Stag Arms Model 6

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Stag Arms Model 6

Post autor: P_iter »

Koledzy, chodzi mi dokładnie o model 6 Staga. Jak z wyważeniem tej broni, odczucia podczas strzelania, wady, zalety, problemy, itp. Proszę o merytoryczne wypowiedzi.
Pozdrawiam
P_iter
Awatar użytkownika
Maz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 24 listopada 2010, 15:43
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maz »

Chyba nie ma jeszcze w Polsce - tak wynikało z rozmowy z szefem Best Hunters. Zastanawiałem się nad nim, ale waga około 4,5 kg to trochę za dużo, aby pozostał "manewrowalny". Nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnych przyrządów celowniczych, jest tylko szyna pod lunetę.
Jako karabin precyzyjny może się nadać. Wciąż się zastanawiam...

Daj mi znać, jeśli kupisz - chętnie zerknę.
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Ten model był w Besthunter'sie (Jedna sztuka.). Sprzedał się praktycznie natychmiast. Mogą mi go sprowadzić ale chciałbym coś usłyszeć od użytkownika zanim złożę zamówienie.
Pozdrawiam
P_iter
szaser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 22:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szaser »

Za wielką wodą na forach dobrze o tym piszą. Taki solidny AR z ciężką lufą, za przystępną cenę. Nic szczególnego aby było "oh i ah" ale dobry karabin, który można ciekawie rozbudować.
Tu jest ciekawa relacja z testu:

http://www.biggamehunt.net/reviews/stag ... fle-review
"Peace is that brief glorious moment in history when everybody stands around reloading".
--Thomas Jefferson
www.kskryza.pl
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Dzięki.
Najbardziej miarodajne z testu skupienia były tarcze. 40 gr pociski nie latają, bo przy takim gwincie nie mogą latać. W innej amo jest bałwanek i odskok. Test niestety mało miarodajny. Grupy powinny być chociaż po 5 strzałów.
Pozdrawiam
P_iter
szaser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 22:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szaser »

"Peace is that brief glorious moment in history when everybody stands around reloading".
--Thomas Jefferson
www.kskryza.pl
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Biorąc pod uwagę, że luneta jak autor pisze, średnio nadawała się do strzelań tarczowych, zmieszczenie serii dziesięciu strzałów w calowym okręgu, to niezły wynik. Trzeba skarpety przetrząsnąć i zamówić sprzęta.
Pozdrawiam
P_iter
Maddog82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 11 września 2013, 15:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

:)

Post autor: Maddog82 »

Witam,

Ja kupiłem ten jeden model :) i jest godny polecenia.
Lufa jest bardzo ciężka jak i sam handguard Hogue, dlatego leci do przodu i to mocno.

Na kiepskiej ammo 55 gr są odrzuty, ale już na 65gr z pociskiem VMAX śmiga jak ta lala.

Ja odrazu wymieniłem połowe gratów za drugie tyle co karabin, co naprawdę daje na plus.
Przede wszystkim trzeba wymienić rączke przeładowania i polecam raptora bo dzięki temu możesz przeładować z dwóch stron.
Jeszcze mam zamiar wymienić blok gazowy na regulowany i lżejsze suwadło.

Polecam do strzelania precyzyjnego, ale do dynamiki też się nada o ile masz silne ramie.

Uchwyt Hogue jest naprawdę super. Czuć, że jest odlewany idealnie pod ręke i nie ślizga się (jest poniekąd gumowany).
Spust jest dwu pozycyjny lekki, ale można go jeszcze podrasować.

Lufa mimo grubości nagrzewa się już po około 30 strzałach.


Trochę fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Maddog82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 11 września 2013, 15:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maddog82 »

Maz pisze:Chyba nie ma jeszcze w Polsce - tak wynikało z rozmowy z szefem Best Hunters. Zastanawiałem się nad nim, ale waga około 4,5 kg to trochę za dużo, aby pozostał "manewrowalny". Nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnych przyrządów celowniczych, jest tylko szyna pod lunetę.
Jako karabin precyzyjny może się nadać. Wciąż się zastanawiam...

Daj mi znać, jeśli kupisz - chętnie zerknę.

Akurat tutaj Maz się mylisz można do niego bez problemu zainstalować przyrządy tradycyjne jak i precyzyjne.
Ja dokładnie kupiłem do niego muszkę tunelową Lymana jak i zamówiłem już przeziernik precyzyjny, ale mam także Magpulla MBUS 2 i działają bez zarzutu.
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Maddog82, dzięki, że się odezwałeś.
Główne pytanie: Co konkretnie wymieniłeś i dlaczego?
Luneta jest bardzo nisko i chyba blisko oka. Czy ten montaż jest odpowiedni?
Pozdrawiam
P_iter
Awatar użytkownika
Maz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 24 listopada 2010, 15:43
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maz »

Cieszę się, że się mylę :-D Jestem zainteresowany tym modelem, może dałoby się wydusić z AR'a jakieś dobre skupienie? Wyciągnąłeś z niego coś poniżej MOA? Może to gwarantowane 0,5? Chciałbym z niego zrobić karabin precyzyjny do strzelania na 100-200m.

PS Demoluje łuski po strzale?
Miłego dnia!
Maddog82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 11 września 2013, 15:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maddog82 »

Wymieniłem dokładnie

Kolbę na Magpul PSR - oryginalna jest dobra, ale brak jej regulacji.

Rączkę przeładowania na powiększoną Raptora - daje przede wszystkim możliwość przeładowania z dowolnej strony przy użyciu jednego uchwytu (Standardowa jest po za tym za mała - moim zdaniem)

Sprężynę powrotną z żerdzią na zespoloną JP

Do tego wymieniłem ochronę spustu na Magpul alu ( w standardzie jest płaska blaszka, w rękawiczkach na pewno by było trudno strzelać)

Blok celowniczy pod muszkę, do tego muszkę precyzyjną tunelową Lymana z insertami, zestaw przeziernikowy regulowany Lymana plus szyna montażowa do AR.
Mam w zapasie jeszcze z innego AR magpul MBUS 2, który także można montować.

Dwójnóg Harrisa z kołyską - w oryginale jest wyłącznie przedni bączek i brak możliwości montowania jakichkolwiek szyn.

Do tego na 100% będę zamawiał jeszcze lżejsze suwadło najprawdopodobniej aluminiowe z zamkiem i przede wszystkim regulowany blok gazowy.
W zestawie jest dość dobry blok, ale brak możliwości regulacji nie pozwala mi na sprawdzenie jak się będzie zachowywał karabin przy zamkniętym odprowadzaniu gazów, czyli z manualnym przeładowaniem.

Luneta akurat nie jest blisko oka, ale jak dobrze zauważyłeś montaż dla AR na pewno musi być wysoki. Akurat tą lunetę założyłem na szybko do zdjęcia bo zamówiłem montaż podwyższony z offsetem 2 do Vortexa.

Na pewno to co jest dobre to oba uchwyty Hogue, są one gumowane z czego rękojeść jest tak wyprofilowana, że czuje się jakby był zdjęty odlew z mojej ręki (na stronach Hogue dokładnie opisują, że tak właśnie powstaje.)

Na razie przestrzeliłem karabin z kolimatora na 50 metrów, z dwóch rodzaji amunicji 55 gr i 65 gr z pociskiem VMAX, więc za dużo o celności na razie nie mogę napisać.

Na 60 strzałów nie nadawały się tylko 3 łuski. Raz jedna została rozwalona na początku przez magazynek, ale to dlatego, że go za słabo dopchnąłem. Magpulowe magi są o niebo lepsze od tego metalowego z zestawu.
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: P_iter »

Maddog82 pisze:
Sprężynę powrotną z żerdzią na zespoloną JP


Do tego na 100% będę zamawiał jeszcze lżejsze suwadło najprawdopodobniej aluminiowe z zamkiem
Zostawiłem kwestie które chciałbym doprecyzować:
1. Co daje wymiana sprężyny powrotnej na tą którą kupiłeś?

2. Co da Ci montaż lżejszego suwadła? Odrzut w tej broni jest minimalny jak sądzę, więc odciążanie tego elementu jest chyba bez sensu zwłaszcza, że aluminium dosyć łatwo się ściera podczas tarcia.
Pozdrawiam
P_iter
Maddog82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 11 września 2013, 15:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maddog82 »

Oba elementy dają przede wszystkim łagodniejsze pchnięcie, a nie uderzenie (komfort).
Odrzut jest odczuwalny i nie jest on taki sam jak chcesz strzelać np z 223 savage.

Dodatkowo słychać mimo słuchawek jak się sprężyna rusza.

Gość opisuje jak odczuwalna jest zmiana i poleca właśnie dla strzelectwa precyzyjnego:


Oryginalne suwadło jest duże,ciężkie i jest bardziej przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach, a co za tym idzie wpływa na masę jaka idzie do tyłu po wystrzale, więc zmiana dużo daje. (Dodatkowo dochodzi Ci komfort czyszczenia, powierzchnie polerowaną jest dużo łatwiej utrzymać w czystości.)
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krzychu22lr »

Maddog82 pisze:(...) można do niego bez problemu zainstalować przyrządy tradycyjne jak i precyzyjne.
Ja dokładnie kupiłem do niego muszkę tunelową Lymana (...)
Chodzi o coś takiego? Na pewno da się taki wynalazek zainstalować na fabrycznym kolanku gazowym? Opis muszki/podstawy muszki mówi o "flat-top" kolanku, a na zdjęciu karabinka wygląda ono na obłe (żadnych otworów montażowych też nie widzę).
W każdym bądź razie karabinek zacny! ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”