Amunicja STV

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
pchor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 15 marca 2016, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Z Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Amunicja STV

Post autor: pchor »

Witam, miał ktoś do czynienia z amunicją STV 9mm PARA? Powiem, że cena kusząca 80gr za sztukę co daje 40 zł za paczkę, jak na cenę jest dosyć celna, jednak na 100 wystrzelonych sztuk (50 GLOCK i 50 CZ) w CZ trafił się jeden, który został w lufie, na szczęście nie wyleciał nawet z komory nabojowej, dzięki czemu nie dało się załadować drugiego do komory i wystrzelić, lufa ocalała, a wybijanie nie poszło też jakoś ciężko, ze względu, że nawet nie wbił się w bruzdy. Ktoś jeszcze miał do czynienia z tą nowością?
Ruger AR 556, Glock 17, Winchester SXP Defender, AKM, Beretta 92 Wilson Combat, Schmitd-Rubin G11 ;)
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: FranekDolas »

Dzisiaj przy mnie kolega wytłukł tego ok. 700szt. Strzelał z Glocka 17, SP01 Shadow i H&K P30L. Nie zaobserwowałem żadnych zacięć ani niczego podobnego. Kupił to nawet taniej niż 80gr. Masa kulki 124gr pocisku płaszczowego a łuski po wystrzeleniu b. ładne. Wygląda jak słowacka ZVS.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
pchor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 15 marca 2016, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Z Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: pchor »

Ogólnie po tych 100 szt nie mam zastrzeżeń co do amo, aczkolwiek zastanawia mnie ten jeden który pozostał w lufie, dlaczego nie poleciał sobie dziurawić kartki.
Ruger AR 556, Glock 17, Winchester SXP Defender, AKM, Beretta 92 Wilson Combat, Schmitd-Rubin G11 ;)
elgrun
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 08:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: elgrun »

kupione od kolegi z Dolnego Śląska STV na paczkę : 2 zacięcia i jedna kulka w lufie .... słabo :cry:
Awatar użytkownika
pchor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 15 marca 2016, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Z Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: pchor »

A pocisk był głębiej, czy został już na samym początki?
Ruger AR 556, Glock 17, Winchester SXP Defender, AKM, Beretta 92 Wilson Combat, Schmitd-Rubin G11 ;)
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: arturo111 »

Słabo , jeżeli trafia się amunicja bez prochu ... :-?
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
elgrun
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 08:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: elgrun »

no jest w połowie :( jadę dziś do rusznikarza to dam zdjęcia - samemu nie idzie wyjąć
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: lotnik »

80 gr kosztuje sprawdzona "belotka" wiec po co kupować w tej samej cenie jakieś wynalazki które powodują zacięcia i zostają w lufie?
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: PumaJFK »

Na belotki ostatnio też dużo narzekają. Kupiłem STV za poleceniem w Colt Krotoszyn. Na razie przeleciało kilkaset szt. bez problemów, ale jak niektóre zostają w lufie to więcej nie kupię.
Disarmed
vickingwk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 07 marca 2015, 11:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: vickingwk »

We Wrocławiu podobno mają tą amunicję w Colcie w dobrej cenie. Widziałem że sporo osób z Glockami używało na szkoleniu i treningu w którym uczestniczyłem, bez problemów. Ale podobno Glock wszystko łyka ;)
Jakiś posiadacz HK SFP9 może korzystał z tej amunicji i może podzielić się spostrzeżeniami?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Hornetos
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 09 listopada 2015, 14:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: Hornetos »

vickingwk pisze:We Wrocławiu podobno mają tą amunicję w Colcie w dobrej cenie. Widziałem że sporo osób z Glockami używało na szkoleniu i treningu w którym uczestniczyłem, bez problemów. Ale podobno Glock wszystko łyka ;)
Jakiś posiadacz HK SFP9 może korzystał z tej amunicji i może podzielić się spostrzeżeniami?

Pozdrawiam!
Ja ostatnio (jakies 2 tygodnie temu) na treningu wystrzeliłem 4 pudełka (200szt.) kupione we wrocławskim Colt'cie w SFP9 - bez zacięć, bez problemów. Płaciłem po 0.8 bo kupowałem mniej jak 1000 szt. generalnie do treningu OK. Za to Maxxtech potrafił tak rozdąć łuskę, że ledwo dało się ją wyrzucić - miałem dwa pudełka (1 stara i 1 "nowa dostawa") i z każdego po 1 rozdętej łusce i kilka zacięć - szkoda nerwów i broni...
Nazwa_Użytkownika
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 07:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: Nazwa_Użytkownika »

Na paczkę 50 sztuk, którą miałem okazję przetestować w niedzielę 2 naboje nie przeładowały pistoletu (glock 17 gen3). Miałem przy sobie jeszcze Winchestera 124 grain na którym problem nie występował.
radar96
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 12 marca 2016, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: radar96 »

Dwa razy miałem szczęście , że został mi prezent w lufie po STV , pistolet CZ P09 , chyba w totka zagram.
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: PumaJFK »

U mnie pod koniec partii 1000 szt. trafił się jeden bez prochu, więc ta amunicja automatycznie odpada. Może gdyby kosztowała w granicach 70 gr/szt...
Disarmed
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja STV

Post autor: FranekDolas »

radar96 pisze:Dwa razy miałem szczęście , że został mi prezent w lufie po STV , pistolet CZ P09 , chyba w totka zagram.
Potwierdzam, kilka tygodni temu koledze utknął pocisk kw lufie - dyskwalifikacja. Cud, że to zauważył i nie zniszczył sobie klamki.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”