Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc.

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: vox » 2015-09-04, 11:03

Wśród większości znajomych, z którymi często jeżdżę do większego miasta po zakupy "nieosiągalne w mniejszej miejscowości" panuje jakaś dziwna moda na ciśnięcie ile się da na autostradach.... Gwałtowne przyspieszanie, przymusowe hamowania przed "zawalidrogami" = oszczędność paru minut. I ciągle "szybko, szybko, mało czasu" ;laughing: Następnie w wolnych chwilach zaczynają się gorzkie żale "ile ten samochód pali, trzeba znowu zmienić, z torbami pójdę na paliwo" :) A jadąc z w miarę stałą prędkością? Za wolno, kto to widział tak się wlec (100-120km/h)... :-?
Obrazek

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Michaus » 2015-09-04, 11:18

MaciekSz, Fiaciny potrafiły to sto lat temu: https://youtu.be/bsdWgmp4TaQ
"Velocità (1912 a Long Island) 290 km/h"
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Awatar użytkownika
janekk4501

Postautor: janekk4501 » 2015-09-04, 17:11

jurek40b pisze:Jeździ ktoś z was Fiatem Stilo w benzynie. Najbardziej interesowałby mnie 1,6 lub w ostateczności 1,4l. Ciekawi mnie awaryjność i koszty części. Ostatnio oglądałem w komisie Stilo kombi , bardzo mi sie podobało i cenę miało bardzo zachęcającą.

Akurat takim jeżdżę już ósmy rok (stilo 1,6 benzyna 3D , silnik fiatowski 103 KM, rocznik 2004 )
Codziennie do pracy . Dzień w dzień po 50 kilometrów biję . Przekroczyłem już 110 tyś na nim, a niby miał jak kupiłem 34 tyś przebiegu (teraz ma 145 tyś). Dwa razy rozrząd zmieniałem.
Awarie miałem dwa razy, padła cewka na świecy i drugi raz przekaźnik pompki paliwa.
Mam też od niedawna nissana juke 1.6 benzyna 2012 rocznik i mi akurat lepiej się jeździ fiatem. Jakoś ten nissan mi się wydaje taki delikatny.
Tak że ja akurat nie narzekam na stilonka.
Olej mam półsyntetyk 10w40 i zmieniam co 10 tyś. Od ostatniej wymiany zrobiłem 5 tyś i jeszcze nie dolewałem oleju.
Aha jeszcze wymieniałem tarcze hamulcowe i klocki , najpierw przód a potem tył .
Pasowało wymienić bo nad morze jechałem :)
Byłbym zapomniał o łącznikach stabilizatora, też wymieniłem (trochę po dziurach jeździłem, teraz się drogi poprawiły) Bajerów w komputerze pokładowym posiada kilka.
Np. ustawiam limit 95 km i ostrzega jak przekraczam go. Teraz to się przydaje, żeby prawka nie stracić na trzy miesiące
Spalanie pokazuje mi 6,7 litra, a na trasie 6,3-6,4 l na 100km.

jurek40b

Postautor: jurek40b » 2015-09-05, 12:10

Spróbowałem Stilo. Jednak c5 jest bardziej dla mnie, lubię stateczną, spokojna jazdę, ma być wygodnie. Stilo pasowałoby mi jakieś 15 lat temu :) Szukam pomału nowego citroena c5, tzn nowszego niz mam :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.

Awatar użytkownika
janekk4501

Postautor: janekk4501 » 2015-09-05, 13:59

jurek40b pisze:Spróbowałem Stilo. Jednak c5 jest bardziej dla mnie, lubię stateczną, spokojna jazdę, ma być wygodnie. Stilo pasowałoby mi jakieś 15 lat temu :) Szukam pomału nowego citroena c5, tzn nowszego niz mam :-D

Też z C 5 miałem do czynienia . Diesel.
Zmiłuj się Panie Boże. Nie wiem jakim sposobem to jechało. Deska rozdzielcza to choinka była.
Kontrolki chyba wszystkie świeciły oprócz ciśnienia oleju.
A jak mu gazu dodałem to najpierw zwalniał a potem przyspieszał.
Ten "przypadek' ma szwagier.
Drugi ma kolega w benzynie , trochę nowszy i tu jest lepiej. Choć nie idealnie.Nie pamiętam ,ale coś mu wyskakiwało na desce rozdzielczej i nie mógł długo dojść co to .
Ale jeszcze nim jeździ, jeszcze :-/
A zresztą każdy ma swój gust i inny wiek. Mnie tam nie cieszą takie Limuzyny
Kojarzą się z dziadkiem za kierownicą (bez obrazy nikogo) :)
Ps.
15 lat temu jeszcze stila nie istniały i jakby nie cena zaporowa to zrobiły konkurencje takim samochodom w pokroju golfa.
Choć mi się wydaje że stila były w innej, wyższej klasie

jurek40b

Postautor: jurek40b » 2015-09-05, 19:41

Ja lubię c5 za komfort i wielkość. Może kupię 3.0 v6, generuje 207 koników. Tylko spalanie adekwatne do pojemności. Co do choinek na desce, musisz mieć elektryka, który zna się na citroenach, wtedy nie ma problemów.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2015-09-07, 00:27

janekk4501 pisze:Też z C 5 miałem do czynienia . Diesel.
Zmiłuj się Panie Boże. Nie wiem jakim sposobem to jechało. Deska rozdzielcza to choinka była....

Nie kazde auto naprawi byle Mietek mlotkiem w garazu. Takie czasy.
Maciek
.62 i .69

Wróć do „Pozatematyczny”