Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Zychu
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zychu »

Witam serdecznie,

Chciałbym Was prosić o poradę w zakupie wiatrówki PCP. Zastanawiam się ( razem z kolegą) nad dwoma modelami - AA S410 i Hatsan BT65 Elite z lufą LW. Przekopałem się przez fora, poczytałem… i pewnie zostanę zjedzony, że w ogóle się zastanawiam nad Hatsanem przy AA.

AA - wszyscy wiedzą czego można się spodziewać po tej firmie i modelu S400 i S410.. niezawodność od razu z pudełka, celność, brak problemów.

Hatsan - poprawiamy po fabryce, prędkość począkowa podobno 320-380 przy 240 AA, więc domyślam się, że strzela trochę dalej, 3 magazynki, lufa Lothar walther ?

Już mówię co mnie dręczy, no możę jestem inny, ale jakoś wolałbym wiatrówkę z polimerze, po prostu bardziej mi pasuje "wyglądem" BT. Jest tłumik, jest luneta ( średnia albo słaba ale na początek powinna wystarczyć przy szarpnięciu się na 2,5k złotych + parę stówek za przegląd po fabryce u Pana L...888*) i osada. Na dodatek złego jestem leworęczny i wysoki. Wydaje mi się, chodź jestem laikiem, regulowana kolba byłaby pomocna w uzyskaniu idealnego ułożenia - głowa/luneta, bark/kolba. Widziałem kilka przeróbek S410 z inną osadą, czarne drewno, polimer ala black ops, ale nie wiem, czy to jest home made, czy można w przyszłości gdzieś kupić gotową osadę. BT jest trochę tańsza ( strasznie mi się podoba Side Bolt bądź Rear Bolt) ale podobno w AA bolt działa lepiej, gładko i płynnie.

Strzelanie rekreacyjne, a może i jakiś zawody dla początkujących.

Dziękuję za wszystkie porady :wink:
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Polimer? - kup FX i po kłopocie...i zapomnij, że w kebabach siedzą lufy Lothar Walther, są tam jakieś odpadowe rureczki L&W
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
Zychu
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zychu »

green_thunder pisze:Polimer? - kup FX i po kłopocie...
Oooo Green, wcześniej nie oglądałem tych wiatrówek… FX T12 WHISPER.. zakochałem się, ale cena :( najtaniej chyba 3,3k znalazłem, chyba że wiesz, gdzie można dostać je taniej w PL bądź za granicą, jeszcze dodatkowo się podjarałem, bo na zdjęciach jest wszedzie luneta a małym druczkiem napis "Podana cena nie zawiera lunety" :cry:

update - 2,9k najtaniej :) szukam dalej
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Jeśli polimer nie jest "the best" - to daj ogłoszenie kupna mechanicznego Daystate w K/S... 8-)
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

TZ pisze:Antek 380
FWB 300 S
Diana 75
Wszystko sprężynowe i z antyodrzutem a co najważniejsze do strzelania tarczowego i mieszczą się w Twoim budżecie. Tylko używki są. Dopieszczone na długo posłużą.

Pozdr,
TZ
Idąc tropem Pana Tomka popieram!!! Celuj w tarczówki. To inna bajka :621:
Przerobiłem już wiele karabinków i jestem oczarowany 602-ką. Dla niej pożegnałem tx-a dla, którego pożegnałem prosporta i 97-kę a dla nich pożegnałem wszystkie poprzednie.
I o zgrozo, czego się nie spodziewałem doszło do tego , że s400 się kurzy :-/
Pozdrawiam.
LG400+SS FWB602+BL5
Awatar użytkownika
Tomek1976
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomek1976 »

Nabyłem FWB 300s...Bajka...Może jestem początkującym "wiatrówkowcem" i mało jeszcze widziałem, ale w porównaniu do tego, co mam (H55, HW 45), to w użyciu pozostaje jedynie "dziurkacz". Przez dwa miechy przerzuciłem już trochę tarcz i śrutu i strzelectwo matchowe jest tym, co mnie najbardziej pochłonęło :) Żeby jeszcze tylko wyniki postępowały w takim tempie, jak oczarowanie :)
Zychu
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zychu »

Witam serdecznie,

Chciałbym Was prosić o jeszcze jedną poradę w sprawie zakupu pierwszej wiatrówki PCP.
Waham się obecnie już nad dwoma modelami:
FX Whisper - 2999 złociszy
vs.
Hammerli AR20 FT - 2400 złociszy

na plus FX - magazynek + bolt action
na plus AR20 - podobno piekielnie celny, nawet wygląd mi odpowiada, choć dość futurystyczny, cena, kolba również jest dopasowana dla leworęcznych.

Dużym minusem dla mnie jest brak magazynka, nie mogłem nawet znaleźć modów takich jak do AA S400. Cena 2400 jest dość atrakcyjna za nówkę, ponieważ w sklepach oscyluje w granichach 3,5k

Możecie coś doradzić, uwagi, porady które pomogą mi się zdecydować ?

z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Beorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 11:04
Tematy: 0
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Beorn »

Magazynek 16 strzałowy FX nie jest szczytem doskonałości i potrafi zagniatać śruty oraz czasem zacinać się.Jeśli będziesz chciał postrzelać pojedynczo to są spore trudności z załadowaniem śrutu do portu.konieczność stosowania wysokiego montażu do lunety,magazynek sporo wystaje nad blok.
Na plus niska waga karabinka i całkiem wygodna osada
auto i semi-auto fan
Awatar użytkownika
Wojtek80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 08 września 2008, 08:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Wojtek80 »

Z tym trudnym wkładaniem śrutu do FX to spokojnie...

Robi się tackę i jest gicio.

Ja tak strzelam i nie narzekam.
AA S400 Classic + Bushnell Legend 5-15x40
kolejorz
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2016, 02:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kolejorz »

Witam nazywam się Andrzej , jestem ze śląska , czytam już bardzo długo już fora , z natłoku informacji już się chyba przegrzałem :roll: , nie za dużo jest tematów gdzie dokładnie opisują hw98, znacznie więcej jest np o 97k , czy to znaczy że jest lepszy , popularniejszy?. pada wybór hw98 czy hw97k(lub wkl w polimerku :) ) , 98 łamaniec dla mnie + , pożądnie wygląda no i po Hoganizacji na pewno była by gitara , to samo z hw97 lecz z niewiadomych powodów odstrasza mnie ten dolny naciąg , niby stała lufa itp ale kurde miałem okazje postrzelać z takiej z dolnym naciągiem i szczerze nie przypadła mi zbytnio do gustu , czy mity o obcinania palców , proszę wypowiedzcie się co wybrali byście , budżet nie gra roli , czy takie hw z optyką do 700 zl będzie dawało rade na dystansach max do 60 m? , czy może totalnie coś innego polecieli byście, ale nie pcp :502: nie chce mi się bawić w te butle gazy nabijanie przejściówki itp:D pozdrawiam , jestem świeży , proszę o wyrozumiałość i o lekkie baty :piwo:
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Że ci się o 3 ciej w nocy chce o tym myśleć, to Ci odpowiem.
Przerzuciłem tych sprężyn już co niemiara. I posiadam tych sprężyn drugie tyle.
Strzelam powiedzmy "zawodniczo" a przynajmniej się staram. Dla potrzeb zawodów ja przynajmniej doszedłem do topu wiatrówkowego, gdzie na przedzie umieszczam równolegle AA Pro Spotta, HW 97k, oraz AA TX'a. Waltera LGU będę dopiero w tym roku testował, nie wypowiadam się, ale sądzę, że aplikuje on również do czołówki.
Dopiero dalej położyłbym w hierarchii HW 98, 95, 85.

Z dwóch powodów.
1. Gorsze skupienie, ale odrobinę tylko gorsze, liczone na 50 metrze w 1-2 mm dla łamańców (zupełnie pomijalne),
2. Wyważenie i składność karabinka z zamontowaną lunetą w danej pozycji strzeleckiej !!!!!!

I tu bracie w punkcie 2 znajdziesz odpowiedź, co się wybiera i czym przy tym kieruje. Zawodniczo strzelam 90% strzałów z tzw. pozycji dowolnej siedzącej FT. Do tej pozycji potrzebowałem karabinka, który po zamontowaniu ciężkiej optyki byłby najlepiej pode mnie wyważony a przy okazji w miarę celny i powtarzalny. Dla mnie te wymogi najlepiej spełnia HW 97 i AA PS.
Innymi słowy zadaj sobie najpierw pytanie a nie nam, gdzie, w jaki sposób i do czego chcesz się bawić z wiatrówką?
Jeśli to szerokorozumiany "ogródek" i satysfakcja z podskakującej trafieniem puszki na 60, czy 80 metrze - to bierz śmiało coś z rodziny HW z łamaną lufą, zrób przegląd zerowy i do emerytury masz z głowy, po drodze tylko wymienić sprężynę po iluś tam tysiącach.
Jeśli zaś twój wybór powinien uwzględniać zawodnicze ambicje ..... podrapał bym się wtedy w głowę i zastanowił nad tym, co ci napisałem powyżej. Wyważenie - Primo !!!, bo jedną z pozycji strzeleckich będziesz strzelał w znakomitej większości strzałów a karabinek nie ma się wtedy wygodnie ładować, ale wygodnie, składnie i stabilnie leżeć na ramieniu strzelca po załadowaniu bez względu na naciąg.
Z HW 97k i obcinaniem palców to mit. Zresztą i tak trzymasz za dźwignię naciągu lewą ręką wkładając śrut do portu ładowania prawą.
Mam nadzieję, że coś ci rozjaśniłem w kierunkach wyborów ?
Pozdr,
TZ :piwo:
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Jedna jeszcze rzecz, o której zapomniałem, tzw. pkt. 3:
- w łamańcach nie posadzisz wygodnie każdej lunety na dowolnej wysokości montażu. Z wiadomych powodów i to też jest mały minus łamańców w zawodniczej odmianie.
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 9
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Seamaster »

Jeśli "budżet nie gra roli" to niech kolega kolejorz pochyli się także nad Waltherem LGV Master Ultra ...warto :wink:
Krzysztof
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: swinka »

To co napisał TZ jest kwintesencją sprężynowych karabinków :)
Jedynie wykluczył bym Prosporta. Karabinek oczywiście mega, ale cena duża i tutaj TX lub 97 spokojnie dadzą taką samą jakością.
Od siebie dodam, że HW95 jest fajnym karabinkiem, ale lekkim. Ma to plus i minus. Plus że nie męczy tak bardzo dzwiganie go po torze. Minus to ciężej go opanować.

Ogólnie w tych co wymienił TZ to bardziej kwestia co cię bardziej podoba i pytanie - łamaniec czy dolna dźwignia. Łamańce łatwej się ładuje ;)
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

swinka pisze:To co napisał TZ jest kwintesencją sprężynowych karabinków :)
Jedynie wykluczył bym Prosporta. Karabinek oczywiście mega, ale cena duża i tutaj TX lub 97 spokojnie dadzą taką samą jakością. ...
Jakością tak, wyważeniem nie.
TX'a z krótką lufą ja na ten przykład sprzedałem po tygodniu od jego zakupu, tak mi nie leżał. A dla innego PS, czy 97 nie leży i tylko TX będzie wybrańcem ..... no taka już nasza uroda, że każdy pod siebie szuka swojego najwygodniej leżącego sprzętu.
O oczywistej oczywistości - cena nie wypowiadałem się.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”