Wiatrówka PCP, karabinek, kaliber 4.5, nadająca się do strzelania na większą odległość ok 50m

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Poprzedni tematNastępny temat
piroman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Wiatrówka PCP, karabinek, kaliber 4.5, nadająca się do strzelania na większą odległość ok 50m

Post autor: piroman »

Cześć,

Jestem na etapie wyboru wiatrówki do rekreacji. Jestem zielony w temacie broni wszelakiej i potrzebuję wskazówek. Mam pewne przemyślenia i oczekiwania tylko nie mogę znaleźć modelu, który by mi odpowiadał. Proszę o podanie modelu, który byłby najodpowiedniejszy dla poniższej listy oczekiwań (im niższy numer, tym cecha ważniejsza dla mnie):

1) Wiatrówka PCP, karabinek, kaliber 4.5, nadająca się do strzelania na większą odległość ok 50m
2) Łoże drewniane
3) Możliwość montażu dwójnogu
4) Możliwość wymiany przyrządów celowniczych (chodzi o to żeby dało się postrzelać z lunetą a jak to się znudzi to poćwiczyć na mechanicznych przyrządach)
5) Manometr pod kartuszem nie z przodu przy lufie
6) Pojemność kartusza minimum 250cm3 na 200bar
7) Cena najlepiej w okolicach 2000 do 2500zł

Obawiam się że nie istnieje model który by spełniał wszystkie punkty. Ale może coś co się zbliża do tej listy życzeń.

Bardzo proszę o pomoc. Może któryś z powyższych punktów jest bez sensu albo powinienem zwrócić uwagę na jeszcze coś innego czego nie wziąłem pod uwagę. Jeśli tak to też proszę o sugestie.

Pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik

Re: Wiatrówka PCP, karabinek, kaliber 4.5, nadająca się do strzelania na większą odległość ok 50m

Post autor: StgMechanik »

Warunki jakie stawiasz wskazują na AA s 400a a muszkę i szczerbinka dorobią fachowcy

toby

Re: Wiatrówka PCP, karabinek, kaliber 4.5, nadająca się do strzelania na większą odległość ok 50m

Post autor: toby »

Propozycja StgMechanik jest bardzo dobra, o ile nie najlepsza moim zdaniem.

Na Twoim miejscu przemyślałbym jeszcze raz wymagania:

ad.1. Radę da chyba każda, gorzej ze skupieniem może być. S400 akurat na 50 m sobie dobrze poradzi.

ad.2. Materiał czy ergonomia? Najlepiej jak jedno i drugie. S400 jest najczęściej z baką dla praworęcznych – leworęczny już wygodnie nie postrzela. Jak się przyłożysz znajdziesz wersję ambi.

ad.3. Po co? Jak Ci bardzo zależy założysz do każdej.

ad.4. Jak oczekujesz jak w pkt. 1 to na np. 25 m powinna wycinać przysłowiową „jedną dziurkę” do przykrycia monetą np. 0,20 zł. Spróbuj zobaczyć tą monetę bez optyki z tej odległości – mi to kiepsko wychodzi.

ad.5. A czy to poprawi właściwości karabinka?

ad.6. A czy nie jest istotniejsza ilość stabilnych strzałów z jednego ładowania lub zużycie powietrza na jeden strzał. Jak koledzy piszą można ich mieć 90-100 między 200 a 90 bar z kartusza 154 cm3, a i można ledwo 100 z kartusza 200 cm3 oraz ciśnieniu między 250 a 100 bar.

ad.7. W tej cenie jeśli chodzi o nowe masz do wyboru:
- chińskie i tureckie i w nich możesz znaleźć sztuki z muszką i szczerbinką. Może z powodu, że bez popracowania nad nimi trudno będzie zrealizować pkt. 1 uwzględniając ad. pkt. 4.
- BSA Buccaneer i Walther Rotex, które mogą być tańsze od propozycji kol. StgMechanik ale raczej na pewno nie lepsze.

Moja konkluzja: wybieramy S400, szukamy używek, weryfikujemy wymagania, a najlepiej wszystko razem po troszku.

Smalcmen

Post autor: Smalcmen »

A S410? Będziesz miał dodatkowo magazynek.
Bardzo mnie to nurtuje, czemu manometr musi być od spodu?
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2020, 22:28 przez Smalcmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.

toby

Post autor: toby »

Sorki, zapomniałem o S410.
To dlatego, że nie używam magazynka :-D

piroman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Wielkie dzięki za porady i propozycje. Fajne te S400 oraz S410. Faktycznie troszkę droższe niż zamierzałem wydać ale cena była ostatnim punktem na liście życzeń.

Ostatecznie chyba skończy się na: Air Arms S410F 4,5 mm Classic, bo magazynek też mi się spodobał :)

Co do pytań do mnie
a) Manometr z dołu preferuję, bo mam wewnętrzny opór przed zaglądaniem w lufę i ogólnie odwracania wylotu lufy w kierunku innym niż cel, ewentualnie ziemia. Może z czasem mi to przejdzie.
b) Przyrządy celownicze mechaniczne planuję do strzelania na mniejsze odległości jak znudzi się strzelanie przez optyczne przyrządy. Wydaje mi się że strzelanie bez optyki jest bardziej wymagające i tu nie chodzi nawet o to że nie ma powiększenia tylko o to że trzeba zgrać muszkę ze szczerbinką. W przypadku optyki jest jeden krzyżyk i jeśli tylko cel jest widoczny to jest ok. Wydaje mi się że może to się znudzić i pojawi się chęć podniesienia poprzeczki. Jak pisałem to są moje przemyślenia nie koniecznie muszą być słuszne.
c) Dwójnóg to bardziej dla moich dzieci z pozycji stojącej to na 100% nic nie trafią bo nie mają jeszcze siły odpowiedniej.
d) Jeśli idzie o wielkość kartusza to wykoncypowałem sobie, że większa pojemność zapewni mniejsze różnice ciśnienia przy kolejnych strzałach co teoretycznie powinno przełożyć się na większą powtarzalność. Ale oczywiście nie wziąłem pod uwagę że przecież może być inna efektywność wykorzystania powietrza. Innymi słowy wiatrówka z większym kartuszem może być bardziej powietrzożerna.

Jeszcze tylko się dopytam:
1) Jak bardzo będę musiał kombinować żeby do tej wiatrówki dokręcić dwójnóg? Obędzie się bez przeróbek?
2) Macie jakiegoś sprawdzonego specjalistę żeby dorobił mechaniczne przyrządy celownicze jakby się znudziło strzelanie z optyką?

O ile realizację punktu drugiego mogę potrzebować za rok lub dwa to punkt pierwszy chciałbym mieć od początku przygody z karabinkiem.

Awatar użytkownika
DrA

Post autor: DrA »

1. Bez problemu kupisz za 200+ porządny bipod z adapterem na bączek. Jeden otwór w osadzie i wkręt.
2. Kwestia zrobienia adapterów do zamocowania lufa/szyna. Używanych match'owych przyrządów jest sporo na rynku wtórnym. Za grosze.
Walther LG400 Gary Canes Custom / Schmidt&Bender FT2 1/8

Walther LG400 / March 1-10x24

Daystate MK4 Platinum / Vortex PST2 2-10x32

Feinwerkbau 800 Alu Black / Schmidt&Bender FT2 1/4

piroman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Jaki montaż do wiatrówki AA S410F? Średni dwuczęściowy może być? Czy z powodu magazynka musi być wysoki?

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”