Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Moderator: Moderatorzy WBP

stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: stalker77 »

W pierwszych egzemplarzach była za słaba sprężyna blokująca magazynek i wypadały. Teraz nie ma tego problemu. Speed strzela, ciężko to opisać, dla mnie troszkę bardziej miękko i mniej nim "rzuca". Poza tym jakichś specjalnych różnic nie zauważyłem, chyba jest coś zmienione w spuście bo jest lżejszy.

Tak w ogóle to spust jest jedynym słabym elementem tej konstrukcji, jest zbyt długi, zbyt chropowaty i za ciężki. Jak pojawią się zestawy tuningowe to jedyna prawdziwa wada tej konstrukcji będzie usunięta. Poza tym dobrze leży w dłoni, jest wygodny nawet dla osób z krótkimi palcami i kobiet, ma niski podrzut i odrzut, jest bardzo celny, można szybko, powtarzalnie i celnie strzelać, magazynek zmienia się błyskawicznie i wygodnie, po prostu strzela się przyjemnie i bezstresowo. Nie znam w tej klasie cenowej niczego równie uniwersalnego i pozbawionego wad, glock, xdm, sp01, sfp9, p99 są gorsze. I nie mam nic wspólnego ani z producentem ani dystrybutorem.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Brzozaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 05 sierpnia 2013, 16:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Nibylandia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Brzozaa »

stalker77 pisze:Nie znam w tej klasie cenowej niczego równie uniwersalnego i pozbawionego wad, glock, xdm, sp01, sfp9, p99 są gorsze. I nie mam nic wspólnego ani z producentem ani dystrybutorem.
jak strike one będzie miał tyle lat ,,służby" co glock, cz, itd. to wtedy będzie można się pokusić o takie stwierdzenia. Zapowiada się ciekawie i ma ciekawe rozwiązania ale kolega trochę się zagalopował z tym stwierdzeniem, że jest the best of the best :) Czas pokaże jak ta konstrukcja się sprawdzi w konkurencji z innymi.
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: stalker77 »

Nigdzie nie napisałem ani nawet nie dałem do zrozumienia, że jest "best of the best". Czytanie ze zrozumieniem ćwiczy się w podstawówce, kolega widzę chorował wtedy. Napisałem dokładnie i tylko to co powyżej, ze nie znam w tej klasie cenowej niczego lepszego. I jest to moje prywatne zdanie.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
wtn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 16 marca 2015, 13:54
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: wtn »

Cześć,
czy ktoś się orientuje, czy jakaś strzelnica w Warszawie lub okolicy (50km) ma Strike One'a? Ew. może jakiś życzliwy użytkownik, zechciałby dać pomacać i wystrzelać kilka magazynków w zamian za bezalkoholowe?
Najchętniej wersja, w której magazynek nie wypada po każdym strzale :wink:
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

Nigdy mi nie wypadł magazynek podczas strzelania. Być może mam już wersję z mocniejszą sprężyną natomiast przełożyłem zatrzask na dwustronny bo wygodniej mi obsługiwać zatrzask palcem "strzelającym". Nie mogę zrozumieć jak komuś mogła wypaść szczerbinka - to już jakaś bujda na resorach no chyba, że źle złożył pistolet po czyszczeniu ale to mało prawdopodobne bo musiałaby odstawać do góry nad zamek na kilka milimetrów.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
taleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 14:21
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: taleon »

FranekDolaspisze:
Nie mogę zrozumieć jak komuś mogła wypaść szczerbinka - to już jakaś bujda na resorach...
W wersji AS Speed jest to możliwe, szczerbinka jest regulowana, wystarczy, że się wystarczająco mocno poluzyje.
SK Volunteer
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

To fakt, mam tylko zwykłego i tam jest to niemożliwe raczej.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: LARPAK »

Dzisiaj kolejne, ale niestety krótkie spotkanie ze Strike One - jakoś inaczej mi podpasował dzisiaj, ale nie o tym.

Z ciekawości podpiąłem magazynek do SP-01, 75B standardowy i "srebrny" na 17 naboi - jak się okazuje najlepiej pasuje standardowy od 75B - jednakże należałoby go sprawdzić załadowanego do pełna.

Taka ciekawostka.
Wyspiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 624
Rejestracja: 25 września 2015, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Wyspiarz »

Jak już o ciekawostkach to dla tych co twierdzą, że ze strików wylatują magazynki, to wczoraj na strzelnicy koledze z HK p30l ( pistolet ma koło poł roku i strzelił około 600-700szt ) 2x wyleciał magazynek ;)


pzdr. Łukasz
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: LARPAK »

Może to kwestia złego chwytu, a nie wada?!
O tym nie pomyślałeś pewnie.
Ale Tanfoglio najlepsze :mad:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
Usunąłem wymianę uprzejmości oraz popisy słownictwa.
W pistoletach ze "skrzydełkami" do zwalniania magazynka jest możliwe, przy specyficznym ułożeniu dłoni, naciśniecie np. kciukiem ręki wspomagającej zwalniacza, jeżeli strzelec ma słabe dłonie lub generalnie słabo trzyma broń. To się najczęściej zdarza przy kalibrze .45ACP, ale jeżeli ktoś wyjątkowo źle trzyma broń, zdarza się i w 9mm. Dotyczy to raczej HK45 i P30 (oraz może SFP9), bo mają one nieco dłuższe ramiona zwalniacza magazynka niż inne modele HK.

Natomiast w Strike One wypadanie magazynków związane jest z konstrukcją obustronnego zaczepu magazynka i najczęściej zdarza się osobom mocno trzymającym broń. Wtedy ich palce ręki wspomagającej dotykają zwalniacza magazynka po prawej stronie szkieletu (dla osoby praworęcznej). Pomaga ponoć obrócenie zwalniacza albo wymiana na jednostronny. Coś w tym jest, bo jak strzelaliśmy z kolegą z jednego egzemplarza, to ja (leworęczny) miałem problem żeby zwolnić magazynek (używając przycisku po lewej stronie, bo zwalniam palcem środkowym), podczas gdy praworęcznemu koledze (który trzyma broń bardzo mocno) magazynek wypadał sam przy niemal każdym strzale.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: LARPAK »

Niemalże do każdego pistoletu należy dostosowach chwyt, aby nie wadzić o manipulatory - nie ważne co to będzie to pewne drobne różnice w konstrukcji poszczególnych modeli występują.
Wypracowany chwyt na CZ75B stwarzał już problem z naciskaniem na zaczep zamka i niezatrzymywanie go po ostatnim strzale w MAG-95, USP COMPACT, a nawet w SP-01.
Dostosowanie chwytu rozwiązało problem.
Marcino07
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 lutego 2016, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Marcino07 »

pytanie mam :)
w jaki sposób zamontować do SO kolimator ?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: montrala »

W taki sam jak w każdym innym pistolecie. Montaż zamocowany do szkieletu lub montaż zamontowany w miejsce szczerbiny (dla wersji z wymienną szczerbiną) lub wyfrezowane w zamku gniazdo do zamontowania kolimatora.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Hammerstin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 13 marca 2015, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Hammerstin »

Miałem w tym tygodniu okazję postrzelać ze standardowego STRIKE ONE. Bardzo pozytywne wrażenia. Jedyne co mi przeszkadzało to zbyt słabo wyczuwalny reset. Kilka razy na 150szt. amunicji udało mi się za mało cofnąć palec co poskutkowało brakiem strzału. Może to moja wina bo jestem początkujący ale z shadowka czy glockiem nigdy nie miałem takiej sytuacji. Poza tym brak jakichkolwiek zacięć czy wypadających magazynków.

Do montażu kolimatora w Strike One fabrycznie jest frezowany zamek. Tutaj cena usługi http://store.internationalfirearmcorpor ... ustom.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”