Witam zawody 16 lipca

Moderator: Moderatorzy CP

antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Witam zawody 16 lipca

Post autor: antek t »

Czas szybko ucieka . Pora dać ogłoszenie o zawodach a nadal nie ma żadnych pomysłów na laitowe konkurencje. Sprawa jest pilna.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011, 17:51 przez antek t, łącznie zmieniany 1 raz.
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: antek t »

Oto moja propozycja:
Konkurencja ( non mlaic) drużynowa.

W drużynie startuje 3 zawodników , strzelają sztafetowo po trzy strzały każdy do tej samej tarczy , broń zupełnie dowolna ( jedyny wymóg czarnoprochowa zgodna z ustawą ) do wyniku liczy się łącznie wszystkie strzały w tarczy. Dystans do ustalenia 50 lub 25 m. Ewentualnie dwie dwie rundy podzielone na krótka i długą Nagrodą może być jakiś pucharek dla drużyny oczywiście plus dyplom , lub jakieś winko, lub inna butelczyna, oczywiście nagradzamy cztery najlepsze drużyny. Myślę ze czas na tę konkurencję 15 min to aż nadto.

Co wy na to bo czas nagli. Proszę o pomysły na modyfikacje oraz inne propozycje.
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

No dobre ..... Ja myślałem o pojedynku 1:1 , problem że potrzebna tarcza na wzór: http://allegro.pl/kulochwyt-strzelnica- ... 38752.html
Tylko że miały być tylko dwa kółka fi 10 cm , bez bocznych osłon które by spadały po trafieniu , staje dwóch zawodników komenda ładuj , ładują zakładają kapiszony lufy opuszczają nie celują no i start . Strzelają po przekątnej do celu sąsiada , do dyspozycji mają po jednym strzale , który pierwszy trafi tarczę przeciwnika wygrywa i dostaje 1 punkt , nie trafią remis 0 punktów. Strzela każdy z każdym . Każdy posiada nr według listy startowej , sędzia ustawia listę startową i tak np 1 z 2 , 3 z 4 , itd po odstrzeleniu sumowanie punktów i na przykład Jasiu ma tyle samo co Kaziu 11 punktów ? Wygrał Kaziu bo już wygrał z Jasiem w pojedynku :-D , może być dogrywka to wyszło by w praniu , dogrywki do czwartego miejsca .......... Strzelałem coś podobnego z Kbks na zawodach KŻR-u ale drużynowo , tu w naszym przypadku raczej 1:1 . Problem może być z czasem , 20 zawodników każdy strzela 19 razy x 20 zawodników = 380 strzałów : 2(strzela dwóch ) = 190 x 3 min = 9,5 godziny ....... Powiedzmy że na dwa stanowiska około 4,5 godz ....... Fajna sprawa no ale twoja propozycja Antoni jest bardziej do przyjęcia , jedynie problem ,, drużyna ,, jak i skąd ma się wziąć jakimi kryteriami ma się stworzyć ?
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011, 19:34 przez kapera, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Kurd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 06 maja 2004, 05:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kurd »

Jeśli chodzi o mnie ..jestem za.
Z nagrodami nie należy przesadzać skoro to ma być konkurencja laitowa.
Co do dystansu to na pewno 50m...nie może być za łatwo.
Uwagi czysto techniczne zostawiam mądrzejszym odemnie..ja wole zostać na "swoim podwórku".
Lesław
sharps 52 A. Zoli
antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: antek t »

[quote="kapera",, drużyna ,, jak i skąd ma się wziąć jakimi kryteriami ma się stworzyć ?[/quote]

w pierwszej chwili myślałem o drużynach klubowych lub regionalnych, ale doszedłem do wniosku ,ze łatwiej będzie pozostawić dowolny dobór składów osobowych. Tak wiec każdy może sobie zorganizować trzyosobowy zespół i wystąpić pod jakąś nazwą. A nic nie stoi na przeszkodzie jeśli z jednego klubu wystartuje dwie lub więcej drużyn
reszta to tylko o dopracowanie regulaminu

Irku twoja propozycja jest fajna ale wymaga większego przygotowania logistycznego i czasu
myślę że zrobimy ją na zawodach wrześniowych... ale decyzja należy do zarządu przynajmniej 3:2...oczekuje decyzji...najpóźniej w środę moim zdaniem należy zamieścić ogłoszenie o zawodach i podać dokładny regulamin .

czasu mamy niewiele.....
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Jeżeli chodzi o mnie jestem za przyjęciem propozycji Antoniego z ewentualnymi małymi poprawkami , nie ma co za wiele zmieniać co już napisano , moja propozycja o nazwę : ,, o kiste piwa ,, wygrywa tylko jedna drużyna a co ? jak w nazwie :-D .......... Miłego weekendu
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
szczepan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 13 listopada 2009, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: CKS Stare Strzelby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczepan »

[quote="antek t"]Oto moja propozycja:
Konkurencja ( non mlaic) drużynowa.

W drużynie startuje 3 zawodników , strzelają sztafetowo po trzy strzały każdy do tej samej tarczy , broń zupełnie dowolna ( jedyny wymóg czarnoprochowa zgodna z ustawą ) do wyniku liczy się łącznie wszystkie strzały w tarczy. Dystans do ustalenia 50 lub 25 m. Ewentualnie dwie dwie rundy podzielone na krótka i długą Nagrodą może być jakiś pucharek dla drużyny oczywiście plus dyplom , lub jakieś winko, lub inna butelczyna, oczywiście nagradzamy cztery najlepsze drużyny. Myślę ze czas na tę konkurencję 15 min to aż nadto.

[b]Co wy na to bo czas nagli. Proszę o pomysły na modyfikacje oraz inne propozycje.[/b][/quote]

Zamiast tarcz można zastosować baloniki napełnione wodą. Będzie to łatwe w przygotowaniu
i dosyć widowiskowe.
Kurd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 06 maja 2004, 05:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kurd »

Zamiast tarcz można zastosować baloniki napełnione wodą. Będzie to łatwe w przygotowaniu
i dosyć widowiskowe.
ja się może nie znam..ale jak się zapunktuje gdy będą identyczne trafienia w baloniki???
Lesław
sharps 52 A. Zoli
szczepan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 13 listopada 2009, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: CKS Stare Strzelby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczepan »

[quote="Kurd"][quote]Zamiast tarcz można zastosować baloniki napełnione wodą. Będzie to łatwe w przygotowaniu
i dosyć widowiskowe.[/quote]
ja się może nie znam..ale jak się zapunktuje gdy będą identyczne trafienia w baloniki???[/quote]

To proste
Jeśli masz trzy strzały to można to rozstrzygnąć na pare sposobów:
- czas zestrzelenia
-liczba oddanych strzałów
- ilość zawodników po których został zestrzelony balonik.
Wbrew pozorom zestrzelenie nie jest takie proste.Na ostatnich zawodach próbowaliśmy
zestrzelić taki balonik z pistoletu centralnego zapłonu z odległości najpierw 50m,potem 25,
a w rezultacie skończyło się na 10m.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

Szczepan 27 sierpień jest I Puchar CKS Stare Strzelby LOK , ja postaram się przygotować te kulochwyty do pojedynku a ty pokarzesz swoją propozycję . Zobaczymy jak to ogarnąć i po praktycznym uczestnictwie zdecydujemy, może wszystkie się przyjmą . Na dzień dzisiejszy proponuję przyjąć konkurencję zaproponowaną przez Antka . Czas nagli , więc jestem za propozycją Antoniego . Niech każdy z zarządu się opowie bo pasowało by coś napisać o zawodach wakacyjnych na forum ogólnym .
Pozdrawiam ..........
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: antek t »

I jeszcze jedno pytanie. Wprowadzając drugą laitowa konkurencje musimy wyeliminować którąś ze stałych. Co proponujecie?
Ja jestem skłonny odpuścić jedna z tych konkurencji :
miquelette
donald malson
cominazzo
oczywiście brałem pod uwagę liczbę startujących zawodników w ostatnich kilku zawodach.
Czekam na Wasze propozycje???

I jeszcze zasady konkurencji. Proszę dajcie znać czy to jest zrozumiałe dla osoby postronnej.

• Konkurencja drużynowa zawodnicy strzelają sztafetowo.
• Odległość 50 metrów.
• Postawa strzelecka – stojąca.
• Tarcza – ISSF pistolet dowolny 50m.
• Czas konkurencji – 20 minut.
• Broń – dowolna broń czarnoprochowa zgodna z ustawą
• Ubiór strzelca – dowolny.
• Przebieg konkurencji: każdy z zawodników oddaje trzy strzały , po czym za zgodą sędziego następuje zmiana zawodnika na danym stanowisku i kolejny strzela trzy strzały i następny zawodnik
• Zawodnicy strzelają do tej samej tarczy
• Punkty liczymy łącznie dla danej drużyny
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kapera »

antek t pisze:I jeszcze jedno pytanie. Wprowadzając drugą laitowa konkurencje musimy wyeliminować którąś ze stałych. Co proponujecie?
Ja jestem skłonny odpuścić jedna z tych konkurencji :
miquelette
donald malson
cominazzo
oczywiście brałem pod uwagę liczbę startujących zawodników w ostatnich kilku zawodach.
Czekam na Wasze propozycje???
donald malson , moim zdaniem strzelanie z rewolweru na 50 m to nieporozumienie , więcej zależy od szczęścia mniej od umiejętności , to tylko moja propozycja .................
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Kurd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 06 maja 2004, 05:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kurd »

donald malson , moim zdaniem strzelanie z rewolweru na 50 m to nieporozumienie , więcej zależy od szczęścia mniej od umiejętności , to tylko moja propozycja .................
zgadzam się z Irkiem i chyba nie byłoby za dużo chętnych na ta konkurencje...
Lesław
sharps 52 A. Zoli
antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: antek t »

kapera pisze: ,, o kiste piwa ,,
a ile to jest :) :) :)
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
szczepan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 13 listopada 2009, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: CKS Stare Strzelby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szczepan »

Te trzy konkurencje nie są zbyt mocno oblegane ,
ale zgadzam się z Wami "Donald"może wypaść.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CKS Stare Strzelby”