WALNE ZEBRANIE ROMB JUŻ 11.01.2014 - PRZYJDŹ!

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

WALNE ZEBRANIE ROMB JUŻ 11.01.2014 - PRZYJDŹ!

Post autor: power997 »

[center]Zapraszam wszystkich członków i sympatyków ROMB na Walne Zebranie Stowarzyszenia![/center]

[center]TO JUŻ WKRÓTCE! ZAPISZ SOBIE TĄ DATĘ W KALENDARZU i PRZYJDŹ![/center]

[center]Zarząd Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zwołuje na dzień 11 stycznia 2015 roku na godzinę 11.00 Walne Zebranie Członków. Walne Zebranie odbędzie się Na Stadionie Narodowym w Warszawie, Al. Ks. J. Poniatowskiego, 03-901 Warszawa, sala konferencyjna Paryż.[/center]

Niedziela - i tak nie ma co robić bo pogoda słaba. Na Stadionie jest też wystawa Lego oraz super ślizgawka wiec można przyjść całą rodziną. Generalnie warto. Jak ROMB ma być społeczny, publiczny, obywatelski to i warto żeby na zebraniu 2 tysięcznej? organizacji było więcej niż kilkanaście osób jak ostatnio. Zapraszamy!

[center]Proponowany porządek obrad:[/center]
1. Powitanie członków Stowarzyszenia i wyznaczenie przewodniczącego Walnego
Zgromadzenia oraz protokolanta.
2. Ustalenie poprawności zwołania Walnego Zgromadzenia oraz stwierdzenia
możliwości podejmowania uchwał.
3. Wybór członków komisji wniosków oraz komisji liczącej głosy w
głosowaniach.
4. Odwołanie ustępujących członków Zarządu stowarzyszenia.
5. Ustalenie liczby członków Zarządu i wybór członków Zarządu
stowarzyszenia.
6. Ukonstytuowanie się Zarządu, w tym wybór prezesa Zarządu, wiceprezesa
Zarządu, skarbnika oraz sekretarza.
7. Odwołanie ustępujących członków Komisji Rewizyjnej.
8. Ustalenie liczby członków, wybór członków Komisji Rewizyjnej i
ukonstytuowanie się Komisji Rewizyjnej.
9. Dyskusja programowa, wystąpienia uczestników Walnego Zgromadzenia.
10. Sprawy różne, wolne wnioski.
11. Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia.

Zarząd ROMB"
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2015, 23:34 przez power997, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Power997
Jako członek dożywotni mam prawo udziału w głosowaniach ale z przyczyn technicznych nie mogę uczestniczyć w zebraniu. Przewidujecie jakieś głosowanie przez internet? Wiem że ustalenia będą dostępne ale to już będzie ..po". W moim przypadku nie jest to leniwość czy ,, tu mi wisizm" tylko specyficzna sytuacja życiowa. Pozdrawiam Snipper
Awatar użytkownika
satin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 10:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Starogard Gdański
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: satin »

A zadam może głupie pytanie :) Czy niedawno nie był wybierany Zarząd? :)
SG 3Miasto, KS "Tarcza" LOK St. Gd., SKS ARDEA, "Snajper" LOK Tczew, ROMB
Wot te na
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Prawie Podlasie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wot te na »

Czy osoby nie będące członkami organizacji bedą "mile widziane"?
W wolnym kraju obywatele powinni posiadać możliwość samoobrony.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Zaznaczam, że nie jestem członkiem Zarządu ROMB, a poniższe uwagi wynikają z mojej osobistej wiedzy na temat działania podobnych stowarzyszeń.

Niestety nie można na razie wprowadzić zdalnego udział w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia. Byłby problem z uznaniem uchwał w Sądzie.

Co do osób nie będących członkami stowarzyszeń, to zwykle miło że są zainteresowani, ale takie zebrania przeznaczone są zwykle dla członków stowarzyszenia. Ponadto cała logistyka jest zwykle nastawiona na obsłużenie członków, może się okazać, że dla osób z zewnątrz nie będzie po prostu miejsca na sali.

Dlaczego Walne odbywa się tak szybko? Widocznie Zarząd uznał że jest taka potrzeba i należy zwrócić się do członków o podjęcie jakichś decyzji i ewentualne potwierdzenie (lub nie) właściwości drogi obranej przez Zarząd.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

Szkoda, że termin pokrywa się z finałem WOŚP...
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

TommyT pisze:Szkoda, że termin pokrywa się z finałem WOŚP...
Żartujesz?
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

Snipper nie powiem nic ale polecam kontakt z romb. Ja reprezentuję Romb tak jak każdy zwykły członek Stowarzyszenia. Wrzuciłem tu informacje bo nikt z Zarządu nie wrzucił na najbardziej popularne forum o strzelectwie w Polsce tej informacji.
Awatar użytkownika
tomkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 27 października 2004, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tomkow »

Maciek, już nie powiem, że pieprzysz jak zwykle, tylko odsyłam Cię do tematu, gdzie już od 14.XII wisi ogłoszenie o walnym.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=66 ... &start=480
Broni ci u mnie dostatek...
www.stunts.pl
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

Tomku możesz mnie nie obrażać? Nie zasłużyłem sobie.
A jeśli masz odrobinę godności osobistej to proszę wyjaśnij co złego napisałem w sposób cywilizowany?

Zapraszam ludzi na walne zebranie, jest raz na 4 lata, ważna sprawa a ty toczysz pianę.
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

montrala pisze:
Niestety nie można na razie wprowadzić zdalnego udział w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia. Byłby problem z uznaniem uchwał w Sądzie.
Wybacz ale nie zgodzę się z Tobą, Jeśli zostanie podjęta uchwała o dopuszczeniu takiej możliwości to nie ma przeciwwskazań do takiego trybu głosowania.
Większym problemem jest weryfikacja uczestników i zapewnienie rzeczywistego przekazu relacji z Walnego.
Jeśli od strony technicznej Stowarzyszenie jest to w stanie zorganizować , przekaz na żywo weryfikacja może się odbyć w sposób w jaki przyjmiecie (telefonicznie, emailowo,inne)
Żeby nie szukać po omacku podpowiem, że takie rozwiązanie stosuje się w Orlenie.
http://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestors ... 5_2_PL.pdf

Podsumowując jeśli zdecydowalibyście się na wprowadzenie takiego rozwiązania
to od strony prawnej nie ma przeciwwskazań.
Pozostaje kwestia rozwiązania technicznego. Z darmowych rozwiązań Skype ma ograniczenie videokonferencji do 10 osób są natomiast firmy i oprogramowanie (wujek google podpowie)
które umożliwiają to na większą liczbę osób.
Czy takie rozwiązanie znalazłoby akceptację to już kwestia członków.
pozdrawiam
marcon

WKFT/PFTA
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Orlen jest jakby ciut bogatszy od ROMBu. Technologia kosztuje, a niepodważalne potwierdzenie tożsamości na odległość, to nieco bardziej skomplikowany proces, niż użycie darmowej funkcjonalności Skype. Każdy chyba pamięta "Dzwoni Władimir Putin".
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

Montrala nie kwestionuję, że Orlen jest bogatszy. Niemniej zerknij jakie tam wymagania stawiają odnośnie uwierzytelnienia z resztą w Zarządzie jest prawnik :-) więc chyba potrafi
ocenić "słabe miejsca" od strony prawnej.
Nie ujmując nic Stowarzyszeniu "waga decyzji" podejmowanych na walnych Orlenu ma także "większy ciężar finansowy" a jednak dopuszczają taką formę udziału.
Ja tylko podpowiadam, że takie rzeczy nie tylko są możliwe ale praktykowane w całkiem poważnych spółkach i nie musi się to od razu wiązać z pełnomocnikiem,potwierdzeniem notarialnym,podpisem certyfikowanym elektronicznym itp itd.

Mój post to niejako odpowiedź na zadane pytanie przez Snipper_is o możliwości i Twoją odpowiedź, że uchwały podejmowane w ten sposób zostałyby podważone w sądzie.
Oczywiście najpierw musi zostać podjęta uchwała dopuszczająca taką formę udziału i głosowania więc takie rozwiązanie nie będzie możliwe na najbliższym Walnym w Warszawie.
Niemniej zanim pomysł zostanie skreślony warto byłoby może go rozważyć pod kątem przyszłych zebrań?.

Odnośnie wypowiedzi power997 dotyczącej frekwencji.
2 tyś członków to ilość która już jest znacząca a jednak frekwencja ogranicza się do kilkunastu-kilkudziesięciu osób.
Oczywiste jest,że lepszym rozwiązaniem jest osobisty udział. Ale jechanie (w przypadku niektórych) kilkaset km to czasami element, który definitywnie przesądza o rezygnacji z udziału w zebraniu.
Prawdopodobnie ilość członków która byłaby zainteresowana uczestnictwem w głosowaniu i podejmowaniu decyzji jest większa niż ta która się pojawi.

Ja akurat jestem z Warszawy więc dla mnie trudno o lepszą miejscówkę :P
Nie znam warunków na podstawie których Stowarzyszeniu udało się wynająć taką miejscówkę i mogę tylko zgadywać.
Niemniej wiem ile np. trzeba było zapłacić za lożę 12 osobową na Narodowym :651: czy ile kosztuje wynajęcie sali konferencyjnej np w hotelu na 100 osób na "niepreferencyjnych warunkach" i nie są to grosze.

Jakiś postęp technologiczny jest i poza skypem są inne platformy które umożliwiają taką formę uczestnictwa, żeby nie być posądzonym o reklamę jakiegoś konkretnego rozwiązania/firmy ograniczę się do stwierdzenia, że przy pomocy wujka Googla znajdziesz potrzebne informacje.
Moja wypowiedź to także informacja dla osób które nie drążyły tematu zebrań Walnych lub po prostu nie zdają sobie sprawy z pojawienia się takich możliwości i nadal sądzą, że udział w zebraniu to tylko osobisty albo przez pełnomocnika i notarialne upoważnienie.
pozdrawiam
marcon

WKFT/PFTA
Awatar użytkownika
tomkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 27 października 2004, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tomkow »

Maciek, nie będę się z Tobą tutaj kłócił. Będziesz na walnym to wyjaśnimy sobie kilka spraw.
Broni ci u mnie dostatek...
www.stunts.pl
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

Tomku nie zamierzam się z Tobą kłócić.
Wrzuciłem ogłoszenie a ty mnie obrażasz.

Zadałem pytanie "Jeśli masz odrobinę godności osobistej to proszę wyjaśnij sposób cywilizowany co złego napisałem?" Więc jeśli masz minimalną odpowiedzialność za swoje słowa proszę napisz co cię tak poruszyło w tym co napisałem i w jaki sposób "pieprzę głupoty" o czym rozpisujesz się w każdym wątku na fejsie i tutaj.

pozdrawiam
MS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”