Pistolet na Brocki

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet na Brocki

Post autor: Jka »

Rozpakowuję sobie to co nakupiłem przez ostatnie 10 miesięcy i dzisiaj trafiłem na taki pistolet jak w tytule :-D

Czy jest to wierne odzwierciedlenie oryginału nie wiem.

Obrazek

Cały metalowy, wykonany poprawnie, przyrządy celownicze bd. no i ten szczęk przeładowania zamka, oraz widok kiedy to po naciśnięciu blokady magazynek pięknie nam wypada.
To jest to zaznaczone strzałką.

Obrazek

Obrazek


Co by tutaj więcej chcieć :?: drobiazg :-D potrzeba nam tylko tego co na tej fotce by móc sobie postrzelać.

Tak wiec musimy mieć odpowiednią pompkę i "naboje typu Brocock"
Obrazek

Mając już to możemy zabrać się za przygotowanie pistoletu do strzelania.
Dlatego odkręcamy cześć nr1 od części nr2 następnie wkładamy tak jak tam pokazane nr.2 do do końcówki od pompki nr.3

Obrazek

Końcówkę wraz z nabojem wkręcamy w gniazdo pompki i :-D

Obrazek

I machniemy sobie "wajchą" tak ze 3/4 razy.
Wykręcamy końcówkę z pompki, wyjmujemy nabój, wkładamy śrut nr.4 w część oznaczoną nr.1 skręcamy 1 jedynkę z 2 dwójką i gotowe.
Proste co nie :-D tylko to machanie wajchą :cry:

I możemy już ładować magazynek.

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda to przed naładowaniem.

Obrazek

Obrazek

No i można było by już iść postrzelać, a figa z makiem :evil:
Wolniej.

Pistolet kupiony z drugiej ręki, okazał się suchy jak pieprz, nie uświadczyłbyś tam grama oleju w miejscu gdzie powinien być.
Przy okazji przesmarowania, zobaczmy sobie co tam jest w środku, skoro jest ku temu okazja. :-D

Obrazek

Obrazek

Jak odkręcać to odkręcać, zdejmujemy okładziny i iiiiii nic specjalnego tam nie ma.

Obrazek

Obrazek

Spust jak to w pistolecie za to ten widok :-D

Obrazek

Chwyt pod moją "ginekologiczną" dłoń mógłby być trochę mniejszy coś jak w tym PPK/S zaznaczonym strzałką.
Obrazek

Wypadało by napisać coś o celności, ale że mam jeszcze półtora miesiąca urlopu, to zostawię sobie tą przyjemność (czy aby na pewno przyjemność) na później.
Chcąc podciągnąć sobie czytelność tutaj na tym Naszym Forum. :shame:

Dzisiaj dopiszę tylko że zabawa jest fajna :-D te wypadające łuski i zbieranie ich po podłodze :).
Jakby nie patrzeć upierdliwość strzelania z tego jakaś tam jest, bo mając tylko 4 "naboje" więcej się namacham "wajchą" niż postrzelam.
No tak można by dokupić więcej, ale ta cena :cry: trzeba się zastanowić czy warto, a to mogę stwierdzić, dopiero po dłuższym obcowaniu ze sprzętem.

Na razie wychodzi że kolejne zakupy, muszą poczekać na swoją kolej.

Obrazek

A to wszystko wróci znowu do wiadra. :P
Obrazek

Cdn.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
RSoldier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1044
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RSoldier »

Całkiem fajny ten ME. Przewód lufki z tego co pamiętam nie jest umieszczony centralnie tylko poniżej osi - psuje to trochę realizm sprzętu. Pewnie wolałbym klona Makarona ;laughing:
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

Fajny kurcze...trochę jak krzyżówka Walthera PPK z Czakiem P-64. Ciekawe jak z celnością i osiągami.
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

RSoldier pisze: Przewód lufki z tego co pamiętam nie jest umieszczony centralnie tylko poniżej osi - psuje to trochę realizm sprzętu.
Zgadza się że przewód lufy patrzy wyraźnie pod nogi :cry:
Co widać na tej fotce.

Obrazek

Może psuje to i realizm ale kto to zagląda w lufę :)
marder pisze: Ciekawe jak z celnością i osiągami.
Kto by się takimi drobnostkami jak celność czy osiągi przejmował :P przy tego rodzaju sprzętu i za tą kasę :cry: Mi świetnie sprawdza się to jako przycisk do papieru, z notatkami by mi kartki po pokoju nie latały :-D

Obrazek
marder pisze: Ciekawe jak z celnością .
Jak pisałem u mnie w tego rodzaju sprzęcie nie chodzi o celność.
Dla celności kupiłem sobie np. to :)

Obrazek

Tutaj chodzi bardziej o zabawę, niż osiągi.
O właśnie może Kolega rozwinie to zdanie.
marder pisze: Ciekawe jak z celnością i osiągami.
Co uważa za celność i jaka ona miała by być przy tego rodzaju pistolecie, w co musielibyśmy trafić, w co nie trafić itd. jakie miały by być te osiągi i w czym wyrażone, jak to sprawdzić bo:
Jka pisze:Wypadało by napisać coś o celności, ale że mam jeszcze półtora miesiąca urlopu, to zostawię sobie tą przyjemność (czy aby na pewno przyjemność) na później.

Po tym co już wiem, mógłbym się jeszcze pobawić w jakiś sugestie, podpowiedzi, a co mi tam mam urlop.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

No wiadomo ze do dziurkowania to najlepsze właśnie FWB i jego przeróżni krewniacy matchowi :-D Mnie chodzi o to jak wygląda stabilność - niestabilność prędkości początkowej z takiego brococka...a celność np na dystansie ogrodowo-rekreacyjnym na tle popularnych BBsów, czy diabolo (Walther CP88, Beretta 92sf, Makarov itp)
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Chyba czas by coś jeszcze napisać i zakończyć ten temat.

I tak:

Pamiętacie pokazywałem co nam potrzeba by można było sobie postrzelać.
Cóż okazuje się że to nie wszystko, bo wczoraj doszedł kolejny gadżet, bez którego ani rusz.

Obrazek

I proszę się tutaj nie śmiać :-D bo mi nie było do śmiechu tylko płaczu :cry: jak nie mogłem odkręcić końcówki z napompowanym nabojem z pompki.

Rozbebeszony "Brocock" wygląda tak jak na tej fotce co to zaraz będzie ją widzieć.
Został rozkręcony bo nie szło go naładować powietrzem.
Cóż podobno jest to często spotykane zjawisko, w tych nabojach że siadają tam "oringi" I nie ma się co dziwić sami zobaczcie ile ich tam jest i jakie małe.


Teraz ciekawe gdzie by się dowiedzieć ich rozmiarów i gdzie to kupić.

Z wymianą też mogą być jaja, bo to wszystko takie małe że bez lupy to wszystko do d... :evil:

Nabój z zaznaczonymi "oringami"
Obrazek

Czy uzyskamy jakąś tam powtarzalność przy strzelaniu z tego, nie wiem.
Wiem że jak uda się dobrze napompować nabój to trafi się bez problemu w czarne to co widać na tej tarczy. Dystans jaki miałem do dyspozycji to tylko 7m.

Jak nabój naładował się kiepsko, strzały leciały gdzie chciały, co widać zaznaczone tymi kółkami.

Obrazek

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, czy te naboje jakie kupiłem wraz z pistoletem, maja zleżałe "oringi" może guma w nich jest kiepska, bo pod lupą widać drobne strzępy.
A może tak to ma być, :cry: cóż jak widać po jakimś tam czasie z 4-czterech "Brococków" jakie miałem zostały mi sprawne tylko 2 dwa :cry: a i tak z tych dwóch pod koniec jeden strzelał słabiej.
Pompowałem je tak różnie 3/4/5 razy i jak nabój był napompowany 5x to strzał był, dynamiczny, głośny, i w miarę celny.
Spokojnie przebijał taką płytę - kolor czerwony
Jak był słabszy śrut zostawał w płycie- kolor zielony.

Obrazek

Dzisiaj z samego rana napisze tak :!: w tej chwili raczej nie zdecyduję się na kupno dodatkowych naboi, a jest to wydatek rzędu 230/240zł. za 6 sztuk.
Bo nie mam gwarancji że będzie lepiej, tym bardziej że mam już wcześniejsze doświadczenie z tym czymś i tam było podobnie.
Bo już na pierwszym strzelaniu z 5 pięciu naboi 2 dwa odmówiły posłuszeństwa.
Wychodzi mi na to że mając w domu 9 dziewięć naboi "BrococK' 4 cztery mam nie sprawne.

Obrazek

W tamtym przypadku sprzęt poszedł do szafy, tak i tutaj pistolet wróci do szuflady, a ja chwilowo poszukam sobie innej zabawki :)

Obrazek

Drobne przemyślenie.

Jakby nam się trafił zakup czegoś strzelającego w opisany sposób, myślę że nie należy się cieszyć że złapaliśmy, byka za rogi, niepowtarzalną okazję, raczej podejdźmy do tego z dystansem, spokojem, dopytajmy o wszystko co możliwe, do zapytania.
Bo kwoty co za to płacimy są nie małe, niejednokrotnie powyżej 600/800zł.
Mnie się wydaje że jak ktoś to sprzedaje, to się po prostu już tym "nabawił" :cry: :)nacieszył, wyeksploatował, i nie dając sobie z tym radę, wysłał do ludzi, zapewniając w jakim to super stanie jest sprzęt i osprzęt do niego.


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Rany Julek! gdzie można tyle różnych Brocków kupić?!

nie jak na razie udało się w Polsce znaleźć tylko to http://www.***.pl/index.php?a=opis&k=60&id=579
Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Flobert pisze:Rany Julek! gdzie można tyle różnych Brocków kupić?!
Ja kiedyś kupowałem tutaj.

http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... dge%20Guns


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

Flobert pisze:Rany Julek! gdzie można tyle różnych Brocków kupić?!

nie jak na razie udało się w Polsce znaleźć tylko to http://www.***.pl/index.php?a=opis&k=60&id=579
Zdaje się kolega ma jeden czyli opisywany ME 9 mod. Para-4,50 właśnie . :roll:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”