szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Moderator: Moderatorzy WBP

bnn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2016, 17:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: bnn »

Hej,

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, walcze w tej kwestii z telefonem i nie zawsze sie udaje. Trudno.

Przechodzac do meritum - nie wiem jak wyglada kwestia przechowywania zapasowego klucza do szafy z bronia w sytuacji, gdy szafa ma tylko zamek kluczowy ale czy cokolwiek zmienia sie w tej kwestii w sytuacji, gdy oprocz zamka kluczowego szafa ma rowniez np. zamek szyfrowy mechaniczny? Rozsadek podpowiada niby, ze zapasowy klucz do zamka kluczowego moze byc wowczas nieco "mniej strzezony" niz w sytuacji z szafa, gdzie zamek jest jedynym zabezpieczeniem ale jak wyglada to od strony przepisow zwiazanych z przechowywaniem broni i amunicji? Jak w ogole rozwiazujecie kwestie bezpiecznego przechowywania zapasowego klucza do szafy z bronia? Czy jeden egzemplarz klucza macie zawsze przy sobie? Na przyklad wychodzac do sklepu, gdy wiecie, ze pozostali domownicy sa w mieszkaniu? Pytam zarowno o Wasze doswiadczenia, jak i stricte wymogi prawne.

Dziekuje.
Ostatnio zmieniony 19 września 2016, 17:16 przez bnn, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: JohnyWalker »

Z tymi wszystkimi problemami poradziłem sobie stosując zamki szyfrowe. Zaczynają się już od 200 zł dopłaty za "Kwinto". Elektroniczne są chyba nawet o klasę lepsze od kluczowych lub mechanicznych szyfrowych?

Ciekaw jestem czy zapasowy klucz może być przechowywany w sejfie do którego jest? Wyciągnięcie go przez małą dziurę może umożliwić otwarcie drzwi i przyspieszyć rabunek.
Trzymanie go u kogoś innego jest niemalże udostępnieniem zawartości szafy.
Pozostaje zniszczenie lub zakup drugiego sejfu S1 do trzymania kluczy z pierwszego.
Teraz mamy nowy problem gdzie trzymać klucze zapasowe z drugiego sejfu?
W trzecim?
Awatar użytkownika
elliot
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 lipca 2016, 15:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: elliot »

Koledzy nosicie przy du*** telefony wielkosci telewizora, a jeden malutki kluczyk Wam sie juz nie zmiesci? :-P
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: kotwworku »

JohnyWalker pisze:...
Ciekaw jestem czy zapasowy klucz może być przechowywany w sejfie do którego jest? Wyciągnięcie go przez małą dziurę może umożliwić otwarcie drzwi i przyspieszyć rabunek...
To byłby niezły magik, zgadnąć gdzie jest klucz w zamknietej szafie i wyciąć dziurkę wprost do niego :shock:
Ja zapasowy trzymam w szafie, i to jest moja wersja której będę się trzymał. :-D
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: JohnyWalker »

Zapasowy jest u Ciebie i innych w skarbczyku na górze. Zgadłem? Mała dziurka fi 30 z boku, drucikiem wyciągamy i sejf po włamaniu wygląda jak nienaruszony. Właściciel zorientuje się dopiero za jakiś czas.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: kewalsPL »

kotwworku pisze:Ja zapasowy trzymam w szafie
A czym go wyciągniesz z szafy w przypadku utraty tego pierwszego, to prawie tak jakby go zniszczyć zaraz po zakupie szafy.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: kotwworku »

Akurat u mnie wisi na magnesiku na drzwiach od środka, drzwi duże, cięzko by się było wstrzelić.
Ale, ja co prawda nie jestem specem od "prucia szaf", lecz zgaduje że w tej branży metoda na brutala wygrywa z cwaniackim kombinowaniem. Wątpie żeby ktoś tracił czas i szukał potencjalnego klucza w skarbczyku. Może się myle.
Nie zaśmiecam już tematu dygresjami. :wink:

A jak zgubię pierwszy to dorobie u producenta, cóż, coś za coś, przynajmniej mam jeden mniej do pilnowania. U mnie w domu są dzieci i przedkładam bezpieczeństwo nad wygodę. W przeciwieństwie do zniszczenia, jednak mam ten drugi, jakbym nagle chciał w ręku mieć dwa, choć zniszczenie też rozpatrywałem ;).
A kolejna szafa będzie na szyfr.
Ostatnio zmieniony 19 września 2016, 17:57 przez kotwworku, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: 9x19 »

Klucz do szafy nosimy tak samo jak klucze do mieszkania, czyli zawsze przy sobie. A w przypadku zguby - należy wezwać fachowca od awaryjnego otwierania drzwi. Mówię o fachowcu z licencją pracownika zabezpieczenia technicznego. 8-)
Ostatnio zmieniony 19 września 2016, 17:59 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: fusz »

Jak macie takie problemy, to proponuję wyrzucić zapasowy klucz do przypadkowej studzienki kanalizacyjnej, najlepiej z 1000km od miejsca przechowywania szafy...
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
bnn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2016, 17:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: bnn »

fusz pisze:Jak macie takie problemy, to proponuję wyrzucić zapasowy klucz do przypadkowej studzienki kanalizacyjnej, najlepiej z 1000km od miejsca przechowywania szafy...
Niby proste pytanie, duza szansa, ze ktos zechce odpowiedziec merytorycznie albo podzielic sie swoimi doswiadczeniami ale nie, zawsze znajdzie sie smieszek, ktory zechce zablysnac. Zwlaszcza "ironia". Bywa i tak.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: Shooter7 »

Na poczatku kariery przemysla, em sprawe i kupilem sejf o wysokiej klasie z zamkiem szyfrowym i malym kluczykiem.

Obecnie klucze od innych sejfuw trzymam w tym jednym. Zaleta, musze zapamietactylko jedna jedyna kombinacje szyfru a kluczyk mozebyc nawet w zamku.

:wink:
Ostatnio zmieniony 19 września 2016, 18:31 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: donia »

Zawsze możesz ten zapasowy wrzucić do koperty i przechowywać u kogoś zaufanego w innej lokalizacji -nie wiem, rodzice, kolego "po broni", kochanka ;) itd.
Ja bym tak zrobił, gdybym miał zamek mechaniczny.

pzdrv,
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: fusz »

Ech. Wybacz kolego, że ręce mi opadają, gdy czytam, że dorosły człowiek, który zdobył pozwolenie, nie może wymyślić, gdzie trzymać zapasowy klucz, uniemożliwiając do niego dostęp osobom trzecim.

1. Oddaj zaufanemu koledze, który ma pozwolenie, żeby trzymał u siebie w szafie. Zakładam, że kluczy od domu mu nie dajesz przy okazji.
2. Zdeponuj w skrytce bankowej.
3. Kup sejf z zamkiem szyfrowym, koniecznie nie gorszej klasy niż S1 i tam trzymaj klucz.
4. Wyślij znajomemu na inny kontynent.
5. Zakop w słoiku w ogrodzie, albo w lesie (w tylko Tobie znanym miejscu).
6. Zamuruj w piwnicy. (j.w.).
7. Wydrąż otwór w nodze łóżka i zamaskuj potem skrytkę.
8. Wymyślać dalej?

Przede wszystkim chodzi o to, żebyś tylko Ty wiedział, gdzie jest ów klucz (mowa o wszelkich skrytkach itd).
I co - taka filozofia? Sam powiedz...
Ostatnio zmieniony 19 września 2016, 19:11 przez fusz, łącznie zmieniany 1 raz.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: Ghostdog »

fusz pisze: 7. Wydrąż otwór w nodze łóżka i zamaskuj potem skrytkę.
To akurat mało skuteczne i średni pomysł. Przy przeszukaniach wykorzystuje się wykrywacze metalu, a taka skrytka to jedno z miejsc które na 100% są sprawdzane.

Wbrew pozorom, z punktu widzenia bezpieczeństwa, to nie jest proste pytanie. Najrozsądniejszą wymienioną tu opcją jest przekazanie klucza ( na krzyż ) z inną osobą posiadającą pozwolenie na broń obejmujące całą zawartość naszej szafy, żeby przechowywał w swojej szafie S1. Wymaga to jednak "kompatybilnych" pozwoleń i zaufania. Jak do tego dorzucimy alarm w mieszkaniu, klucze do mieszkania, alarm w sejfie to ten cenzus zaufania można trochę ograniczyć.
Zamki szyfrowe i cyfrowe jako wyeliminowanie klucza również się sprawdzają.

Inna sprawa, że jak kupujecie szafy typu Gun Guard czy inne, to do otwarcia tego nie potrzeba klucza, tylko 2 dużych ludzi z dużymi... łomami, albo sensownego ślusarza. Chowanie klucza w skrytce bankowej jest tutaj przerostem formy nad treścią.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: szafa z dwoma zamkami a zapasowy klucz

Post autor: fusz »

Skrót myślowy z tym łóżkiem. Niegdy bym nie polecał trzymania zapasu w miejscu, gdzie jest sama szafa.
Chciałem zwyczajnie pokazać, że opcji może być wiele.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”