Steyr AUG

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: REMOV »

Przecież to bezkolbowiec, sporo tej długości lufy siedzi schowane w komorze zamkowej ;)
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

Melduje się. Właśnie odebrałem. AUG Z A3. Lufa tez 21. Powiem tak: podoba mi się. Pół metra lufy a karabinek poręczny. Czekam tylko na Elcana i magazynki i można działać.

pozdr.
Power
wokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 marca 2011, 10:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Płock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wokal »

Gratulacje! Cieszę się , że powiększa się ilość "AUG-owców", ja mam A2 i Aimpointa M4s.
Założyłem Timney-a , ale strzela mi 2-u strzałowymi seriami :-( , więc na zawodach walę z 4 kilogramów niestety. Magazynki kupuj na ebey-u - są po 30euro, bo Hubertus zdziera nie samowite pieniądze.
pozdrawiam
tharkan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tharkan »

wokal pisze:Założyłem Timney-a , ale strzela mi 2-u strzałowymi seriami :-( , więc na zawodach walę z 4 kilogramów niestety.
Wojtku,

moze nie doczytałeś w instrukcji, że dublety są w gratisie przy zakupie tego spustu :P
XDm 4,5/SIG SAUER P226 X-Five/OA-15
wokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 marca 2011, 10:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Płock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wokal »

Cholerka - a ojciec powtarzał - najpierw przeczytaj , potem kupuj :-D
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

wokal pisze:Gratulacje! Cieszę się , że powiększa się ilość "AUG-owców", ja mam A2 i Aimpointa M4s.
Założyłem Timney-a , ale strzela mi 2-u strzałowymi seriami :-( , więc na zawodach walę z 4 kilogramów niestety. Magazynki kupuj na ebey-u - są po 30euro, bo Hubertus zdziera nie samowite pieniądze.
pozdrawiam
zamówiłem w http://www.pjs-steyraug.com/augusrparts.html, zobaczymy jak pójdzie to zamówienie. Wziąłbym do tego z checia konwersję na standardowe magazynki http://www.steyrarms.com/store/index.ph ... ack-3.html , niestety dostepna tylko w wersji RH a ja jestem lewusem. Zastanawiam się tylko czy nie można jej stuningować do wersji leworęcznej. Trochę pracy i powinno się dać..
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

ciekawostka - oberland arms steyer OA -UG. Czyli STEYR USR w wersji niemieckiej http://egun.de/market/item.php?id=3864694
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

Zmieniam zdanie, nie polecam AUG Z A3. Strzelaliśmy w weekend do metalowych tarcz odległośc tak 60m. Tarcze ostrzelane z kałacha, ostrzelane też dwoma AR15 z lufami 16, u mnie amunicja zwykła hornady match 55gr 5.56x45. I wszystko ok, na tarczach nie było wgłębień nawet.

Pierwsze strzały z AUG, tak tylko by optykę sprawdzić - podziurawione tarcze, powłaziło jak w masło, piekne równe dziurki, tarcza na 0.5cm gruba? Old Cadet musiałby powiedzieć. Ta sama amunicja co wcześniej, lufa w Aug tez 16 tylko grubsza troche.
Wstydu się najadłem nowe tarcze..
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

To raczej nie zasługa cudownych przeciwpancernych właściwości Twojego AUG, tylko słabych blach i zmęczenia materiału. Strzelałeś z AUGa na końcu treningu, każda tarcza miała już wtedy w sobie tyle trafień, że kolejne przebijały. Zapewne wtedy również trafienia z M4 zaowocowałyby dziurkami.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: REMOV »

Człowiek winny, a nie broń! ;-)
Awatar użytkownika
szogun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 25 lutego 2007, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szogun »

power997 pisze: Wstydu się najadłem nowe tarcze..
Nie bój żaby, idą nowe. Tych już nie przedziurawisz :-D
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Odrobinę odświeżę temat aby nie zakładać zbędnego nowego
Nie mam takiej broni u siebie w arsenale ale chciał bym ją mieć. Poczytałem trochę i wikipedi jest napisane że do przeładowania wykorzystuje odprowadzanie gazów z lufy. Ok Wszystko fajnie do czasu zanim obejrzałem filmik na YT ten z serii TOP TEN akurat o karabinach. I wtedy jest moment jak gość szybkim ruchem wymienia lufę. Zgłupiałem. Na to wychodzi że to odprowadzenie jest innego systemu niż np. Kałach czy M 16 gdzie otwór ma specjalną obejmę i w sumie jest to kolejny punkt łączenia lufy z resztą broni. Ma ktoś może jakieś info lub zdjęcia bo mnie to zaciekawiło jak Steyr to rozwiązał
Snipper
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Trochę odświeżę kotleta.
Panowie. Ponieważ dzień wystąpienia o tę broń zbliża się wielkimi krokami to mam pytanie do użytkowników tego karabinu. Osobiście podoba mi się wersja A1. Ale to tylko z wyglądu. Parametry znam i jest wiele pochlebnych opinii na temat tej broni . ale.... chyba nowego ciężko będzie kupić a jak wygląda porównanie z modelami A2 i A3. Chodzi mi o różnice nie związane z wyglądem. Te nowe na pewno maja jakieś dodatkowe opcje ale czy nie będzie to przerost formy nad treścią? Przykładowo to w sprawie Glock 4 gen. Ludzie narzekają na ten pistolet i szukają 3 gen. ( osobiście nie mam tego pistoletu i powtarzam co wyczytałem ) Czy np w modelu A1 jest możliwość zdjęcia tej oryginalnej lunety ( X 1,5 ) i założenia innej szyny ( chodzi o cały moduł ) Ogólnie jakie są Wasze opinie na temat modeli młodszych i czym się sugerowaliście przy zakupie akurat takiego modelu a nie innego. W łapkach miałem tylko model A2 ( dzięki jednemu koledze z klubu . Satin pozdrawiam ) ale to tylko jedna opcja.
Gwoli wyjaśnienia. Informacje muszę zebrać przed wystąpieniem o promesę. Tu prawo nakazuje określić konkretny model i kaliber. I to co napisze to będę mógł kupić ( o ile zostanie rozpatrzone pozytywnie ) Wybór padł na Stey AUG bo także jest na białej liście. Tak więc proszę zrozumieć że inne propozycje nie mogą być rozpatrywane :( No i oczywiście broń ma być typowo do strzelań dynamicznych. Oczywiście z chęcią spotkam się z kimś w Lublewie o ile ma ktoś w posiadaniu i zechce się podzielić. Gwarantuje że się odwdzięczę
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
Snipper
Awatar użytkownika
Tumak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 12 maja 2014, 12:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Augustów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tumak »

Snipper_is pisze: Gwoli wyjaśnienia. Informacje muszę zebrać przed wystąpieniem o promesę. Tu prawo nakazuje określić konkretny model i kaliber.
Snipper
Tu to znaczy w Norwegii? To jednak w PL nie jest tak źle.
Procedures only work if we follow them every time.
Awatar użytkownika
szogun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 25 lutego 2007, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szogun »

Snipper_is pisze:chyba nowego ciężko będzie kupić


:shock: W Polsce i np. Niemczech AUG - i są normalnie do kupienia a przesyłka via Norwegia to chyba nie problem...

Snipper_is pisze: ...jak wygląda porównanie z modelami A2 i A3. No i oczywiście broń ma być typowo do strzelań dynamicznych.


Wszystkie cywilne AUG-i mają lufę 20 cali - takie są sprzedawane dla sportu (dla cywili), krótsze dla służb. Zresztą lierka 'Z' od Zivil jest właśnie do podkreślenia odmian sportowych. Pomijam Stany bo tam mogą sobie kupić dowolny typ.

Mechanika, lufa, materiał, magazynki, itp. są te same we wszystkich wersjach. AUG Z Sport - podniesiona krótka szyna Piccatiny, bez przedniego chwytu z wersji wojskowej, bez gwintu na lufie
A2 - podniesiona krótka szyna, chwyt przedni, bez gwintu
A3 - szyna przedłużona, nisko nad zamkiem, zamiast chwytu przedniego jest krótka szyna do montażu dowolnych akcesoriów ( choć jest model z wojskowym chwytem), krótka szyna na zamku również do montażu gadżetów, zatrzymanie zamka w tylnym położeniu i zwalnianie za pomocą przycisku. Najlepsza do dynamiki przez powyższą właściwość właśnie. Lufa z fabrycznym gwitem dla dedykowanego kompensatora (trzeba go zakupić oddzielnie|). Na innych odmianach trzeba samemu naciąć gwint, ale masz większy wybór kompensatorów. Ale...dedykowany sprawuje sie najlepiej :-D
AUG nie był stworzony do sportu, więc trzeba sie postarać by go trochę obłaskawić, ale ostatecznie nie będzie to AR :)
Zmniejszenie siły spustu - w Stanach kupuje sie odpowiedni Trigger Control i można zejść do 2 KG.
Płynność pracy kurka zmieniasz kupując również odpowiedni zestaw blaszek zakładanych na kurek, ale to samo uzyskasz wycinając blaszkę z puszki po Coli :)
Jest jeszcze wazelina którą za pomocą strzykawki dawkujesz w miejsca najbardziej narażone na tarcie (tam jest sam plastik) w mechanizm spustowy. Nic więcej nie zrobisz. Sam karabinek jest stosunkowo drogi, magazynki cholernie drogie (380 zł), ale na EGUn dostaniesz za 30 E.
Czeka Cię nauka sposobu wymiany magazynka i ten dobierasz pod siebie. Jest parę odmian. Na YT podpatrzysz odpowiedni.
Aaa...możesz jeszcze powiększyć dżwignię blokady magazynka i założyć powiększoną dżwignię przeładowania - ta się bardzo przydaje do można sobie rozciąć dłoń przy dynamicznym przeładowaniu o szynę Piccatiny
W Polsce jest kilka AUG-ów, z tego dwa "uczestniczą" aktywnie w zawodach dynamicznych. Tych dużych oczywiście, karabinowych lub 3G. Dają radę :)
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”