Keseru, Zoraki - to broń palna - nowa interpertacja.

Moderator: Moderatorzy WBP

Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kyle »

strong pisze:A tu pojawił się ZORAKI k 55 na śruty też bez pozwolenia
http://protarget.iai-shop.com/product-p ... 5-mm-.html
649 zł? Na łby upadli, by sprzedawać tak drogo ten rewolwer wykonany z gównolitu (ZnAl) . Widziałem kiedyś w jednym sklepie wersję 4,5" 5,5mm chyba ze 100zł taniej.
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

Waga: 850g- cięższy niż p99
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: carambas »

Mam wątpliwości, czy to jest taka oczywista sprawa (jeśli chodzi o legalność). Byłem dziś w WPA Wrocław i tam na tablicy ogłoszeń była przypięta następująca informacja:
Obrazek

Większy rozmiar zdjęcia dostępny pod tym adresem.

Moim zdaniem prawo powinno być jednoznaczne i oczywiste, bo inaczej ludzie przestają go przestrzegać i jest ogólna pogarda dla praworządności. Zwłaszcza Policji powinno na tym zależeć, bo przecież ich robota będzie o wiele trudniejsza jak ludzie zaczną ignorować przepisy.
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

do carambasa
A teraz spróbuj uzyskać z policji sygnatury i daty wydania oraz treść:
1. stanowiska KGP
2. opinii CLK
3.DZiK MSWiA

powodzenia 8-)
kwadras
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

W naszym kraju, przynajmniej dla mnie ,nie jest zrozumiałe to że, ustawodawca swoje ,a policja swoje. I teraz ja zaczynam się zastanawiać nad tym, czy ludzie pracujący jako przedstawiciele prawa, są w pełni zdrowi na umyśle. I niech mi ktoś wytłumaczy ,po jaki czort jakiś tam oddział policji czy komendant za wszelką cenę chcą obejść zatwierdzoną ustawę. Boją się czegoś ? no mi się wydaje że tak. Ale na miłość boską. W jakim świecie oni żyją. Ustawa to ustawa,a staranie się na siłę uprzykrzanie obywatelowi życie, może pociągnąć ich po kieszeni,a potem płaczą że policja nie jest dofinansowana. To niech robią co do nich należy, a nie zaczynają się bawić w .....?? może zastraszanie za niedługo. I teraz chciał bym powiedzieć więcej. Być może ku przestrodze,albo jestem ogarnięty manią prześladowczą :P. Ale ci którzy robili zakupy przez internet moim zdaniem mogą pierwsi mieć kłopoty . Dla tego że jeśli sklep internetowy nie dopilnuje danych swoich klientów, to myślę że jakiś "hakier" z kgp,albo innego ustrojstwa ,pozyska dane klientów od przykładowo koltera. Albooo jakiś sąd, czy prokuratorek zastraszy koltera by ten ładnie i to z uśmiechem na ustach przekazał służbom dane. A w tedy po adresach dostaw,czy numerów kont bankowy służby robią swoje. Ja tam krakać nie chce,ani zło wieszczyć ,ale za nie długo okazać się może że jakimś cudem od firmy kolter, czy inne sprzedającej takie zabawki wyciekły dane kupujących.

(ale i tak nie kapuje. ustawa mówi wyraźnie,badania są wszystko się zgadza .ale cóż chyba ktoś ma cykora i to ostrego,albo parcie na szkło)"trzeba sie wykazać"
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

kkkamil pisze:I niech mi ktoś wytłumaczy ,po jaki czort jakiś tam oddział policji czy komendant za wszelką cenę chcą obejść zatwierdzoną ustawę.
Bo mogą ;laughing:.
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

kkkamil pisze: Ustawa to ustawa,a staranie się na siłę uprzykrzanie obywatelowi życie, może pociągnąć ich po kieszeni
Tutaj kolego to pojechałeś podaj przykłady gdzie urzędnicy odpowiedzieli finansowo za błędy, wybryki czy zaniechania.
Gdyby tak było to by się zastanowił jeden z drugim a tak du...mi się z nas(obywateli) śmieją.
marcon

WKFT/PFTA
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

marcon pisze:
kkkamil pisze: Ustawa to ustawa,a staranie się na siłę uprzykrzanie obywatelowi życie, może pociągnąć ich po kieszeni
Tutaj kolego to pojechałeś podaj przykłady gdzie urzędnicy odpowiedzieli finansowo za błędy, wybryki czy zaniechania.
Gdyby tak było to by się zastanowił jeden z drugim a tak du...mi się z nas(obywateli) śmieją.
wyszło masło maślane,nie dopisałem kilku ważnych słów. Mianowicie, nie mam namyśli urzędników gdzieś tam w biurach. Ale gdzieś na forum, nie pamiętam jakim ,czytałem że komendant ,czy komenda policji ,za to że zarekwirowała obywatelowi takiego właśnie straszaka,musi wypłacić odszkodowanie,poniesione stany moralne.
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

9mm pisze:
kkkamil pisze:I niech mi ktoś wytłumaczy ,po jaki czort jakiś tam oddział policji czy komendant za wszelką cenę chcą obejść zatwierdzoną ustawę.
Bo mogą ;laughing:.
No właśnie " bo mogą" mogą co? dopuszczać się czego ? w imie czego ? Bo na pewno nie przepisów litery prawa ,ustaw ,konstytucji . Skoro mogą "bo mają kaprys" to jest to dla mnie jednoznaczne z nękaniem .A takie zachowania nie maja nic wspólnego z demokracją.
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

kkkamil pisze:
9mm pisze:Bo mogą ;laughing:.
No właśnie " bo mogą" mogą co? dopuszczać się czego ? w imie czego ? Bo na pewno nie przepisów litery prawa ,ustaw ,konstytucji . Skoro mogą "bo mają kaprys" to jest to dla mnie jednoznaczne z nękaniem .A takie zachowania nie maja nic wspólnego z demokracją.
Pogrubiłem:
"I niech mi ktoś wytłumaczy ,po jaki czort jakiś tam oddział policji czy komendant za wszelką cenę chcą obejść zatwierdzoną ustawę."

Mogą nie dać na osobistą? Nie dadzą.Czemu nie? Bo nie. :mad:
Mogą żądać startów, pomimo braku podstawy prawnej i wręcz wbrew prawu? Zawołają (teraz już wyraźnie mniej, ale ile mądrzejsi tutaj się napisali, to ich). :mad:
kkkamil pisze:czytałem że komendant ,czy komenda policji ,za to że zarekwirowała obywatelowi takiego właśnie straszaka,musi wypłacić odszkodowanie,poniesione stany moralne.
A ja czytałem, że niektórzy pozwolenie na osobistą też dostali. ;laughing:
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

;laughing: co kraj to obyczaj.A w Polsce wszystko jest ważne tylko nie obywatel.
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

kkkamil pisze: ,czytałem że komendant ,czy komenda policji ,za to że zarekwirowała obywatelowi takiego właśnie straszaka,musi wypłacić odszkodowanie,poniesione stany moralne.
Nie znam przypadku, nie znam wyroku natomiast z praktyki wiem, że jeśli dochodzi do wyroku niekorzystnego dla instytucji państwowych jaka by ona nie była to owszem płaci
ale instytucja a nie konkretny urzędnik.
Koszty takie podpinane są potem pod koszty "administracyjne" danej jednostki/instytucji.
Pan urzędnik Kowalski nie ponosi żadnych kosztów finansowych z tytułu wydania niekorzystnej/nieprawidłowej decyzji czy swojej głupoty.
Owszem jak dał ciała to dostanie upomnienie, naganę może go wywalą(choć nie znam takiego przypadku).
Zaznaczam,że cały czas piszę o konsekwencjach ponoszonych w ramach działania danej instytucji.Natomiast konsekwencji finansowej "osobiście" nie ponosi żadnej.
Dlatego mimo że obowiązuje zapis o odpowiedzialności urzędnika jest to zapis martwy.
Dlatego nie przejmują się tym co podpisują, jak działają itp, itd.
Żeby nie było http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... artwe.html
To teraz sobie policz 3 lata obowiązującej ustawy ~~ 0,5 mln urzędników i żadna owieczka nie skazana (czytaj nie beknęła finansowo) :651: no to czego mają się bać ?
marcon

WKFT/PFTA
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

To powiem wam jak to działa na własnym przykładzie. W 2005 miałem w firmie kontrolę UKS, na koniec wydali decyzję nakazującą nam zapłatę wraz z odsetkami podatku VAT w kwocie ponad 100tys. Decycja była wydana z naruszeniem prawa, oparata o nieistniejące dowody, szkoda czasu na szczegóły. Izba Skarbowa uchylałą tą decyzję cztery razy i nakazywała UKS usuwać błędy. UKS za każdym razem wydawał ponownie taką samą, na koniec grudnia 2010 roku kiedy mijał termin przedawanienia podatku (kontrola dotyczyła 2003 roku) Izba Skarbowa w ciemno podtrzymała tą decyzję bo inaczej by się przedawniło, decyzję którą wcześniej czterokrotnie uchylali, w której były nawet błędy matematyczne w dodawaniu pozycji ! Aha, nie dodałem, że przed każdym odwołaniem od Izby trzeba było te 100 tys im zapłacić ... Więc pieniądze wzięli, decyzje podtrzymali. Odwołaliśmy się do sądu, wojewódzki podtrzymał decyzję Izby, a uzasadnienie wyroku było tak oderwane od rzeczywistości, że nawet adwokat Izby zbaraniał i nas w swoim imieniu przeprosił bo mu wstyd było ... Cóż na szczęście w NSA już ktoś to przeczytał i się zastanowił, nie zostawili na tym suchej nitki, nakazali WSA jeszcze raz rozpatrzyć sprawę. Wsa na ponownym procesie nakazał Izbie usunięcie wad prawnych i formalnych i decyzję uchylił. Wszystko wróciło do Izby, ale Izba z rozbrajająca szerością stwierdziła, że teraz to już nic zrobić nie może, bo sprawa się przedawniła a fakt że chapnęli mi 100 kafli, cóż, jest nie do odkręcenia bo mają wyrok sądu najwyższego, że nie mogą wydawać ponownych decyzji w odniesieniu do przedawnionych spraw podatkowych.

I tu następuje koniec tej smutnej historii, w 2012 roku zostałem oficjalnie pozbawiony przez organ RP stu kilkunasty tys złotych, niezgodnie z prawem, w oparciu o jakieś wyssane z palca podstawy. I nic z tym już nie zrobie, urzędnik UKS za "okradzenie" mnie z tych pieniędzy dostał ponad 8 tys zł premii i myślicie, że musiał to zwrócić albo mu jakąś naganę dali lub pogrozili palcem ? Chyba śnicie, przez te 7 lat zdażył awansować na jakiegoś tak naczelnika działu, podwyżkę dostał i to sporą.

Tak wygląda w tym kraju aparat urzędniczy i tylko krwawa rewolucja jest w stanie cokolwiek tu zmienić.
strong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 09 kwietnia 2014, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strong »

ad stalker
U mnie podobnie ale w temacie Zoraki
Zorki k 10 zabrali , postawili zarzut z 263 p 2 kk , później umorzyli. Zoraki nie chcą oddać bo to według nich to nadal broń. Przedstawiłem opinię biegłego sądowego Malika do sprawy prokuratury częstochowskiej ,że ZORAKI to "niebroń" . Odpisali mi że cyt :"nie ma to znaczenia dla niniejszej sprawy" i Zorakiego nie oddadzą. Nadto sąd napisał,że skoro są różne opinie czy Zoraki to broń czy "niebroń" to niemożna wykluczyć że bronią jednak jest. , a zatem nie można jej zwrócić osobie nieposiadającej pozwolenia na broń.
kwadras
kkkamil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 27 października 2014, 03:51
Tematy: 0
Lokalizacja: JO71ST bardziej FNW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: kkkamil »

I chodziło mi nie o prywatną osobę,czy urzędnika, tylko o instytucję. A teraz dalej. Jak napisał <strong> zabrali, i nie chcą oddać pomimo tego że jest inaczej niż twierdzą. Wiec co to jest? co znaczy "nie chcą oddać, bo według nich, jest to broń" to jest nie tylko chore.Ale też powinno być jakoś ukarane dla tego że ustawa mówi wyraźnie co zalicza się do broni na którą potrzebne jest pozwolenie, a na jaką nie. To nie jest nic innego jak urzędnicza samowolka . I w taki układzie wynika, że nie potrzebne jest pisanie ustaw, i wcielanie ich w życie.Bo wiem jak ustawodawca określił tak powinien wywiązywać sie z obowiązującej ustawy nie tylko szary człowiek, ale i przede wszystkim urzędnik. A tym bardziej f-usz państwowy. Dla tego w Polsce zarówno prawo, jak i urzędnicy działają jak działają. Każdy robi jak chce, i jak jest mu wygodnie,a nie jak mówi litera prawa. Od ludzi którzy mają pasje wymaga się świstków ,papierków,pozwoleń (bo jak nie to dołożą paragraf) a przepraszam, urzędnika to nie obowiązuję ? urzędnik nie jest człowiekiem ? .

Tak więc moim zdaniem boją się, i za wszelką cenę należy rozbroić obywatela. Obywatel nie ma mieć prawa obrony, bo od tego jest państwo,ale jak to nasze państwo broni obywatela, to widać i słychać w mediach.
www.romb.org.pl
Ważne by robić ,to co daje frajdę .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”