500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

krakus1974xl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krakus1974xl »

Kupiłem 4,5.Teraz widzę co to wiatrówka :) Jeszcze chciałbym zmodernizować :) no i lunetkę dobrą kupić.Dzięki za linka.Wezmę pod uwagę.
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

krakus1974xl pisze:Teraz widzę co to wiatrówka
...a Ty co - krótkowidz :shock: ...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
krakus1974xl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krakus1974xl »

Miałem raczej na myśli różnice między Hatsanem a targowym sprzętem :)
krakus1974xl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krakus1974xl »

a co do tuningu to czy warto kupić na alledrogo zestaw : TUNING ABSOLUTNY 380 M/S DRUT 3,6 HATSAN 55 za 99zł i czy dam rade sam to zamontować?
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Nie! Absolutnie nie! Jeszcze raz NIE! To złom, może nawet wiatrówke uszkodzić. Do alchemika pisać. Po drugie policz sobie jaką energię miała by wiatrówka przy takiej prędkości wylotowej. Jednym słowem, to bujda.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
krakus1974xl
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 17:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krakus1974xl »

Proszę o jakiś kontakt do Alchemika.Na maila nie odpisuje.Może ktoś ma tel do niego?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Hiszpan63 »

egzo23 pisze:To złom, może nawet wiatrówke uszkodzić.
... oczywiście , że złom , zwłaszcza , że metalowy .. ;laughing: ... natomiast szczera prawda , że może spowodować uszkodzenia i na pewno nie ma nic wspólnego z przyjemnym strzelaniem .
egzo23 pisze:policz sobie jaką energię miała by wiatrówka przy takiej prędkości wylotowej. Jednym słowem, to bujda.
... to akurat nie jest bujda , Da się z Hatsana 55 wyciągnąć okolice 40 J przy założeniu , że się rozleci i zrobi krzywdę przy strzale . Ale jest to możliwe ....
krakus1974xl pisze:Proszę o jakiś kontakt do Alchemika.Na maila nie odpisuje.
To pisz do skutku i spokojnie czekaj . To nie piekarnia ... Dominik znajdzie czas , to odpisze ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
d3lta
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 31 lipca 2011, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: d3lta »

Witam.

Chciałbym dorzucić swoją opinię na temat Hatsan mod. 70 camo (którą oprócz osady można przyszyć do innych Hatsanów 55-podobnych :-)

1. Marzyła mi się mocna wiatrówka, z mocnym 'kopem' który to zaimituje strzelanie z broni palnej. Lubię strzelać z kalibru 12/70 więc byłem nastawiony do Hatsana całkiem pozytywnie, lecz... odrzut w tej wiatrówce jest całkiem inny niż w broni palnej. W moim osobistym subiektywnym odczuciu bardziej przypomina walnięcie metalowym prętem w kowadło. Dość nieprzyjemne wrażenie. Jest to taki brzdęk połączony z ruchem wiatrówki za pociskiem, cóż taka fizyka.

2. Strzelałem tylko z otwartych oryginalnych przyrządów. Strzelcem wyborowym nie jestem, może dlatego uważam że strzelanie na dystanse większe niż 25m z tego ustrojstwa to kwestia przypadku.

3. Wykonanie części stalowych jest dość dobre, natomiast osada z plastiku oklejona jakąś ciapkowatą okleiną to jest porażka tak wielka że aż przykro o tym pisać. Może w drewnie jest lepiej, nie wiem, ale mod. 70 wygląda 'szpetnie'.

4. Rekreacja: grill i dwie wiatrówki (Hatsan i Iż-22); rodzina wybierała iża a hatsan się kurzył. Porównując obie to z iża trafić może każdy, a z hatsana nie koniecznie, odrzut przeszkadza.

Reasumując nie kupię więcej Hatsana do strzelania ale Hatsan jest 1342 razy lepszy od B3 :101:
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: erli »

Weź w rękę jakiegoś Hatsana w drewnie lub cokolwiek innego w drewnie. Sam strzelam od niedawna a zacząłem od b-3 ;) a w rękach miałem okazję mieć przez chwilę kilka modeli Hasana, Slavii i nawet jakiegoś Crosmana i opinię mam jedną:
Tylko i wyłącznie drewno... no chyba że mówimy już o turniejowych full pro karabinkach za dziesiątki tysięcy plnów. Po pierwsze drewno to jednak drewno i wygląda i waga i struktura i temperatura. Po drugie dźwięk przy wystrzale, echo bijące po uszach z pudła rezonansowego jakim staje się kolba w plastikach jest dla mnie nie do przyjęcia.
pbs
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 22:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pbs »

Pomożecie?
Chce kupić wiatrówkę. Założenia:
- ma służyć do nauki strzelani celowania na przyrządach celowniczych (muszka, szczerbinka itp.).
- ma być tania
- strzały na 25-50 m
- może być używana
- będzie służyć do czasu zrobienia licencji na broń i nabycia takowej. (około roku).
Obecnie uczę się podczas strzelań na strzelnicy ale to za mało. Są raz na 2 mc. Nie chce wydawać kupy kasy bo wolę ją odłożyć na zrobienie pozwolenia czy broń później. 350zł bez optyki.
Awatar użytkownika
Eres_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 20:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: Eres_ »

To chyba tylko używana Slavia 630 może 631 jak trafisz...
katsu1
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2015, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katsu1 »

Witam.
Czy pomożecie i mi ?
Chce kupić wiatrówke.
-do nauki strzelania
-chciałbym powtarzalną typu corsman 1077, ponieważ zależy mi na szybkości
- do tarcz puszek i ruchomych celów.
-może byc uzywana
chciałbym zmieścić sie w 350zl bez optyki max 400zl
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Przecież otrzymałeś odpowiedź wczoraj, więc po co dzisiaj tworzysz taki sam temat?
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
katsu1
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2015, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katsu1 »

Niestety ale nie wiem o czym mowisz nie wiedzialem nigdzie tutaj tej odpowiedzi. Chyba ze w temacir o ktory prosilen zeby skasowac bo niechcacy zalozylem nowy.
Awatar użytkownika
przemooo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 15:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: przemooo »

Wiatrówka, o jakiej piszesz, to wyjątkowe badziewie. Nie dość, że są plastikowe to jeszcze nie mają popychacza śrutu a wdmuchują go przez magazynek do lufy, dmuchając przy okazji na około. Po każdym strzale wszystko się wychładza i każdy następny śrut wystrzelony jeden po drugim leci wolniej (zimne co2 daje niższe ciśnienie). Gdyby moje dziecko miało 8-10 lat to może, żeby sprawdzić czy samo strzelanie się podoba, ale nic po za tym. Jest jeden model firmy FX, który jest "powtarzalny" ale kosztuje mniej więcej 15 razy tyle, ile chcesz wydać.
Jeśli chcesz postrzelać, trafiać w to w co celujesz, na początek zmień preferencje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”