Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kolejorz
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2016, 02:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kolejorz »

Dziękuje wszystkim za pomoc;) lecz jakoś strasznie jestem uparty na tego 98 , powie mi ktoś jaka to osada , i czy jest możliwość dostania gdzies takiej? taka osada??:)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

kolejorz pisze:Dziękuje wszystkim za pomoc;) lecz jakoś strasznie jestem uparty na tego 98 , powie mi ktoś jaka to osada , i czy jest możliwość dostania gdzies takiej? taka osada??:)
Przestań sobie z nas jaja robić. Pisałeś o poradę pomiędzy jednym i drugim.... szkoda, że w pierwszym poście nie zawarłeś tego, co w tym tutaj powyżej. Kupuj co chcesz, gdzie chcesz a jak osadę potrafisz wyszukać w internecie, to i wyszukasz gdzie to zamówić.
Na drugi raz oszczędzaj czas innych ludzi. I ja i inni będziemy zobowiązani,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: swinka »

Ale przecież pytał pomiędzy jednym a drugim. TZ super opisałeś co i jak i kolega wyciągnął wnioski, że HW98, więc w czym problem?
To po co wchodzić na forum, skoro tak zabiera cenny czas?

Z drugiej strony był dylemat między HW98 a 97, a tutaj nagle TXy Prospoty i Walthery.

Kupując 98 czy 97 będziesz tak czy inaczej zadowolony. W 98 masz regulowaną bakę i stopkę, czego nie masz w innych karabinkach w standardowych osadach. Kupując cokolwiek z listy od TZ będzie super, kwestia tylko co bardziej tobie się podoba. Skoro HW98 to super, też świetny sprzęt
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Zaraz zaraz, jeśli był uparty o czym pisze na 98, to po co rozpatrywać inne?
Tylko do tego piję. A z czego będzie strzelał olewam. Jego sprawa.
Z mojej str wszystko, szkoda opuszków na resztę.
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
kolejorz
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2016, 02:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kolejorz »

Przepraszam mogło to dziwnie zabrzmieć , ale miałem na myśli iż dzięki twoim szczególnie tz poście zdecydowałem że wybiorę jednak 98 ;) reszcie dziękuje za propozycje innych karabinków lecz pomimo wszystko wybór i tak był inny , jednak odechciało mi się dolnego naciągu , a skoro ogromnej różnicy nie ma w tych pukawkach wybiorę tą która bardziej mi się podoba co nie:) . Doceniam że napisałeś streszczający przydatny elaboracik na ten temat ;) Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Nie ma problemu :piwo:
Siedzieć sobie na ganku i pykać do celów przeróżnych ? Nie ma jak dobry łamaniec. Tej wygody załadunku śruta do lufy nie da ci żaden inny sprzęt. Ja na ten przykład do "rzezi" ogródkowej mam BSA Lightninga. Też łamaniec, tylko bardziej kompaktowy i mniejszy od 98.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: swinka »

Jeszcze między 95 a 98 można zastanowić się ze względu na otwarte przyrządy celownicze w 95
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
MarcinRudek1
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwietnia 2016, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: MarcinRudek1 »

Witam, jestem nowy na forum, wymienione wiatrówki na początku sa z 2002 roku, wiec troche się pozmieniało, będe wdzięczy jesli ktoś mi pomoże tutaj. Chcę kupić coś takiego dla syna, który strzelał tylko troche na strzelnicy - http://wojok.pl/Wiatrowka-Hatsan-MOD-90-GEN-2,p,31765 mam ograniczony budżet troche, max 500zł a wiem, ze tutaj wysyłka będzie też szybka i nie droga, bo kumpel juz tam kupował
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Seamaster »

Na litość boską nie kupuj czegoś takiego :!: Miałem wyjątkową nieprzyjemność strzelać z tego ustrojstwa... już nigdy więcej nie chcę, nikt mnie nie zmusi, powiem że się nie znam, nie umiem... nawet jak ładnie poprosi... nawet jeśli to miałoby być moje ostatnie strzelanie w życiu i potem już nigdy więcej... nawet jak ta osoba, która by prosiła byłaby sexi babeczką... nawet :!: jeśli byłaby to ostatnia kobieta na Ziemi. NIE :) Podobno mówi się że fajnie jak wiatrówka jest celna - ja czegoś takiego w tym modelu nie wykryłem... Może Turek chciał coś innego zbudować, a wyszło mu coś takiego, nie wiem... ;laughing:
Proszę - TY idź inną drogą :!: Budżet 500 dość skromny :-/
(proponuję używane: HW35 jeśli syn jest już duży, jak mały to HW30, jak dla was obu to HW50, jak syn je Danonki i szybko rośnie - patrz pierwsza propozycja)
...aha, jeszcze mi się przypomniało: Crosman Remington Vantage Ultra w sklepie cekaus.pl (miałem chwilę, za tą cenę bdb, zaskakujący :651: sprzęt)

Powodzenia
Krzysztof
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Terrormachine »

Mam takiego z Cekausa właśnie :one: Zaskoczył cię ceną,mocą,wykonaniem i celnością? :piwo: Jedyne co jest minusem,to te plastiki...wywaliłem sru-glow,muszke i szczerbinkę,luneta PP,teraz do wymiany-plastikowy język zpustu,osłona spustu..Będą mosiężne :one: .Tylko jak rozebrać mechanizm spustu,żeby zdjąć język... :roll:
Paweł 1983
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Paweł 1983 »

A ja mam kupionego Hatsana 90 QT SAS III generacji i jestem zadowolony . Jest po tuningu i dobrze sie sprawuje. Takze polecam. :-D
Paweł
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: green_thunder »

Nie wywalaj plastikowego języka spustu, bo jest on specjalnie zainstalowany, nie z oszczędności. Chodzi o to, żeby jego masa, np. przy uderzeniu stopką nie spowodowała nieoczekiwanego samostrzału.
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Dino1984 »

Postanowiłem zakupić pistolet do treningu domowego.
Na początku miało być po taniości - Izh53, ale jak zacząłem czytać to zrezygowałem i stwierdziłem, że dołożę do FWB65, ale tego z kolei nigdzie nie mogę znaleźć (rozumiem, że już ich nie produkują i pozostaje tylko rynek wtórny?), więc patrząc na to co jest na rynku widzę tylko HW40, ale nie wiem czy to się nadaje czy może raczej taka zabawka?
Nie chcę z tego strzelać olimpiady, ale chciałbym, żeby zachował chociaż minimum przyzwoitości.
A może są jakieś inne konstrukcje, na które powinienem zwrócić uwagę (słyszałem o TAU 7, ale też nigdzie nie mogę znaleźć, więc pewnie tak jak z FWB65)? Poradźcie coś w zakresie cenowym HW40?

EDIT:
Natrafiłem na takie coś:


Inne spotkane nazwy to:
  • Bruni Leslie
    BBM Leslie
    BBM CN6
Kompletnie brak info o tym urządzeniu w polskich internetach, znalazłem jakieś artykuły po Włosku i Niemiecku, ale nie jestem w stanie ich zrozumieć.
Ktoś to ma/miał/widział/używał i może sie podzielić wiedzą?
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Dino1984 »

Ktoś podpowie?
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
gothika_
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 28 lipca 2016, 21:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: gothika_ »

Witam forumowiczów :-D to mój pierwszy post na forum więc na wstępie dziękuję za cenne rady jakie uzyskałem czytając forum. Chce kupić mój pierwszy karabin. Jestem zainteresowany tym zestawem z drugiej ręki. Strzelanie rekreacyjne do tarczy puszek na różne dystanse.
http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-dzie ... 02836.html#
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”