AKM z WBP Rogów?

Moderator: Moderatorzy WBP

mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

AKM z WBP Rogów?

Post autor: mkw »

Mam pytanie, czy mamy na forum jakiegoś właściciela AKMa z WPB Rogów ?
http://www.wbprogow.pl/1_8_oferta.html
Informacji mało poza tym że lufa (podobno) radomska a reszta (podobno) robiona w Rogowie. Jakaś opinia użytkownika co już trochę postrzelał by się przydała. Warto wspomóc rodzimą produkcję jeśli daje radę - tak sobie myślę. A trzeba coś kupić na przekór eurokratom i to szybko.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Grigoriij
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 05 lipca 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: Grigoriij »

Mam AKM z WBP, z tego co wypytałem to lufa z Radomia i farba ta sama co do berylam. Podobno wspópracują z fabryką radomską więc standardy wykończeniowe są podobne. Jeszcze nie strzelałem (wpierw problemy ze znalezieniem ammo a teraz robota) więc pod tym kątem wiele nie napisze. Jednak co moge zdradzić to to, że farba szybko schodzi z miejsc roboczych więc trzeba będzie dobrze czyścić, kolba drewniana nie wiem czy nowej produkcji ale miała troche ciemniejszy kolor niż chciałem. Najbardziej mnie zmartwiły dwie rzeczy
1. Zalążki rdzy w rurze gazowej (próbowałem przelecieć wyciorem ale niewielkie ślady zostały)
2. Baza pod szczerbinke jest przesunięty lekko w lewo ale w rodzinie AK to nie dyskwalifikuje broni.
Aktualnie rynek jest wypstrykany z AKM i tym podonych a o Vz858 nie wspomnę więc jak nie chcesz ryzykować z demobilem/używkami to WBP robi nówki sztuki.
Awatar użytkownika
Fandango
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 857
Rejestracja: 06 października 2005, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: Fandango »

Rurę gazową czyścić wełną stalową nawiniętą na wkrętak, następnie przetrzeć szmatką a na koniec ballistol..... sorry za offa
Każda broń ma swój nabój, każda lufa ma swój pocisk.
S.B.
Grigoriij
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 05 lipca 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: Grigoriij »

Czyściłem szczotką mosiężną do strzelby kaliber 12 i to mocno do tego olej brunox i pianka do luf
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: LARPAK »

Weź świeżą szczotkę od strzelby kal. 12 i zamontuj ją na wkrętarce, ale to może spowodować zdarcie powłoki.

Rura gazowa tak czy inaczej będzie rdzewieć bo to jest najsłabszy element całości.
sacro
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 12 lipca 2016, 01:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: sacro »

U mnie w klubie ma koleżka Ak od Popińskiego i nie mogę złego słowa powiedzieć. Najlepszy obecnie produkowany akm w europie :)
-niestety dobrego starego ale nowego radomskiego sprzętu niewiele zostało w obrocie :(
Tak o tych karabinkach mówi nasz człowiek za oceanem:
Awatar użytkownika
grigorij0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 27 lipca 2009, 14:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Kleszewo/Pułtusk/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: grigorij0 »

Panowie, czy możecie coś powiedzieć produkcie WBP Rogów nazywanym w ich ofercie: "7,62x39mm AKM taktyczny"?
Opis ze strony http://www.wbprogow.pl/1_8_oferta.html :
"kolba teleskopowa, przełącznik z powiększoną półką, powiększony zatrzask magazynka, rękojeść ergonomiczna, szyna picatinny nad pokrywą komory zamkowej"

Obrazek

Zdaje mi się że kolba i szyna są takie jak w Berylu, a skądinąd słyszałem narzekania na to że kolimatory i optyka na takiej szynie są w niezbyt składnym położeniu (za wysoko).

Pytanie brzmi, czy warto za tą kolbę i szynę dopłacić około 1000zł (model postawowy kosztuje na stronie WBP 2600 (z przełącznikiem z półeczką i powiekszonym zatrzaskiem maga, a wersja AKM taktyczny 3500zł)

Nie lepiej dokupić np. kolbę Magpulla z jakimś łożem z szyną na wierzchu pod kolimator? Ma ktoś doświadczenia jak się sprawdza jedno i drugie rozwiązanie?
Grigoriij
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 05 lipca 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: Grigoriij »

W tej opcji jedyny ciekawy element to szyna, ale do jej właściwego użytku trzeba mieć inną kolbe. Za około 600 zł można kupić mundurek magpula ( moe nie składany), i do tego nakładki na kolbe. I jak masz wydać ponad 3tys to lepiej dozbierać do mossberga mmr a jak zależy ci na platformie AK to bież drewno i ewentualnie jakieś dodatki do niego ot tak aby oko pocieszyć ;)
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: strk »

Chwyt pistoletowy MAGPUL to 99pln, MOE kolba stała 299pln, lower handguard (łoże takie jak na ww foto) 90pln nowe na allegro z blachą wewnętrzną - to istotne, bo za 35pln można kupić bez blachy (ale wtedy nie jest osadzone prawidłowo). Do tego rura gazowa z szyną a'la ultimak ze sklepu ASG za 77pln ;laughing:
Swojego tak zrobiłem,tzn z wyjątkiem rury gazowej bo nie mam jeszcze red-dota.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: ravkill »

Ciekawe, co z tego się ulęgnie:
"Wdrożenie nowego procesu produkcyjnego w Wytwórni Broni Jacek Popiński, którego efektem będzie nowatorski karabinek sportowy"
http://www.wbprogow.pl/1_7_ogloszenia.html

Może w końcu coś fajnego na rynek cywilny. Ma ktoś jakieś przecieki?
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
grigorij0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 27 lipca 2009, 14:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Kleszewo/Pułtusk/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: grigorij0 »

Tia, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ja wiem że milion osób zaraz napisze "bierz tylko AR-a, AK to gówno", ale ja tu pytam o co innego i nie chcę wszczynać dyskusji o wyższości świąt jednych nad drugimi, czy ktoś ma taką konfigurację i powie jak to działa?

Jak sprawuje się kolimator na przednim łożu? Teoretycznie lepiej byloby go mieć bliżej oka.

Rozumiem że kolba Magpull MOE jest nieskładana i nieregulowana na długość, chyba ma regulowaną bakę. Kolega ma Zhukova od Magpulla, tyle że on jest łamany i regulowany, muszę mu się jeszcze przyjrzeć i sprawdzić jak długiość MOE by mi pasowała.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: strk »

Aby przedłużyć, do kolby MOE możesz dokupić jedyni pogrubioną stopkę 0,7" (jakieś 90pln) oraz cheek riser (baka) za 45pln. MOE jest minimalnie dłuższy od drewnianej kolby (jakieś 4mm).
Jeśli to za mało, to najtańszą opcją jest buffer polimerowy IMI (~145pln) oraz dowolna kolba mil-spec. Może wyjść taniej niż Żukow (aktualnie za 499pln ale nie ma czarnego).

Zastanawiam się właśnie nad baką, ale jak dobrać właściwą? Czym się kierować?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
grigorij0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 27 lipca 2009, 14:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Kleszewo/Pułtusk/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: grigorij0 »

Zasadniczo baka służy do tego żeby łatwiej się było składać do przyrządów celowniczych i nie "wisieć" niestabilnie jak np. przy strzelaniu z Tantala, jako że zwykła kolba idzie skośnie w dół to osiowa wg mnie nie potrzebuje już baki przy składaniu do otwartych przyrządów, co innego gdy mamy koli, a jeszcze dodatkowo na berylowej szynie która jest bardzo wysoka, wtedy baka przyda się na pewno.

Wracając do meritum wątku, zakup wersji "taktycznej" z WBP Rogów jest raczej nieopłacalny. Najlepiej byłoby kupić od nich golasa ze 100zł taniej niż model w plastiku i samemu dołożyc sobie kolbę, chwyt i łoże z prawdziwego zdarzenia.
Składana kolba o tyle jest przydatna że ułatwia przenoszenie i transport. Kolegi AK w ubranku Żukow to już całkiem długi "kij" i bez złożenia zbyt poręczny nie jest.
Campana
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 01 października 2015, 20:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: Campana »

Bierz tańszego, resztę powymieniaj sam, będzie taniej i lepiej. Sam to przerabiam, na razie wymieniłem kolbę na zhukov'a.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AKM z WBP Rogów?

Post autor: strk »

Pewnie. Na rynku masz FAB i MFT, oraz klasyczne polimery (łoże dolne wymaga niewielkiej przeróbki aby wycior pasował).
Gdybyś zdecydował się na łoże krótkie Żukowa (najtańsza chyba opcja), to pamiętaj, że są dwie wersje: z wycięciem na ucho pasa nośnego po lewej, oraz bez wycięcia.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”