Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Matti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 02 lutego 2005, 14:38
Tematy: 58
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Matti »

Witam wszystkich,

Kolter wprowadza na rynek pistolet hukowy na ślepaki 9mm PAK. Zarówno sam pistolet, jak i te ślepaki, będzie można podobno u nich kupić bez zezwoleń. Jak sądzicie, czy to przejdzie?
Nothing is often the best thing to do, but always to say
Afro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Afro »

Skąd to info? W Polsce bez pozwolenie można mieć hukowca do 6 mm.
TowMietek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 360
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 22:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TowMietek »

pic or didn't happen.
johnykovalsky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 02 marca 2009, 00:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: johnykovalsky »

Oto argumentacja sklepu:

"Pistolet alarmowy Walther P22 seria Q to broń alarmowa o kalibrze lufy do 6mm na amunicję hukową typu 9mm P.A.K. Obecnie jest to to najgłośniejszy pistolet hukowy na rynku - głośność huku w pełni dorównuje hukowi broni palnej bojowej.
Kaliber przewodu lufy w tym pistolecie nie przekracza 6mm co kwalifikuje ten pistolet jako broń alarmową bez zezwolenia. Stosowna opinia MSW oraz Instytutu Mechaniki Precyzyjnej (załączona poniżej) potwierdza ten fakt"

Na ich stronie można też znaleźć skan pozytywnej opinii Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.
Afro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Afro »

Może ktoś poda jakiś link? 8-)
TowMietek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 360
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 22:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TowMietek »

A rzeczywiście jest :D Hahaha, no proszę, jak ładnie obchodzą przepisy - brawo Kolter, walczcie dalej :)))

http://www.bron.pl/shopbron/product/ART ... 9PAK/62096

Tylko co z amunicją?
mateusz kurowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 409
Rejestracja: 11 listopada 2008, 13:11
Tematy: 18
Lokalizacja: Bytom/Gliwice/Myszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mateusz kurowski »

900zł za hukowca...

Najbardziej mnie ciekawi czy tylko posiadacze owego "wynalazku" będą mogli kupować amunicję 9mm P.A.K czy każdy pierwszy lepszy człowiek z ulicy.

To ja poczekam aż Kolter przeforsuje Floberty... (Miło by było postrzelać sobie z namiastki broni palnej na swojej działce gdy nie ma się czasu jeździć z dorosłą bronią na strzelnicę ;), a do treningu strzeleckiego sądzę, że Flobertki spełniałyby swoją rolę )

Pozdrawiam M.K
Ejdzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 432
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ejdzej »

No Ci to mają głowę do naginania prawa. Jednak to chyba nie przejdzie, bo w ustawie jest jeszcze taki zapis:
"W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku
działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt
akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie
większą niż 1 metr."
Czyli CLK bez problemu udowodni, że do takiej broni można wsadzić nabój 9mm PAK, z jakimś środkiem gazowym i zasięg strzału będzie pewnie większy niż 1m. Przynajmniej ja tak rozumiem ustawę :)
Obrazek
TowMietek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 360
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 22:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TowMietek »

Ejdzej, to już będzie modyfikacja tejże broni - przynajmniej ja tak to rozumiem :D

Są u nas dostępne hukowce 6mm na longi i shorty, a przecież w tych samych kalibrach istnieje amunicja gazowa. Jednak umieszczenie naboju gazowego w hukowcu jest już jego modyfikacją - tak gdzieś kiedyś wyczytałem :)

Mam nadzieję, że ta sytuacja w końcu zmusi kogoś "władnego" do przejrzenia na oczy, że obecne przepisy są po prostu głupie, a dodatkowo dzięki Kolterowi, martwe i bezsensowne. Ten Walther jest wyjątkowo drogi, jednak patrząc na oferty czeskich sklepów można znaleźć produkty za 200 zł. A nie wydaje mi się, żeby w innych gazówkach średnica lufy odbiegała jakoś znacząco od tej z Walthera P22Q, więc może to początek jakiejś rewolucji...? :)
Ostatnio zmieniony 06 października 2012, 16:07 przez TowMietek, łącznie zmieniany 1 raz.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maniusel »

Brawo Kolter! Tak trzymać!
leadit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 132
Rejestracja: 07 lutego 2009, 22:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ok. Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: leadit »

900 zł może i dużo ale to jedyny "hukowiec" na naszym rynku, który jako tako nadawał by się do samoobrony dla każdego - przynajmniej tak mi się wydaje.
Najlepsza obchodząca prawo byłaby chyba jakaś kombinacja Keseru na longi z Guard-4. Wydłużyć bębenek, poszerzyć komory, do których wpychało by się wkłady cylindryczne podobne jak w Guard-4, a do nich dopiero longi :) Zrobić to z metalu, ładnie wykończyć, dać ludzką cenę na wkłady pieprzowe albo zaoferować wkłady bez pieprzu tylko z jakimś pyłem żeby można było poćwiczyć regularnie użycie. To myślę że i za 1200 wielu ludzi by się skusiło. Bo Guard-4 wygląda dość tandetnie jednak.
Póki co myślę, że P-22 Q to naprawdę fajna propozycja - ale faktycznie, co z nabojami ? I te niuanse prawa.
To wszystko, to całe kombinowanie jest śmiesznie - żałosne jednak. Może faktycznie, dzięki Kolterowi wreszcie ktoś zauważy, że tworzenie prawa z głupimi ograniczeniami nie ma sensu gdyż przez to kombinowanie tworzy się prawo martwe, a to jedna z przesłanek, by takie prawo zlikwidować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurand
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Jurand »

Panowie,
Oficjalna premiera nowego rewolucyjnego sprzętu będzie w ten poniedziałek. Odrobinę cierpliwości - ROMB udostępni stosowne pliki z niedzieli na poniedziałek a w STRZALE, który trafia właśnie do sprzedaży są dwa artykuły - opis prawny sytuacji oraz test hukowców P22 i P99.
Miałem okazję to pooglądać - nic dodać nic ująć - super.

W kwestii wątpliwości prawnych - sprawa jest 100% legalna i pewna - jutro zobaczycie dokumenty, w tym z MSW.

Dziś mogę powiedzieć, że to kolejny, na miarę wiatrówek gładko-lufowych, krok w kierunku normalności!
Razem do Celu!
Obrazek
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Chciałbym jeszcze dodać , że Kolter wprowadza również rewolwer Zoraki K-55. Czyli rewolwer na naboje hukowe short i strzelające śrutem. Czyli nie tylko nie wycofali rewolwery strzelające kulami gumowymi ale poszerzyli. I to wszystko pomimo całej batalii policji o rzekomej nielegalności tych „zabawek”
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
TowMietek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 360
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 22:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TowMietek »

Noooo, cóż za dobre wieści płyną do nas w tym radosnym dniu :-D Mam również nadzieję, że to nie pierwszy i nie ostatni "gazowo-hukowiec" 8/9mm w asortymencie Koltera. EKOL robi całkiem fajne i w miarę tanie zabaweczki - może warto się zainteresować i tą firmą...? :)

Czekam na nowy Strzał zatem :)
Awatar użytkownika
Miałczyński
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:16
Tematy: 3
Lokalizacja: Kartuzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Miałczyński »

mateusz kurowski pisze:Najbardziej mnie ciekawi czy tylko posiadacze owego "wynalazku" będą mogli kupować amunicję 9mm P.A.K czy każdy pierwszy lepszy człowiek z ulicy.
Mnie też to interesuje. Jak na razie czekam na decyzję w sprawie wydania legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni i licencji PO II st. Jeśli dostanę pracę, z chęcią bym go sobie zakupił 8-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”