Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Moderator: Moderatorzy CP

.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Post autor: .TheDevil. »

Witam wszystkich miłośników CP!. Mam do was Panowie i może i Panie kilka pytań.
Po pierwsze mam zamiar zakupić sobie jakiegoś czarnoprochowca a konkretniej to myslałem o Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine". Ze względu na magazynek- możliwość strzelania bez każdorazowego ładowania lufy oraz że to model karabinowy czyli dłuższa lufa- a co za tym idzie celność.

Po drugie sprawa zakupu i prochu z tego co przeczytałem to trzeba wyrobić na Policji Europejską kartę broni palnej.? czy takie wyrobienie coś kosztuje? i jaka jest procedura?czy trzeba z karabinkiem zasuwać na Policję?

Po trzecie to może polecicie coś innego i fajnego zależy mi na dobrym skupieniu oczywiście na dalsze odległości i w przedziale cenowym do 3000 zł ze wszystkim chciałbym sie zamknąć.

Dziękuję wszystkim i mam nadzieję że pomożecie....Pozdrawiam
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

bez złośliwosci-najlepiej kupić np. SWD. celny na spore odległosci, spory magazynek, itd. a tak na poważnie ten egzemplarz jest ładny, ale do strzelania do puszek , na 50 metrów-zapomnij, na twarz, zakładaj maske, albo kupisz coś jednostrzałowego [jeżeli to ma być karabin] ze skokiem gwintu 1:20",no 1:48", albo rewolwer, ale bez kolby [chyba , że rekreacyjnie dokładana] z wyższej półki, zmiescisz sie w 3000zł i wtedy możesz brać udział w zawodach, to jest moje zdanie, pozdrawiam
olek22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 18 listopada 2009, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślask
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: olek22 »

Ten karabin rewolwerowy to broń typowo rekreacyjna. W te maski na twarzy przy strzelaniu to nie wierz, to bzdura. Jest celny jak każda inna broń ze średniej półki - gwint 1/38”. Spokojnie można strzelać na 100m. Zaletą jest szybkostrzelność, bezproblemowe ładowanie, łatwe czyszczenie w 10 minut na strzelnicy, no i waga 1,9 kg. Takie strzelanie bez zbędnego wysiłku i szarpaniny. Reszta to oczywiście wady, jak w każdej broni.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

olek22 pisze:Ten karabin rewolwerowy to broń typowo rekreacyjna. W te maski na twarzy przy strzelaniu to nie wierz, to bzdura. Jest celny jak każda inna broń ze średniej półki - gwint 1/38”. Spokojnie można strzelać na 100m. Zaletą jest szybkostrzelność, bezproblemowe ładowanie, łatwe czyszczenie w 10 minut na strzelnicy, no i waga 1,9 kg. Takie strzelanie bez zbędnego wysiłku i szarpaniny. Reszta to oczywiście wady, jak w każdej broni.
Skoro wiesz wszystko lepiej... Powodzenia!
Obrazek
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

No to super...2 opinie i 2 całkiem różne:(:( jeden mnie załamał a drugi mnie bardzo pocieszył no i teraz nie wiadomo co i jak, prosze o więcej komentarzy i pomocy
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

olek22 pisze:Ten karabin rewolwerowy to broń typowo rekreacyjna. W te maski na twarzy przy strzelaniu to nie wierz, to bzdura. Jest celny jak każda inna broń ze średniej półki - gwint 1/38”. Spokojnie można strzelać na 100m. Zaletą jest szybkostrzelność, bezproblemowe ładowanie, łatwe czyszczenie w 10 minut na strzelnicy, no i waga 1,9 kg. Takie strzelanie bez zbędnego wysiłku i szarpaniny. Reszta to oczywiście wady, jak w każdej broni.
A Pan strzelał z tej broni ? Bo ludzie co strzelali że maska się przydaje.
olek22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 18 listopada 2009, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślask
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: olek22 »

Strzelam od roku.
Ciekawe - nikt jakoś nie twierdzi że trzymając rewolwer w odległości 60 cm od twarzy maskę trzeba zakładać. Moim zdaniem , to i tak najpierw oberwie ktoś z boku, nie z tyłu.
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

Nie musi byc celny jak snajperka tylko czy w ogole jest celny i czy cos mozna z tego trafic i na jaka odleglosc najdalej???wie ktos moze?czyli poparzenie i strzelanie w okularach wykluczam....i to jest wlaśnie dobre w forum człowiek może dużo sie nauczyć:) ciekawe czy w nim można używać tylko kul ołowianych czy jeszcze te inne pociski dłuższe?? no a jak ek takiej kuli tudzież pocisku?? pozdrawiam wszystkich
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

..................a wystarczyło pooglądać:
Mateusz Deja pisze:Witam
Może kogoś zainteresuje kilka filmów/ dobra jakość

Colt Root

Remington Carabine

i porównanie celności
Remington Carabine vs. Colt Root

pozdro
z postów poniżej, a nie zakładac....
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
kruger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kruger »

Rozumiem,że dla kolegi Devila ta dalsza odległość to maksimum 50 metr,...
Inaczej uważam to za bezsensowny wybór :)
"Life is brutal"
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

ładując 1 gram -niema problemu, ale to sie kłóci ze strzelaniem na 50 metrów, więc większa naważka-pryska w twarz, wiem bo miałem wszystkie modele rewolwerów z kolbami, a karabin roth, z niego strzelałem, rewolwer na wyciągniętej ręce-tak, policzek i twarz 20 cm od bębna, dalej- nadaje sie tylko do strzelania -jako broń długa, bo do konkurencji: pistolet-rewolwer już nie. a tam do zwykłego hawkena niema szans i tyle, to nie złosliwość-tylko wiedza, ale jest fajny i warto go mieć w kolekcji, jako 3-4 sztuke-pozdrawiam
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

kolego mkl1 dzięki za filmiki pokazały dużo...
Nie wiem czy dobrze robię ale zdecyduję się chyba na tego "KARABIN REWOLWEROWY 1858 Target Carabine (UBERTI)"

ten drugi może i celniejszy ale nie moge go nigdzie znaleźć w zadnym sklepie internetowym.

jakie kapiszony dobre do niego dobrac oraz pociski?
czy pociski minie bedą lepsze od kul? w nich nie trzeba rozumiem stosowac filców żadnych ? tylko kupić te ze smarem w rowkach to i nawet smaru za pociskiem nie trzeba nakładać prawda?

ostatnie pytanie jakaś prochownica by sie przydała niedroga z odpowiednim dozownikiem prochu do tego modelu.

jakby ktos pomógł mi złożyc zestaw byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Awatar użytkownika
Bready
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 19 lutego 2012, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Dupont, PA,USA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bready »

.TheDevil. pisze:jakie kapiszony dobre do niego dobrac oraz pociski?
czy pociski minie bedą lepsze od kul? w nich nie trzeba rozumiem stosowac filców żadnych ? tylko kupić te ze smarem w rowkach to i nawet smaru za pociskiem nie trzeba nakładać prawda?
Kapiszony pewnie #11 ,jakby byly za duze i spadaly #10
Co do pociskow to trzeba znac skok gwintu lufy ,a jakos sprzedajacy sie tym nie chwala :-/
A ze to rewolwer ,to pocisk powinien byc jak najblizej konca bebna ,a wiec na proch filc ,albo kaszka.
Ogolnie Minie do rewolweru z tego wzgledu nie bardzo sie nadaja ,bo powinny byc kompresowane w gwintowanej czesci lufy ,a nie w bebnie.
.TheDevil. pisze:ostatnie pytanie jakaś prochownica by sie przydała niedroga z odpowiednim dozownikiem prochu do tego modelu.
Na poczatek to dowolna prochownica i miarka do prochu ,dozownik ewentualnie jak juz dobierzesz nawazke do konkretnego pocisku
Awatar użytkownika
niebieski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 659
Rejestracja: 29 lipca 2009, 22:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: niebieski »

Kolego .TheDevil. - już Ci jacek sygula napisał, że masz kupić SWD! Strzelanie z broni czarnoprochowej jest dla kogoś, kto lubi tę całą otoczkę związaną ze strzelaniem z broni CP.

A Ty chcesz strzelać dużo, szybko, jak najmniejszym nakładem czasu i pracy.

Strzelectwo czarnoprochowe nie jest dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Kościesza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 761
Rejestracja: 01 lutego 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Sieradza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kościesza »

niebieski pisze:Kolego .TheDevil. - już Ci jacek sygula napisał, że masz kupić SWD! Strzelanie z broni czarnoprochowej jest dla kogoś, kto lubi tę całą otoczkę związaną ze strzelaniem z broni CP.

A Ty chcesz strzelać dużo, szybko, jak najmniejszym nakładem czasu i pracy.

Strzelectwo czarnoprochowe nie jest dla Ciebie!
Strzelectwo czarnoprochowe jest dla każdego, kto tego spróbuje i mu się spodoba... Jak nie spróbujesz nie bedziesz wiedział. Kolega niebieski może nauczyciel?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”