500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

brex
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: brex »

Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2019, 16:54 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
riandictort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2019, 13:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: riandictort »

Chciałbym kupić sobie pistolet wiatrówkę .Myślałem o trabancie ,ale ciekawi mnie czy w niewiele wyższej półce cenowej nie kupię jakiegoś starszego sprzęta matchowego?
"Être adulte, c'est être seul."
To be an adult is to be alone. ebook gratuit
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Abad »

Kupisz tylko trzeba trafić okazję i brać pod uwagę ewentualność wymiany uszczelek itp. Osobiście udało mi się trafić Walthera CP2 za 1000 zł z 2 kartuszami.
Dobrze czasem postrzelać...
luki83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 21 lipca 2019, 23:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: luki83 »

Witam wszystkich, chciałbym zacząć przygodę ze strzelaniem do tarczy dla przyjemności odległość 10-15m (długi strych) czasami na zewnatrz. Przeglądając forum decyzja padła na cp-1 plus poprawki coś w granicach 500zl w przyszłości tłumik żeby nie denerwować domowników :-) ostatnio jednak w oko wpadła Daisy powerline 717 z wymienionymi uszczelkami cena za niego ok550zl o tyle że w tej cenie to już prawie hw40. Może ktoś miał do czynienia z tymi 3 modelami jaki wybrać kwestia CO2 i tłumika odchodzi na drugi plan chodzi o jakość strzelania z którego jest lepiej precyzyjniej .
dmisch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 06 czerwca 2019, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: dmisch »

Jeśli rozważasz "prawie HW40", to może jego klon? Beeman po tuningu Serwisu Wiatrowego?
Wychodzi w granicach 500 z dostawą.
Nie jest jakiś super głośny, a strzela się całkiem przyjemnie i celnie. No i w ręce leży lepiej niż CP1 (to bardzo subiektywna opinia). Ja mam i jestem zadowolony.

Ew. jeśli zdążysz to w kupię/sprzedam jest używka HW40 do wyjęcia za 475 zł + wysyłka. Trochę żałuję że kiedy kupowałem Beemana to przez miesiąc żadnego HW40, a raz mi sprzątneli z przed nosa 5 min przed tym jak wszedłem na forum :)

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=181013
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: onet12 »

decyzja padła na cp-1 plus poprawki coś w granicach 500zl

Beeman po tuningu Serwisu Wiatrowego?

hmm...
a nie lepiej zorakiego hp 01 w tej cenie?
Po co płacic 460 pln za beemana po tuningu ktorego wartosc sklepowa wynosi 200pln, jak mozna miec uzywanego zorakiego, ktorego tak naprawde nie trzeba tuningowac u fachowca, bo spust ustawisz sobie sam.

Ma duzo wiekszy potencjał, mozna pompowac 2 a nawet 3 razy i strzelac nawet na 50 metrów
Nie potrzeba CO2, wiec nie generuje kosztów, na strychu strzelasz z jednej pompki a na zewnatrz testujesz oko na ile dasz rady, bo na dwóch pompach masz juz 7 jouli, a trzy to 9j.

Miałem hw 40, lidera s9 (kopia hw) teraz mam zorakiego i do hw 40 raczej nie wróce, gdyz lubie miec pistolet w plecaku i jezdzic w plener, a 3.5 jula szmocy szybko sie nudzi :)

wyrwałem ostatnio rocznego zorakiego z tłumikiem na olx za 550 pln, wiec okazje sa ale trzeba czesto zerkac na o.l.x :-D
luki83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 21 lipca 2019, 23:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: luki83 »

Dziękuje za podpowiedz, a wybór padł jednak na cp1m z przesyłką 400zł więc myślę że na początek będzie ok tym bardziej że nie jest "prosto z pudełka" pozwolę sobie wkleić opis:
"pistolecik został rozebrany na części drobne i poprawiony po fabryce. W pistolecie został wypolerowany popychacz śrutu wymienione oringi lufy poprawiona korona lufy i portu ładowania całość odpowiedzią nasmarowana i wyregulowana na moc7J"
Sam nie mając wcześniej do czynienia z pistoletem na co2 czy innym albo bym się pomordował z poprawkami albo nic nie ruszał, a za parę miesięcy jak bakcyl zostanie połknięty mogę się zastanowić czy coś zmieniać :)
A proponowany zoraki wpadł w oko :) pompowanie raz czy dwa jest ok i kapsuły co2 odpadają to duży plus jeszcze raz dzięki :)
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: onet12 »

Życzę frajdy ze strzelania :516:
Cepek ma potencjał zarówno strzelecki jak i tuningowy.
Dobierz dobry srut (z tanich a dobrych polecam crosman pointed, hn econ)
Mi w nauce strzelania z pistola pomógł laser, pokazuje błędy w ściąganiu spustu i uczy właściwego trzymania
Kajus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 11 września 2019, 22:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Kajus »

Witam wszystkich,

mam do was jedno małe pytanie, czy warto zainwestować w Baikała MP512M? Ewentualnie co polecili byście w cenie do około 550zł?
(https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-bai ... p-178.html)

Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: GreedyDuck »

sirwolf78 pisze:Miałem już trochę takich zabawek i żadna długo nie uleżała, bo się szybko nudzą, one w zasadzie tylko wyglądają. Ale jeśli przełkniesz polimerowy szkielet, to najlepsza jaką miałem i sobie zostawiłem, to ASG CO2 CZ 75 P-07 Duty, blowback dorobiłem sam z zestawu naprawczego. Najcelniejsza jaką miałem (w swojej klasie oczywiście), dość energetyczna w porównaniu do innych i naprawdę wiele strzałów z jednego CO2. Jedyny minus, to ten cienki magazynek, choć działa bezbłędnie.
Zajrzyj jeszcze tu:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94 ... nfografika
Kupiłem jakiś czas temu do ćwiczenia strzelania na sucho. Szału nie ma z celnością (Crossman Vigilante jest dużo lepszy), ale jest bardziej realistyczna niż wspomniany rewolwer, lepiej leży w małej dłoni (rewolwer jest dla mnie ciut za duży), a i przyjemnie kopie blowbackiem. Na 20 kroków mocno sieje, ja to rozwiązuję symulowaniem odległości poprzez drukowanie małych celów na kartce i strzelania z dwóch metrów. Pamiętaj o okularach, bo rykoszet potrafi walnąć w oko. Szału ni ma, tragedii też nie. Imho Crossman Vigilante lepszy i tańszy, ale co kto lubi. Przy rewolwerze miałem niedosyt realizmu, CZtka go zaspokoiła i jestem zadowolony.


A takie inne pytanko mam do forumowiczów. Czy taka wiatrówka długa się do czegoś nadaje? https://kolba.pl/product/22752,wiatrowk ... mer-czarny
Słyszałem dobre opinie o tej firmie. Jeśli nie, to czy da się obecnie kupić coś do 550zł długiego? Wiem, że wszyscy polecają Slavię, ale 1000zł to sporo forsy jak na strzelanie w ogródku i mentalnie mnie przeraża, zwłaszcza że ostrzę zęby na czarnoprochowca za 2k (kiedyś). Przeglądałem polecane modele, ale tematy pamiętają 2004 i 2008 rok. :/

Edit: przegrzebałem jeszcze forum i znalazłem, że Hatsan 90 jest polecany. Problem w tym, że znalazłem w jednym sklepie aż trzy wersje. Która to ta właściwa?
http://www.hurtownicy.com/wiatrowka-hat ... -ii-4.5-mm
http://www.hurtownicy.com/wiatrowka-hat ... t-4-5-mm-2
http://www.hurtownicy.com/wiatrowka-hat ... 5-mm-set-2

Spodobała mi się ta - za tę cenę warto? Ile może tuning kosztować do niej?
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-hat ... -p-30.html
Ostatnio zmieniony 21 września 2019, 15:14 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
slaby22
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 września 2019, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: slaby22 »

Cześć.
To mój pierwszy post więc wypada się przywitać, a więc Cześć wszystkim ;)
Chcę kupić pistolet na CO2, na śrut Diabolo. Mam do wydania 500 zł, ale na samą wiatrówkę chcę wydać maksymalnie 400 zł, bo trzeba jeszcze na start kupić śrut, naboje na CO2 i jakiś niedrogi kulochwyt. Nie interesują mnie w ogóle pistolety na BB. Strzelać będę głównie do tarcz z 10 - 15 metrów w piwnicy, w której przez cały rok utrzymuje się około 15 stopni C, czasami w lato jakieś butelki czy puszki.
Wytypowałem sobie wstępnie dwa pistolety: Gamo C-15 i Dan Wesson Valor 1911.
Chciałem je porównać w sklepie stacjonarnym militarii w Katowicach, lecz nie mają na stanie Gamo i nie sprowadzą tylko po to, żeby go sobie pomacać. Co waszym zdaniem będzie celniejsze, trwalsze i nie zniechęci początkującego?
Przez chwilę zastanawiałem się jeszcze nad tuningowanym Beemanem P17, lecz po zastanowieniu raczej nie będzie mnie bawić ładowanie po każdym strzale i to pompowanie. Wolę załadować sobie magazynek kilkoma śrutami, oddać kilka strzałów, podejść do tarczy i sprawdzić wynik, podobnie jak na normalnej strzelnicy.
Może ktoś miał okazję postrzelać z obu tych pistoletów, lub ma jeszcze jakieś propozycje pistoletów lub rewolwerów do tych 400 zł.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”