Użyczenie broni, a ograniczenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: epaa »

Tylko po oddaniu użyczonej broni trzeba zadbać by nie została amunicja, do której nie ma już broni.
A i pytanie czy jak użyczyłem swojego jedynego kałacha to zapasy amunicji mogę mieć nadal w domu? Tak jak w razie chwilowego "niemania" broni - stary sprzedałem, nowego nie kupiłem nie wolno mieć amunicji, do której nie ma strzeladła.
Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Foka »

No ale tutaj nie sprzedałeś, tylko "pożyczyłeś", broń nadal masz, IMO spokojnie można zatrzymać amunicję do broni, którą komuś użyczyłeś. Przecież w czerwonej książeczce nadal ją masz.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Leśny Dziadek »

Dokładnie, jak Foka pisze. Jesteś posiadaczem tego co w książeczce. Nie jest istotne, czy użyczyłeś, czy nie. Analogicznie, będąc osobą która otrzymała broń w ramach użyczenia, amunicji do użyczonej broni nie kupisz (chyba, że masz coś w tym samym kalibrze).
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

epaa pisze: ... A i pytanie czy jak użyczyłem swojego jedynego kałacha to zapasy amunicji mogę mieć nadal w domu? ... .
Przecież nadal jesteś właścicielem tego kałacha, więc dlaczego nie masz mieć do niego amunicji. To, iż dałeś go na chwilę koledze nie ma żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: epaa »

Pytanie było ciut retoryczne.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Foka pisze: ...
Jeśli można to czy umowa o użyczeniu wystarczy do zakupu amunicji, czy osoba użyczająca musi przekazać amunicję osobie biorącej w użyczenie, bo ta nie może kupić amunicji?
(
Tak jak kolega Ejdzej pisze: amunicję tylko na czerwoną książeczkę.
Jedyne wyjście to użyczenie broni i amunicji do niej. Inaczej użyczenie nie miałoby sensu, bo po co komuś broń sportowa do celów sportowych bez amunicji.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”