Jak usunąć kulę z bębna

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1514
Rejestracja: 07 marca 2004, 19:15
Tematy: 53
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Tadeusz P. »

kewalsPL pisze:
Mirmil pisze: prosty i skuteczny sposób na usunięcie kuli z bębna rewolweru
Tylko powiedz nam po co ją wyciągać, w tym cały problem :-/ .
Sory "kewalsPL" a w jakim my temacie tutaj piszemy :!: :!: :!: :?: :?: :?: bo chyba nie doczytałeś .
A o wkręcie już pisałem kol "Mirmil" :evil:
Pzd. Tadeusz
Ostatnio zmieniony 15 października 2016, 14:36 przez Tadeusz P., łącznie zmieniany 2 razy.
CKS Stare Strzelby LOK
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kewalsPL »

I o to właśnie chodzi, parę sposobów już podanych na tacy :-D , a w takim przypadku jak tu opisany nie ma sensu wyciągać tej kuli. Zeskrobnąć wystający czubek i wystrzelić, parę sekund czy nawet ze dwie minuty roboty. Daremne dzielenie włosa na czworo ....
Awatar użytkownika
Mirmil
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 października 2016, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Mirmil »

Tadeusz P. pisze: A o wkręcie już pisałem kol "Mirmil" :evil:
Pzd. Tadeusz
Rozumiem, że ten przesympatyczny Diabełek to na przywitanie rekruta? ;)
Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1514
Rejestracja: 07 marca 2004, 19:15
Tematy: 53
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Tadeusz P. »

Tak " :evil: " jest na Twe przywitanie,a kule usuniesz jak uważasz.
Zyczę Ci zebyś ograniczył się z prostymi pytaniami bo na proste pytanie trudno odpowiedzieć.
Pzd. Tadeusz
Ostatnio zmieniony 16 października 2016, 11:07 przez Tadeusz P., łącznie zmieniany 1 raz.
CKS Stare Strzelby LOK
heathcliff
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2016, 09:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: heathcliff »

Suma sumarum odciąłem wystający kawałek pocisku i wystrzeliłem... po problemie.
Jedyny problem to jak odciąć wystający kawałek ołowi i nie porysować za nadto bębenka..
Ostatnio zmieniony 17 października 2016, 14:15 przez heathcliff, łącznie zmieniany 1 raz.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kewalsPL »

heathcliff pisze:jak odciąć wystający kawałek ołowi i nie porysować za nadto bębenka..
To Ci jeszcze podpowiem jak, połóż na bębenku cienką kartkę papieru i nóż nawet nie dotknie bębna a zetnie to co wystaje(jak gołym ostrzem nie potrafisz) :wink: . Papier jest cieńszy niż szczelina między lufą a bębnem.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: mkl1 »

kewalsPL pisze: To Ci jeszcze podpowiem jak, połóż na bębenku cienką kartkę papieru i nóż nawet nie dotknie bębna a zetnie to co wystaje(jak gołym ostrzem nie potrafisz) :wink: . Papier jest cieńszy niż szczelina między lufą a bębnem.
Byleś szybszy :piwo:
(miałem zablokoway dosęp) :583:
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 19:17 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kewalsPL »

mkl1 pisze:Byleś szybszy :piwo:
To nie wyścigi :-D , tu chodzi o to by ktoś sobie czy sprzętowi nie zrobił krzywdy a usterkę usunął :one: . Lepiej jak najpierw zapyta-poradzi się, inni najpierw robią nie wiedząc jak a potem płaczą po fakcie :651: .
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Raptor.red »

heathcliff pisze:Witam,
Niedawno zakupiłem mój pirwszy czarnoprochowiec - Remington 1858 Pietta .44, 8"
Dzisiaj pierwszy raz poszedłem z nim na strzelnice. Niestety przy drugim ładowaniu bębna jedna z kul nie chciała wejść na tyle zeby się schować i nie pozwala kręcić się bębnowi.Wystaje ok 2-3mm. Przez to nie mogłem wystrzelić 2ch kul, jednej zapchanej i jednej za nią. Odkręciłem kominek, wysypałem proch i przybitkę. Nie wiem natomiast jak pozbyć się kuli.

Jakieś rady? Ta która całkiem nie weszła bardzo mocno siedzi w bębnie... Może za mocno nawet ją dopychałem z uwagi na brak doświadczenia.
Wtrącę coś i ja w tym temacie, uważam że w wypadku niedobicia kuli trzeba zdawać sobie sprawę co jest tego przyczyną, bo łatwo zrobić komuś lub sobie krzywdę. I tak jeśli przyczyną jest nasypanie zbyt wiele prochu lub przybitki, można kulę ściąć i wystrzelić, lecz jeśli przyczyną jest za twardy ołów lub nagar to pomiędzy kulą a ładunkiem jest powietrze, sytuacja raczej niebezpieczna. W takim przypadku można spróbować dobić kulę na przykład starterem i młotkiem po wyjęciu bębna, wbije się na pewno, lub tak jak uczynił to kolega, wysypać przez otwór po wykręceniu kominka proch i wybić cienkim prętem. moim zdaniem ścięcie i wystrzał w takiej sytuacji jest trochę niebezpieczny.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kaliber .44 »

Dedykuję Kolegom, którym taka sytuacja pierwszy raz się przytrafi:
Na początek wziąć dwa głębokie wdechy na uspokojenie :wink:

A uprzednio zaopatrzyć się w:
- klucz do kominków
- strzykawkę z igłą i wodą
- mosiężny pręt fi 4mm o dł ok 8 cm
- szydło z mosiężnego drutu fi 1 mm
- gruby na 5 mm krążek gumy o średnicy odpowiadającej średnicy bębna lub nieco większej z otworem fi 4-5mm
- mały młotek
- małe mosiężne ostrze na wzór nożyka do zdejmowania kapiszonów zrobione z mosiężnego płaskownika

W razie niedobicia ze względu na nadmiar prochu, wskazane jest faktycznie ścięcie kulki nożykiem i odstrzelenie gada. Jeśli jednak zdarzy się wada w postaci wilgotnego prochu, zawilgniętgo/wadliwego kapiszona czy ew. niewsypania prochu, proponuję, co następuje:

- lufa broni BEZWZGLĘDNIE skierowana w kulochwyt
- kurek w pozycję bezpieczną
- zdemontowanie w miarę możliwości kapiszonów, trzymając pukawkę w kierunku kulochwytu
- po zdjęciu kapiszonów zalanie komór wodą ze strzykawki i odczekanie ok. 2-3 minut.
- wykręcenie kominka, wydłubanie mokrego prochu
- zdemontowanie bębna
- przez otwór w gumie :P przekładamy mosiężny pręt fi 4mm, wkładamy w komorę od strony gniazda kominka, bierzemy w lewą łapę i traktujemy uzbrojoną w młotek prawą łapą z wyczuciem. Kulka z pewnością da się wybić.
Przećwiczone praktycznie na kolcie i remingtonie
P.S.
Nie proponuję dosypywania prochu przez gniazdo kominka. W tej kwestii zawsze są dwa uda. Albo się uda, albo się nie uda.
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:05 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 4 razy.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kozichwost »

kaliber .44 pisze: zaopatrzyć się w:
- klucz do kominków
- strzykawkę z igłą i wodą
- mosiężny pręt fi 4mm o dł ok 8 cm
- szydło z mosiężnego drutu fi 1 mm
- gruby na 5 mm krążek gumy o średnicy odpowiadającej średnicy bębna lub nieco większej z otworem fi 4-5mm
- mały młotek
- małe mosiężne ostrze na wzór nożyka do zdejmowania kapiszonów zrobione z mosiężnego płaskownika
Właśnie mi uświadomiłeś jak wielu rzeczy potrzebuję na strzelnicy. W błogiej niewiedzy przyjeżdżałem tylko z rewolwerem, prochem, kaszą, miarką, kulami, smarem i nożykiem oraz praską
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:08 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kaliber .44 »

Praktyczne doświadczenia powiększają ilość posiadanych rzeczy (bardziej lub mniej czasami abstrakcyjnych, jak choćby strzykawka z wodą) ;laughing: Tak to w tym hobby wygląda.
Gwoli uzupełnienia
Z tą gumą jest tak, że zabezpiecza tył bębna (tzw. "gwiazdka") przed zbiciem przy wybijaniu kulki.
Ostatnio zmieniony 18 października 2016, 22:19 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: peterpan »

Czytam i własnym oczom nie wierzę. I podziwiam paru Kolegów za poczucie humoru i cierpliwość :piwo: . Kulę lekko wystającą z bębna wielokrotnie ścinałem scyzorykiem, bez żadnych papierowych podkładek. Mój remik często jest atrakcją po zawodach LOKowskich z kbks, a ładowanie jest dla chętnych równie ekscytujące jak samo strzelanie. Stąd częste wystawanie kuli. Co do innych sytuacji: Kolega ostatnio kupił navika 36 z kulą w jednej komorze. Sprzedawca nie potrafił powiedzieć czy pod kulą jest proch i jak długo sytuacja ma miejsce. Odkręciłem kominek, prochu brak. Pałeczka do sushi obrobiona scyzorykiem do średnicy gwintu, młoteczek i kula opuściła bęben bez żadnego problemu. Pałeczka do sushi zawsze leży w skrzynce, owinięta szmatką służy do rozkonserwowania komór przed strzelaniem. Bambus na pewno nie uszkodzi stali a jest na tyle wytrzymały, że stanowi dosłownie multitool przy obsłudze rewolweru CP
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
Awatar użytkownika
Dragon1x1
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: Dragon1x1 »

Witam,
jestem początkującym strzelcem CP ostatnio miałem sytuację że podczas strzelania kula wysunęła się z bębenka z lewej strony (patrząc od tyłu broni) przez co nie mogłem wyciągnąć ani obrócić bębenka( kula zawadzała o ramę), co ważniejsze usunąć kapiszona też nie było jak. Fakt faktem wcisnąłem ją paluchem do środka lecz przy założonym kapiszonie robiłem to z duszą na ramieniu. Co w takim przypadku można zrobić jakoś bardziej bezpiecznie nie ryzykując utraty palców w przypadku gdyby kapiszon zainicjował wystrzał ?
Dodam że strzelam z Colta Peacemakera 0.44 z lufą 7,5.
Z góry dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Post autor: kozichwost »

Najprościej używać kul większego kalibru. Wtedy nie wysunie się na pewno
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”