500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: krzycho1708 »

Z tych 2 wymienionych brałbym hatsana ze względu na spust :wink:
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: eclip2 »

Osobiście wolałbym poszukać używanego, mniejszego modelu Diany, np 21 czy 240.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
mugi1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2018, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: mugi1 »

Witam. Jestem tu nowy. Ma ktoś z kolegów konkretną propozycje zakupu wiatrowki długiej do 500zl używaną. Jestem nowicjujem tak więc nie ufam portalom typu olx..
andytaxi44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2018, 08:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: andytaxi44 »

Za 600 zł. masz Hatsana 90 z e spustem QT od "Dębowego". Warto.
kq21
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2018, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: kq21 »

Cześć, mam dwa pytania, szukam wiatrówki łamanej żeby czasem na działce postrzelać i chciałbym wydać ok. 350 zł i moje pytania co sądzicie o sklepie militaria.pl i sprzęcie tam oferowanym i czy warto sobie zaprzątać głowę czymś pokroju wiatrówki Crosman Copperhead za 329 zł która tam ma bardzo dobre oceny? https://www.militaria.pl/crosman/wiatro ... ml?cat=111
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: wiatq »

W sklepach tego typu zawsze będziesz miał pozytywne oceny. Przede wszystkim dlatego że większość ludzi którzy tam kupują to dla nich pierwsza wiatrówka i najczęściej pisza o danej wiatrówce zaraz po zakupie - nic dziwnego że maluch Ci się wydaje ekstra samochodem i w ogóle ideał bo mało pali i szybki jest jesli do tej chwili 15 kilometrów ze wsi do roboty musiałeś z buta dygać ;)
Co do copperheada to jest to bardzo prosta chińska wiatrówka i można z niej przyzwoicie postrzelać - niestety prosto z pudełka wierzga niemiłosiernie (co mocno wpływa na celność i niszczy lunety) i często skacze podnad limit. Po ułożeniu go pod limitem, odpowiednim smarowaniu - do rekreacji da radę.
kq21
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2018, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: kq21 »

Rozumiem :-D po dalszym przeglądaniu postów mam dwa pytania:
* polecaną sztuką z tego co widzę jest hastan 90, czy chodzi o coś takiego https://kolba.pl/pl/product/2662,wiatro ... -ii-4-5-mm
* gdzie mogę znaleźć oferty wiatrówek z wymienionymi smarami i poprawionymi niedorubkami?
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: wiatq »

Bo hatsan 90 to w sumie najtańsze strzeladło które można polecac na początek. Całkiem solidnie złożone, całkiem podatne na poprawki. Co do przeglądu zerowego czy smarowania to ani siebie ani konkretnych nazw Ci nie polecę bo nie wiem czy nie podchodzi to pod reklamowanie i pod regulamin ale gógle prawdę Ci powie ;)
LeniwyTytan
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: LeniwyTytan »

Witam kolegów.
Chciałbym się poradzić czy w cenie do 500zł dobrym wyborem na 1wszą wiatrówkę byłaby używana slavia 630 w cenie 450zł, czy uderzać w nówkę jakiegoś hatsana 55/90 bądź może IŻ 38?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 września 2018, 20:38 przez LeniwyTytan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: TZ »

Jeżeli ten konkretny model nie służył do otwierania kapsli od piwa i jest w dobrym stanie po dobrym panie - brać w ciemno na 1 szą wiatrówkę. Celnością potrafi pokonać pozostałe przez ciebie wymienione. Miodny karabinek.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
LeniwyTytan
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: LeniwyTytan »

Dzięki za odpowiedź. W sumie gdybym się zdecydował to byłby wybór w ciemno, bo oprócz oferty z zapewnieniem sporadycznego używania - nic nie wiem. Nawet podjeżdżając trudno mi będzie coś o niej powiedzieć.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: TZ »

Korespondencyjnie nie da się niczego ocenić. Jak podjedziesz - zaproponuj gdzieś jakąś łączkę i przetestowanie w praniu. Nie tylko po to aby sprawdzić, czy celnie strzela, ale posłuchasz również pracy mechanizmu przy naciąganiu, strzale, czy nic nie chrumka, dzwoni, brzęczy. Jak to cudo wygląda, czy port ładowania nie wymaga wymiany uszczelki na dzień dobry w kostce. Warto takie rzeczy zrobić jak wydajesz ponad 4 stówki. Jak ci browar kupiony w ciemno nie smaczy to wylejesz, ale pierwsza wiatrówka w cenie 200 browarów .... no kolego trzeba to sprawdzić, pomacać, posłuchać.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: onet12 »

czy w cenie do 500zł dobrym wyborem na 1wszą wiatrówkę byłaby używana slavia 630 w cenie 450zł

o ile jest zadbana to jak najbardziej. Nawet jesli trzeba bedzie wymienic uszczelke tłoka lub sprezyne to koszt jest relatywnie niewielki.
Aczkolwiek poleciłbym Ci rozejrzec sie za modelem 631, ma fajniejsze i bardziej składne łoze IMO.
Warto tez zwrócic uwage na to, czy jest szyna do montazu lunety. Slavia ma potencjal i z czasem mozna na niej posadzic jakas niewielka lupke, jest wtedy wieksza frajda z pykania na dalsze dystanse.
brex
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: brex »

Dzień dobry.
Jaką krótką wiatrówke polecilibyście dla osoby, która chciałaby zapoznać się z tematem strzelectwa ?
Przejrzałem strony sklepów zajmujących się sprzedażą pistoletów, ale ilość dostępnego materiału jest na tyle duża, że sam nie wiem czym się kierować.
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 350,00 zł wraz z śrutem i kilkoma nabojami CO2. Chciałbym, żeby wiatrówka była wykonana z metalu i wyposażona w system blow-back oraz posiadała system spustowy double-action.
W takim przedziale cenowym sensowym wyborem wydaje się być Umarex HPP kal. 4,5mm BB.
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: sirwolf78 »

Miałem już trochę takich zabawek i żadna długo nie uleżała, bo się szybko nudzą, one w zasadzie tylko wyglądają. Ale jeśli przełkniesz polimerowy szkielet, to najlepsza jaką miałem i sobie zostawiłem, to ASG CO2 CZ 75 P-07 Duty, blowback dorobiłem sam z zestawu naprawczego. Najcelniejsza jaką miałem (w swojej klasie oczywiście), dość energetyczna w porównaniu do innych i naprawdę wiele strzałów z jednego CO2. Jedyny minus, to ten cienki magazynek, choć działa bezbłędnie.
Zajrzyj jeszcze tu:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=94 ... nfografika
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2019, 16:11 przez sirwolf78, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”