Korespondencyjna Liga Juniorów

Sprawy związane z KS ''TARCZA'' z Czerwonki

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
tomcat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 16 czerwca 2009, 14:58
Lokalizacja: Ligota Piękna

Korespondencyjna Liga Juniorów

Post autor: tomcat »

Witaj Krzysztofie,

przesyłam Ci propozycję regulaminu ligi korespondencyjnej.
Mam nadzieję że ustalimy szczegóły i zaczniemy strzelania gdy będzie nas widać spod śniegu :)

REGULAMIN INTERNETOWEJ LIGI JUNIORÓW KS „TARCZA” CZERWONKA

Rozgrywki trwają przez 7 tygodniowych kolejek. Z tego do klasyfikacji ogólnej punktuje się 4 najwyżej ocenione tarcze.
Tarcze oddajemy do 23:59 w poniedziałek, po tym terminie wyniki przechodzą na następną kolejkę.
Obowiązuje: tarcza pistoletowa 6m PPN6 (np. standardowa, „sklepowa” tarcza 14x14). Przy skanowaniu dobrze tarcze umieścić na kontrastowym (np. czerwonym lub zielonym) tle, co ułatwia interpretację wyników. Tarcze należy opisać (zawodnik, postawa, sprzęt).

Sprzęt: Karabin pneumatyczny. Dopuszcza się strzelanie kolejnych tygodniowych kolejek z różnego sprzętu.

Dystans: 15 m

Postawa: dowolna (stojąca, klęcząca, leżąca, siedząca). Dopuszcza się dodatkowe podparcie łoża karabinu w jednym punkcie (worek z piaskiem,bipod itp.). Dopuszcza się strzelanie kolejnych tygodniowych kolejek z różnych postaw.

Dodatkowe uwagi: W każdej kolejce oddawanych jest trzynaście strzałów (z tego dziesięć najlepszych trafień jest ocenianych), czyli łącznie można uzyskać 100 punktów na kolejkę , razem 400 punktów.
Zawodnicy samodzielnie obliczają ilość zdobytych punktów, weryfikacja wyników należy do Sędziego Ligi.

Tarcze – liczba tarcz, do których oddanych zostało 10 ocenianych strzałów, i które następnie są składane w trakcie kolejki, zależy od uznania zawodnika. Można złożyć np. dwie tarcze po pięć ocenianych strzałów na każdej. Warunek jest jeden – złożone tarcze muszą umożliwić właściwą interpretację położenia przestrzelin.
Na tarczach nie dopuszcza się rozdarć uniemożliwiających jednoznaczną interpretację położenia przestrzelin.

pozdrawiam
Marek
"I dam im dzieci za książąt, a zniewieściali panować im będą." /Duużo :D

Awatar użytkownika
krzysztof2807
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 03 lutego 2010, 13:28
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: krzysztof2807 »

Pięknie Ci dziękujemy Mareczku za extra propozycję , którą przyjmujmy z ogromnym zainteresowaniem i wdzięcznością :-D Bardzo chętnie podejmiemy się udziału w lidze choć wiemy, że nasze szanse równej rywalizacji są nieco mniejsze od innych , wytrawnych strzelców do tego posługujących się sprzętem , który jest poza zasięgiem naszych możliwości ;laughing: Ale mimo to , podejmujemy wyzwanie i rozpoczynamy nabór chętnych koleżanek i kolegów do - ZIMOWEJ KORESPONDENCYJNEJ LIGI PNEUMATYCZNEJ AD 2011 - !!! Dlaczego 2011?! Bo myślę że w grudniu będziemy zbierać chętnych do zawodów korespondencyjnych a to wymaga trochę czasu , nim info o takowych zawodach dotrze do najdalszych zakątków świata :) Po za tym , nadchodzą święta i rozpoczną się przygotowania przedświąteczne do których zaprzęgną nas mamy , żony i ... różne inne gospodynie :P
Zasady są proste i klarowne, ale jeśli ktoś uzna że warto je dopracować czy wzbogacić w dodatkowe propozycje odbywania ligi , to bardzo prosimy o sugestie do końca grudnia 2010r.

Przyznam się Wam moi drodzy, że ostatnio ja i moi podopieczni , po raz kolejny się zawiedliśmy na tutejszym władztwie....Pani sołtys / a po ostatnich wyborach samorządowych również pełniąca funkcję RADNEJ W URZĘDZIE GMINY BISKUPIEC / , nie wyraziła zainteresowania naszą działalnością strzelecką ...
Latem odbywamy zawody w pobliskim Parku Wiejskim w Czerwonce , za zgodą administratora Parku tj Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwonce mgr Małgosi Flont .
Zimą zaś nie mamy gdzie strzelać /jako że tradycyjnie śniegi u nas wielkie a mróz Syberyjski ;laughing: / , więc poprosiłem Panią sołtys o wyrażenie zgody na strzelanie 1 raz w tygodniu w świetlicy klubowej . Pani sołtys podeszła do tematu jak pies do jeża , ale wyraziła zgodę na próbny pokaz takowej działalności sportowej.Przygotowaliśmy się bardzo solennie do prezentacji , budując solidny kulochwyt z metalowymi imakami tarcz a jednocześnie wychwytywaczami śrutu.
Kulochwyt jest zbudowany z podwójnej warstwy paneli podłogowych i dodatkowo obity grubym linoleum . Jest stabilny i /czego nie widać na zdjęciu, bo modernizacja nastąpiła po wykonaniu zdjęcia/ wyposażony w podświetlenie do tarcz. Testowaliśmy go wielokrotnie , strzelając z różnych odległości i śrutu i wszystkich dostępnych nam wiatrówek . Nie było rykoszetów/zasługa grubego linoleum / a śrut opadał pod kulochwytem , ewentualnie się weń wbijając . Przy strzelaniu do tarcz , nie było przypadku NIETRAFIENIA po za jej obręb ...w tym podczas pokazu dla Pani radnej-sołtys , która po kilku minutach pokazu opuściła pomieszczenie świetlicy / nie doczekawszy się dziurawienia ścian i sufitu , tudzież rozbijania lamp, z których część ma spalone żarówki / ... Pokaz uskutecznialiśmy przy aplauzie i z uczestnictwem męża Pani sołtys ...
Po wszystkim owa Pani nie ukrywając braku akceptacji dla naszej działalności , powiedziała że jest to sport niebezpieczny i Ona brać za to odpowiedzialności nie będzie... mało tego , powiedziała że nie będzie odpowiadać za zniszczenia których możemy dokonać ... Reszty argumentów nie przytaczam jak i samego sposobu rozmowy bo to nazbyt żenująca farsa .
To po jakie licho ten nasz pokaz :evil: ?! To po co ja tam byłem i po co ja z dzieciakami jestem ?! Po co mi uprawnienia sędziego strzelectwa sportowego itd...?!!!
Owa Pani, mieszka na naszym wiejskim osiedlu i zna mnie od lat .Wie że jestem społecznikiem i param się działalnością NON PROFIT .Niczego od Niej nie chcieliśmy po za akceptacja naszej działalności sportowej .Wie jak duży jest procent złodziejstwa, pijaństwa , rozbojów itd w naszej młodzieżowej społeczności ... w naszym klubie i w naszej działalności, nie ma miejsca na coś takiego ... ale to widać dla Niej nie jest argument .
Ktoś może mi powiedzieć żebym pisał skargi do Jej przełożonych w gminie czy w województwie ..Ale uwierzcie mi - to jest wkładanie kija w mrowisko albo w szprychy jadącego roweru - . Ileż to roboty wytłuc z byle jakiej wiatrówki szybę albo ... zrobić coś równie głupiego / nie chcę podpowiadać rozwiązań Pani sołtys / , i zwalić na nas ?!
To się nazywa krzewienie kultury i sportu we wsi Czerwonka !!!
To że w klubie wiejskim urządza się suto zakrapiane imprezy , na których się strzela OSTRO PAWIAMI , a w drodze powrotnej do domu , biesiadnicy dewastują co i gdzie i kogo się da , to NORMA , KTÓRA PANI SOŁTYS ODPOWIADA :-?
Smutna rzeczywistość największej z wiosek w gminie Biskupiec ...
My się jednak nie poddamy i podejmujemy się udziału w lidze .Będziemy strzelać w korytarzu piwnicznym . Postaramy się zdobyć fundusze na doświetlenie korytarza dodatkowymi lampami/ może uda nam się zdobyć ze dwa halogeny /. Postaramy się zdobyć fundusze by opłacić koszty użytkowania energii elektrycznej . Kiedy spełnimy te warunki, mamy pełną zgodę na korzystanie z korytarza piwnicznego 1 raz w tygodniu /najczęściej w soboty/ w godzinach popołudniowych .
Jesteśmy zdeterminowani w działaniu na rzecz rozwoju strzelectwa sportowego w naszym mini regionie, i za dewizę bierzemy powiedzenie - że co nas nie zabije , to nas wzmocni - .
Bardzo liczymy na poparcie kolegów z Iweba i innych środowisk strzeleckich .
Prosimy o wsparcie logistyczne/ zbędne lampy halogenowe lub podobne/ .
Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie i ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KORESPONDENCYJNEJ LIDZE PNEUMATYCZNEJ ZIMA 2011
:-D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2010, 16:25 przez krzysztof2807, łącznie zmieniany 3 razy.
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy ją się dzieli ...

Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Posty: 1504
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie

Post autor: Rob de Guardio »

Taka Liga to fajna sprawa na długie zimowe wieczory.Jest to doskonały sposób na podnoszenie kwalifikacji strzeleckich i sportową rywalizację .
Cieszy mnie to,że jest Ktoś komu zależy na dzieciakach ze smykałką do tej pięknej dyscypliny sportu.

Postawa tej pani od świetlicy -sołtyski jest karygodna.Zabrać dzieciakom możliwość spędzenia czasu wśród swoich rówieśników w sportowy sposób to po prostu BARDZO BŁĘDNA DECYZJA.
Tym bardziej,że to jedna z pierwszych decyzji RADNEJ GMINY BISKUPIEC.
Takie rzeczy źle wróżą Wam jako mieszkańcom tej gminy na przyszłość.

Ale...ważne,że macie już alternatywę "piwniczną".
Postaram się poszukać dla Was jakiegoś fanta,czegoś co przyda się w tej nowej lokalizacji.

Pozdrawiam Was Serdecznie.

Robert.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2010, 16:09 przez Rob de Guardio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kusiuyo
Posty: 11
Rejestracja: 22 lutego 2010, 20:10
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: kusiuyo »

Bardzo nas zasmuciła decyzja Pani Sołtys. Aczkolwiek nie jest to już pierwsza takiego typu "akcja" z naszą Radną. Pamiętam jak w dzieciństwie zostałem zrugany za bieganie i rzekome dotykanie krzaczków, które przez mój "palący" dotyk nie rosły. Ale mniejsza z tym. Miejmy nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy nam jeszcze pomogą :).
Świat jest nasz!

9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8057
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA

Post autor: 9x19 »

Jak się to czyta, to ..... eeee, nie będę się wyrażał. Znaczy się, iż przedstawicielka miejscowych władz samorządowych woli, gdy młodzież bez zajęcia stoi pod klatkami schodowymi, pije alkohol, pali papierosy i przyjmuje różne wynalazki kolekcjonerskie. A w wolnych chwilach zaczepia przechodniów. Alternatywą było i jest uprawianie pięknego sportu strzeleckiego. Jest człowiek, który chce to organizować, prowadzić. Ale ponieważ się wychyla przed szereg trzeba mu dać po łapach. Niech nie bałamuci strzelectwem młodych ludzi z Czerwonki. Samo życie.

Awatar użytkownika
kusiuyo
Posty: 11
Rejestracja: 22 lutego 2010, 20:10
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: kusiuyo »

Kolejnym ciekawym fantem jest owa świetlica. Wiadomo, że ktoś musi tam przecież dorzucać węgla do pieca, aby było ciepło (mieści się tam też bowiem biblioteka). Kiedyś takim palaczem był pewien Pan z pobliskiej miejscowości Łabuchy. Dziwnym trafem obecnie tym palaczem jest mąż Pani sołtys.

Kolejna sprawa - wiejskie imprezy. Zorganizować suto zakrapianej alkoholem popijawy nikt się nie boi, ale dopuścić młodzieży do strzelania pod czujnym okiem Pana Krzysztofa to już nie ma komu. Trzeba coś z tym zrobić.
Świat jest nasz!

Awatar użytkownika
krzysztof2807
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 03 lutego 2010, 13:28
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: krzysztof2807 »

Takich powiązań '' biznesowych '' jest więcej i o tym społeczność wiejska wie doskonale, ale jak widać , nikomu to nie przeszkadza . Dani, to tylko jedna .... / wypikać / .... kobieta :-? My powinniśmy myśleć i działać tak, jak mówi aforyzm - kropla drąży skałę - . Musimy być cierpliwi i zdeterminowani a wówczas , sukcesy nas wyniosą ponad głupotę i małostkowość ludzi. Pani sołtys działa na naszą szkodę ale i też na swoją ...takim podejściem do sprawy nie zjednuje ludzi, ale ich dzieli . Taki bagaż to zbędny balast i kolejna kadencja jej nie grozi 8-) Skończmy biadolenie i zabierajmy się do roboty . Będziemy strzelać w piwnicznym korytarzu , który przystosujemy na oś strzelecką.
Trzeba tylko doświetlić korytarz na 15 metrach i będzie gites majonez .
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy ją się dzieli ...

Awatar użytkownika
matis4-93
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 04 lutego 2010, 17:33
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: matis4-93 »

No niestety, jak to mówią "są ludzie i taborety". Ale cóż jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, my sobie poradzimy bez tej świetlicy. Zrobiliśmy kulochwyt to posiedzimy też nad doświetleniem korytarza i też będzie dobrze, nie to nie. Ale według mnie to była najgłupsza decyzja jaką mogła podjąć.

9x19
R.I.P
R.I.P
Posty: 8057
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA

Post autor: 9x19 »


Awatar użytkownika
krzysztof2807
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 03 lutego 2010, 13:28
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: krzysztof2807 »

Jerzyk /9X19 / , dla nas propozycja killowania metalowego zwierzyńca , to puki co mrzonka , bo jeśli dobrze myślę potrzeba do tego PCepów a nie sprężynówek . Są za ciężkie i mało precyzyjne ...przynajmniej te , którymi my dysponujemy . Jedyne co na razie możemy robić używając naszego sprzętu, to właśnie liga i statyczne strzelanie na małe dystanse .
A to jest nasz nowy nabytek, hiszpański Gamo 68 Mars , który znalazł się u nas dzięki uprzejmości Państwa Ani i Andrzeja Kliszewskich , Którym serdecznie dziękujemy za użyczenie karabinka . Testowaliśmy go dzisiaj w piwnicy i z zaskoczeniem stwierdziliśmy że z 10 m trafialiśmy z wolnej ręki w najmniejsze , czarne kółeczko tarczy :-D

Obrazek
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy ją się dzieli ...

Awatar użytkownika
matis4-93
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 04 lutego 2010, 17:33
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: matis4-93 »

Dokładnie jak napisał pan Krzysztof bardzo przyjemnie się z niego strzela.

Awatar użytkownika
krzysztof2807
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 03 lutego 2010, 13:28
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: krzysztof2807 »

Splot ważnych spraw rodzinnych kilku członków klubu , zmusza nas do odłożenia startu w Lidze Zimowej na czas , mamy nadzieję , nieodległy. Przepraszamy !
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy ją się dzieli ...

Awatar użytkownika
krzysztof2807
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 03 lutego 2010, 13:28
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: krzysztof2807 »

Najwyższy czas zakończyć przymusowe lenistwo , i ruszyć z kopyta z projektem LIGII KORESPONDENCYJNEJ :-D Jakoś nam się poukładało w sferach prywatnych . Teraz tylko wyczekujemy żeby zima wreszcie poszła sobie precz i wyjdziemy w pole ... ta franca, wyjątkowo mocno u nas daje w kość :evil: Niestety nie mogliśmy przełamać oślego oporu pani Sołtys i Radnej w jednym /sic/ , by pozwoliła nam korzystać z przestronnej świetlicy wiejskiej , mimo korzystnej dla nas opinii prawnej w tej materii ... w gminie jako - DORADCA DO SPRAW OBRONNYCH - zasiada pan o podobnej mentalności , więc daliśmy sobie spokój i liczymy tylko na siebie i wspomagających nas życzliwych kolegów ze społeczności strzeleckiej.
Będziemy wdzięczni za zainteresowanie się naszym projektem Ligii , a gdyby okazał się on mało atrakcyjny , to bardzo chętnie weźmiemy udział w podobnych zawodach , organizowanych przez inną grupę strzelecką. Oczywiście jak zawsze , bardzo liczymy na TOMCAT TEAM :-D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy ją się dzieli ...

Awatar użytkownika
tomcat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 16 czerwca 2009, 14:58
Lokalizacja: Ligota Piękna

Post autor: tomcat »

Jeśli o nas chodzi to powoli wybudzamy się ze snu zimowego i zaczynamy trenować :mad: :)

pozdrawiam
"I dam im dzieci za książąt, a zniewieściali panować im będą." /Duużo :D

Awatar użytkownika
matis4-93
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 04 lutego 2010, 17:33
Lokalizacja: Czerwonka

Post autor: matis4-93 »

Kiedyś trzeba, zima w końcu nas opuszcza i ruszamy w teren. Większość z nas nie może się już doczekać, jak na razie sprawdza się stare przysłowie "w marcu jak w garncu". Dziś jest brzydka pogoda, jutro będzie świecić słońce tego nie da się przewidzieć.

Wróć do „KS ''TARCZA''”