Jaką wiatrówkę pistolet replikę wybrać do 600zł

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Jaką wiatrówkę pistolet replikę wybrać do 600zł

Postautor: Rav-X » 2018-01-07, 22:04

Witam.
Od bardzo długiego czasu noszę się z zakupem pierwszej wiatrówki, ale po mimo szukania po internecie mam tylko mętlik i brak wystarczających informacji. Dlatego też znalazłem się tutaj, żeby prosić o pomoc w doborze optymalnej "broni" na CO2 w cenie do (ostatecznego) maksimum 600 zł.

To na czym mi zależy od wiatrówki to to żeby:
- była w postaci pistoletu,
- była repliką w jak najlepszym odwzorowaniu do oryginału,
- była z jak największą prędkością początkową,
- była jak najcelniejsza na 10-20m,
- była jak najmniej awaryjna.
Oczywiście powyższe "wymagania" to nie jest jakiś odgórny narzut w formie "ideał za grosze", tylko która wiatrówka w przedziale cenowym do 600zł będzie najbliższa temu.

Do czego będę używał wiatrówki? Głównie do rekreacji i trenowania celności. Strzelanie do puszek, butelek, tarcz (gdzie zależało by mi na celności). Chciałbym sobie zafundować w pewnym sensie "symulację" strzelania jak z prawdziwej broni, ale bez zobowiązań.

Mam też dwóch faworytów o których chciałbym poznać wasze opinie:
1. CZ 75 P-07 Duty - Ta wiatrówka od początku jest moim faworytem, od kiedy tylko zacząłem myśleć o wiatrówkach. Opinie są różne, ale wydaje mi się, że zazwyczaj pochlebne.
2. Sig Sauer P320 - Od niedawna zauważyłem tą wiatrówkę. Bardzo interesujące ma parametry, rozwiązanie magazynku, i z tego co doczytałem, to od 2017 używa tej wersji (oczywiście w formie broni palnej) armia USA, więc całkiem świeży model. Minusem tego modelu jest nie blokujący się BB po skończeniu amunicji, ale wydaje się to do przeżycia. A tak to bardzo biednie w "Polskim" internecie o tym modelu.

Prosiłbym o porady i propozycję co warto kupić w cenie do 600 zł?

Pozdrawiam.

sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaką wiatrówkę pistolet replikę wybrać do 600zł

Postautor: sirwolf78 » 2018-01-07, 22:21

Blow back będzie na kulki, nie są celne, a na pewno nie do treningu celności. W miarę w stronę celu postrzelasz z CP-88, jest na śrut diabolo. Kup coś używanego, bo pewnie szybko Ci przejdzie i niewiele stracisz przy odsprzedaży. Wg mnie, zamiast w replikę, lepiej jest iść w PCA, np. HW40, PR45.

falma

Postautor: falma » 2018-01-07, 22:42

Szukaj czegoś na diabolo i z gwintowaną lufą.
Ma wtedy szanse być z grubsza celne. Potem jak już wybierzesz model to poszukaj informacji o tym dokładnie typie.

Zależy też w co chcesz trafiać i z jakich odległości.

mierka

Postautor: mierka » 2018-01-07, 22:45

Ja dobrze wspominam Berette 92fs. Jest na śrut nie na kulki dzięki czemu jest dość celnym pistoletem, nie posiada blow back ale za to możesz oddać więcej strzałów. Ma tanie magazynki jak wyrobią się ząbki za nieduże pieniądze kupisz drugi. Wykonana z tego co mi się wydaje w całości z metalu. nie rozbierałem nie wiem jak w środku. Wagowo kawał żelastwa więc i w tym znajdziesz odwzorowanie.
Więcej nie powiem na jej temat gdyż nie długo ją miałem

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-01-07, 22:53

Podpisuję się , Beretta 92 FS - to bardzo fajna replika CO2.

falma

Postautor: falma » 2018-01-07, 23:24

Tyle że za 600zł nowej raczej nie kupi.

mierka

Postautor: mierka » 2018-01-08, 10:06

Z nową może mieć problem chyba że trafi na jakąś promocję tak jak ja, wyszło mnie bodajże 650zł.
Ale tak jak kolega wyżej pisał niech lepiej kupi używkę. Ludzie kupują nowe pobawią się czasami wystrzelą jedną kapsułe co2 i sprzedają ma czas do końca "zimy" bo z co2 na mrozie bardzo spadają strzały i ich stabilność.
Także jakąś okazję na pewno trafi tylko trzeba być cierpliwym.

Pepe1

Postautor: Pepe1 » 2018-01-09, 13:50

Miałem, a nawet i miewam dalej te same dylematy. Tylko trochę lepsze modele CZ P0-9 i p226.
Choć najbardziej jestem w rozkroku między metalowymi: Waltherem CP88 a wspomnianą Berettą 92 FS.
Póki co z powodzeniem i zadowoleniem strzelam z PDM9B. Podobny konstrukcyjnie jest tez Umarex SA10.

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-01-09, 14:07

Albo REPLIKA co cieszy oko , albo celne strzelanie (napęd CO2 odpada) - tego nie da się połączyć .

falma

Postautor: falma » 2018-01-09, 16:06

Dlatego ja zaczynam się zastanawiać czy nie iść w ASG. Bez parcia na super celność, tylko np. AA IPSC.

Z repliki wiatrówki postrzelam trochę do tarczy, ale potem mnie to zacznie frustrować jak się nie da osiągnąć wyniku. Trzeba bardziej uważać przy strzelaniach (bo to jednak ~x7 większa energia).
Te trochę celniejsze repliki zachowują się mniej podobnie do broni ostrej.

ASG chyba więcej możliwości zabawy...

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-09, 19:39

Dzięki za zainteresowaniem tematem :piwo: . Chciałem napisać wcześniej, ale chyba forum miało jakiś problem techniczny, bo mi się nie wczytywało.

Postaram się zwięźle odpowiedzieć na wasze wypowiedzi, żeby nie tworzyć jakiegoś długiego "tasiemca" do czytania ;-).

Jeżeli chodzi o kwestię trenowania celności, bardziej chodzi mi żeby nauczyć się trafiać do celu. Oczywiście im dokładniej tym lepiej, że jak będę celował do puszki to w nią trafię. Dlatego też chciałbym znaleźć wiatrówkę która będzie optymalnie najprecyzyjniejsza w przedziale cenowym do 600 zł.

Używane wiatrówki stanowczo odpadają. Z samego faktu, że nie wiem jak była "traktowana" przez wcześniejszego właściciela i co można się po niej spodziewać. Nie jestem specem od wiatrówek, a do jakiegoś profesjonalnego serwisu mam za daleko, żeby jeździć i weryfikować stan używanej "spluwy", jak i nie chciałbym doinwestowywać w jej regenerację/naprawy. Z nową wiatrówką zawsze mam jakąś gwarancję producenta.

Bardzo zależy mi na replice prawdziwej broni, żeby właśnie mieć jej namiastkę oraz ozdobę, kiedy nie będzie używana, a będzie ładnie się prezentować w pokoju. Po sobie wiem, że patrząc na taką replikę, bardziej będzie mnie kusić żeby wyjść z nią w teren sobie postrzelać, niż widząc jakąś "bezpłciową" wiatrówkę, która bardziej by mi się znudziła i wylądowałaby gdzieś w piwnicy czy w garażu. Sprzedać, raczej bym jej nie sprzedał, bo zawsze raz na jakiś czas znajdzie się okazja lub chęć żeby postrzelać.

Beretta 92 FS fajna wiatrówka, poczytałem o niej, i wiem, że ma wiele pozytywnych opinii. Niestety przekracza mój budżet, i chciałbym jeszcze dołożyć, ale nie mogę. Te 600 zł to jest już mój przekroczony budżet i przy tym muszę pozostać. Z promocją na tą Berettę w najbliższych dniach będzie zapewne ciężko, żeby coś upolować.

CZ P-09, też nad nią myślę, tylko czytałem kilka opinii i widziałem na filmikach, że ewidentnie wystrzelone "pociski" schodzą w lewo, i ta świadomość trochę mnie odstrasza. Co do P226 zacząłem ją odgórnie pomijać, od kiedy zobaczyłem P320, zakładając, że to nowszy model, ale może błędnie i przegapiam dobrą sztukę?

Zacząłem jeszcze rozważać rewolwery. Może ktoś się wypowiedzieć na ich temat? Czy wypadają lepiej, gorzej w porównaniu do pistoletów?

Może to pytanie powinno być skierowane do producentów replik, ale może ktoś ma swoje przemyślenia. A mianowicie dlaczego wiatrówki repliki mają gorszą celność od typowych wiatrówek? Co jest z nimi nie tak?

Druga sprawa, jako ciekawostka, czy broń palna też ma takie problemy z celnością? Czy zawsze jest idealnie nastawiona na jej precyzję?

sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2018-01-09, 19:49

Jeśli jednak nie skreślasz rewolwerów, to w budżecie znajdziesz kopie 357 z gwintowaną lufą i na śrut diabolo. Tanio Vigilante, drożej coś w rodzaju S&W.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-09, 20:11

@sirwolf78 nie, ostatecznie nie skreślam rewolwerów. Z początku faktycznie nie brałem ich za bardzo pod uwagę, ale z czasem stwierdziłem, że one są też całkiem ciekawe, wygląd mają kultowy, nieraz nawet bardziej cieszący oko niż pistolet. Mogę tylko przypuszczać, że strzelanie z nich też musi dawać niezłą frajdę. Na pewno poczytam o tych rewolwerach co zaproponowałeś.

Rav-X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rav-X » 2018-01-09, 22:39

Wstępnie upatrzyłem sobie rewolwer Colt Python 6'' 4.5mm Nikiel. Niestety nie jest na śrut typu diabolo, a jedyna wersja na ten śrut była plastikowa :shock: . A rewolwery (w wersji palnej) raczej nie bywają plastikowe(?), dlatego stwierdziłem, że za daleko odbiega od oryginału.

Znalazłem dwie aukcje gdzie ten Colt Python 6" kosztuje do 600zł, ale zastanawiam się czy to nie są jakieś podróby, albo coś z nimi jest nie tak, bo zazwyczaj ten model kosztuje 729zł na Allegro jak i na innych sklepach militarnych. Mogę prosić o opinię na ten temat?
1. http://allegro.pl/rewolwer-colt-python-6-4-5-mm-nikiel-i6956782332.html
2. http://allegro.pl/rewolwer-colt-python-6-4-5mm-nikiel-mega-zestaw-i6890256395.html

zg2017
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zg2017 » 2018-01-09, 22:54

Jak się ma celność Beretty 92 FS do pistoletu Roehm Twinmaster na CO2?

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”