Anschutz 2001 na olx

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Anschutz 2001 na olx

Post autor: BodanF »

Dzień dobry,

poszukuję karabinka sportowego typu match, na olx można znaleźć to https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-kar ... FiRFG.html , czy ktoś się spotkał z tym sprzedawcą, zdaje się że sprzedaje sprzęty z Niemiec od paru lat. Karabin został pozbawiony przyrządów celowniczych, co jest ogromną wadą ale może nadal warto?

Bogdan

Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik

Re: Anschutz 2001 na olx

Post autor: GreedyDuck »

Osobiście polecam tego allegrowicza: https://allegro.pl/uzytkownik/interarms ... i-1-3-1106
Kupowałem od nich Walthera LG210 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko sprawnie, szybko i bezpiecznie. Karabin w super stanie, strzela tak dobrze, że na leżąco z 30 metrów jest nuda, bo trafiam za każdym razem w to samo miejsce. Teraz się czaję na FWB 300s od nich. :D
Walther LG 210 / FWB 65 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Musiałbym do Walthera dołożyć kilkaset złotych. Największy problem to znalezienie odpowiedniego dioptera i muszki pod anschutz a. Mam też nadzieję, że koszty serwisu nie przekraczają wartości samej wiatrówki :)

Awatar użytkownika
Abad

Post autor: Abad »

Do tego Anschutza 2001 jeśli chcesz mieć diopter i muszkę tunelową też musisz kilka setek dołożyć. Serwis Anschutza nie jest łatwy więc raczej koszty też nie będą niskie - większość serwisów liczy sobie więcej za demontaż Anschutza niż innych marek.
Walther CG90 Walther CP2 Anschutz LG Match 380 Diana 36

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

A jakieś zamienniki pomijając anschutz? Od Walthera też są drogie. Liczę , że z karabinkiem wszystko będzie ok, aczkolwiek jak się uszkodzi może być problem

Awatar użytkownika
mildot

Post autor: mildot »

Wyglada ładnie. Cena niezła, ale przyrządów brak. A one potrafią kosztować 1000zł.

Z naprawami jest tak jak opisali koledzy - trzeba naprawdę kogoś kto na Antkach zeby zjadł bo inaczej potem kłopoty multiplikują się i jest coraz drożej...

Natomiast przyjemność strzelania, spust... bajka!
Strzelam... bo lubię. ;)

pawel992

Post autor: pawel992 »

FWB serii 60- :516:
Proste w serwisie, oryginalne uszczelniania jak i zamienniki nadal bez problemu dostępne :516:
Walther LP300
Feinwerkbau 300S
CZ Slavia 631

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

W moim budżecie mieści się jak na razie tylko antek. Gość sprzedał najprawdopodobniej przyrządy celownicze, bo widziałem archiwalne oferty na olx właśnie od tego Antka, dokupił chińską lunetkę. Wielka szkoda jeśli mam być szczery. Zupełnie abstrahując - zależy mi na strzelaniu do tarczy 25m - 50m i najważniejsze aby karabinek był celny. Strzelam sobie na strzelnicy. Jak by do takiej zabawy nadał się przykładowo BSA Buccaneer? Nie jest drogi, używkę można kupić tanio, do tego lunetka i pompka. Magazynek na 10 śrucin. Tyle, że trzeba pompować :) Oczywiście, że jest to inna jakość i inny rodzaj karabinka, ale BSA niby ma większą prędkość początkową a jak z celnością to nie wiem. Miałem to tylko w rękach w sklepie, odczucia podobne jak do Air Armsa z tą różnicą, że BSA jest znacznie bardziej tandetny chociaż łoże jest wykonane BDB. Spust i bezpiecznik w BSA to tragedia, plastik.

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Do FBW 600 zdaje się, że lunety się nie zamontuje przez ten zamek otwierany do góry o ile dobrze widzę na zdjęciu... Gdyby ktoś chciał montować lunetę :P

Awatar użytkownika
mildot

Post autor: mildot »

Racja, FWB super jest. Ale spust jednak w Antkach dużo lepszy. No ale to pewnie docenić może realnie ktoś na bardzo wysokim poziomie bądź onanista techniczny taki jak ja... ;)

Daj ogłoszenie na forum i jest szansa, że kupisz w podobnej cenie z przyrządami.
Strzelam... bo lubię. ;)

Dexter

Post autor: Dexter »

Czekaj, chcesz maczówką na 10m strzelać na 50m do tarczy? Mi się to nie skleja do kupy za bardzo. Sam mam antka, nawet właśnie siedzę w piwnicy i pykam :D ale to zdecydowanie nie jest sprzęt na 50m. Zastanów się do czego szukasz sprzętu i do tego dobieraj model.

Przyrządy celownicze kupisz nie aż tak drogo. Owszem, mogą kosztować 1000 ale mogą też 300zł albo mniej.

emi

Post autor: emi »

BodanF pisze:
21 listopada 2020, 17:08
Do FBW 600 zdaje się, że lunety się nie zamontuje przez ten zamek otwierany do góry o ile dobrze widzę na zdjęciu... Gdyby ktoś chciał montować lunetę :P
Z tą lunetą to nie zupełnie tak jest, da się zamontować.
Obrazek
Na przedłużonej szynie jest jeszcze lepiej, lunetę można przesunąć bliżej oka. Takie strzelanie też daje sporo frajdy.
Emi
TX HC /Hogan - TAC2 Łukasz/ - PSTII 3-15x44FFP; FWB 602 - 10x30ATOM; LGM2
Pardini K58 - PWS kz-013; FWB LP 100

BodanF
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dexter. Zasadniczo to chciałbym dwie wiatrówki kupić :) jedna typu match typowo sportowo, do tarcz, też z uwagi na synów aby się uczyli na odpowiednim sprzęcie. Chciałbym też coś czym mogę sobie postrzelać na dystansie 25 do 50 metrów może więcej , w jakieś małe cele kapsle itd.

emi

Post autor: emi »

PW :-D
Emi
TX HC /Hogan - TAC2 Łukasz/ - PSTII 3-15x44FFP; FWB 602 - 10x30ATOM; LGM2
Pardini K58 - PWS kz-013; FWB LP 100

noiwcjusz

Post autor: noiwcjusz »

Jak chcesz, żeby było stosunkowo tanio i dobrze pomyśl o Waltherze LGR. Jest to co prawda dziadek nie z tej epoki, ale bajecznie prosty i bardzo tani w eksploatacji. Tam po prostu nie ma się co zepsuć i rozłożysz go na czynniki pierwsze w ciągu 20 min. (za pierwszym razem, później idzie szybciej). Wszystkie uszczelnienia (raptem trzy) załatwisz odpowiednio dopasowanymi oringami, uszczelka tłoka to wydatek rzędu może 50 zł. Oczywiście jest różnica pomiędzy nim a nowszymi karabinkami, ale dla amatora takiego jak ja - i tak jest lepszy ode mnie. Z imadła z 10 m robi jedną dziurkę niewiele większą od śrutu. Gdybym mu nie przeszkadzał, to tracze były by chyba lepsze. Mam też Anschutza 2001 i według mnie LGR wybacza drobne błędy, a Anshutz jest bezlitosny. Obydwa są równie celne (w moich rękach). LGRa w dobrym stanie razem z przyrządami widywałem na Allegro i OLX w przedziale 800 - 1300 zł.
Władza jest jak krowa, nie pilnowana zawsze lezie w szkodę.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”