Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

neromax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 października 2019, 14:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: neromax »

neromax pisze:To wytłumaczcie mi jeszcze proszę dlaczego używana wiatrówka (HW50S) z 2008r jest lepsza od tych z 2019 ?
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Linek »

Z używkami jest tak że jak jej nie zniszczysz to przy sprzedaży nie będziesz dużo w plecy.

800 to trochę drogawo ale 700 to już okazja
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Leon83 »

W sklepie chcą Ci sprzedać więc będą polecać wszystko co jest w zasięgu Twojego budżetu. Sprzedawca nie koniecznie musi być strzelcem więc nie zawsze poleci Tobie dobrze. Tu na forum masz większość praktyków z doświadczeniem, którzy byli kiedyś na Twoim miejscu. Doradzają, żebyś nie popełnił ich (moich) błędów.
Większość poleca HW30s/HW50s bo są to karabinki bardzo dobrze wykonane i celne (sam miałem oba). Nowy warto kupić i zrobić poprawki jeśli nie chcesz się go pozbywać w niedalekiej przyszłości. Kupując używkę z poprawkami wydajesz mniej, mniej tracisz na odsprzedaży a karabinek nie jest w niczym gorszy (pod warunkiem, że poprzedni właściciel o niego dbał - co z reguły widać gołym okiem - głównie oksyda). Wybór jest zawsze Twój i nie mamy nic do tego, ale jeżeli pytasz to dostajesz odpowiedzi, które nie koniecznie są tymi, które chcesz usłyszeć-przeczytać. Nie bądź ignorantem, usiądź na tyłku, przeczytaj ten i inne wątki w tym dziale od deski do deski - wtedy będziesz miał podstawy wiedzy potrzebnej do wyboru karabinka.

Leshiy I ?
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Mr.Pete »

@neromax

Kolega Loeon83 bardzo ładnie, grzecznie i merytorycznie wyjaśnił Ci to, co chyba wszyscy chcemy Ci przekazać.

Co do Twojego pytania odnośnie "wiatrówki sprzed 10 lat" w czy może być lepsza niż obecne? To trochę jak z pistoletem M191, czy karabinem Mausera. Nic lepszego już się nie da wymyślić, a "nowe" konstrukcje zazwyczaj tylko powielają, kopiują lub adaptują rozwiązania panów Browninga, Mausera, Pettera, Adamsa i innych. Podobnie z wiatrówkami.
Wiatrówki HW to klasa sama w sobie i jeśli jakąś dostaniesz <1 000 zł, to jest już oferta warta rozważenia. I mimo, że może Ci się wydać to dziwne, to budżet 1000zł na SOLIDNĄ wiatrówkę, to wcale nie jest dużo. Sam kiedyś myślałem patrząc na te buble ze znanych sklepów internetowych po 150-300zł, że za tysiaka to kupię sobie jakiegoś "mercedesa pneumatycznego". ;) Niestety nie.

A jeśli chcesz konkretów, to swego czasu (myślę że jakiś rok temu) w tym budżecie warto się było pochylić nad:
-----------
Ruger Air Scout
Crossman Copperhead
HW 30s
HW 50s
Hatsan 55
Hatsan 95
Hammerli Hunter Force 900
Slavia 634
-----------
Oczywiście dobrym krokiem jest dokonać u specjalisty (jest ich kilku w PL) podstawowego tuningu.
U tego pana np.(podaję tylko jako przykład):
https://superwiatrowki.pl/wiatrowki-wia ... -32_5.html

Co do optyki i samego śrutu, to kolejny temat rzeka, ale sporo osób poleca lunety marki "Hawke" i śrut "SB Exact Express 4,52/500"
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: kamazek »

Mr.Pete pisze: A jeśli chcesz konkretów, to swego czasu (myślę że jakiś rok temu) w tym budżecie warto się było pochylić nad:
-----------
Ruger Air Scout
Crossman Copperhead
HW 30s
HW 50s
Hatsan 55
Hatsan 95
Hammerli Hunter Force 900
Slavia 634
Czytam i czytam i czytam, próbuję znaleźć klucz wg którego do jednego worka wrzucono np. coperka i hw 50 ...
Kolego Mr. Pete, czy Ty jesteś świadomy, tego co piszesz ?
Czy Ty miałeś w rękach i strzelałeś z Hammerli 900 i z HW 30 ?
Przypuszczam, że wątpię ;laughing:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Mr.Pete »

Kolego kamazek - jestem w pełni świadomy i twoje uszczypliwości i kpiny nie są potrzebne, bo po 1 nic nie wnoszą (krytyka ok, ale konstruktywna), a po drugie tylko pokazują, jakim człowiekiem jesteś i do której grupy użytkowników tego forum należysz (i to nie jest komplement).

Kolega neromax prosił o pomoc i o listę konkretnych przykładów i więcej niż tylko jednego (czyt. "HW najlepsza na świecie i nic więcej"). I ja mu próbowałem pomóc, w przeciwieństwie do Ciebie.

Podałem tę listę w oparciu o rekomendacje mądrzejszych ode mnie w tej materii kolegów, zebrane na tym forum jak i na kilku innych. Nie jest to moje "widzimisię".
Lista ta zawiera różne modele, lepsze (HW, HW i jeszcze raz HW) jak i gorsze (Hatsan, Ruger), ale mieszczące się w budżecie i prawdopodobnie dla totalnego amatora i osoby dopiero zaczynającej przygodą w pełni satysfakcjonujące.
I z tego co pisali "spece" to każdy z tych modeli po lekkim tuningu (u któregoś z wiatrówkowych guru) jest "przyzwoity" (nie mylić z IDEALNY).

PS. Z Hammerli nie strzelałem (zresztą nigdzie nie sugeruję, że obstrzelałem wszystkie te modele), ale strzelałem z kilku innych i trochę ta gloryfikacja HW mnie zaczyna wkurzać i hejty na KAŻDY INNY model, zwłaszcza na poziomie total amator, a z takim przypadkiem tutaj mamy do czynienia (mówię o sobie i koledze neromax), gdzie i Ruger czy Slavia pięknie dają radę.
Oczywiście zgadzam się, że HW jest najlepszy, tego nie podważam, ale nie jest to jedyny wybór dla amatora (w tych pieniądzach).
neromax
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 października 2019, 14:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: neromax »

Dzięki Mr.Pete
O taką właśnie poradę mi chodziło. Na pewno coś z tej listy wybiorę. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 15 października 2019, 12:13 przez neromax, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Leon83 »

@Mr.Pete
Ja też uważam, że Twoje zestawienie karabinków jest bez sensu bo jest po prostu zbiorem karabinków z danego przedziału cenowego. Łatwiej wejść na portal aukcyjny i ograniczyć do tysiaka wyniki wyszukiwania w kategorii wiatrówki. Wyników będzie więcej. Jeśli ktoś zadaje pytanie co z tego zbioru jest najlepsze to znów dojdziemy do wniosku, że są to dwa karabinki ze stajni Weihrauch. Tyle. Jeśli chcesz mu pomóc to niech kupi HW30s i nauczy się strzelać.
Skoro też tak uważam to do jakiej grupy użytkowników forum się zaliczam? Do tych co piszą to co myślą?

@neromax
Chcesz rady to ją przyjmij nawet jeśli się ona Tobie nie podoba. Jeśli szukasz odpowiedzi takiej jaka tylko Tobie pasuje to tracisz czas. Zacznij używać mózgu - wybrałeś niski przedział cenowy więc licz się z tym, że w takim przedziale z reguły najdroższe będzie najlepsze. Weź sobie cenę karabinka - od detalu odejmij VAT, od netto odejmij pewnie ponad 50% na marketing, pośredników i dystrybucję, cło (jeśli spoza EU). Ile zostaje? No właśnie, a pomyśl, że to co zostaje to koszt materiałów, opakowania, robocizny i marży producenta...
Ktoś może powiedzieć, że zysk może być niski ze sztuki bo działa efekt skali, tak, ale to jest zysk producenta, który buduje swoje karabinki z gliny i guano, żeby wyprodukować dużo i tanio. Klient końcowy kupi to bo tanio, a potem zrażony, że tu się coś ułamało, tu brzęczy, tu krzywe a na tarczy siewnik. Jeśli chcesz dobrej rady to uderz do Senia, Hogana, Kuffla22 i innych, którzy dostają karabinki na serwis - oni Tobie powiedzą co wybrać bo wiedzą najlepiej z czego są zbudowane. Znają ich wady i zalety, więc ich zdanie, oprócz lektury na forum, powinno być Twoim punktem odniesienia w wyborze karabinka.

Leshiy I ?
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: kamazek »

Dzięki Leon za wsparcie moralne :piwo:
Bo Kolega Mr. Pete stworzył tak sugestywny profil psychologiczny mojej skromnej osoby, że zacząłem już szukać pomocy u specjalisty :wink:

A tak na poważnie, jak ktoś ma do wydania ok. tysiaka + na karabinek sprężynowy z lupką, to również polecam bezwarunkowo HW 30 !!!
Niby kruszynka z ok. 8 Julami na pokładzie a zawstydzi celnością każdego Hatsana, Gamo czy Crosmana !!!
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: ralfvip »

1000zł za wiatrówkę i lunetę? To można za takie pieniądze kupić jakikolwiek sprzęt do strzelania? A gdzie do tego pozostałe akcesoria typu walizka, kulochwyt, spinner, tarcze, dalmierz, tripody, bipody, poduszki, ubrania, ewentualnie butla PCP, wężyki itp? Za 1000zł to co najwyżej można kupić dobrą walizkę na sprzęt. Mówię tu oczywiście o profesjonalnym sprzęcie bo po co kupować chińskie albo tureckie zabawki i się potem denerwować?
Ostatnio zmieniony 17 października 2019, 08:31 przez ralfvip, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Leon83 »

Sarcastic Wednesday był wczoraj
( )

Leshiy I ?
FX Panthera Mini Stryker HD
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: ralfvip »

ehh... samo życie...
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: onet12 »

neromax

Nie ma jedynego słusznego rozwiązania, sa rózni ludzi i rózne potrzeby.
HW30/50 to bardzo dobry wybór, ale nie kazdemu pasuje "kruszynka", bo jest mała i słaba i nie kazdemu pasuje hw 50 np: ze wzgledu na kiepskie łoze.

Jest kilka innych rozsądnych wyborów, gdyz wiatrówka to nie żona i nie jest na całe życie (zazwyczaj ;)
Na poczatek mógłbym tez polecic np: tego hatsana po tuningu https://www.olx.pl/oferta/okazja-wiatro ... 44c71f5cbe jest po tuningu u eresa, ma krótka lufe, fajny tłumiczek, regulacje baki, na poczatek do nauki strzelania bardzo przyzwoity sprzet, na pewno lepszy niz wsponiane gamoń.

A jak wciągniesz sie w strzelectwo to bedziesz kupował, testował i sprzedawał, a potem wracał to tych samych, modeli ktore juz miałes :-D
Porównałbym to nawet do lekkiego uzależnienia, ja w 3 lata miałem ze 20 róznych wiatrówek, bo spodobało mi sie testowanie i zonglowałem modelami jak piłeczkami.
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: ralfvip »

Chyba muszę kupić taką wiatrówkę za 500 zł i zobaczyć jak to strzela. Może GAMO lub CROSMAN 1077 na początek? Ależ emocje. Co mam kupić :)?
Ostatnio zmieniony 19 października 2019, 18:15 przez ralfvip, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: kamazek »

ralfvip pisze: Ależ emocje. Co mam kupić :)?
Chcesz emocji ?
Kup sobie młotek, wystarczy gumowy ... i jeb.ij się nim mocno w łeb ! ;)
Emocje gwarantowane :one:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”