Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1005
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 19
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: ImTheOne »

 ! Message z: montrala
Na prośbę użytkowników dodaje link do arkusza podsumowującego oceny sklepów:



Pierwotny arkusz (nie uaktualniany):


Zainspirowany postem sirocco zakładam temat w którym można będzie przedstawić swoje zdanie o sprzedawcach broni w Polsce. Zacznę od moich doświadczeń ogólnie powiem, że żaden sklep internetowy jaki odwiedziłem nie ma porządnej wyszukiwarki amunicji - ani po kalibrze, ani po wadze, ani po producencie, ani po cenie. Przeglądam jedynie długie listy często nieuporządkowanych produktów. Jeśli chodzi o moje dotychczasowe zakupy to:

Traper Tarnów: doskonały kontakt telefoniczny, doradzali co kupić, cierpliwi. Bardzo pozytywne wrażenia.

Dąbrowa w Suchodole k. Warszawy: dobry kontakt telefoniczny. Zero informacji na www o tym, jakie produkty mają.

Kaliber (Warszawa Ursynów) "Czy mogę zobaczyć ten karabin?" "Nie, bo nie ma pan pozwolenia na broń" (mam). Nie odpisują na maile.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2018, 11:27 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adi-000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 15 września 2008, 12:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adi-000 »

To i ja dorzucę swoje 3 grosze.
Nie polecam sklepu Magnum z Poznania.
Oszuści bez honoru i skrupułów.
Kłamią przez telefon.
Wątek tu

Polecam natomiast Sharg z Międzylesia.
Z szefem jak i z pracownikami trzeba umieć rozmawiać.
Kiedyś pracowała tam młoda dziewczyna, która była rzeczowa i konkretna. Niestety odeszła z tamtąd.
Jak czyta to pozdrawiam.
Pala127
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 10 lutego 2004, 09:37
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pala127 »

No to ja mogę wypowiedzieć się o Incorsie- z tym, że bywałem tam osobiście jak siedziałem w WWA- no powiem tak - rewelacja- po pokazaniu zezwolenia wszystko można pomacać, rozłożyć, przykładać, składać- szkoda, że nie ma tylko przysklepowej strzelnicy, no ale generalnie słyszałem tylko o jednym sklepie ze sklepową strzelnicą (no może 2) ale ponieważ nie byłem w tych sklepach, to nie wypowiadam się.
Wracając do Incorsy- jest tam co najmniej dwóch bardzo fajnych młodych sprzedawców-(pozdrawiam), którzy są bardzo uprzejmi. Wrażenia pozytywne :)
PZDR
pala127
Jestem fanem bocznego zapłonu i nie wstyd mi :)
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sirocco »

Pozytywne wrażenia
Sklep Emjot w Chorzowie. kupiłem tam swojego Jacka A. Bardzo dobry kontakt telefoniczny, zawsze odpowiadają na maile, bardzo konkretny właściciel i doskonale zorientowana Pani Agnieszka. Po przyjeździe i okazaniu papierów bez marudzenia wynieśli wszystko z magazynu i można było sobie do woli wybierać. Mimo że zakupu dokonałem w maju to do dziś jestem bardzo zadowolony i zachowałem miłe wspomnienia.

Negatywne wrażenia
Sklep wojsko.com.pl Chciałem tam kupić pewien towar. Aby być pewnym że mają to co chcę poprosiłem o fotografię produktu najpierw mailem. Mija tydzień, brak odzewu. Po telefonie otrzymałem zapewnienie że w ciągu 2 godzin wyślą. Oczywiście nic nie przychodzi. Kolejny telefon, na jutro będzie na pewno. Nic nie doszło. Wykonałem jeszcze 2 kolejne telefony. Za każdym razem dostałem zapewnienie że już wysyłają. Oczywiście do dziś nic nie doszło. Generalnie jest to jakaś beznadziejna firma. Zero zainteresowania klientem.

Co do Magnum Poznań to też odniosłem wrażenie że właściciel jest z innej galaktyki. Byłem tam osobiście, nie polecam.
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
Awatar użytkownika
Filozof
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 661
Rejestracja: 05 października 2011, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

.

Post autor: Filozof »

ImTheOne,
Bardzo dobry pomysł na wątek. Ludzie będą dzielili się wrażeniami dotyczącymi ich kontaktów ze sklepami sprzedającymi broń, a mam nadzieję, że właściciele tych sklepów będą sobie brali do serca te uwagi i poprawiali podejście do klienta. Rynek broni w Polsce jest bardzo, bardzo słabiutki, płyciutki. Mam nadzieję, że się będzie rozwijał - więc wszystko przed nami.
Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne...
...Mali ludzie zabiegają o prestiż, wielcy go mają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sunray
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 546
Rejestracja: 08 września 2008, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sunray »

1) Wizyty osobiste:
DHAREL Gdynia ( http://www.dharel.pl/katalog )
Czapla Gdańsk ( http://czapla-bron.pl/index.php?co=lia )

W obydwu przypadkach nie miałem uwag przy zakupie broni/amunicji ani nie słyszałem, aby któryś ze znajomych miał jakieś problemy.

2) Kontakt mailowy (pozytywny, z odzewem, zazwyczaj po kilku dniach):
Dharel Gdynia
Czapla Gdańsk
Diana Tarnów
Inter-Armo Warszawa

3) Kontakt mailowy (negatywny; nie dostałem odpowiedzi):
Sharg
Satori
bron1
Zielona Góra
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1005
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 19
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ImTheOne »

Niestety nie wiem jak dodać ankietę post-factum, jeśli któryś z moderatorów ma taką władzę, uprzejmie proszę o dodanie sklepów już wymienionych, oraz sukcesywne dodawanie nowych - chyba nie ma ich zbyt dużo? Oczywiście wiem, że najłatwiej wyrażać swoje zdanie poprzez zakupy w sklepie, który traktuje nas po partnersku (-:
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

Moje 2 grosze nt. Kalibra...
Teoretycznie ,,dystrybutor" H&K :shock:
Wiedza na temat oferowanego sprzętu pozostawia wieeele do życzenia (sako trg22 i H&K P30) :-?
Kontakt mailowy bardzo słaby - na maila z początku grudnia w sprawie muszki do P30 do dziś nie dostałem odpowiedzi...
Na poprzednie maile też odpisywali po tygodniu...
Generalnie wyleczyłem się z polskich sklepów... Serdecznie życzę powodzenia wszystkim sklepom/przedsiębiorcom działającym w tej branży ale...zamiast ustawicznie narzekać że ,,interes nie idzie" itp to czeka ich duuuużo pracy u podstaw...począwszy od stosunku do KLIENTA (!) - zatrzymali się najwidoczniej w późnych latach 70tych...
Z utęsknieniem czekam aż np. Frankonia czy Triebel otworzą u nas swoje przedstawicielstwa...
Ja moje pieniądze będę wydawał tam, gdzie nie czuję się natrętem i intruzem...i gdzie obsługa jest choć w podstawowym stopniu przeszkolona z asortymentu który sprzedaje...
pozdrawiam
SD
GrzegorzP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 507
Rejestracja: 05 kwietnia 2007, 17:01
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GrzegorzP »

Mam w takim razie propozycję dla admina, żeby założyć nowy dział w WBP "Sklepy, Rusznikarnie" tam można otworzyć dla każdego, sklepu czy rusznikarni, osobny wątek, w którym nie tylko klienci ale i właściciele będą mogli się wypowiedzieć.
Było by jasno i klarownie, każdy wybierający się do konkretnego sklepu mógłby tu zajrzeć i sprawdzić czy transakcja niesie jakieś ryzyko i jak duże lub na co zwrócić uwagę by nie nadziać się na "minę", śledzić też można by historię - polepszanie / pogorszanie się obsługi w danej placówce.
Pozdrawiam
Grzegorz
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PJU »

Temar Rzeszów - bardzo dobry sklep, przyjacielska obsługa, nie ma obietnic bez pokrycia, dla stałych klientów zniżki, kontakt mailowy bez problemów. Polecam.

Dzik Tarnobrzeg - jak wyżej.

Avant Rzeszów - wysokie ceny, kiepska obsługa, długie oczekiwanie na zamówienie, brak kontaktu mailowego
Pozdrawiam
Piotrek
Anakonda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 10 października 2012, 20:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Nadnarwianka Pułtusk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Anakonda »

Incorsa Warszawa - polecam wszystkim..
Kaliber Warszawa koło strzelnicy Legii - tak sobie, sprzedawca co 15 minut zamykał sklep bo na fajka wychodził.. albo miał przesyłki do spakowania a jest jeden itp.. zero inicjatywy żeby doradzić, coś podpowiedzieć..
Szuster Warszawa - wcześniej miałem mieszane odczucia, drogo przede wszystkim, starsi sprzedawcy ... nie pogadasz z nimi.. a ostatnio pozytywnie zaskoczony byłem - i wytłumaczył, i doradził..
Diament - węgiel który wziął się do pracy nad sobą.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tom-Gun »

Kaliber Warszawa - nie polecam (mam podobne odczucia jak kolega SpaceDog).
Colt Krotoszyn - na telefon/e-mail nie polecam, ale jak się jest na miejscu to spoko.
Salon Myśliwski Knieja Szczecin - polecam.
4 Shooter Warszawa - nigdy nie byłem na miejscu. Wszystko kupowałem przez stronkę. Dobry kontakt. Polecam.
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek DJC »

To ja też napiszę. Kaliber to jakaś masakra - kupiłem tam karabin - zostawiłem ponad 8k a traktowany byłem jak zło konieczne (przynajmniej takie odniosłem ważnie). Ja nie mówię że sprzedawca ma wchodzić klientowi do d... ale jakieś minimum w kontakcie z klientem chyba trzeba spełniać nie traktować na zasadzie "ehh znowu przyszedł i będzie zawracać głowę".
Sam prowadzę działalność i jak mam klienta który zostawia u mnie pieniądze i mówi że za miesiąc przyjdzie bo też coś chce to wiadomo że mi na nim zależy. Tutaj było zupełnie inaczej - kupując karabin powiedziałem ze chce za miesiąc czy 2 kupić jeszcze jeden ale w innym kalibrze i z wielką łaską dostałem go do ręki żeby oglądnąć - efekt kupie co innego i gdzie indziej, im już nie dam zarobić.
Co do Incorsy złego słowa nie powiem. Bardzo profesjonalnie i z zaangażowaniem - polecam.
Temar Rzeszów - wszytko ok.
Knieja Kraków - podobnie jak Kaliber - jak nie przychodzisz po sztucer za 10k to nie zawracaj głowy
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2013, 12:51 przez Bartek DJC, łącznie zmieniany 3 razy.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: dziki_pl »

Polecam:
Colt Krotoszyn, osobiście i telefonicznie. Można pooglądać, pogadać, dobre ceny.
Sharg Warszawa- osobiście i telefonicznie świetnie, właściciel sam wyciągał broń z magazynu by pokazać nowości
Kapiszon Warszawa - osobiście, zawsze można pogadać, nie ma tam ryzyka trafienia na gorszego sprzedawcę.
Incorsa - wszyskto OK, interesowała mnie broń która była zarezerwowana, zadzwonili do rezerwującego czy w końcu dokona zakupu bo przedłużał w nieskończoność rezerwację, rozmyślił się i broń sprzedali.
SaguroMike - wszystko OK, można się umowić poza godzinami otwarcia co ratuje dzień wolny w pracy
Hubertus Warszawa - Wszystko OK, kupiłem tam karabin, sprzedawca sam pokazał podobne do porównania, inne zakupy bez problemów.

Róznie
Kaliber - czasami OK, ale czasami to szkoda na nich czasu, łaskę robią i niczego nie można się dowiedzieć

Zdecydowanie nie polecam:
Magnum Poznań - nigdy, przenigdy. Telefonicznie nie sposób się dogadać,
"- chciałbym przyjechać jutro do Państwa, będe jechał z Wawy, czy będzie otwarte?
- nie wiem
- a jak możemy się umówić bym nie jechał na darmo
- nie możemy"

Byłem w Poznaniu, przy okazji podjechałem by przekonać się na żywo
Właściciel arograncko odpowiada na pytania wyśmiewając klienta, jak zapytałem czy kupując od niego broń mogę wybrać z kilku egzemplarzy:
" +300PLN za macanie i brak zaufania do mojego wyboru"
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

Magnum Poznan - odczucia jak najgorsze, opryskliwie i byle jak

Wrocław Wodzisławka ( obok strzelnicy mysliwskiej )- bron mysliwska, pozytywne wrazenie

Wrocław Gwarna - pozytywnie ( kupilem tam sam kilka jednostek ), docenic nalezy wiedze sprzedajacego

Wrocław Dom Łowcy ( Rolna - Maslice ) - sklep dla mysliwych z powieksaajaca sie oferta broni sportowej , docenic nalezy otwartosc i chec pomocy ze strony wlascicieli sklepu

Wrocław - stoisko z bronia w DH Astra ... porazka
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”