Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

Witam, chce kupić swoją pierwszą wiatrówkę, do strzelania przez cały rok, więc CO2 odpada.
Śrut diabolo
Chciałbym też aby wiatrówka była na tyle mocna, że bez problemu przebije jakieś metalowe puszki itp. Ale też była bardzo celna.
Mile widziany będzie jakiś model w którym np. Jest magazynek na 10-15 śrutu i abym nie musiał co strzał ładować po jednej sztuce, ale mam świadomość że w tym budżecie może być ciężko.

*Nie chce pcp ani pca, tylko sprężynówki*
Budżet- do 1000zł, ale może nie potrzeba mi wiatrówki aż za taką kwotę 🤔, nie wiem- czekam na opinie ekspertów 😉

Z góry dziękuję za pomoc 😃
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kacper_Potocki »

Uważam, że w tej kwocie nie da się kupić celnej wiatrówki. Kwoty za celny sprzęt zaczynają się od 1300zł za używaną. Oczywiście warunkiem jest, abyś dobrze trafił z egzemplarzem. Ale możesz nie trafić dobrze i wcale nie kupisz celnego sprzętu, a wydasz kasę. Myślę, że przed zakupem warto by było tę celność sprawdzić, bo lufa lufie nierówna.

No chyba, że chcesz strzelać z 25m do celów wielkości puszki po pepsi, wtedy kupisz jakąś Gamo i będziesz trafiał i będziesz zadowolony. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i po miesiącu będziesz chciał trafiać w coś mniejszego i zaczną się problemy, bo sprzęt ci na to nie pozwoli. Dla mnie celna wiatrówka sprężynowa to taka, która trafia z 25m za każdym razem w cel wielkości monety 1zł. Za każdym razem jak pociągnę za spust, to moneta tej wielkości lub mniejsza ma być trafiona. Od takiego poziomu zaczyna się celna wiatrówka sprężynowa dla mnie. W tej chwili mam trzy i każda to potrafi, ale najtańsza z nich kosztowała 1300zł używana.

Chyba, że kupisz sprzęt dobry, ale bardzo stary, to wtedy możesz wyrwać za około 1000zł celny. Albo jak trafisz okazję, kiedy sprzedający nie wie co sprzedaje, wtedy też możesz kupić celną wiatrówkę za około 900zł. No ale takie perełki to trzeba wyczekiwać, stale patrzeć na ogłoszenia, mieć szczęście kupić pierwszym, a potem jeszcze mieć więcej szczęścia, aby to było sprawne i celne. Ile razy się przejechałem kupując złomy, które miały być super wedle zapewnień sprzedających.

Moim zdaniem lepiej poczekać, dozbierać, wyłożyć więcej i kupić od pewnej osoby, która ciebie zaprosi, pokaże jak sprzęt strzela i wtedy sprzeda. Na tym forum jest sporo takich osób :)

Mówię z własnego doświadczenia, bo przejechałem się kilka razy chcąc kupić tanio, a dobrze. Tak się niestety nie da (wyjątki potwierdzają regułę).

Ps. Jeśli jesteś z okolicy Bielska-Białej to zapraszam. Pokażę sprzęty od 1300zł w górę i sam zobaczysz różne poziomy celności. Łatwiej będzie wiedzieć czego się chce jak się zobaczy co można.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

Wystarczy mi aby trafiała z 20/25 m, będę strzelać sobie rekreacyjnie w jakieś puszki, tarcze itp.
Wolałbym też aby była nowa bo może się okazać że w środku używanej jest coś nie tak...
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kacper_Potocki »

No to z 20-25m każda będzie trafiała w puszkę. Ja mam alergię na tureckie Hatsany. Wiem, że na tym forum nie lubią Gamo, ale jak miałbym dla siebie wybierać sprzęt do tysiaka i miałby być to karabinek sprężynowy, to brałbym jednak hiszpańskie Gamo. Z Hatsanów strzelałem z trzech i to się rozlatuje w rękach, klekoce, dziwne odgłosy wydaje. Z Gamo strzelałem z dwóch i były całkiem ok. Oczywiście nie miały porównania do niemieckich karabinków, ale mimo wszystko były bardziej cywilizowane.

Ps. Chyba, że tak akurat trafiłem i ktoś inny trafił inaczej i ma inne zdanie.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

W takim razie jaki model gamo będzie najlepszy do tysiaka? I aby miał oczywiście mocy na przebicie jakiejś grubszej puszki np
rayen79000000000000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2020, 15:48
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: rayen79000000000000 »

Musisz sobie zadać pytanie, czy ma być celna czy mocna? W tym budżecie masz albo jedno albo drugie(używane raczej) - trudno będzie to pogodzić.
Celne - używane - HW30 lub HW50 - może uda się znaleźć coś dobrego i w tym przedziale ALE bez magazynka.
Taką wiatrówką zrobisz na 25-35m 5 groszówkę powtarzalnie, a HW50 - nawet na 50 metrów będzie zabawnie.

Mocne? tanie Hatsany -125 dla przykładu - jak rusznica, wyrobisz sobie chwyt i mięśnie rąk i pleców ;)

Mocne z magazynkiem? Gamo? Hmm kolega ma model Replay o ile pamiętam i na 15 metrów jest OK, ALE zaraz po zakupie miała energię w okolicy 21-22J - więc pomimo zapewnień sprzedawcy to na Tobie leży odpowiedzialność za broń pneumatyczną powyżej 17J - najpewniej ustawiona była pod Hiszpańskie prawo...
https://militaria.pl/p/wiatrowka-gamo-r ... 4x32-18668

Magazynek - tylko psuje celność bo często spłaszcza "sukienki" śrutu i potrafi trochę siać przez to.

Ja bym wolał już bez magazynka a celną niż z magazynkiem i się wku**iać że 3/5 strzałów leci tam gdzie chcę...
Jeśli chcesz walić w puszki - bierz cokolwiek - nawet chińskie "palco-obcinajki" za 200 stówki będą do puszki trafiać, o ile kupisz model z prostą lufą. A jeśli chcesz strzelać do tarczy - powtarzalnie - weź używaną HW30 / HW50- często używane są już po tuningu(polecam pracę kolegi Hogana) i wtedy już jest miodzio.
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

No chciałbym bardziej aby była celna, ale nie było takiej sytuacji że trafi w puszkę a śrut się odbije...
Może faktycznie lepiej będzie znaleźć jakąś używkę, która będzie miała i celność i moc
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Senio »

Kacper_Potocki pisze: 01 października 2023, 09:31 brałbym jednak hiszpańskie Gamo.
Powinno być ryżowe :). Starsze metalowe jeszcze można było fajnie zrobić, i jakiś tam przeciętniak z tego wychodził. Teraz nie będę przepisywał więc poczytaj jak jedzie gamo na dół od lat. Nie wiem czy tam wszystko jest opisane bo nie śledzę. Ostatnio plastikowe lufy zrobili z wkładką metalową 1 mm grubości. No jest czad w tym "hiszpańskim" gamo ....... :)

@Donat123

Poniżej HW w tej chwili nie ma na czym się pochylić, więc żebyś zaklinał tu jeszcze przez 15 stron rzeczywistość, to nic tego nie zmieni. HW30, HW50, HW95. Coś z tych łamańców i tyle. Kiedyś był większy wybór przeciętniaków bo była czeska Slavia, Gamo było metalowe, robili jakieś Crosmany metalowe etc. A teraz kupili sobie wtryskarki bo to tanio wychodzi i wtryskują te karabinki od środka do zewnątrz. Wiesz jaka kasa ?. W produkcji ułamek prawdziwej wiatrówki, a ostatecznie i tak koło tysiaka wygarniają za to. I jeszcze nowe trendy - otoczka powstaje, że plastikowe to jest mega nowoczesne, a tradycyjne metalowo drewniane to przeszłość. Nie chce mi się więcej pisać o tym :)
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: wichura »

>>z wkładką metalową 1 mm grubości<<
FX od lat tak lufy robi :033:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Senio »

A FX to łamaniec jest :) ?
zbigniewneuman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 18 października 2012, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: zbigniewneuman »

Crosman Summit jest na al.ze szkłem za 600.Jesli ma sprezyne oryginał utnij 2 zwoje ,zarob .Puszka z 40m niema szans .
prexer
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Kacper_Potocki »

No właśnie, mimo wszystko kupowałbym HW30 lub HW50 używane i to jest mega celne. Ja wiem, że powyżej budżetu, ale serio warto dozbierać, a nie pchać się w te gówienka...
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Donat123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2023, 23:02
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: Donat123 »

A kupić hatsana 95 za 500/600 zł i dać na tuning do słonia ? Będzie to dobry wybór ?
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 447
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka sprężynowa do 1000zl

Post autor: zbiho »

To Słoniu z byle czego ma zrobić?
Albo rybki i akwarium.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”