Zoraki HP 01

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

RyszardS
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 grudnia 2010, 18:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RyszardS »

do uszczelniania w Zorakim trzeba bezwarunkowo uzyc gestego oleju silikonowego (tylko w obrebie cylindra spustowego) o duzej lepkosci (ok. 10000 cps, jak ciekly miod).
Od przeszlo roku juz po jednej takiej operacji zastosowania tego oleju nie mam zadnego problemu ze szczelnoscia w Zorakim-HP01.
Pozdrawiam
kolx20
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kolx20 »

bryk11 pisze:Potrzebuję lufę do Zoraki HP-01 ULTRA ,proszę o namiary do kogoś kto może dorobić.
i jak dorobiłeś?
Zoraki HP-01 (wszystko inne sprzedane - kompletuje od nowa)
arek2800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 28 lutego 2010, 11:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek2800 »

witam kolegów mam pytanie co zrobic jesli zoraki ultra strzelał oki puzniej na 4 pompce puszczał troche powietrze a nagle nie dało sie go juz wogóle napompowac bo schodzi powietrze :cry:
STEYR LG110 FT 2014 + BIG NIKO 10-50x60 MK2
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

Może oddać do serwisu jeśli jest na gwarancji .
arek2800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 28 lutego 2010, 11:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek2800 »

jest na gwarancji , już zaopserwowałem którędy ucieka powietrze a dokładnie ucieka miedzy mosiężnym elemętem a wychodzacym z niego metalowym bolcem na którym znajduje się ta niebieska podkładka
STEYR LG110 FT 2014 + BIG NIKO 10-50x60 MK2
arek2800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 28 lutego 2010, 11:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek2800 »

tylko co dalej zrobic :?:
STEYR LG110 FT 2014 + BIG NIKO 10-50x60 MK2
Rosen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Płońsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rosen »

1. Zgłosić reklamacje.
2. Jeżeli nie chcesz zgłaszać to zerknij tutaj
arek2800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 28 lutego 2010, 11:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek2800 »

chyba serwis czeka zorakiego :cry: znalazłem pęknięcie na podkładce nr.3260 uszczelniłem smarem sylikonowym i działa ale jak długo to niewiem :?: mam pytanie jeszcze jak rozkręcić ten cały zbijak zeby wydostac tą podkładke :?:
STEYR LG110 FT 2014 + BIG NIKO 10-50x60 MK2
Rosen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 22:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Płońsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rosen »

I jak? ZORAKI naprawione?
arek2800
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 28 lutego 2010, 11:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Czestochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek2800 »

zoraki naprawiony serwis szybki :-D naszczeście była na serwisie ta cześć :-D
STEYR LG110 FT 2014 + BIG NIKO 10-50x60 MK2
AdamWawa11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 maja 2011, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdamWawa11 »

Odświeże temat, koledzy co trzeba rozkręcić i przesmarować, gdy na jednej pompce powietrze uchodzi po kilku sekundach? Problem był opisywany na 12 stronie, niestety zdjęcie już się nie wyświetla :-/
AdamWawa11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 maja 2011, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdamWawa11 »

Doszedłem gdzie mam przeciek powietrza, ucieka iglicą ( to chyba iglica ), tam gdzie wychodzi ona z mosiężnej nakrętki. Jak to uszczelnić? Wyjmowałem cały element razem z mosiężną nakrętką i zastanawiam co tam można uszczelnić, bo oprócz sprężyny na iglicy nic nie ma, więc sama jej końcówka trzyma powietrze, chodzi mi o element 3020?
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MATERLO11 »

Witam. Popelnilem kilka malych zmian w swoim Zoraki HP-01, cos w rodzaju tuningu i chce sie z kolegami podzielic wynikami tej modypikacji.
Zoraki kupilem chyba z poltora roku temu. Zaraz po zakupie zmienilem sprezynke
spustu na cienszy drut i spust stal sie lzejszy i przyjemniejszy dla strzelajacego. Nie jest to nic specjalnego ,mysle ze wielu kolegow postapilo w ten sam sposob. Poczatkowo pistolet strzelal bardzo dobrze i bylem zadowolony. Niestety po okolo 1000 strzalow zaobserwowalem spadek mocy, pistolet strzelal raz mocniej raz slabiej i ze skupieniem tez bylo roznie. Wyslalem pukawke do serwisu. Po tygodniu przyszla ale dalej to samo skoki Vo
dochodzily do 20m/s. Postanowilem ze sam sie wezme za naprawe. Rozebralem Zoraki kompletnie. Metoda dedukcji rozgryzlem system dzialania i co stwierdzilem. Przyczyna roznic Vo byl pekniety oring No.4090 /patrz schemat Zoraki HP-01/ oring wymienilem. Ponadto zauwazylem ze wycieka olej z uszczelki No4200. Uszczelka byla w kiepskim stanie i cisnienie w cylindrze wypychalo olej a co za tym idzie powietrze. Powodowalo to zmniejszenie cisnienia powietrza i tym samym spadek mocy.
Kupic orginalny oring No4200 nie jest prosto , nie zawsze maja w Kolterze. Czasem trzeba dlugo czekac. Postanowile zrobic samemu taka uszczelke. Wykonalem ja z miekiego plastiku krazek o srednicy zew. 19mm a wewnetrznej 13mm. Grubosc 1,8mm. Wykonalem dwa takie krazki idealnie dopasowane. Wcisnelem krazki w nakretke 4190. Ogladajac tlok w cylidrze glownym /No 4150/ zauwazyle ze uszczelka No.4180 jest wykonana z ciekiego filcu
i chyba w sumie niewiele daje. Wykonalem nastepna uszczelke z miekiego plastyku o wymiarach fi. zew. 30,5mm a wewn. 19mm. Grubosc uszczelki 2,5mm. Nastepnie ja zamontowalem. W miedzyczasie wymienilem lufe orginalna na luke LW 4,5mm.
Kiedys zamowilem 2 lufki LW i inne czesci do Crosmana w USA. Wszystko dotarlo ok tyle ze zamiast dwoch byly cztery lufki. Dwie 5,5mm i dwie 4,5mm. Kolega Alchemik przycial troche lufe, zrobil port ladowania. Lufa jest o 2cm dluzsza od orginalnej i jest czokowana.
Po zamontowaniu uszczelek i lufy zrobilem test chrono. Okazalo sie ze pistolet jest mocniejszy i Vo dorownuje Zorakiemu long choc lufa tylko o 2cm dluzsza.
Pistolet wyglada tak:

Obrazek

Uploaded with [URL=http://imageshack
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Na koncu lufy jest nalkladka z tworzywa sztucznego.
Predkosci jakie uzyskalem byly conajmniej o 10m/s wieksze niz na nowym Zoraki HP-01
Do tego nie zaobserwowalem zadnych wyciekow. I tak na trzeciej pompce:
JSB Exact 4,51 - 199 - 203m/s
Czeski 0,53g - 202 - 205m/s
Crosman Pointed - 210 - 212m/s
Tomitex LOK - 202 - 205m/s
Na pierwszej i drugiej pompce predkosci odpowiednio wieksze - tez okolo 10m/s
Np: druga pompka dla czeskiego 180m/s a pierwsza 130m/s
Co ciekawe to modyfikacji dokonalem kilka miesiecy temu i wystrzelalem ze 4 pudelka srutu a moze i wiecej. Mimo tego nie zauwazylem wyciekow ani spadku mocy. Ostatnio dokonalem pomiarow na chrono wczoraj i jest ta samo jak kilka miesiecy temu.
Ponadto roznice pomiedzy kolejnymi Vo to 2-3m/s
Reasumujac takie predkosci mialem wczesniej na Zorakim Ultra na trzeciej pompce.
Zoraki Ultra nie bardzo mi lezal i sprzedalem go tak ze nie dokonam na Ultra podobnej modyfikacji. Co do skupienia to lepsze niz na lufie orginalnej, chociaz orginalna tez byla zupelnie dobra. Zobaczymy co bedzie za nastepne kilka miesiecy, ale jestem dobrej mysli. Pistolet sprawuje sie wysmienicie i oby tak dalej.
Pozdrawiam
Alexander
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bruner23 »

Witaj .
Wyniki tego tuningu są imponujące , tylko brakuje tutaj dokumentacji zdjęciowej . No i troche więcej szczegółów - "miekki plastik " to dosć rozległe okreslenie :-?
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MATERLO11 »

Witam.
Z powodu awarii aparatu foto zdjecia do opisu dolacze w ciagu kilku najblizszych dni.
Przepraszam za zwloke.
Pozdrawiam.
Alexander
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”