Uwaga na eGun!!!

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Uwaga na eGun!!!

Post autor: hexer »

Ostatnio wznowiły się (czasem udane) próby wyłudzenia/oszustwa poprzez eGun.

Sposób działania:
Licytujesz sobie wymarzony klocek i niestety ktoś był lepszy.
Po kilku dniach otrzymujesz e-mail wysłany przez portal eGun od osobnika twierdzącego, że kupujący się rozmyślił i że możesz to kupić za cenę, którą maksymalnie proponowałeś.
Często ten osobnik ma adres e-mail taki, jak nick sprzedającego.
E-mail jest napisany łamaną niemczyzną oraz angielszczyzną. Jeśli się zgodzisz, otrzymujesz numer konta i polecenie wpłaty.
Pójdziesz na to, pieniądzy już raczej nie odzyskasz, towaru nie zobaczysz.

Jeśli na dole pierwszego e-maila masz taki tekst:
ALLGEMEINER HINWEIS:
Die aktuelle Masche: Sie haben auf einen Artikel geboten und jemand, der sich als Verkäufer des Artikels ausgibt, bieten Ihnen den Artikel anbietet, angeblich weil mit dem Bestbieter kein Handel zustande gekommen ist.
Es existiert ein automatisiertes Verfahren für diesen Fall. Erreicht Sie eine entsprechende Mail über das Kontaktformular, ist es im besten Fall ein Versuch, Mail-Adressen zu sammeln, im schlimmsten Fall ein Betrugsversuch.
Antworten Sie NICHT auf diese Mail.
Sollten Sie entsprechende Angebote erhalten, bitten wir um kurze Weiterleitung an info@egun.de


GENERAL NOTICE:
The "buy my article cheaper" fraud attempt is back. In case you bid on an article and did not win it, someone may impost as the seller of the article and try to sell it to you, claiming the original winner did not buy the article.
Sellers have no need to use the contact form for that; it´s an attempt to collect your mail address in the best case, worst case a fraud attempt. Should you receive such an offer via the contact form, do not reply but forward the mail to info@egun.de
to jest to pierwsza oznaka bandytyzmu, a tobie powinny się włączyć dzwonki alarmowe.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.

Bogdan dzięki za to ostrzeżenie.
Myślę że nie będziesz miał nic przeciwko temu jak to przykleję.

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Wasabi
Moderator match
Moderator match
Reactions:
Posty: 248
Rejestracja: 08 listopada 2008, 19:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Marburg
Grupa: Moderator match
Kontakt:

Post autor: Wasabi »

Spotkałem się osobiście, dwa razy, z próbą oszustwa na eGun.

Jeśli zwyczajny, uczciwy sprzedający w opisie podaje informację typu:
"Sprzedaję w imieniu mojego kolegi..." itp.

Kupujesz towar.

Po zakończonej licytacji można spodziewać się maili od oszustów:
"To ja jestem właścicielem, zakupionego przez ciebie sprzętu, kolega go tylko wystawił...
Proszę przesłać pieniądze..."

Mail od oszusta pisany jest w jęz. niemieckim i angielskim!
Peters Stahl Omega Match 9mm, S&W TC 9 Para, S&W 686 TC .357, Springfield A1 Tuned .45, S&W Match .44 Mag., Walther SSP .22, Walther GSP .32, Walther KSP200 .22, Mauser 98k .308Win, HOYT Prodigy XT, F7
Roman Kędra
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 sierpnia 2013, 11:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oszustwa na Egun

Post autor: Roman Kędra »

Witam, Przytrafiła mi się taka historia. Licytowałem Pistolet CP History 1 zalicytowałem jakąś tam kwotę. Licytacji nie wygrałem. Bywa. Po ok miesiącu dostałem od Egun wiadomość, że zwycięzca licytacji (miał ujemne punkty) nie zapłacił i nie zamierza zakupić wylicytowanego pistoletu. Pytali mnie, czy jako drugi w licytacji chcę ten pistolet kupić. za kwotę, jaką deklarował zwycięzca. o ile pamiętam to było 505 euro.Dość długo myślałem co zrobić, obowiązku zakupu nie miałem. Uznałem, że 505 euro to dobra cena i go kupiłem. Nie dostrzegałem w tym przekrętu. Teraz jestem posiadaczem pistoletu nie do końca history 1 tylko jego chyba protoplasty. Na wierzchu lufy ma wygrawerowany napis Billinghurst Rochester NY . Poza tym jest identyczny w każdym szczególe z history 1.
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

Przy każdej transakcji w necie proponuję kopiować anons i wklejać do painta, worda - obojętnie gdzie aby mieć w sytuacji wątpliwej potwierdzenie jak wszystko wyglądało... tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krzysztof ss »

Czyli już teraz wszędzie się oszukuje,robi się coraz gorzej.
Ślepy jak kret
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Zgadza się, trzeba mieć się na baczności.
Ja ostatnio kupilem coś na egunie i przyszły 2 maile z danymi do przelewu
z dwoma rożnymi nr kont, jedno było poprawne wysłane przez egun a drugi wysłane przez kogoś innego ze swoim nr :evil:
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oszuści na eGun - OSTRZEŻENIE

Post autor: Łysy »

Ostatnimi czasy na eGunie pojawiło się bardzo dużo ogłoszeń z niskimi cenami kup teraz za markowe karabinki takie jak FWB, Steyr, Walther LG300 alutek czy LG400 i inne modele w różnych wersjach jak również ogłoszenia z markowymi pistoletami PCP w super cenach. Większość z nich to próba wyłudzenia.
Na chwile obecną dwóch moich kolegów potraciło kwoty od 400 do 1300 euro.
Przeważnie są to konta utworzone w maju i czerwcu tego roku (2018) z zerowymi komentarzami .
W przypadku zauważenia można zgłosić takie ogłoszenie do Administratora eGun który dość szybko je sprawdza i zdecydowanie usuwa jeśli coś jest nie tak.
W czerwcu 2018 r pojawiło się ogłoszenie Walthera LG200 którego mój kolega kupił na eGunie we wrześniu 2017r. Oszust nawet nie zadał sobie trudu zmiany zdjęć, dzięki temu po numerach seryjnych od razu zidentyfikowaliśmy , że to jest właśnie jego karabinek. Sprawa została zgłoszona do Administratora eGun z opisem sytuacji w nocy koło godziny 1.00 a o 8.30 ogłoszenie było już usunięte.
Niestety śmiem twierdzić, że oszuści to w większości nasi rodacy na "saksach" - można to stwierdzić po treści ogłoszeń tworzonych przez translatora oraz po odpowiedziach na maile z prośbą o umożliwienie odbioru osobistego również z translatora.
Zauważyłem też, że pomiędzy tymi kontami dochodziło do małych transakcji po których wzajemnie wystawiali sobie pozytywne komentarze.
Proszę kolegów o zachowanie ostrożności przy zakupach na eGunie choć sam coś tam czasem kupię ale teraz raczej tylko od potwierdzonych kupujących.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2018, 08:18 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Echh... Wystarczyło zerknąć na już przyklejone tematy, zamiast żądać przyklejenie swojego. Połączyłem oba, aby nie było bałaganu.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Oszuści na eGun - OSTRZEŻENIE

Post autor: Michaus »

hilary22 pisze:W czerwcu 2018 r pojawiło się ogłoszenie Walthera LG200 którego mój kolega kupił na eGunie we wrześniu 2017r. Oszust nawet nie zadał sobie trudu zmiany zdjęć, dzięki temu po numerach seryjnych od razu zidentyfikowaliśmy , że to jest właśnie jego karabinek. Sprawa została zgłoszona do Administratora eGun z opisem sytuacji w nocy koło godziny 1.00 a o 8.30 ogłoszenie było już usunięte.
Z tego powodu przy wprowadzaniu ograniczeń w tutejszych działach handlowych, optowałem za obowiązkiem umieszczania zdjęć w ogłoszeniach jako jednym z wymogów.
Jak ktoś sprzedaje coś, czego nie ma, to najczęściej "pożycza" sobie cudze zdjęcia, co może przyczynić się do ewentualnego wychwycenia takiego delikwenta.
Może za słabo obstawałem przy swoim, ale ten zapis finalnie nie trafił do Regulaminu Forum.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na eGun!!!

Post autor: hubu79 »

Temat się odnowił, a ja akurat mam problem z bronią zakupioną na eGun *nie wiatrówka*. Na razie nie podaję nazwy sprzedawcy ale broń przyjechała wczoraj i po otwarciu kartonu okazało się, że drewniana osada w karabinku jest pęknięta. Uszkodzenie jest znaczne, karton nie nosił śladów uszkodzenia więc zakładam, że gdzieś w całym procesie albo celowo to zostało ukryte przez sprzedającego albo podczas pakowania nastąpiło uszkodzenie.
Teraz zobaczymy jak zadziała sprzedawca, firma pośrednicząca w wysyłce, firma kurierska i eGun. Znając życie każdy będzie przerzucał odpowiedzialność na kolejne ogniwo.
Jakoś marnie to widzę, bo na razie wszyscy nabrali wody w usta.

P.S. Doświadczenia z eGun mam 50 na 50. Jeden zakup super i wszystko cacy, a w drugim dość duży problem.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na eGun!!!

Post autor: Marysh »

Podepnę się pod temat o oszustwie.
Może jest tutaj kolega, który zna niedobrego gościa ze " sprzedajemy.pl " o nicku "zygfryd.lefler". Nie wysłał towaru i nie wrócił pieniądze, proszę uważać na niego.

Ot, i wszestko się dobrze skończyło. Bardzo przepraszam Pana "zygfryd.lefler". Wyglądało to różnie, ale w końcu się pokazało, że za całe zamieszanie jest winny bank. Przesyłka pieniędzy przez granice państwa jest katastrofa a przeciesz w EU nie ma granic.
Jeszcze raz naprawdę bardzo Pana przepraszam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”