Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: marizy »

Carambas! Wielkie dzięki za to co zrobiłeś i nadal robisz na rzecz popularyzacji strzelectwa. Jestem członkiem Braterstwa i mój kanał na YT robię również m.in. jako członek Braterstwa! Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: cook1977 »

power997 pisze: Braterstwo powstało w celu omijania przepisów prawa i organ jest tego świadomy.
A mnie kiedyś przedstawiciel NTSu na Kraków przekonywał, że nie warto należeć do pewnego stowarzyszenia (mniejsza o nazwę) bo to "prawicowe oszołomy".

Widocznie wygłaszanie takich opinii o konkurencji jest częścią ich modelu biznesowego. Wszystko zapewne w trosce o wypełnienie głównego zadania jakim jest:

"popularyzacja strzelectwa, budowa kultury i ruchu strzeleckiego w Polsce, wprowadzanie europejskich standardów w zakresie posiadania broni palnej." O nas
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: bartek75 »

Potwierdzam. Carambas robisz świetną robotę!!! Też jestem członkiem Braterstwa choć nie posiadam broni kolekcjonerskiej ale swoją przynależnością chciałem poprzeć genialną inicjatywę społeczną jaką zrobiłeś! Pokazałeś, że można stworzyć dzieło, które bez "ściągania grubej kasy" potrafi zjednoczyć świat strzelców-kolekcjonerów. Chylę przed Tobą i tym co zrobiłeś głowę. Tak trzymaj!
Uważam, że bardzo dobrze zrobiłeś, że nie wchodziłeś w jakiekolwiek związki z NTS i zapewne jakimikolwiek innymi organizacjami. Nie daj się bo robisz super robotę i to oni z ciebie powinni brać przykład. Niejednemu sępowi będzie zależeć aby przejechać twoją inicjatywę walcem, bo kole w oko. Świetnie odpisałeś power997, każde słowo, przecinek w tym tekście to czysta racja.
Tak na marginesie, ciekawi mnie ile wynosi opłata za licencję PZSS dla klubu skoro w niektórych postach wylewa się taki płacz, że bez wysokiej składki członkowskiej klub dokona żywota. Boicie się, że kolega Carambas udowodni wam, że da się inaczej (tak jak udowodnił to z założeniem Braterstwa w kontekście kolekcjonerstwa)? Dobrze robicie. Bójcie się, bójcie bo odpływ członków nie będzie jednostkowy, ludzie nie są naiwni i potrafią myśleć.
Carambas, tak trzymaj, masz ogromne wsparcie setek strzelców w Polsce!!! :piwo: :one:
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: cook1977 »

bartek75 pisze: Tak na marginesie, ciekawi mnie ile wynosi opłata za licencję PZSS dla klubu
Proszę bardzo: "Składka Klubowa do MZSS na rok 2016 wynosi 550zł" MZSS

oraz punkty 17 i 18 z tabeli opłat i składek PZSS
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2016, 20:52 przez cook1977, łącznie zmieniany 1 raz.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: strzelnica »

Witam.
Kolego "cook1977" udzieliłeś informacji o składce klubowej do MZSS :651:
"bartek75" pytał o klubową za licencję do PZSS.
Wszystko jest w tabeli opłat:
http://www.pzss.org.pl/index.php/skladki-opaty-83
200,- za 4 lata to dziwnie wygląda przy MZSS.
:516:
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: carambas »

bartek75 pisze:ile wynosi opłata za licencję PZSS dla klubu
Dolnośląskie:
200 zł licencji klubowej PZSS na okres olimpijski (4 lata)
100 zł licencja DZSS na jeden rok
10 zl za wydanie licencji dla jednego zawodnika.

Zatem masz klub to płacisz na rok 150 plus 10 * ilość_członków. Rzecz jasna ta opłata 10zł za licencję zawodnika jest przenoszona na zawodnika, więc de facto klub musi zapłacić tylko 150 zł rocznie. Tylko tyle się płaci w składkach do PZSS i DZSS.

Dodane:
Bez przesady z tym entuzjazmem. Nie mam żadnych planów, żeby robić za darmo i utrudniać dobrym klubom działalność robiąc przesadną konkurencję. Pieniądze nie są najważniejsze, a działania, atmosfera i efekty. Ja osobiście płacę 900 zł rocznie za karnet na siłownię i nie otwieram nowej tylko po to, żeby trochę zaoszczędzić. Ze strzelectwem podobnie -- za wysoką jakość warto zapłacić, a wybór klubu nie może być podyktowany tylko wysokością składki, a całokształtem jego działalności.

Prosiłbym się nie napalać i nie budować mitu jakobym miał odwrócić całe środowisko do góry nogami, bo mi PZSS po prostu licencji nie da, jak wam uwierzą. Po co robić zamęt przed faktem?
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2016, 21:13 przez carambas, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: bartek75 »

cook1977 pisze:
bartek75 pisze: Tak na marginesie, ciekawi mnie ile wynosi opłata za licencję PZSS dla klubu
Proszę bardzo: "Składka Klubowa do MZSS na rok 2016 wynosi 550zł" MZSS

oraz punkty 17 i 18 z tabeli opłat i składek PZSS
Dzięki cook1977 za info :piwo:
Taka składka w skali roku płacona dla PZSS może wykończyć niejeden klub :) Teraz rozumiem dlaczego są takie składki i wpisowe w niejednym klubie ;laughing:
Oj jak kolega Carambas ruszy z strzelectwem sportowym to może niejeden układ klubowo-koleżeńsko-biznesowy obnażyć :one: Będzie panika :651:
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: power997 »

carambas pisze:Maciek, (...)
Jezu. Paweł jesteś przewrażliwiony. Naprawdę. Hejtujesz wypowiedź bez powodu. Nie przyjmujesz żadnej wyważonej opinii na temat Braterstwa poza wyrazami uznania. Zrozum że to jest forum, ludzie mogą mieć różne zdanie i opinie prawda? I nie muszą się spotykać z zarzutami z tego powodu.

Naprawdę nie mam naprawdę możliwości prowadzić rozmowy rozbitej na 30 wątków. Napisze jednak że nie napisałem nic kłamliwego. Ty sam powiedziałeś że "założyłem stowarzyszenie po to by omijać ten głupi przepis że trzeba należeć koniecznie do jakiegoś stowarzyszenia".

Sens twojej wypowiedzi jest taki: poświęciłem np miesiąc życia na samodzielne prowadzenie spraw Braterstwa. Ale w Amatorze będę pracował 3 x więcej żeby ludzie zapłacili 10 zł. No jak bedziesz chciał założyć klub sportowy to obawiam się że bedziesz musiał podwyższyć i pracować 5x wiecej. OK. Rozumiem twój pomysł. Konfrontuje go z innym podejściem które uważam że jest równie dobre i wydaje mi się bardziej profesjonalne / realne. TO NIE OZNACZA ŻE COŚ ROBISZ ŹLE. To oznacza tylko tyle że mam inne zdanie na sens prowadzenia ogólnopolskiego stowarzyszenia strzeleckiego dla ludzi. TAKŻE RÓB JAK SOBIE CHCESZ NIE MAM Z TYM PROBLEMU OK? Nie hejtuj tak tego NTS dlatego że mamy inne (wg mnie bardziej realne) podejście.

pozdr
MS

ps1. mylisz sie w projekcie romb krytykuje pomysł dawania ludziom broni (strzelb, pistoletów/ karabinków .22) bez SZKOLENIA. Brak wymaganych SZKOLEŃ zdelegowanych na kluby strzeleckie / strzelnice ubija strzelectwo bo mirki będą kupowały broń dla mania a strzelać se będą w lesie bo po co ma wydać na szkolenie i wynajem toru pieniądze. Przecież ta broń to nie do strzelectwa tylko do ochrony miru im potrzebna. Także zrozum.

ps2. Mi nigdy nie chodziło o to by robić stowarzyszenie za darmo albo ścigać się kto taniej bo taniej nie znaczy lepiej. Wogóle każdy ma prawo robić po swojemu ok?

ps3. jak mi jeszcze raz ktoś napiszę że jak stowarzyszenie bierze 10 zł to jest ok a jak 100 to znaczy że "czerpie z tego korzyści" to poproszę o wskazanie tych korzyści. Bo ja mam przed oczami skarbnika który rozlicza się przez godzinę na walnym zebraniu z każdej złotówki, a stream z walnego jest publikowany aby każdy mógł się zapoznać. Jakie korzyści można mieć robiąc stowarzyszenie bo nie wiem. Jakie. Spytajcie Pawła jakie ma korzyści poświęcając czas na odpisywanie ludziom i codzienne rozmowy "co trzeba zrobić by mieć broń palną".
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: JohnyWalker »

Korzyści jakie ma NTS to 90 zł razy ilość członków minus papier, koperty i znaczki. Plus wpisowe. Niezła kasa.
Tą kasę wydaje się później na pierdoły, amunicję do strzelania dla prezesa i zysk zostaje zutylizowany.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2016, 21:34 przez JohnyWalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: power997 »

Aha bym zapomniał bo doczytałem. Z jednej strony mówisz że straszę a z drugiej zarzucasz że nie uzasadniam. Ale jak raz na zamkniętej grupie na facebooku w jakimś komentarzu do komentarza głęboko ukrytym, pociągnięty za język napisałem o co chodzi, natychmiast interweniowałeś żeby o tym nie pisać. Dobrze napiszmy więc. I NIE JEST TO KRYTYKA BRATERSTWA, TYLKO DYSKUSJA NA TEMAT ZALET I WAD PRZYNALEŻENIA DO ZWYKŁEGO STOWARZYSZENIA.
OK dlaczego uważam że robisz dobry ruch zmieniając tak jak proponowałem stowarzyszenie zwykłe w stowarzyszenie z osobowością prawną i co jest zagrożeniem dla stowarzyszeń zwykłych:

1. W stowarzyszeniu zwykłym członkowie ponoszą solidarną, osobistą i nieograniczoną odpowiedzialności za zobowiązania takiego stowarzyszenia podejmowane przez organizatora. Od 20.05.2016 r. art. 40 ustęp 1b i 1c ustawy Prawo o Stowarzyszeniach wprowadza solidarną odpowiedzialność całym swoim majątkiem bez ograniczeń wszystkich członków stowarzyszenia zwykłego za zobowiązania zaciągnięte przez stowarzyszenie - w praktyce reprezentowane przez jakiegoś tam przedstawiciela.
Czyli jeśli organizator stowarzyszenia podejmuje zobowiązanie i pojawiają się jakieś roszczenia to przychodzi pan komornik, dzieli dług na wszystkich członków i wysyła 1800 wezwań z wnioskiem o zwrot kwoty 500 zł za jakieś tam roszczenie. Ja wiem że to fikcja itd, ale różne rzeczy się zdarzają. Zaprzyjaźnione stowarzyszenie dzierżawi teren pod strzelnice, przygotowało go pod budowę osi, zostały wyciete jakieś krzaki, okazało się że to drzewa, urząd dowalił kare w wysokości paru milionów złotych. Sprawa jest wyjaśniana, najpewniej decyzja wydana z naruszeniem prawa itd, ALE jest roszczenie, jest sprawa, shit happens także lepiej nie brać odpowiedzialności tylko po to by oszczędzić te 100 zł rocznie czy 50 zł rocznie. Przykład.

2. Kwestia czy Członkostwo w Stowarzyszeniu Zwykłym a nie Stowarzyszeniu (w rozumieniu Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach) jest faktyczną przesłanką do posiadania broni do celów kolekcjonerskich jest dyskutowana w organach wadzy. Jest linia prawna która twierdzi że nie jest to przesłanką w szczególności po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. I ja się z nią prywatnie zgadzam. Nie dlatego że współprowadzę stowarzyszenie rejestrowe - każdy może. Tylko dlatego że nie jestem debilem i czytam co jest napisane w znowelizowanej ustawie. I jak rozumiem zgadzamy się tutaj Paweł bo inaczej nie byłoby powodu byś cokolwiek zmieniał w Braterstwie i odpalał klub Amator.

Zgodnie z UoBiA: Art. 10.
1. Właściwy organ Policji wydaje pozwolenie na broń, jeżeli wnioskodawca nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
2. Pozwolenie na broń wydaje się w szczególności w celach: 6) kolekcjonerskich;
3. Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności: 5) udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim – dla pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich;


Zgodnie z USTAWA z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach Dz.U. 1989 Nr 20 poz. 104 Rozdział 2 /3/4/5 określa formę i sposób prowadzenia Stowarzyszenia. Stowarzyszenie jako takie wymaga (i tu detaliczny opis: że forma rejestrowa, statut, działalność dopiero po zarejestrowaniu, nadzór , likwidacja itd.) Natomiast Stowarzyszenie Zwykłe stanowi zgodnie z "Rozdział 6 Stowarzyszenia zwykłe” uproszczoną formę organizacji stowarzyszeniowej i zgodnie z "Art. 42a. 1. Stowarzyszenie Zwykłe liczące co najmniej siedmiu członków, może przekształcić się w Stowarzyszenie" --> a wiec może przekształcić się w Stowarzyszenie w rozumieniu ustawy, jednakże do tego czasu stowarzyszeniem w sposób faktyczny nie jest.

Zgodnie z linię orzeczniczą WSA (por. II SA/Wa 1286/13 – Wyrok WSA w Warszawie) (http://gunblog.eu/2014/06/policja-nie-m ... jonerskie/) obowiązkiem organu prowadzącego postępowanie jest jak niżej:

"Obowiązkiem organu było rzetelne wyjaśnienie sprawy w tym przedmiocie poprzez zbadanie wyżej wskazanych dokumentów oraz sprawdzenie czy Stowarzyszenie to jest Stowarzyszeniem czy też stowarzyszeniem zwykłym – o uproszczonej formie działania, jaki jest organ je rejestrujący i kiedy zostało zarejestrowane, jaki jest jego statut, jaki organ sprawuje nad nim nadzór i czy stowarzyszenie to nadal figuruje w rejestrze stowarzyszeń. Następnie, poprzez analizę celów statutowych stowarzyszenia – wskazanych w zarejestrowanym statucie, należało odpowiedzieć na fundamentalne w niniejszej sprawie pytanie – czy stowarzyszenie posiada zarejestrowaną działalność kolekcjonerską broni. "

"Zatem, skoro dane stowarzyszenie zostało zgodnie z prawem zarejestrowane, ma prawo wykonywać działalność wskazaną w swoich statutowych celach (statut stowarzyszenia jest dokumentem niezbędnym do rejestracji stowarzyszenia). Wynika to jasno z art. 2 i art. 10 Prawa o stowarzyszeniach."


A więc - zarówno UoBiA jako przesłankę do posiadania broni wymienia Stowarzyszenia a nie Stowarzyszenia Zwykłe i mówi dodatkowo o „statutowym celu” (tj. takim, które występuje w statucie - bo stowarzyszenia zwykłe mają regulamin). Taki sposób myślenia występuje także w orzecznictwie WSA. Wynika to z nowelizacji ustawy Prawo o Stowarzyszeniach która wchodzi w pełni w życie 1 stycznia 2017 roku. DLATEGO właśnie jakieś pół roku temu czy rok temu wysyłałem Pawłowi info że należałoby coś zmienić i albo przekształcić Braterstwo albo dołączyć do innego. PROSZE NIE ZABIJAĆ POSŁAŃCA. Nie pisałem o tym nigdzie publicznie własnie po to by nie robić zamieszania, dałem znać prywatnie organizatorowi braterstwa i dlatego teraz jestem jechany że "naganiam". No jasne naganiam bardzo. Jak cholera.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2016, 21:52 przez power997, łącznie zmieniany 4 razy.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: rzufik1 »

JohnyWalker pisze:Korzyści jakie ma NTS to 90 zł razy ilość członków minus papier, koperty i znaczki. Plus wpisowe. Niezła kasa.
Tą kasę wydaje się później na pierdoły, amunicję do strzelania dla prezesa i zysk zostaje zutylizowany.
Zapomniałeś jeszcze o 100 zł wpisowego :).....a jednak doczytałem że nie zapomniałes :)

CARAMBAS dzieki chłopie :) tak dalej; mimo że nie skorzystałem jeszcze z BRATERSTWA to już jestem członkiem AMATORa :) i mam nadzieję że WPA nie będzie mi miało tego za złe :)
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2016, 11:03 przez rzufik1, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: power997 »

JohnyWalker pisze:Korzyści jakie ma NTS to 90 zł razy ilość członków minus papier, koperty i znaczki. Plus wpisowe. Niezła kasa.
Tą kasę wydaje się później na pierdoły, amunicję do strzelania dla prezesa i zysk zostaje zutylizowany.
Kolego aktualnie ja jestem właśnie tym "prezesem". Nie strzalem NIGDY z żadnej amunicji kupowanej za pieniądze NTS. Nawet jako członek NTS na zebraniach czy eventach NTS kiedy stowarzyszenie robiło testy broni sig sauer i fundowaliśmy członkom amunicje. Mimo że miałem prawo jak każdy członek stowarzyszenia. Jeśli jest nadmiar środków to są skrupulatnie rozliczane co do grosików. Masz pytania - zadaj skarbnik@towarzystwostrzeleckie.org.

Zadam Ci pare pytań odpowiedz proszę:
  • Czy wiesz na co zostały wydane środki NTS czy tak tylko gadasz bez pojęcia?
    Widziałeś stream z Walnego z prezentacją Skarbnika na co poszła kasa?
    Czy ty naprawdę wierzysz że jeśli są pieniądze na koncie stowarzyszenia które jest np organizacją pozytku publicznego to można je .. mieć?
    Czy znasz pojęcie: "zysk"? Na czym polega "zysk" w Stowarzyszeniu?
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: power997 »

power997 pisze: 1. W stowarzyszeniu zwykłym członkowie ponoszą solidarną, osobistą i nieograniczoną odpowiedzialności za zobowiązania takiego stowarzyszenia podejmowane przez organizatora. Od 20.05.2016 r. art. 40 ustęp 1b i 1c ustawy Prawo o Stowarzyszeniach wprowadza solidarną odpowiedzialność całym swoim majątkiem bez ograniczeń wszystkich członków stowarzyszenia zwykłego za zobowiązania zaciągnięte przez stowarzyszenie - w praktyce reprezentowane przez jakiegoś tam przedstawiciela.
Czyli jeśli organizator stowarzyszenia podejmuje zobowiązanie i pojawiają się jakieś roszczenia to przychodzi pan komornik, dzieli dług na wszystkich członków i wysyła 1800 wezwań z wnioskiem o zwrot kwoty 500 zł za jakieś tam roszczenie. Ja wiem że to fikcja itd, ale różne rzeczy się zdarzają. Zaprzyjaźnione stowarzyszenie dzierżawi teren pod strzelnice, przygotowało go pod budowę osi, zostały wyciete jakieś krzaki, okazało się że to drzewa, urząd dowalił kare w wysokości paru milionów złotych. Sprawa jest wyjaśniana, najpewniej decyzja wydana z naruszeniem prawa itd, ALE jest roszczenie, jest sprawa, shit happens także lepiej nie brać odpowiedzialności tylko po to by oszczędzić te 100 zł rocznie czy 50 zł rocznie. Przykład.
Edit: źle opisałem scenariusz windykacji należności - to że oni odpowiadają "solidarnie", oznacza, że komornik/skarbówka/ZUS mogą ściągać pieniądze od każdego w pełnej wysokości. Nie ma dzielenia po równo pomiędzy członków - tylko jest ściąganie całości od każdego - a gdy się uda - zwracanie im nadwyżki. Więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zobowi%C4 ... _solidarne
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: JohnyWalker »

power997 pisze: Kolego aktualnie ja jestem właśnie tym "prezesem". Nie strzalem NIGDY z żadnej amunicji kupowanej za pieniądze NTS. Nawet jako członek NTS na zebraniach czy eventach NTS kiedy stowarzyszenie robiło testy broni sig sauer i fundowaliśmy członkom amunicje. Mimo że miałem prawo jak każdy członek stowarzyszenia. Jeśli jest nadmiar środków to są skrupulatnie rozliczane co do grosików. Masz pytania - zadaj skarbnik@towarzystwostrzeleckie.org.
Mam pytania, to szukam odpowiedzi w sprawozdaniach które szanujące się organizacje jak choćby WOŚP publikuje bez próśb do skarbnika. Ale ja nie mam pytań. Tylko dyskutujemy na forum.
power997 pisze: Zadam Ci pare pytań odpowiedz proszę:
  • Czy wiesz na co zostały wydane środki NTS czy tak tylko gadasz bez pojęcia?
Nie wiem. Zakładam że zostały zutylizowane do ostatniego grosza aby nie wykazać zysku. Jeśli się mylę to możesz dać link do opublikowanego sprawozdania finansowego.
power997 pisze: Widziałeś stream z Walnego z prezentacją Skarbnika na co poszła kasa?
Nie widziałem. Wierzę, że poszła co do grosza.
power997 pisze: Czy ty naprawdę wierzysz że jeśli są pieniądze na koncie stowarzyszenia które jest np organizacją pozytku publicznego to można je .. mieć?
Ależ skąd! Pieniądze należy zużyć. Na cokolwiek, co można podciągnąć pod działalność. Np. ekspres do kawy w siedzibie, czynsz, konsultacje zamówione u małżonki wiceprezesa. Nie wiem jak Wy to robicie, ale wiem jak to się robi. Bilans najlepiej aby wyszedł na zero. I ja w tym nie widzę nic złego jeśli są to cele statutowe. Jeśli nie są to niestety w praktyce nie da się nic zrobić. Znam takie przypadki bliżej siebie, a o Waszych finansach nie mam pojęcia, bo mnie nie interesują. Nie insynuuję, ale stwierdzam fakty. Kasa może być wydana na coś co służy członkom po równo, albo na to co służy niektórym członkom bardziej, a najlepiej gdy jest wydana na to co służy zarządowi, który przecież dba o wszystko, by dach nie przeciekał itp. ;)
power997 pisze: Czy znasz pojęcie: "zysk"? Na czym polega "zysk" w Stowarzyszeniu?[/list]
[/quote]
Na tym że przy wstępnym bilansie okazało się że jest kasa i trzeba ją wydać. Zgadłem?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: lto »

power997 pisze:Jezu. Paweł jesteś przewrażliwiony. Naprawdę. Hejtujesz wypowiedź bez powodu. Nie przyjmujesz żadnej wyważonej opinii na temat Braterstwa
Nie rozumiałem do tej pory skąd się bierze powszechna niechęć do Ciebie, być może nawet nagonka. Po raz kolejny potwierdza się reguła, że na taki status trzeba ciężko zapracować.

To co piszesz jasno pokazuje, że Ciebie nie interesuje broń, tylko działanie i zrzeszanie się, a najlepiej wystawianie certyfikatów strzelca GODNEGO posiadania broni. Przecież nie może być tak, że "mirek" ma broń do mania, jeśli nie zapłaci i nie pokłoni się odpowiedniej klice. Jak czytam te przemyślenia o "omijaniu przepisów", to włos mi się jeży na głowie. Nie macie gdzieś tam w nazwie dopisku "Społeczna Komenda Główna Policji"? Oni na pewno docenią fachową radę jak utrudnić nam życie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”