Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Aligatius »

Pytanie tylko po co ?

Dla hecy :) Jeden lubi ogórki a drugi młynarza córki :wink:
Nie chodziło o "po co" tylko o to, że w limicie na 100m można powtarzalnie trafiać nie tylko w cel wielkości wiadra.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2018, 22:35 przez Aligatius, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Veiled
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 sierpnia 2018, 00:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Veiled »

Witam,

zamierzam kupić swoją pierwszą wiatrówkę, kwota póki co do +/- 350zł, trochę pogrzebałem po olxie, bo pomyślałem, że za taką cenę możę lepiej kupić jakąś używkę. Co byście powiedzieli o tym egzemplarzu? Za pomoc wielkie dzięki.

https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-CID767-IDv8NbV.html

Pozdrawiam
Veiled
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 sierpnia 2018, 00:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Veiled »

Witam,

zamierzam kupić swoją pierwszą wiatrówkę, kwota póki co do +/- 350zł, trochę pogrzebałem po olxie, bo pomyślałem, że za taką cenę możę lepiej kupić jakąś używkę. Co byście powiedzieli o tym egzemplarzu? Za pomoc wielkie dzięki.

https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-CID767-IDv8NbV.html

Pozdrawiam
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Kolega poczeka spokojnie bo ja mam jeszcze parę pytań a nie tak wpada z buta z giwerą za czysta.
Panowie padnie jednak na sprężynę hw97 kt black i chciałbym spytać o jakąś zacną lunetkę która wytrzyma na tym sprzęcie .
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiatq »

PIORRO pisze:Panowie padnie jednak na sprężynę hw97 kt black i chciałbym spytać o jakąś zacną lunetkę która wytrzyma na tym sprzęcie .
Natgadalim się, nagadali a i tak stanęło na przyzwoitej spręzynie ;)
Ale może to i dobrze - sprężyna uczy pokory.
Co do szkieł:
Najtaniej Point Precision 3-9x40AO
Odrobinę drożej Hawke Vantage 3-9x40AO
Jeszcze drożej Delta Optical Classic
A już powyżej 1K - Telta Optical Titanium.

Osobiście pewnie celowałbym w Hawke ... a jeśli chciałbym odrobinę wygodniej i drożej to w HAwke z SF.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Dzięki wiatq, muszę zobaczyć jak i ile będę strzelał bo mam teraz zajawke a może za miesiąc wyląduje w kącie, kto wie. Pcp fajny sprzęt ale sporo dodatków i składają się w sumie na niemały budżet. Kupię sprężynę w sumie bdb i za jakiś czas zobaczymy ,nie sztuka wydać kasę, sztuka wydać mądrze i mieć z tego pożytek.
Ok dziękuję wszystkim za podpowiedzi i zainteresowanie i w sumie tyle,kupię postrzelam i może gdzieś to opiszę:))
Pozdrawiam i nie zajmuje kolejki bo inni czekają.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

@wiatq Przepraszam, że się tak podłączę, bo sam jestem ciekawy - co lunetami: Hawke Vantage 4-16x44 SF i Hawke Vantage 6-24x44 SF - Rozumiem, że polecasz ?
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2018, 14:42 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiatq »

Yurko pisze:@wiatq Przepraszam, że się tak podłączę, bo sam jestem ciekawy - co lunetami: Hawke Vantage 4-16x44 SF i Hawke Vantage 6-24x44 SF - Rozumiem, że polecasz ?
Raczej tak. Nie są to jakieś ideały, ale nie są złe. Poza tym SF jest wygodniejszy a producent teoretycznie daje dożywotkę gwarancję (w realiach EU to 10 lat).
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

A co jest złe, gdy się porównuje do Walthera 4-12x50CI ?
Czy przesiadając się z Leapers UTG 3-12x44 AO zobaczę tę różnicę ok 200-250 zł?
Będzie lepszy obraz czy mniejsze problemy z paralaksą? (same znaki zapytania!)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: camelot »

Kolego z dylematem co kupić, na OLX ukazało się ogłoszenie z HW 100T, nie wiem jaki stan faktyczny ,ale zestawik wydaje się być zachęcający, od dwóch godzin waham się czy nie uderzać, mam blisko )).Ogłoszenie świeżynaka.
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Yurko »

Chyba też to widziałem: HW100T Vortex Crossfire II 3-9 ... i jeszcze butla 6l i to wszystko za jedyne 3600zł. Sprzedający musiałby czuć duży ból, by się z tym wszystkim rozstać za takie pieniądze. Pojedź i zobacz czy to wszystko prawda i pochwal się. Może się nawrócę i zacznę wierzyć...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Witam i o poradę pytam.
Jako że stałem się właścicielem hw97kt black szybciej niż się spodziewałem, zastanawiam się nad drugą luśnią do kolekcji. Jestem wujkiem i czarniutka wpadła w oko siostrzeńcowi a jak wiadomo dzisiejsza młodzież nie rwie się do rozrywek na świeżym powietrzu więc cieszy mnie jego zainteresowanie tym sportem . Możliwe właśnie że dostanie ja w prezencie . Szukam czegoś równie dobrego i celnego . Czytałem ankietę tx200 vs 97kt i w sumie raczej 97 wygrywał więc myślę np nad niebieskim laminatem z racji zamiłowania do innych tworzyw niż drewno. Zastanawiam się czy np tx200 mk3 była by tak samo niezawodna jak hw czy jednak postawić na Niemca. Lunetą planowaną jest raczej klasyk czyli DOT 4x16-42 a montaż DAMP . Będę miał możliwość strzelania z 97kt bo blisko siebie mieszkamy więc nie chce kupować identycznego modelu. Doradzicie coś?
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Można chyba jeszcze wspomnieć o walterze lgu do listy.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wiatq »

Na topie sprężyn od wielu lat (biorąc LGU pod uwagę to od kilku) są:
(od "najgorszych" - najgorszych w cudzysłowie bo tak naprawdę na tym poziomie jakości sprzętu wybór jest raczej wyborem indfywidualnym i wchodzi tu bardziej faktor tego czy wiatrówka mi "leży czy nie leży" ale z każdej z nich wprawny strzelec top na zawodach HFT jest w stanie wypluć):
Walther LGU - najmłodsza konstrukcja i cierpi na niedostatki najmłodszego w rodzinie, choć strzela się z niego po poprawkach miodnie
HW97 - tu wygrywa z pewnością cena bo polimer wychodzi naprawdę tanio no i plusem (dla niektórych) jest osada TH
AA TX200 - bardzo dobra konstrukcja - moim zdaniem lepsza od HW ale może po prostu niemców nigdy nie lubiłem ;) A najskładniejszym modelem tej wiatrówki jest HC (wersja z krótszą lufą i dźwignią)
AA ProSport - to top topów bo uchodzi z jednej strony za najładniejszą sprężynę na rynku a z drugiej strony jest to jakby wyższy model poprawiony model nad TX200

Niczego lepszego od tej listy nie znajdziesz, a co wybierzesz to już Twój indywidualny wybór. Napisz skąd jesteś to może się umówimy bo te dwa ostatnie mam więc będziesz mógł się przymierzyć a i w sumie jednego będę się pozbywał bo czas na kolejne rzeczy do recenzji i testów.
PIORRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 03 sierpnia 2018, 16:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: PIORRO »

Wiatq dzieki . Skoro masz PP to powiedz czy jest trochę w tym prawdy że dźwignia jest niezafajna i luzuje się po jakimś czasie ? Tak czytałem na forum i w sumie nawet jeżeli się na nią popatrzy to nie sprawia wrażenia solidnej.
Co do najładniejszej itp to nie rozumiem kto był jury w takim konkursie bo ile osób tyle zdań itp,jak dla mnie taka sobie.
Wiem że HW mają opinie niezawodnych długo trwałych w których prawie nic się nie psuje a jeżeli już to niedrogie podzespoły, czy w przypadku AA mogę liczyć na podobne opinie i jakość wykonania ?
Jeżeli miałbym wybierać to raczej wajcha w tx200hc lub mk3 wygląda duuuzo solidnej niż w PP ale czuje że podyktował to po prostu projektant i wymyślił pojedynczą lufę więc trzeba było gdzieś umieścić naciąg.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”