Kalibrgun cricket

Czyli wiatrówki o energii powyżej 17 J

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: radecek »

Dzisiaj ułożyłem sprężyny w regulatorze w taki sposób: <<<>>> <<<>>> <<<<
Zmniejszy się ugięcie całego układu do 1.2 ( 1.4 ) mm, ale za to wzrośnie zapas obciążenia, który dla <<<>>> wyniesie ~ 2.5kN. Teoretycznie powinno się dać ustawić ~ 170 Barów.
W takim ułożeniu i ciśnieniu 110 Barów sprężyny powinny być mniej obciążone o ok. 36 % mniej w stosunku do poprzedniego.
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

Dzisiaj stałem się posiadaczem krokieta. Nie byłem przekonany czy dobrze robię sprzedając znany i pięknie strzelający HW100 na rzecz czeskiego "czegoś" no ale coś trzeba w życiu zmieniać.
Miałem poważne obawy o lufę bo sporo tego narzekania, w końcu podjąłem decyzję, jadę do sklepu. Wziąłem do ręki jeden, drugi, trzeci i świecąc latarką od tyłu wybrałem najładniejszą lufę, w zasadzie idealną bez najmniejszej skazy z piękną, równą i wyraźną koroną. Preferowałem kaliber 6.35, niestety tamte lufy wyglądały gorzej, o ile nie było większych rys (drobnych jednak trochę było) to początek czoka w lufie zaczynał się takim jakby "progiem zwalniającym" na całym obwodzie lufy. Pamiętam identyczną sytuację w AT44 którego kiedyś miałem i siało to do puty, do póki lufy nie zmieniłem. Wybrałem więc 5.5 w totalnym lustrze i jednakowej, koherentnej powierzchni bez najmniejszego śladu zafałdowania. Rezultat? Jak strzeliłem na 35m 20 śrutów jeden na drugi (nawet otwór się nie powiększył) to wiedziałem że to jest to. Panowie, lufy tip-top jednak się trafiają! :-D
80m na 50 strzałów w podkładkę 4cm 50 trafień, podoba mi się, PODOBA.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
ascarissuis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 09 września 2009, 19:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: ascarissuis »

Gratulacje,
witaj w klubie zadowolonych posiadaczy krykieta.
Karm go powietrzem i ołowiem a odwdzięczy ci się z nawiązką.
Ja ze swojego już ponad 10 tys srutów wystrzeliłem od pocz roku i zero problemów.Im więcej strzelasz tym lepiej to wszystko chodzi.
Wiadomo dla niektórych aa s 400 w 4,5 z przebiegiem paczki śrutu jest najlepsza na świecie, ale cóż...

Obrazek
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: ravkill »

Krokiecik jest fajny. HW 100, to nie ta liga. W krokiecie, lepsze materiały, szybki cykl strzału, potężny zakres wszelakiej regulacji i zamurowana lufa.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: ravkill »

Celność, akurat w HW 100 langu, nie była gorsza. Tyle, że po co karabinek 120 cm z tłumikem, jak można mieć ponad 2 razy bardziej kompaktowy i tak samo celny..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

shooter3 - możliwe, ale będąc w sklepie skoro mogłem wybierać to wolałem brać tą bez widocznych skaz. W lufie 6.35 było widać niejednorodną średnicę dość wyraźnie, światło się załamywało na całym obwodzie lufy w jednym miejscu, powstał taki jakby "pierścień". Miałem kiedyś hatsana z taką lufą i siewnik niemiłosierny. Zresztą czok w lufie jest po to właśnie aby ewentualne problemy z niejednorodną średnicą eliminować łapiąc śrut ładnie na samym końcu. Ale jak problem jest przy końcu to takiego czegoś nie kupujemy bo wiadomo że to źle poleci.

Koledzy, pojawił mi się problem. Tzn do wczoraj było wszystko super, wczoraj podczas strzelania na 110m śrut zaczął mi w pewnym momencie schodzić na lewo około 1-dot. Zdziwiony zanim cokolwiek zacząłem kręcić klepnąłem w karabinek to z jednej strony, to z drugiej. Okazało się że zero pływa zależnie od strony w którą uderzam. Zdjąłem lunetę i okazało się iż dwie z czterech śrub mocujących szynę były popuszczone. Niestety po dokręceniu nadal mam ten efekt. Wstawiłem od kolegi lunetę i podobnie, około 1 dota potrafi płynąć zero na boki. Montażu jedynie nie sprawdziłem bo nie mam drugiego na 22mm ale kurcze żeby aż tak się przesuwał? Dokręcony mocno, to jakiś tam leapers za 75zł więc dolna półka ale lepszych akurat nie mieli. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić, co dokręcić?

Z góry dzięki.

Pytanie drugie, czy zbijak ze sprężyną dokręconą do końca może walić w coś "stałego"? Mam taki metaliczny trzask podczas strzału i karabinek wyraźnie kopie.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: radecek »

gregorianin pisze:Koledzy, pojawił mi się problem. Tzn do wczoraj było wszystko super, wczoraj podczas strzelania na 110m śrut zaczął mi w pewnym momencie schodzić na lewo około 1-dot. ..
Może wiatr - spowodował przesunięcie. U mnie często wieje - nawet mały wiatr powoduje przesunięcie. Ale jak nie wieje można próbować do butelek na 150m.
Czy lufa się brudzi np. po kilkudziesięciu strzałach - wypolerowanie może pomóc ?
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

Lufa czysta, nic się nie zbiera.
Wiatr można wykluczyć bo zależnie z której strony klepnę w karabinek/lunetę to w przeciwną stronę otrzymuję przesunięcie POI.
Właśnie spróbowałem zluzować całkiem napięcie sprężyny ale ten metaliczny przydźwięk nadal pozostał, to chyba po prostu kultura pracy a nie żadne dobijanie. Nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny, zostaje chyba ten nieszczęsny montaż chociaż nie chce mi się w to wierzyć.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: radecek »

Przesunięcia - to prawdopodobnie luneta ( jeżeli wszystko jest sztywne ).
Metaliczny przydźwięk - oscylacje przy zamykaniu zaworu i straty powietrza. Miałem przydźwięk jak założyłem słabą sprężynkę z drutu 0.8mm domykającą zawór. Potem dałem 1mm ( trochę była za szeroka - to osadziłem na tulejce teflonowej ) - przydźwięk znikł.

Może sprężyna w zaworze jest za słabo dokręcona ?
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

Hm... no nic. nie mam na razie innej lunety niż te dwie (chociaż na HW100 ani jedna ani druga nie pływały).
Wypluje jeszcze kilka śrutów i zobaczę co się będzie działo, lufa sztywna, wszystko kupy się trzyma jak odlane z żeliwa, nie ogarniam tego co się dzieje. Chyba za szybko się ucieszyłem...
Sprężyny na zworze nie sprawdzałem, ale skoro efekt to tylko ewentualna niewielka strata powietrza to kiedyś przy okazji na to zerknę, na razie nie chce mi się pompować kartusza (pompką 300bar daje jednak w tyłek zwłaszcza przy mojej wadze poniżej 70kg).
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

Tak, przesunięcie na 50m było jakieś 4cm po "klepnięciu".
Dzisiaj sprawdzałem jedynie na 25m i waląc w lunetę żadnego przesunięcia nie zauważyłem więc sam już nie wiem czy to był jakiś zbieg okoliczności czy co.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: ravkill »

Pdejrzewam, że po prostu błąd paralaksy. Osada cricketa, jest jaka jest
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Kuffel22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 19 września 2012, 21:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: Kuffel22 »

Sprawdź czy masz dokręcony tłumik i czy jest w osi z przewodem lufy. Ja bym jego obstawiał. Przegrody w 5,5 mają otwory bodajże 6,5mm więc luzu nie ma za wiele.
Cierpliwość jest cnotą ..
gregorianin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 16:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Żywiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: gregorianin »

Gdy mi POI zaczęło wędrować to pierwsze odkręciłem tłumik (idzie ogłuchnąć), ale nie była to jego wina.
Robiło się powoli ciemno, może faktycznie to był błąd paralaksy a ja klepiąc w lunetę tak na prawdę nic nie zmieniałem? Jak pogoda się poprawi to postrzelać będę musiał więcej bo dziwne to jest.
Canik TP9 SFX Rival 9mm
TIPPMANN M4-22 PRO-S 12.5"
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kalibrgun cricket

Post autor: radecek »

Zrób jeszcze doświadczenie - zmierz prędkość ustawiając karabinek pionowo i poziomo.
Jeżeli w jednej poz. będzie duża różnica tzn. że śrut jest wytrącony z równowagi. U siebie też zauważyłem takie zjawisko - dopiero po zwiększeniu napięcia sprężyny na zbijaku - prędkości się wyrównały.

Obrazek

Mam swoją teorię, ale czy ktoś umie to wyjaśnić ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „FAC”