Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Pistoleciki - zabawki z 2 ręki - zanim kupisz, przeczytaj!

Post autor: MFor »

Kupując na rzetelnym forum tematycznym (jak te) i od sprawdzonej osoby, problemu zazwyczaj nie ma. Co innego na alleszajs itp.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2014, 00:00 przez MFor, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

MFor pisze:Kupując na rzetelnym forum tematycznym (jak te) i od sprawdzonej osoby, problemu zazwyczaj nie ma.
Dobrze że jest to słowo "zazwyczaj" bo widocznie ja mam pecha i u mnie powinno być słowo często..
Już nawet miałem popełnić taki temat o kupowaniu pistoletów, pistolecików, i temu podobnych rzeczy z 2drugiej, 3trzeciej ręki, kupowanych na forach - tematycznych, serwisach aukcyjnych itd.

Nawet w jednym z moich tematów wspomniałem że, zabawki te sprzedawane są najczęściej przez ludzi, kiedy już sami sobie z nimi nie mogli poradzić.
To ten temat, gdzieś to tam jest :)

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=105640

Ale dosyć wstępu teraz fakty i dlaczego u mnie było by słowo często.
To tak na szybko co spotkało mnie w okresie 2013/14r i jeden przypadek niewiele wcześniej.

No to zaczynam od tego wcześniejszego.

R-77
Obrazek

Kupiony tutaj na tym Forum od zacnego forumowicza.
Jak dojechał okazało się że nawet kapsuły nie idzie wkręcić, brak uszczelki o czym nie zostałem powiadomiony, co tam jeszcze było nie tak już nie pamiętam, nie wiem, pojechał do Kolegi, został naprawiony, dostał nowe okładziny, i po próbnym strzelaniu, trafił od razu do gabloty.
Z tego nie da się strzelać, ani celnie ani nie celnie :-D

Walther PPK/S
Obrazek

Kupiony tutaj na Forum.
Jakiż on to nie miał być fajny, praktycznie nie używany a szkoda gadać.
Może i tak było :cry: bo śrubka którą dokręcamy kapsułę, rozpadła mi się w ręku jak tylko nią ruszyłem, ktoś to skleił chyba 'kropelką"

Walther PPK/S
Obrazek

Kupiony na Alle-Drogo.
Jak dojechał okazało się że w środku nie ma praktycznie nic, i co miałem się kłócić, użerać, dochodzić praw (konsumenckich czy może człowieka). A w duszy, przykleiłem na kropelke ładne okładziny i kolejny do gabloty.

ME 9 model Para 4,50
Obrazek

Trafił do mnie drogą zamiany za celownik.
Jakbym Wam przytoczył prywatną korespondencje z opisem co to za cudo i co to z niego nie strzelano to jutro byście wykupili :-D wszystkie zapasy tego pistoletu.
Ale nie nie zdradzę Wam prywatnej korespondencji bo jest to tutaj nie mile widziane.
Przyznam że czasami warto by było, bo po fakcie dowiedziałem się że osoba ta występowała na tym Forum pod co najmniej 5pięcioma nickami.

Wracając do tematu to z 5pięciu naboi "brocock" jakie dostałem tylko 2dwa działały poprawnie.

Beretta M84
Obrazek

Kupiona tutaj na Forum.
I to zaledwie o 15zł taniej jak nowa sklepowa, jak dotarła to dopiero uświadomiłem sobie, jaki jestem ..... połaszczyłem się na jeden "słuszny" napój na Usteckiej promenadzie.
A dostałem zgniłego zbuka, pistolet tak poobdzierany że szok, zepsuty kompletnie, nawet nie próbowałem dalej nic z nim robić, bo szkoda kapsuł.

Beretta ASG
Obrazek

Kupiona na Alle-drogo.
Ładna nie :-D jakbyście zobaczyli fotki jakie tam były umieszczone, to dopiero wpadlibyście w zachwyt.
Szkoda tylko że to cudo :621: rozpadło mi się po wystrzeleniu 5 (słownie pięciu) plastikowych kulkach jakie dostałem w komplecie.
Pożytek z tego taki że zostało mi trochę tego i nie wiem jak to zutylizować :)

Obrazek

Pisać, pokazywać dalej :?: bo mogę tak jeszcze z 15 razy :P

Starczy bo zaraz obiad.

A jakby ktoś myślał że tylko takie zabawki trafiają się kiepskie, to podpowiem że nie.
Mnie ponad 10 lat temu trafiło się i takie FWB - 80 którego elementy już w pierwszym dniu jak tylko go dostałem, zbierałem z podłogi na strzelnicy.

Obrazek

Cóż wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam, toż to tylko zabawki na kulki, śruty, za kilka złotych, dopiero mając takiego pecha :) jak ja można policzyć ile przez rok, półtora można być w plecy :evil:

Zapomniałem, to wszystko to są fakty, a nie bajki czy opowieści jak to kolega, koledze, powiedział, czy wujek ciotce.

Jka
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2014, 17:46 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

:651: :651: :651:
Jurek, Ty masz chyba normalnego niefarta do zakupów second hand..... :roll:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Piotr 'chusteczka" wie jak to nazwać.

A może się poznali na mnie że ja niespotykanie spokojny :-D i to wykorzystują.
Później nie dziwota że muszę te złomy w wiadrze trzymać :shame:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
ArtuRRo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwietnia 2007, 15:29
Tematy: 1
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ArtuRRo »

Jka, ale za to masz piękną gablotkę - z tego co wyczytałem sprezentowaną przez drugą połowę - wypełnioną tak, że jak ją zobaczyłem to mi się oczy zaświeciły i tak prawie wyleciały z orbit :shock: Pozazdrościć !
Z drugiej strony, niestety przepłacone egzemplarze jak piszesz powyżej cieszą tylko oczy a nie chociaż raz do roku rękę i oko... :-D No chyba że nie wszystkie leżą w gablotce a faktycznie w wiadrze :roll:

No i najważniejsze... Szkoda Twojej prezentacji w tym temacie w piaskownicy gdzie niechybnie przepadnie o ile nie zostanie wycięte i przeniesione ku przestrodze potomnym... :cry:
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligatius »

A ja uważam, że o takich przypadkach powinno się głośno mówić i opisywać z podaniem nicka nieuczciwego forumowicza. W końcu to forum z założenia zrzesza ludzi z pasją, mamy do siebie jakiś kredyt zaufania, co szczególnie ważne w dziale k/s, ale jak widać na podanym przez Kol. Jka przykładzie, zdarzają się oszuści. Takich cwaniaków należy opisać, aby inni użytkownicy nie wtopili.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Aligatius pisze:A ja uważam, że o takich przypadkach powinno się głośno mówić i opisywać z podaniem nicka nieuczciwego forumowicza. (...) Takich cwaniaków należy opisać, aby inni użytkownicy nie wtopili.
Mam takie same zdanie.
Awatar użytkownika
Andrzej Kliszewski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4019
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Mam nadzieję Jurku, że te FWB 80 nie jest ode mnie :?: :shock: Nie pamiętam bym Ci takowe sprzedawał, ale po takim okresie to już sam nie pamiętam co komu sprzedałem. Jeśli jednak tak - pisz.
Inna rzecz, że ostatnio na Forum przeczytałem co najmniej dwie niepochlebne opinie o FWB 65/80 a zdawało mi się, że poza elementami zużywalnymi (no i może grzechotką) tam nie ma się co i jak zepsuć bo to pancerne sprzęty są :-?

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Z uwagi na prowadzoną działalność moje posty mogą być nieobiektywne !
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Powiem Wam że nieraz to mnie wątpliwości nachodzą, choć rzecz opisana ładnie i składnie. Kupiłem lunetę i powiem Wam że naprawdę dla kolegi Skura który mi ją sprzedał szacunek i podziękowania. Lunetka była w bardzo dobrym stanie, Kupiłem też lunetkę od Vit-a i też super, aż żal było lunetkę sprzedawać.

Za to kupiłem wiatrówkę sprężynową i jak przyszła to pożal się Boże, a miała być taka super i w ogóle.
Ale to trzeba mieć nerwy by się użerać. Zaraz człowieka posądzą że ma złe intencje jak niedawno było ze slawią.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

ArtuRRo pisze:No i najważniejsze... Szkoda Twojej prezentacji w tym temacie w piaskownicy gdzie niechybnie przepadnie o ile nie zostanie wycięte i przeniesione ku przestrodze potomnym...
Został przeniesiony, i niech tak zostanie.

Nie oczekujcie że wskaże tutaj kogoś, podam imię nazwisko i może jeszcze adres.
Znając to Forum jak niewielu, zaraz odezwało by się kilku, co strasznie tutaj za mną przepadają :-D i by się zaczęło, a że to moderator, że się mści, a że tamto i sr...o.

Nie.

Nie to było i będzie moim celem.

Jak wspomniałem chciałem już wcześniej takie coś napisać, po prostu pokazać na własnym przykładzie i ostrzec innych, by uniknąć rozczarowań, straty pieniędzy, czasami nie małych ( jak ta Beretta ASG )
By nie było jak w tym przysłowiu-widziały gały co brały.
Zaprezentować że czy to Allegro, czy to Forum nie są wolne od ludzi chcących za wszelką cenę osiągnąć swój cel.

I tylko dlatego, napisałem i pokazałem to co wyżej.

Podpowiadając, nie bójcie się pytać, żądać dodatkowych fotek, informacji, filmów, czego tam potrzeba, wiem że w wielu wypadkach niewiele to pomoże,ale zawsze coś, na zakończenie coś z czym niewielu się zgodzi.
Nie należy myśleć że to ta jedyna okazja, ten cudowny niepowtarzalny zakup, że nam go zaraz ktoś podkupi, i zostaniemy z ręką w nocniku.

To już nie te czasy, to nie rok 2003/4/5 kiedy rzeczy związane z tym hobby znikały tutaj od reki, bo ich nie było.

Tak że polecam spokój, cierpliwość, a wtedy może nie potrzeba by pisać takich ostrzeżeń :-D

Dla tych co chcą piętnować innych, za nie udane zakupy. Polecam kontynuowanie tego temat.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=17 ... c&start=60

Ten niech zostanie czysty od personalnych utarczek.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

MFor pisze:
Aligatius pisze:A ja uważam, że o takich przypadkach powinno się głośno mówić i opisywać z podaniem nicka nieuczciwego forumowicza. (...) Takich cwaniaków należy opisać, aby inni użytkownicy nie wtopili.
Mam takie same zdanie.
Popieram. Wnoszę jednocześnie :) o założenie wątku "Nieuczciwe sklepy, nieuczciwi sprzedający" tak ku przestrodze nas wszystkich. Osobiście nie mam niefarta do kupna używek na tym Forum. Jka sprzedał pistola, który służy do dziś. MFor optykę Simmonsa, która posiedziała b. krótko na Zorakim - kiedy zestaw "nie spasował" zwróciłem Koledze optykę bez problemów. I tak powinno być. Żadnych wałów, przynajmniej między nami tutaj. Jak czytam o klejonej kropelką śrubie do naboju Co2 to scyzoryk się otwiera.
Teddi
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 12:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Teddi »

Jka pisze:Dobrze że jest to słowo "zazwyczaj" bo widocznie ja mam pecha i u mnie powinno być słowo często..
Zapisuję się do klubu :wink:
Była Slavia 631, był Crosman 1377, jest Weihrauch HW 70 ;)
eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przeczytaj ...

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Faktycznie resztki moich włosów stanęły dęba w czasie czytania tych postów. Na pewno w każdym gronie można znaleźć jakąś "gnidę" . Faktycznie kupiłem na tym forum parę pistoletów zaczynając od tańszych kończąc na droższych i naprawdę stan tych pistoletów nie różnił się od opisu i zdjęć ( z cenami to różnie ale nikt mnie nie namawiał że muszę kupić).
Dodam też że jeden z naszych kolegów na forum od którego kupiłem Walthera nie tylko podpowiada jak cokolwiek za serwisować ale też naprawia za całkiem normalne pieniążki.
Dlatego też podpisuję się pod pomysłem rankingu gnid i dobrych sprzedawców.
Zaznaczę że kolega ( chyba King Kong) ostrzegał mnie przed wtopą ponieważ zobaczył że koresponduję ze sprzedawcą który jego oszukał .
Dlatego więcej wiary w ludzi a oszustów tępić.
Pro Sport , PP20
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

Przydałoby się odpowiednie pole (w profilu?) dotyczące każdego z nas gdzie kupujący/sprzedający mógłby wpisać krótką opinię o transakcji. Sądzę, że takie działanie skróciłoby o głowę nieuczciwych forumowiczów i skazało na niebyt tutaj.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

RSoldier pisze:Przydałoby się odpowiednie pole (w profilu?) dotyczące każdego z nas .
Tylko żeby było odpowiednio duże, coby obok krawacików zmieściły się także pętelki, siekierki, sarkofagi/betonowe buty i żeby na każdego był oddzielny paragraf /2paragrafy aby każdy "kolega" mógł stosownie drugiego kolegę oc..... .

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”