Czeskie montaże

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

PawelW pisze:
Rzeczony 'szczebelek' spotkał na swojej drodze gumówkę i tak montaż uległ rozdwojeniu. ;
:cry: szkoda, bo byśmy się wymienili, ja dałbym Ci bazy i dopłacił do szczebelka.
PawelW pisze: Niżej może być ale po konsultacjach przekonałem się, że będą problemy ze śrubkami mocującymi montaż do szyn - brak miejsca.
Paweł nie bardzo kumam o co chodzi, czy są jeszcze niższe te montaże.?
PawelW pisze: Mam jeszcze ok 10 mm miejsca na obniżenie ale nie sądzę bym zyskał na tym coś oprócz dobrego samopoczucia.
Właśnie czasami to samopoczucie wiele nam daje.
Ja np. lubię mieć jak najniżej by mi się karabinek nie telepał na boki.
Jeszcze niżej jak jest tutaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: kłapek »

Fajnie byłoby połączyć obydwa tematy o Kozapach ->
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1211913#1211913
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

Paweł nie bardzo kumam o co chodzi, czy są jeszcze niższe te montaże.?
Są. Burrisa wysokości ok. 11 mm (od spodu lunety do bazy). Ale - jak mi wyjaśnił MRPGXXX - po konsultacjach z do_mar'em okazało się, że wykonanie techniczne bardzo niskiego montażu jest możliwe aczkolwiek brakuje wtedy 'mięska' na solidnie mocującą go śrubę. Czyli gra o kilka milimetrów nie warta świeczki.
Awatar użytkownika
Kuma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 20:22
Tematy: 19
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kuma »

Zapewne zastosowanie śrub M3, a nie M4 poprawiło by kwestię "braku mięsa". Otwór pod gwint mniejszej średnicy i niższy zarys samego gwintu, a przy odpowiednim dopasowaniu montażu do szyny i siła docisku nie musi być wielka.
KK22LR,CZ457,CGm96, EnfieldNo4,K31,Mosin91,HOWA223,CZ557,Savage Recon,P-64,P-83,Rak,Tantal,Shadow1,Glock19,TTwz.33,SKS,CZ27,Rossi38SP",Fabarm Axis,Taurus PT945,P38,P08,Astra A75,Hammerli 215, SIGM17,FN1900, P99, MAG95,FNBaby,WaltherPPK
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

Kuma pisze:Zapewne zastosowanie śrub M3, a nie M4 poprawiło by kwestię "braku mięsa". Otwór pod gwint mniejszej średnicy i niższy zarys samego gwintu, a przy odpowiednim dopasowaniu montażu do szyny i siła docisku nie musi być wielka.
Dokładnie jako żekł przedmówca.

Zrobił mi do-mar montaż tak niski, że pomiędzy lufę a lunetę ledwie wchodzi kartka papieru.
Skręcił go śrubami M3, a żeby mieć pewność, że będzie wporzo, jest szerszy i zamiast dwóch śrub są trzy.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, 08:36 przez towarzysz eM, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

PawelW pisze: Są. Burrisa wysokości ok. 11 mm (od spodu lunety do bazy)
E to o to chodzi, a ja myślałem że piszesz o tych Czeskich montażach.
Bo takich różnych innych niskich jest sporo nie tylko Burrisa i nie potrzeba nic robić na zamówienie.
Sam mam w domu takich przynajmniej 2 sztuki.

Proszę bardzo "Bushmaster" ciekawy montaż.

Obrazek

I jest tego na pewno więcej trzeba tylko dobrze szukać a zawsze się coś znajdzie.

O proszę już nawet nie pamiętam jego nazwy.

Obrazek

Ale może wróćmy do tematu o Czeskich montażach.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Przedwczoraj robiłem sobie porządki w montażach, bo znowu mi się wiadro tego nazbierało :cry: a przy okazji zrobiłem fotkę tego omawianego tutaj montażu i BKL, zobaczcie sami jaka spora różnica.

Obydwa montaże są na tubus 30mm.

Obrazek

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
szczelacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczelacz »

Witam, a ma ktoś porównanie montażu bkl 30mm wysokiego i niskiego? kiedys jak kupowalem montaz, bkl byly tylko wysokie. teraz widze ze są też wersje niskie.

mam AA410F i szukam niskiego montażu. Jak ma się ten czeski montaż do wysokości niskiego bkla?
Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

szczelacz pisze:Witam, a ma ktoś porównanie montażu bkl 30mm wysokiego i niskiego? kiedys jak kupowalem montaz, bkl byly tylko wysokie. teraz widze ze są też wersje niskie.
Ja tam nie wiem jak to jest, nawet jak są jakieś niskie to jest to chyba minimalna różnica.

szczelacz pisze: Jak ma się ten czeski montaż do wysokości niskiego bkla?
?
Nie wiem czy to jest niski czy wysoki BKL.
Wyjąłem z szuflady to co mam zbędne jeżeli chodzi o montaże i zrobiłem Fotkę.
Nie wiem czy pomogłem, ale za to się pochwaliłem :-D

Poprawiłem fotkę by było czytelniej.
Obrazek

Kolega Tomek na poprzedniej stronie pisał ile ma BKL, a w mojej organoleptycznej ocenie :-D Czech czy Leupold jest o wiele niższy.
Ps. Nie pisz bym ci to pomierzył, bo nie chcę wyjść na 'chamidło" ale Ci co mnie znają wiedzą czemu odmawiam takim prośbą, bo u mnie ile pomiarów tyle różnych wyników.

Jka
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2013, 15:44 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
szczelacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczelacz »

dziękuję za fotoporównanie ;)

jak jutro przytargam wiatrówke do domu, to sam posprawdzam wymiary tego montażu.Jest na pewno wysoki. Pewne jest to że jakbym strzelał na 800m to by był w sam raz ;)

cięzko się złożyć żeby jakąstam powtarzalność uzyskać. raz, że wysoko szkło od osi lufy i sie giba na boki bo cięzkie, a dwa że z leżącego to sie już nienauralna pozycja robi. kark zaczyna dretwiec i w ogole na pewno wygodnie nie jest. A szkoda, bo jak sie zablokuje w imadło to mozna na 50m kryć jeden strzał drugim.

Interesowały mnie montaże leupold, tylko na tubus 30mm. No i te czeskie bo widze ze one prawie takie same. co do rdzewienia, to u mnie nie ma problemu. po kazdym strzelaniu czyszcze balistolem cała wiatrowke.
Gdzie można kupić te montaże?
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Jurek, powiedz jak to jest, bo doświadczenie masz nieporównywalnie większe ode mnie.
Masz wiele wiatrówek, większość ma szyny w standardzie "11 mm". Montaże też mają "11 mm". Ale ile procent montaży nie skręcanych symetrycznie, jak bkl siedzi osiowo na wiatrówce ? pomijam tutaj wady szyny, czyli np. przesunięcie przy frezowaniu.
Jak to wygląda z Twojego doświadczenia ?
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

Dale, trochę się wtrącę: sam ująłeś w cudzysłów 11 mm. Miałem kilka sprzętów - na pewno o wiele mniej niż Jurek - ale w każdym z nich BKL zachowywał się inaczej. Były taki na które wchodził dopiero po rozepchaniu śrubą (ProSport) i takie na które wchodził z luzem (Daystate, Walther). Mówię o tej samej sztuce montażu a dotyczyło to zarówno modelu 263 jak i 301, 302, 374. Szyna szynie nie równa.
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

:) To ja przepraszam że tak trochę niefortunnie zacząłem.
Właśnie o to mi Pawle chodzi, że szyny są różne. Mają różne kąty frezowania, głębokość. Montaże też. Dlatego, miałem obiekcje przy używaniu montaży jednostronnie dokręcanych. Może nie poparte praktyką, a jedynie własną interpretacją konstrukcji. Dlatego też starałem się dążyć do montaży symetrycznie skręcanych (dla spokoju sumienia i samopoczucia), owszem mam świadomość że "nogi" montażu mogą nie układać się idealnie symetrycznie, albo rozgiąć "bardziej jedna niż druga" - mówiąc obrazowo.
Miałem problemy z symetrycznym montażem przy optisanie (firmowy montaż), bushnelu (accushot chyba). Miałem też używkę leupolda na AA S400. No i nie bardzo udawało mi się ustawić lunety, tak by oś optyczna pokrywała się z trajektorią. Miałem odskoki na prawo i lewo (w zależności, czy przed zerem, czy za). Proporcjonalne do odległości.

Przy montażach typu bkl, ten problem się nie pojawił (na dwu wiatrówkach).
Ale biorąc pod uwagę ilość montaży jednostronnie mocowanych, ich różne wymiary, wagę, czy choćby wygląd, chętnie dowiedział bym się więcej, czy jest jakiś "złoty sposób" żeby dobrać montaż do szyny, poza oczywiście metodą prób i przymiarek.
szczelacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczelacz »

no tylko strzelanie z bklem to jak strzelanie ze zdalną lunetą...
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Nie bardzo rozumiem...:) ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”