Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Tommy54 »

belphegor pisze:...Butla z przetoczką 250-300 i na 50m pudełko zapałek pykasz raz za razem.
Tak, ale butla 200 bar roboczego i bez legalki - a to raczej bezsensowna sprawa, bo kartusze w większości PCPów ładujemy do 190-230 bar (w zależności od wiatrówki).
Natomiast sensowna butla to minimum 4 l , 300/450 bar z legalką - koszt 400-450 zł.
Przetoczka - koszt 150-190 zł .
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: egzo23 »

Osobiście nie zaczynał bym od żadnego karabinka gazowego. Bo nie nauczy się powtarzalnie składać.
Ja bym skłaniał się do uzbierania do jakiegoś hw 50s a jakby do hw 77/ 97 to już całkiem fajnie. ( tak tak wiek... Gdybyś dołożył...... )
Chociaż 97 bym raczej nie brał, bo nie nauczy strzelania z otwartych. Postrzelał bym z pół roku i dopiero brał szkło.
Z tych sprężyn można uzyskać wyniki, takie jak pisałem wyżej. Pudełko zapałek na ponad 50m
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: wiatq »

Zgadzam się z przedmówcą. Postrzelaj z otwartych a potem, naucz się strzelania a potem ładuj się w szkła. Z tym - dozbieraj nie masz co zbierać bo zawsze będzie do czego dozbierać... a kupowanie na samym początku TXa czy prosiaka jest nie do końca sensowne bo nie wiesz czy strzelanie Ci się nie znudzi.
Dodatkowo panowie my tu gadugadu, ale nikt nie wspomina koledzeo czymś takim jak waga i wielkość sprzętu. bo jeśli planujesz strzelać z postawy stojącej bez podparcia to jednak jest spora różnica pomiędzy HW30 z otwartych a TXem z dobrą optyką.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Cin91 »

1) Jak ktoś mówi, że z tego Artemisa PCP za 700zł można pykać pudełko po zapałkach na 50 raz za razem, to bluźni. Te Artemisy mają rozrzut Vo rzędu 15-20 m/s co strzał, ponadto niestabilną charakterystykę w zależności od zakresu ciśnień. Nie mówiąc już o jakości przewodu lufy i jej zakończeniu...

2) Co ma nauka strzelania z otwartych do optyki? ;) Jak ktoś chce, to niech od razu zaczyna od optyki, wtedy zobaczy jak mocno tańczy mu lufa.

W kwocie 1100 zł można kupić:
a) używane HW50s za 750-800 zł
b) używaną lunetę Hawke Vantage 3-9x40AOMD - 250 zł
c) montaż Delta Optical do lunety

Więc dolożyłbym te 100/200 zł, jeżeli chcesz od razu z lunetą. Jeżeli na lunetę poczekasz, to sam karabinek kup z przyrządami otwartymi i zacznij strzelać.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Tommy54 »

Całkowicie zgadzam się z Kolegą @Cin91 .
I jeszcze dodam, że z takiego zestawu Artemis + tania chńszczyzna - dobry strzelec jak POWTARZALNIE będzie trafiał w wiadro z 50-60m to będzie SUKCES ;laughing:
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: egzo23 »

Racja, my tu gadamy, a taki hw 77 k ambi z DOCem to prawie 5 kg :piwo:
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: wiatq »

Cin91 pisze: 2) Co ma nauka strzelania z otwartych do optyki? ;) Jak ktoś chce, to niech od razu zaczyna od optyki, wtedy zobaczy jak mocno tańczy mu lufa.
Strzelanie z otwartych nie ma nic do strzelania z lunetą. Chodzi bardziej o obycie z wiatrówką i nauczenie się samego strzelania z otwartych i dopiero luneta bo jak sam dobrze wiesz - luneta to kolejne kilka rzeczy o których należy pamiętać/kilka zasad i na które należy zwracać uwagę.
Ja tam szkła nie odradzam, ale jeśli miałbym ograniczony budżet poza który nie mogę wyjść to wolałbym zamiast np. h90 po poprawkach i ze szkłem, używane hw50 bez szkła i strzelałbym z otwartych aż bym dozbierał na szkło.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Cin91 »

wiatq pisze:
Cin91 pisze: Ja tam szkła nie odradzam, ale jeśli miałbym ograniczony budżet poza który nie mogę wyjść to wolałbym zamiast np. h90 po poprawkach i ze szkłem, używane hw50 bez szkła i strzelałbym z otwartych aż bym dozbierał na szkło.
Też tak myślę. :) Jednak HW to inna klasa niż Hatsan, a szkiełko zawsze można dokupić :one:
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
peugeot
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 grudnia 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: peugeot »

Również popieram kolegów co do Artemisów to kompletna porażka jedyne co można przy ich użyciu zrobić to zniechęcić się w ogóle do strzelania.Szukaj używanej HW 30 lub HW 50 po Hoganie. Na pewno będziesz zadowolony. Nie bój się też używanej Slavi 634 po hoganie to również sprzęt pozwalający na bardzo celne strzelanie, wielu kolegów od niej zaczynało i wielu pozostawia sobie slavkę dożywotnio tak jak często dożywocie dostają HW 30. A jeśli chodzi o optykę na taki karabinek to na pewno znajdziesz coś w naszym K/S-ie dobrego za dobre pieniążki, jakiegoś Leapersa 3-9x32 lub 40, małe nikko, czy DOC-a 3-9x40, jak się jest cierpliwym to trafi się takiego za 250 zł a to zacna lupa która często staje na pudle w HFT 1 i HFT 2.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Tommy54 »

wiatq pisze:.... to wolałbym zamiast np. h90 po poprawkach i ze szkłem, używane hw50 bez szkła i strzelałbym z otwartych aż bym dozbierał na szkło.
Akurat HW 90 (K) odradzałbym początkującym strzelcom. Sprężyna Theoben 2 to zupełnie inny cykl strzału i oprócz naprawdę MOCNEJ optyki , potrzeby jest jeszcze Damp DM-60 , a to kolejne prawie 300 zł...
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: bosh6 »

Koledzy Radku i Tomku, mam nadzieję że Wasze wywody na temat PR900 są poparte co najmniej kilkugodzinnym strzelaniem z owego karabinka?
Bo jeżeli jest to misianie na podstawie zasłyszanych tu i ówdzie opinii wygłaszanych najczęściej przez wyznawców hawusto siejerów i waltherów to może lepiej nic nie pisać. Ostatnio miałem przez miesiąc pr900 w cal .22. Po delikatnych poprawkach "na kolanie" wykonanych samodzielnie, ten karabinek trafiał w 100% w cel wielkości pudełka po zapałkach na 50m. :piwo:
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: wiatq »

Tommy54 pisze:
wiatq pisze:.... to wolałbym zamiast np. h90 po poprawkach i ze szkłem, używane hw50 bez szkła i strzelałbym z otwartych aż bym dozbierał na szkło.
Akurat HW 90 (K) odradzałbym początkującym strzelcom. Sprężyna Theoben 2 to zupełnie inny cykl strzału i oprócz naprawdę MOCNEJ optyki , potrzeby jest jeszcze Damp DM-60 , a to kolejne prawie 300 zł...
h90 czyli hatsan 90 a nie hw90
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: Cin91 »

bosh6 pisze:Koledzy Radku i Tomku, mam nadzieję że Wasze wywody na temat PR900 są poparte co najmniej kilkugodzinnym strzelaniem z owego karabinka?
Bo jeżeli jest to misianie na podstawie zasłyszanych tu i ówdzie opinii wygłaszanych najczęściej przez wyznawców hawusto siejerów i waltherów to może lepiej nic nie pisać. Ostatnio miałem przez miesiąc pr900 w cal .22. Po delikatnych poprawkach "na kolanie" wykonanych samodzielnie, ten karabinek trafiał w 100% w cel wielkości pudełka po zapałkach na 50m. :piwo:
PR900W prosto z pudełka, skupienie na 30m rzędu 3cm x 3cm. Na 50m siewnik na całej tarczy 14x14.
Wystrzelone z tego cudactwa 300 szt śrutu mniej więcej. BBUBEL.

Uwierzyłbym, że to powtarzalnie pudełko po zapałkach na 50m strąca, ale po poprawkach SW i z zamontowanym regiem. Inaczej wkładam to między bajki :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: belphegor »

Tommy54 pisze:
belphegor pisze:...Butla z przetoczką 250-300 i na 50m pudełko zapałek pykasz raz za razem.
Tak, ale butla 200 bar roboczego i bez legalki - a to raczej bezsensowna sprawa, bo kartusze w większości PCPów ładujemy do 190-230 bar (w zależności od wiatrówki).
Natomiast sensowna butla to minimum 4 l , 300/450 bar z legalką - koszt 400-450 zł.
Przetoczka - koszt 150-190 zł .
http://allegro.pl/butla-200-bar-z-atest ... 42353.html miałem kiedyś i z ładowanej do 230bar mogłem wystrzelić z AA200 prawie dwie paczki śrutu.
Oczywiście, że Artemis do poprawek, które można zrobić wg instrukcji Witboja a odchyłki prędkości początkowych wyglądają tak
http://www.fotosik.pl/zdjecie/43a746921702e5fd
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)

Post autor: bosh6 »

Radku jeżeli nie ma się 2 lewych rąk nie potrzebny jest serwis Wiatrowy. A co do rega to bez niego można wyplaszczyc charakterystykę na tyle żeby odskoki były do 5-6m/s a to wystarczy na pudełko zapałek na 50m.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”