Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiki09 »

Poczekaj , poczytaj jeszcze trochę , i przeglądaj giełdę . Trafisz coś ciekawego za lepsze pieniądze.
Awatar użytkownika
Jakub.K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 listopada 2015, 19:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Jakub.K »

200 zł taniej dorwałem S400 w pięknej customowej osadzie, z DOTem, bipodem, palmrestem, spustem 3d, kufrem, matą i innymi drobiazgami. Także mając taki budżet do dyspozycji polecałbym s400 - i raczej iść w kierunku butli 6l, niż pompki. Rekreacyjnych strzałów będziesz miał spokojnie 80 lub więcej, co w zupełności wystarcza na jeden wypad. No i z takiego sprzętu walić tylko do puszek... No, chyba, że na 80m :P. W każdym razie (przepowiadając przyszłość) - do zobaczenia na jakichś zawodach HFT.
Lord Rzeźnik; WSST
hadwaoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 04 października 2015, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: hadwaoo »

Karabinek powinien być dopasowany do warunków fizycznych strzelca. Trzeba iść do sklepu i przyłożyć się do kilku, a kupić ten, który najbardziej leży, a nie ten, który polecają na forum ;-) Jak nie ma sklepu w pobliżu, to wybrać się na jakieś zawody jako "kibic", gdzie koledzy chętnie oddadzą swoje zabawki w macanie dla podziwu ;) Pierwszym karabinkiem wg. mnie powinna być sprężyna, bo więcej wymaga, a tym samym więcej uczy niż PCP 8-) Ale jak to mówi Owsiak - Róbta co chceta ;-)
gothika_
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 2016, 21:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: gothika_ »

EV2
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2016, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: EV2 »

Witam, ma ktoś doświadczenie z tym karabinkiem? Interesuje mnie celność tej broni na odległość 50m.

http://www.balistas.pl/wiatrowki-karabi ... -rex-55mm/
muunek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 12:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: muunek1 »

Nie dałbym za "TO" tyle pieniędzy...
Corrado
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2011, 00:09
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie,.

Post autor: Corrado »

Cześć,
jakiś czas temu sprzedałem swojego Harnasia 95 i myślałem że mi przeszło "pykanie " ... jednak choroba powróciła ....:)

Mam pytanie co sądzicie o HW77 ? mam około 170 cm wzrostu, więc potrzebuję coś w rozsądnych rozmiarach .
Obserwuję ogłoszenie na OLX http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hw77-5-5 ... hcA4t.html i łamię się czy kupować czy też nie...
Co sądzicie o tej z olx ? generalnie sprzęt ma służyć do rekreacji, ale nie chcę siewnika , a karabinek w którym to moje umiejętności zdecydują czy trafiam :)
jest : HW77 5,5 + Walther 3-9x44
było : Hatsan mod.95 + Alchemizacja + Leapers 3-9x40AO
Scarto
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 01:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Scarto »

Witam, strzelam obecnie z pożyczonej, niskiej klasy wiatrówki firmy Lider 44 (nie pamiętam dokładnie).
Jest to wiatrówka sprężynowa dolnego naciągu
Strzelam sobie na opuszczonym lotnisku do tarczek wydrukowanych na kartkach A4, na razie starsza mi satysfakcja że rozrzut trafień nie jest duży na odległości około 15-20m.
Jednak nie lubię bawić się wiecznie na pożyczonym, więc poszukuję wiatrówki dla siebie, za cenę około 1000zł. Naczytałem się tematów na forach i blogach i mam mętlik w głowie. Dużo jest tematów z lat 2000-2010, nie wiem jak mają się one do dnia dzisiejszego. Mam wrażenie, że ceny poszły w górę za tamte modele?

Na początek moją uwagę przykuła wiatrówka z lunetą za 839zł Hammerli Hunter Force 900 Combo, jednakże po przeczytaniu tematu głębiej, chyba lekko się do tej "szwajcarskiej" konstrukcji zraziłem.

http://wiatrowka.sklep.pl/wiatrowka-ham ... d-209.aspx#

Później doczytałem się czegoś takiego, Waihrauch Hw 95, natomiast jest to cena około 1400zł + luneta (??zł),no i pewnie ze sprzętem do czyszczenia nie zmieszczę się w 2000zł.

http://www.ceneo.pl/31969422

Jak pisałem na początku, budżet na sam karabinek przeznaczam około 1000zł i tu rodzi się moje pytanie, czy jest duży skok jakościowy powyżej tysiąca? POWIEDZMY, że na całość, razem z futerałem, lunetą, no i wszystkim co potrzebne do czyszczenia i konserwacji wiatrówki nie chciałbym przekroczyć 2000zł... Liczę na pomoc i może jakieś propozycje? Chciałbym nauczyć się dbać o wiatrówkę którą zakupię i by służyła przez wiele lat.
Pozdrawiam

EDIT: Dodam jeszcze, że myślę o wiatrówce możliwie największej mocy, tj około 250-300 m/s
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 02:31 przez Scarto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pieskowy »

Mam kilka wiatrówek i wszystkie to sprężyny należące do najcelniejszych w swojej klasie. Dlatego wiem, co czujesz i czego ci potrzeba. Nie kombinuj, tylko szukaj Slavii 634. Żaden zestaw do czyszczenia nie jest ci potrzebny. Wystarczy buteleczka PKB i trochę smaru molibdenowego, jeśli potrafisz sam przeserwisować sprzęt. Kup i strzelaj z otwartych. Jak poznasz karabinek, opanujesz chwyt, spust, postawę, to już pewnie uzbierasz na optykę z prawdziwego zdarzenia. Na tym forum w dziale k/s można trafić naprawdę fajne używki za dobre pieniądze, a co, to ci koledzy dobrze doradzą. Nie spiesz się i nie sęp na optykę i montaż, bo pożałujesz.
W ogóle pamiętaj - kupuje się łatwo, odsprzedać to czasem prawdziwa sztuka, zwłaszcza wynalazek. A slavkę sprzedasz na biegu mądrym ludziom.
Poza tym Slavia 634 to sprawdzony karabinek i na forach zawsze znajdziesz fachową pomoc w razie potrzeby.
No i jeśli dobrze nad Slavią popracować, to 15J nie problem.
Pozdrawiam i życzę dobrej decyzji.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pieskowy »

Na potwierdzenie rzuć okiem na to :
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=152793
zanim zniknie. Zestawik miód i maliny.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Obok mądrej rady kolegi z poprzednich dwóch postów przeczytaj jeszcze ten krótki temat i większość niewiadomych będziesz już miał z głowy:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94&t=152608b
Innymi słowy do Slavki możesz w miarę rozsądnych pieniędzy dorzucuć całą rodzinkę HW od kruszynki 30'ki do 95'ki, czy 77'ki i to cały czas poruszając sie w miarę rozsądku z cenami czasem do 1000 PLN, czasem leciutko ponad.
Ja osobiście jestem zwolennikiem używek, bo tańsze, bo bardzo często już po przeglądach zerowych, lub pełnych tuningach. Oczywiście używane znaczy nie wiadomo ile wystrzeliły, ale nawet jak żywot sprężyny zbliża się ku końcowi - to żaden problem a i niewielkie pieniądze.
Żadnych wyciorów do czyszczenia, śrut czyści lufę sprężynówek wystarczająco dobrze ! Można PKB na zewnątrz (sam system), można i balistol, ale z umiarem, nawet rzadko i raczej po strzelaniu w dużej wilgotności / deszczu.
Pozdr,
TZ
Znalazłęm przykładowo w K/S oferte na slavię od Hiszpana. Nawet bym się nie zastanawiał za ten komplet i od tego gościa. Brałbym w ciemno.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 07:50 przez TZ, łącznie zmieniany 3 razy.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Pawel2804
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Pawel2804 »

Jest to mój pierwszy post więc witam bardzo serdecznie tu wszystkich forumowiczów.
Swoją przygodę z slavia 631 mam już za sobą, wiatrówka poszła w ręce młodszego brata a ja kilka lat zrobiłem sobie przerwy od ogródkowego strzelania.
Teraz chciałbym wrócić do strzelania, i nie wiem co kupić. Proszę was kolegów o pomoc w dokonaniu wyboru pomiędzy slavia 634 a hw 50, chodzi mi głównie o samą przyjemność jak i precyzję w strzelaniu na odległość około 40-50m.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pieskowy »

Slavia. HW50 to właściwie ni pies ni wydra. Jeśli ma być HW na 40-50 m to jakiś wyższy numerek, a to i cenka będzie słuszniejsza.
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Qbuś »

Nie zgodzę się, wybrał bym bez zastanawiania HW :101: .
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pieskowy »

Qbuś pisze:Nie zgodzę się, wybrał bym bez zastanawiania HW :101: .
No to się różnimy :-D Mam nadzieję, że pięknie ! :)
Mam sentyment do Slavii :shame: Pewnie dlatego obstawiam.
Myślę, że powinieneś poszukać okazji do postrzelania z obu na zmianę i wybrać sercem :-D
Tak, czy tak - nie oszukasz się.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”