Jak długo czeka się na pozwolenie?

Moderator: Moderatorzy WBP

Po jakim czasie od złożenia wniosku otrzymałeś decyzję ws. pozwolenia na broń palną:

0-31 dni
98
25%
1 do 2 miesięcy
173
44%
2 do 3 miesięcy
60
15%
3 do 4 miesięcy
17
4%
4 do 5 miesięcy
10
3%
5 do 6 miesięcy
10
3%
powyżej 6 miesięcy
25
6%
 
Liczba głosów: 393

Hoson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 05 lutego 2009, 13:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: Hoson »

Warszawa.

W celach sportowych, złożone 28.09.2015, przyszło pocztą 18.11.2015. Decyzja z dnia 11.11.2015, wysłana 16.11.2015.
Awatar użytkownika
xmucio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 października 2014, 09:58
Tematy: 4
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: xmucio »

Wrocław, cel kolekcjonerski.

13.02.15 - złożony wniosek
26.03.15 - pierwszy egzamin (niestety niezaliczona praktyka, kontrowersyjny temat)
31.03.15 - zawieszenie postępowania (praca w delegacji)
23.05.15 - wejście w życie rozporządzenia z dnia 17 kwietnia 2015 roku. zmieniające rozporządzenie w sprawie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią.
22.06.15 - odwieszenie postępowania
12.11.15 - powtórkowy egzamin
23.11.15 - otrzymanie decyzji

Razem 283 dni. Komisja egzaminacyjna na egzaminie powtórkowym przeprosiła za tak długo ciągnącą się sprawę, argumentując, że zwłoka spowodowana była brakiem broni bocznego zapłonu na wyposażeniu policji. W każdym razie teraz już mają kupioną i powinno być szybciej. To był pierwszy egzamin na nowych zasadach we Wrocławiu. Oprócz mnie dwie osoby były po raz pierwszy na ten sam cel, które wniosek składały też w lutym.
Kiklacz
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 13 września 2016, 20:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: Kiklacz »

Witam Kolegów !

W moim przypadku czas oczekiwania od złożenia wniosku do otrzymania decyzji to ok. 2,5mies. (2015r. WPA Poznań). Pewnie powinno być szybciej, ale ostatecznie decyzja zgodna z wnioskiem, choć musiałem uargumentować dodatkowo ( ilość - więcej niż minimum ). Ogólnie w życzliwej atmosferze, byłem osobiście na miejscu. Podsumowując, jestem zadowolony . Życzę powodzenia kolejnym chętnym i pozdrawiam !
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: REDs »

Odświeżę kotleta ;-)

Ktoś z was składał ostatnio papiery do WPA Wrocław ? Jak długo czeka się na pozwolenie ?
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: disguised »

Również odświeżę kotleta. Czy ktoś moze coś powiedzieć o WPA KSP w 2017 roku? Moze ktoś już składał w styczniu 2018?
Ostatnio zmieniony 04 marca 2018, 15:10 przez disguised, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: lemuchr »

rozszerzenie w KSP dali mi w 3 tygodnie ;)
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
jaroslaw.mila
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2018, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: jaroslaw.mila »

Uszanowanko,

Moje papiery wpłynęły do Komendy Wojewódzkiej 2018.08.22. Pismo o wydaniu pozwolenia otrzymałem pocztą 2018.10.30, czyli nieco ponad dwa miesiące. Wnioskowałem o pozwolenie sportowe na 5 sztuk (3 centralnego zapłonu, 1 gładkolufową i 1 bocznego zapłonu) i tyle dostałem. Jestem członkiem klubu strzeleckiego od 2 lat, nie miałem startów w zawodach. Komenda Małopolska.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: Toost »

jaroslaw.mila pisze:Uszanowanko,

Wnioskowałem o pozwolenie sportowe na 5 sztuk (3 centralnego zapłonu, 1 gładkolufową i 1 bocznego zapłonu) i tyle dostałem. Jestem członkiem klubu strzeleckiego od 2 lat, nie miałem startów w zawodach. Komenda Małopolska.
I dostałeś z podziałem?
We wniosku napisałeś jak wyżej?

W sierpniu złożyłem wniosek w Stołecznej, napisałem 8sztuk do celów sportowych i 10 sztuk sportowej do celów kolekcjonerskich. Po 7miu tygodniach razem z decyzjami odebrałem promesy na broń do celów sportowych i promesy na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Z wnioskiem złożyłem 4y starty z broni współczesnej i z 50 z CP
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
jaroslaw.mila
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2018, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: jaroslaw.mila »

Toost pisze:
jaroslaw.mila pisze:Uszanowanko,

Wnioskowałem o pozwolenie sportowe na 5 sztuk (3 centralnego zapłonu, 1 gładkolufową i 1 bocznego zapłonu) i tyle dostałem. Jestem członkiem klubu strzeleckiego od 2 lat, nie miałem startów w zawodach. Komenda Małopolska.
I dostałeś z podziałem?
We wniosku napisałeś jak wyżej?

W sierpniu złożyłem wniosek w Stołecznej, napisałem 8sztuk do celów sportowych i 10 sztuk sportowej do celów kolekcjonerskich. Po 7miu tygodniach razem z decyzjami odebrałem promesy na broń do celów sportowych i promesy na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Z wnioskiem złożyłem 4y starty z broni współczesnej i z 50 z CP
We wniosku napisałem, że chcę uprawiać sporty strzeleckie ze wskazaniem na IPSC, trochę klasycznej tarczówki. Mniej więcej tak, nie pamiętam jak dokładnie to ująłem. Dostałem dokładnie tyle, o ile wnioskowałem. "Mówisz i masz" (-;. Podział na centralny zapłon, strzelbę i boczny zapłon wykombinowałem sobie sam. Po prostu pomyślałem, że chciałbym spróbować trochę po trochu każdego typu broni. Na początek wezmę pistolet CZ i nim trochę popykam. Potem się rozejrzę i zobaczę z czym czuję się najlepiej. 3 sztuki CZ dają też trochę elastyczności - na wypadek gdyby mój pierwszy upatrzony pistolet z jakichś względów mi nie podpasuje albo znajdę coś lepszego mam pole do manewru. No i mogę wziąć też karabin lub strzelbę. Nie chciałem wnioskować od razu o 10 - 15 sztuk, bo pewnie skończyłoby się tym, że dostałym pozwolenie na 1xBZ, 1xCZ + strzelba a wtedy byłbym mocno ograniczony co do wyboru broni. Dodatkowo jestem leworęczny i jeśli kupiłbym i dostosował broń do swoich wymagań ciężej byłoby mi taką broń sprzedać. A do czasu kiedy braknie mi promes trochę startów w zawodach uzbieram, wtedy łatwiej będzie o zwiększenie ilości.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: Toost »

Nie rozumiesz ...
Na własna prośbę zafundowałeś sobie podział w pozwoleniu??? Kto Ci tak poradził???
To ludzie tutaj dodatkowe postępowania wszczynają o zniesienie podziału, cuda na kiju odstawiają, a Ty sam sobie kaganiec założyłeś? Było pisać "Wnoszę o wydanie pozwolenia na posiadanie 5 sztuk (słownie pięć sztuk) broni palnej do celów sportowych". Koniec zdania.
Dopiero potem na dole możesz pisać elaboraty co tam sobie będziesz uprawiał. Teraz kupisz pistolet bz i karabinu bz już nie kupisz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
jaroslaw.mila
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2018, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: jaroslaw.mila »

Toost pisze:Nie rozumiesz ...
Na własna prośbę zafundowałeś sobie podział w pozwoleniu??? Kto Ci tak poradził???
Nikt, trochę czytałem podobnych wątków oraz o uznaniowości Policji przy wydawaniu pozwoleń na broń i doszedłem do wniosku, że na początek tyle mi wystarczy. Przy okazji nikt nie będzie mi robił problemów przy wydaniu pozwolenia. Mam tyle, o ile wnioskowałem. Teraz będę musiał ponosić konsekwencje swoich czynów (-;
Toost pisze: To ludzie tutaj dodatkowe postępowania wszczynają o zniesienie podziału, cuda na kiju odstawiają, a Ty sam sobie kaganiec założyłeś? Było pisać "Wnoszę o wydanie pozwolenia na posiadanie 5 sztuk (słownie pięć sztuk) broni palnej do celów sportowych". Koniec zdania.
A dla mnie strzelectwo to jednak tylko cześć życia. Póki co. Patrzę na koszt-efekt. Czy mógłbym użerać się KW? Mógłbym. Czy miałbym z tego jakiś większy pożytek? Wątpię. Mam, czego potrzebuje. Ja rozumiem, niektórzy czują potrzebę walki o interpretację przecinka w UoBiA... Tylko, że to jest walka z wiatrakami, źródłem frustracji środowiska strzeleckiego w Polsce jest właśnie Ustawa, jej niejasność i możliwość interpretacji. Zamiast pisać kolejne odwołanie od decyzji wolałbym pójść do biura posła PiS/Kukiz i pogadać nt. zmian.
Toost pisze: Teraz kupisz pistolet bz i karabinu bz już nie kupisz.
Akurat BZ jest dla mnie sprawą trzeciorzędną i przemyślałem ten temat przy pisaniu wniosku.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: PP-67 »

jaroslaw.mila pisze: Nikt, trochę czytałem podobnych wątków oraz o uznaniowości Policji
Z całym szacunkiem datę tych wątków sprawdziłeś,
bo opowiadasz o czasach słusznie minionych.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: Toost »

jaroslaw.mila pisze: Akurat BZ jest dla mnie sprawą trzeciorzędną i przemyślałem ten temat przy pisaniu wniosku.
OK.
No to uświadomię Cię, że pisząc jedynie:

Wnoszę o wydanie pozwolenia na posiadanie pięciu sztuk broni sportowej

Uzasadnienie
Mam patent, mam licencję, wniosłem opłatę, dołączyłem zaświadczenie z klubu i od lekarza (wszystko w załączniku), jestem zwolniony z egzaminu przed organem policji, jestem niekarany, .

podpis


... dostał byś dokładnie to samo.
Faktycznie czytałeś o bataliach z przed kilku lat, bo od roku wydają bez podziału, a np KSP daje 8+10 nawet bez startów o nic nie pytając.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: korek »

Decyzje dostałem bez podziału (6szt sportowej), ale już promesy - z wyszczególnieniem - bz i cz.... (promes na gładką nie chciałem).
Normalne to jest?
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak długo czeka się na pozwolenie?

Post autor: modoc »

No to masz z wyłączeniem szczelby :) Wszystko ok.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”