, baa wydane nawet przez wyższą uczelnię ale nie przez PZSS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”