Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

spiritus
Zarejestrowany użytkownik

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: spiritus »

Wbijam na chwilę z pytaniem i liczę na rzetelną pomoc i krótkie doradztwo :D
Pytam Was bo w temacie się nie orientuję w temacie a poprosił mnie o pomoc kuzyn (bo mam broń palną to się pewnie znam).

Szukam wiatrówki do 1000zł (karabin), ma to być na prezent dla 60. latka. Ogólnie gość lubi postrzelać ale pozwolenia robić nie będzie stąd padł pomysł na wiatrówkę.

Strzelanie pewnie max na 50m, może ciut więcej (jak mówiłem, nie znam się więc nie wiem na ile to może pocisk polecieć).

Czy znajdzie się coś konkretnego na niedzielne strzelanie z optyką w tej cenie?

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Post autor: GreedyDuck »

Jak ma być z optyką i na prezent to osobiście wybrałbym Artemisa CR600W. Nie strzelałem z niego, ale byłem bardzo zadowolony z Artemisa CP1-M, a to podobno to samo tylko w wersji długiej. Poza tym jest ładny, ma zamek czterotaktowy i nie trzeba się martwić o optykę. Nie będzie też męczył łamaniem.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.

spiritus

Dzięki za propozycję :)
Czyli co, przyrządy mechaniczne jednak?
W razie czego ma możliwość zamontowania optyki? Obawiam się, że wujek (bo to dla niego w sumie) za parę lat będzie lekko niedowidział i luneta może być konieczna :D

Jeżeli bez optyki to za pozostałą kasę przydałoby się dobrać jakiegoś osprzętu, materiałów do konserwacji itp itd. Doradzisz?

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Nie znam się na lupkach, ale polecili mi tutaj na forum Hawke Vantage Mil Dot i jestem bardzo zadowolony. Karabinek w podstawowej wersji z optyką i montażem powinien się zamknąć w okolicach 1000zł. Z przejmowaniem się optyką chodziło mi o krążące po forach legendy o sprężynach niszczących optykę, a CR600W jest napędzany CO2, czyli bezodżutowy.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.

spiritus

Dzięki ;)

A jaki kaliber będzie lepszy 4.5 czy 5.5?

I czy nie lepszy będzie ten karabinek?
KARABINEK PCP KANDAR ARTEMIS PR900W 5,5

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Kaliber jedyny słuszny w limicie - 4,5mm. Śrut o połowę tańszy i lepiej lata na tej energii. 5,5mm w limicie ma gorsze osiągi ze względu na wagę, a polować w Polsce z wiatrówką i tak nie można, z tego co słyszałem. Wg mnie nie ma absolutnie sensu kupować 5,5mm.

PR900W to PCP. Od CO2 różni się tym, że kartusz ładuje się sprężonym powietrzem podczas gdy w CO2 masz rurę do której wpychasz "naboje" CO2. Jeden nabój CO2 to koszt 1-2 zł. Kartusz PCP z kolei trzeba ładować pompką lub z butli. Pompki zaczynają się chyba od 300zł w górę, butle podobnie. Wtedy wyjdzie ponad 1000zł. Osobiście, jeśli miałbym zwiększać budżet, wziąłbym Walthera LGV z Combat.pl https://www.combat.pl/001001206-karabin ... olo-w.html

spiritus

No to wracamy do pierwszego karabinka w 4.5 i optyki. Dopisz mi jeszcze co trzeba dokupić (te wkłady na CO2, śrut, tarcze) aby jubilat mógł na drugi dzień prezent wziąć i pójść sobie postrzelać gdzieś ;)

Na jaką odległosć max można z czegoś takiego postrzelać? 50m złapie?

Awatar użytkownika
Aligatius

Post autor: Aligatius »

Pytanie, czy CO2 będzie odpowiednim wyborem? Słyszałem, że przy tym napędzie pojawiają się problemy z trzymaniem stabilnej Vo a problem pogłębia się w niższych temperaturach. W przypadku PCP odradzam pompkę dla starczej osoby, ponieważ trzeba się sporo namachać, ewentualnie butla, ale to dodatkowy szpargał i koszt zakupu. Może lepszym wyborem w tym budżecie będzie jakaś sprężyna?
AT44 10 LW; Beretta 92FS

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Nabój kapsuła CO2 - w google
Śrut - ja strzelam z H&N Econ
Do tarczy fajny będzie kulochwyt stożkowy za 35zł
Tylko z CO2 w zimie raczej się nie postrzela, bo jest wrażliwe na temperaturę - nabój zamarza.
Pokrowiec za ~40zł - dużo nie daje, ale zawsze coś

@Aligatius
Tylko jaką fajną sprężynę kupisz za 1000zł żeby jeszcze zostało na optykę? Nawet Slavia już 1000zł kosztuje. Jedynie Hatsan 95. Miałem Hatsana 90 i nie byłem z niego zadowolony, więc Hatsanów nie będę polecał, choć są ludzie, którzy je bardzo chwalą o ile się zrobi tuning. O stabilne Vo martwiłbym się dopiero przy startowaniu w zawodach, a nie tłuczeniu puszek za domem. Ale z karabinkiem za 600zł bez tuningu to się raczej do zawodów bym nie pchał.

Na Alle jest Hatsan 95 w zestawie z lunetą za tysiaka, ale prawdopodobnie jest to luneta "odwal się" i jakości po niej bym się nie spodziewał. Co do karabinka to rzeczywiście, wydaje się być dostatecznie ładny na prezent, a obdarowany mógłby zrobić ewentualny tuning we własnym zakresie. Ale to ja bym już wolał wziąć Slavię bez optyki w takim układzie.

spiritus

A PCP na zimę będzie?
Przechowywanie butli to nie problem (jest garaż).

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Tu ci nie powiem, nie miałem nigdy PCP. Z tego co czytałem to raczej tak, ale nie chcę wprowadzić w błąd.

Jeśli chodzi o PCP to tutaj jest fajny poradnik Andyego:

Awatar użytkownika
Aligatius

Post autor: Aligatius »

Z PCP w zimie bez problemu można strzelać, owszem Vo spadnie, ale nie dzieją się cuda jak w przypadku CO2. Trzeba jednak dodatkowo dokupić butlę (mieć gdzie ją nabijać - np. sklep nurkowy w pobliżu) i przetoczkę do ładowania kartusza. To są dodatkowe koszty, które trzeba mieć na uwadze.
Co do sprężyn się nie wypowiem, które polecić - slavie ludzie chwalą, hatsany jedni polecają, drudzy nie. Fajne są HW, czy TX ale przekraczają założony budżet.
AT44 10 LW; Beretta 92FS

Rufin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Rufin »

Szukam precyzyjnej wiatrówki łamanej z optyką. Możecie coś polecić na dzień dzisiejszy w cenie ok. 1500 zł?

jakiii

Post autor: jakiii »

Na jaki dystans ?
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume

Rufin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Rufin »

Tak do 50m myślę.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”